Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. To problem przydziału pasma w routerze a nie romu, w jakiś sposób przydziela prawie całe telefonowi, musisz poszukać rozwiązania w konfiguracji routera
  2. Przy instalacji nowszego pełny wipe nie powinien być konieczny, jak się cofasz to raczej tak! Może to wina wersji TWRP.
  3. Może dlatego że stabilne są w jednym miejscu od razu widocznym w sekcji pobierania romów razem z linkami do instrukcji i odpowiedniego TWRP, odniosłem takie wrażenie, to akurat szczegół, nie to było główną treścią odpowiedzi.
  4. Raczej nie, ja musiałem zrobić full wipe z data, wracając z 6.4.7 na 7.2.7 stab. bo nie widział kart sim.
  5. Wikipedia i inne źródła podają, że IMEI jest przypisany do urządzenia (modemu) czyli jak sloty używają różnych modemów, to powinny być chyba dwa nr IMEI, jak jednego wspólnego to tylko jeden! Sprawdziłem przed chwilą na moim Redmi 3 z włożonymi dwoma kartami, jedna na dane (LTE) druga rozmowy, wyświetla dwa ale identyczne nr IMEI! Do sprawdzenia nie trzeba żadnej aplikacji, wystarczy wstukać: *#06# to chyba nawet każdy policjant wie.
  6. To wyłącz zasilanie zestawu głośnomówiącego jak nie chcesz go używać, z założenia chce się połączyć dla twojego bezpieczeństwa, żadnej lipy w tym nie widzę, tak to działa wszędzie!
  7. Ale to w sumie logiczne, po co ci aplikacja bez ikony? W IOS-ie jest tak samo i chyba nikt nie narzeka!
  8. Po prostu wyłączasz bluetooth w telefonie i się nie łączy. Jak włączysz to się połączy, raz sparowane urządzenie nie wymaga ponownego parowania!
  9. Być może trafiłeś na jedną z nieobsługiwanych częstotliwości przez ten telefon. Na razie tylko Plus i Aero2 jej używa, ale z reguły poza dużymi miastami. Slot nie ma tu nic do rzeczy
  10. Tego Ci nie powiem, bo za krótko używałem, ale na oryginalny chiński 7.2.7 było sporo narzekań co do drenażu baterii, nie wiem czy uzasadnionych. Ja w tym telefonie baterią się zupełnie nie przejmuję, po prostu jak idę spać, podłączam do ładowarki, rano mam 100% i niezależnie co bym z nim robił nie jestem w stanie do wieczora rozładować! Fakt że nawyki z używania poprzednich telefonów zostają i jak się widzi 50% naładowania to człowiek staje się nerwowy, trzeba się tego po prostu pozbyć!
  11. Spisywał się dobrze, nawet lokalna kopia zapasowa działała ok i synchronizacja kalendarz z kontem MS, ale moja chęć poznawania nowego jest silniejsza od rozsądku i już mam 6.4.14. Te rozwojowe wersje mają z reguły trochę nowych poprawionych funkcji, ale też sporo baboli! Kopia zapasowa znowu kasuje mi dane zamiast zapisywać, ale już o tym wiem i po prostu lokalnej kopii z tego romu nie będę używał.
  12. Nasyceniem nie, ale kontrastem, co trochę wpływa na nasycenie i temperaturą, ale tylko trzy wartości ciepły-neutralny-zimny. Kontrast może być automatyczny-podwyższony- obniżony. Osobiście używam ciepłego z automatycznym kontrastem. Takie ustawienia są najbardziej przyjazne dla oczu (przynajmniej moich). Amoledy w Samsungach mi osobiście nie do końca pasują, za duży kontrast i nienaturalne przejaskrawione kolory na dłuższą metę męczą wzrok. ale np ten w Lumii 735 był ok!
  13. Amoled jest trochę przereklamowany, ciekawostką jest to, że jako zapowiadana technologia miała znacząco zmniejszyć pobór energii, ale w praktyce to LCD ciągle są pod tym względem lepsze! Jedyny plus to lepszy kontrast i głęboka czerń, może minimalnie lepsze kąty widzenia, reszta chyba ciągle na plus LCD!
