Skocz do zawartości

[ROM] [DEV] Global 6.3.18


hcboria

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera i niezwłocznie to uczyniłem. Za ciosem wygrałem recovery i su. Na razie nic mi nie przeszkadza w tej wersji, no może brak 100% spolszczenia ale nie jest źle. Nie zauważyłem żadnych bugów póki co. Zobaczymy co będzie dalej. Bateria trzyma podobnie jak na 6.3.24 china dev bo taki miałem do niedawna.

Jak mi się znudzi to pobawię się z miui pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monsiejowa napisał:

W końcu dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera i niezwłocznie to uczyniłem. Za ciosem wygrałem recovery i su. Na razie nic mi nie przeszkadza w tej wersji, no może brak 100% spolszczenia ale nie jest źle. Nie zauważyłem żadnych bugów póki co. Zobaczymy co będzie dalej. Bateria trzyma podobnie jak na 6.3.24 china dev bo taki miałem do niedawna.

Jak mi się znudzi to pobawię się z miui pl.

sprawdź czy działa Ci wifi? bo u mnie coś przestało...
a wydaje mi się że działało...

ostatnio dogrywałem recovery i su i może przez to się zesrało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, scandaliero napisał:

sprawdź czy działa Ci wifi? bo u mnie coś przestało...
a wydaje mi się że działało...

ostatnio dogrywałem recovery i su i może przez to się zesrało

Jak ja wgrywałem TWRP w wersji 2.8.7.0 to zawsze wywalało wifi, na 3.0 było już ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, scandaliero napisał:

sprawdź czy działa Ci wifi? bo u mnie coś przestało...
a wydaje mi się że działało...

ostatnio dogrywałem recovery i su i może przez to się zesrało

Trzeba zaraz po instalacj twrp wgrać odpowiedniego boot.img. Linka do pliku pod ten rom masz na poprzedniej stronie. 

 

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, scandaliero napisał:

sprawdź czy działa Ci wifi? bo u mnie coś przestało...
a wydaje mi się że działało...

ostatnio dogrywałem recovery i su i może przez to się zesrało

Od wczoraj do teraz wszystko działa jak należy. Nie mam żadnego problemu z wifi, łączy się szybko i nie zrywa połączenia.

Instalowałem i pobierałem boot.img i recovery.img oraz su z tego filmiku:

Linki do plików są pod filmem na Youtube.

Edytowane przez monsiejowa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hcboria napisał:

Trzeba zaraz po instalacj twrp wgrać odpowiedniego boot.img. Linka do pliku pod ten rom masz na poprzedniej stronie. 

 

A możesz wytłumaczyć co daje ten boot.img? Ja instalowałem TWRP z tutoriala dotyczącego odblokowywania bootloadera (zaraz po odblokowaniu). Były tam rózne TWRP do wyboru, oczywiście wziąłęm ten do mojego telefonu - czy to znaczy, że zawiera on już odpowiedni boot.img?

Po wrzuceniu TWRP wgrałem MIUIPolska. I nie widzę żadnych problemów z WiFi....czy mam prewencyjnie i tak flashować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bartaspoz napisał:

A możesz wytłumaczyć co daje ten boot.img? Ja instalowałem TWRP z tutoriala dotyczącego odblokowywania bootloadera (zaraz po odblokowaniu). Były tam rózne TWRP do wyboru, oczywiście wziąłęm ten do mojego telefonu - czy to znaczy, że zawiera on już odpowiedni boot.img?

Po wrzuceniu TWRP wgrałem MIUIPolska. I nie widzę żadnych problemów z WiFi....czy mam prewencyjnie i tak flashować?

Jak ci działa to nic nie rób. Wszystko wskazuje na to że ten miui polska eu instaluje już właściwego boot.img

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamikazze2 napisał:

Wychodzi jakaś aktualizacja? Ktoś coś? 

Już Ci pisałem: nie bądź taki ciekawski. :P;)

Dowiesz się jak już się pojawi - nikt nie powie Ci tego wcześniej, bo niby skąd? :) Zamiast pytać kliknij "sprawdź aktualizacje" w telefonie i będziesz wiedział od razu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pivor napisał:

Czyli wersja dev 6xxx jest rozwojową wersją stable 7xxx?

 

1 minutę temu, Zbyszko napisał:

Tak

Nie. :)

Te "xxx" są różne - nie ma bezpośredniego przełożenia. Nie jest tak, że wypuszczane są dwie wersje różniące się prefiksem i z taką samą resztą numeracji (np. 6.3.18 DEV i 7.3.18 Stable) - numeracja ta jest niezależna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trzucha napisał:

 

Nie. :)

Te "xxx" są różne - nie ma bezpośredniego przełożenia. Nie jest tak, że wypuszczane są dwie wersje różniące się prefiksem i z taką samą resztą numeracji (np. 6.3.18 DEV i 7.3.18 Stable) - numeracja ta jest niezależna.

Jeśli patrzysz na to z tej strony, to w pełni się zgadzam. Ja to trochę inaczej zinterpretowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pivor napisał:

Głównie chodziło mi o to czy 6 dev jest "lepsze/nowsze" od 7 stable bo widzę xiaomi trochę mało logicznie nazywa swoje romy.

Dlaczego mało logicznie? DEV nie jest ani nowsze ani lepsze - jest to po prostu wersja rozwojowa. Wszelkie zmiany są najpierw wprowadzane do ROMów DEV, a jak się sprawdzą to po jakimś czasie trafiają do Global. Poczytaj trochę podstaw, np.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy próbie flashowania tego roma przez miflash dostaje błąd "W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)", próbowałem na 2 różnych komputerach z w10 64-bit i to samo. Wcześniej zflashowalem 7.1.8 stable global bez problemu.

Oczywiście daje flash_all i mam 14 gb miejsca w pamięci wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pivor napisał:

Witam, przy próbie flashowania tego roma przez miflash dostaje błąd "W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)", próbowałem na 2 różnych komputerach z w10 64-bit i to samo. Wcześniej zflashowalem 7.1.8 stable global bez problemu.

Oczywiście daje flash_all i mam 14 gb miejsca w pamięci wewnętrznej.

Z ROMu Global Stable możesz przejść na Global DEV przez wgranie do pamięci wewnetrznej pliku recovery (archiwum ZIP) i wskazanie go w aktualizacjach systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem, zaczytało plik, telefon uruchomił się ponownie, pasek doszedł do 10%, uruchomił się ponownie znowu i nic się nie stało, dalej jestem na 7.1.8

i w dodatku teraz nie działa wifi..

Edytowane przez pivor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, pivor napisał:

Czy też macie problemy z gps na tym romie (albo telefonie w ogóle)? Dzisiaj jadę rowerem z endomondo 30km i połowa trasy (w przerwach) jest ze zgubionym satelitą.

Nie mam żadnych problemów, ale nie korzystam z endomondo, głównie nawigacje. Spróbuj zmienić ustawienia lokalizacji albo oszczędzania energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pivor napisał:

Czy też macie problemy z gps na tym romie (albo telefonie w ogóle)? Dzisiaj jadę rowerem z endomondo 30km i połowa trasy (w przerwach) jest ze zgubionym satelitą.

Z Endomondo nie korzystam, ale u mnie fix jest praktycznie natychmiastowy, a jakość sygnału bardzo dobra. Mapy Google, jakdojade.pl działają bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.3.2016 o 12:17, nexon12 napisał:

Nie wiem dlaczego ale jak wybieram paczke to zaczyna coś mielić i za chwile wyskakuje mi "Couldn't verify update package". Co to może oznaczać? Mam global stable 7.1.8.0

niestety mam to samo co ty miales :( nie moge tego obejsc moja wersja to stable 7.1.18.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...