  14. Jak nie wiesz jaką masz wersję telefonu, to lepiej nic nie ruszaj, nikt w jednym poście nie stworzy dla ciebie indywidualnej instrukcji. Masz to napisane na telefonie bodajże pod baterią, dodatkowo jak nie chce Ci się rozbierać, to w ustawieniach, informacje o telefonie! Nowe nazwy romów są dla Androida 5.1, bezpieczniejsza dla mniej doświadczonego usera jest instalacja ostatniej stabilnej wersji romu dla 4.4.4, która ma w sobie nazwę modelu telefonu, fakt na miui.pl trochę trudno znaleźć starsze wersje, łatwiej na xiaomi.eu w stabilnych wersjach! Jak tam to już znajdziesz, to będzie też instrukcja instalacji i link do działającego TWRP!
  15. Maksymalna jasność mogła by być wyższa, ale da się Amoledy nie mają najwyższej jasności, tylko kontrast,
  16. Jest język polski. Z nieoficjalnego kanału (ale ja ten kanał traktuję przynajmniej do momentu wydania oficjalnego romu global jako oficjalny dla użytkowników z Europy) ale bazująca na oficjalnej wersji 7.2.7. A jak się udało dotrzeć? Normalnie przez internet!
  17. Tak, ze strony eu link dałem w wątku ogólnym.
  18. Pojawiła się wersja stabilna eu 7.2.7 działa.
  19. Przez TWRP Cofface, zainstalowało się bezproblemowo, ale tylko z pozoru! Telefon nie widział kart SIM. Wipe Dalvik Cache nie pomógł, dopiero Wipe Data pomogło i dostałem czysty telefon do skonfigurowania od nowa. Karty Sim już widzi, dane odzyskałem z lokalnej kopi zapasowej. A jak to wszystko będzie działać wypowiem się jak trochę potestuję. Na razie wygląda że wszystko ok.
  20. Nowa wersja stabilnego romu eu 7.2.7 się dzisiaj pojawiła: https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762635999382 Wieczorem będę instalował.
  21. Da się, ale domyślnie jest to wyłączone, ogólnie telefon robi poprawne zdjęcia i filmy, nie wyróżnia się pod tym względem ani na plus czy minus w klasie cenowej do 1000 zł. Mocno odszumia co dla niektórych bedzie dobre, dla malkontentów tragiczne, a niestety nie można tego zmienić.
  22. Zgadzam się z tobą, ale odezwałem się w tym wątku tylko dlatego, że napisałeś cytuję: "zamula niemiłosiernie, praktycznie uniemożliwiając wygodne korzystanie z telefonu" z czy się nie mogę zgodzić bo to nieprawdziwe i krzywdzące dla Redmi 3 i samego Miui! CM 12,1 znam, używam dosyć długo, na razie wolę Miui w którym nie przeszkadza mi prędkość działania a jedynie sporo różnych mniejszych lub większych błędów, ale w CM 12,1 też ich nie brakuje.
  23. Ok, ale normalnie używając telefonu nie włączasz aplikacji 20x, przynajmniej ja tak nie robię. Możliwe że niektóre uruchamiają się szybciej. W końcu procesor ma 8 rdzeni i można je różnie wykorzystywać, ale optymalizacja systemu to jeszcze zużycie baterii, nie wiem czy to szybsze działanie nie będzie miało na to wpływu! Nie mam chromcasta, tylko EzCasta i wszystko działa płynnie.
  24. Ale napisałeś że zamula niemiłosiernie, demonem prędkości w aplikacjach i grach to on na pewno nie jest ale system działa płynnie! Żona używa Redmi 2 prime jeszcze z Andkiem 4.4.4 i Miui 7.2, działa też ok. CM może zajmować trochę mniej ramu, ale przy 2GB nie ma to żadnego znaczenia dla prędkości działania systemu.
  25. Jeżeli "zamula niemiłosiernie, praktycznie uniemożliwiając wygodne korzystanie z telefonu" to coś nie tak miałeś z systemem, bo u mnie Redmi 3 na Miui działa bardzo płynnie, chyba lepiej od Nexusa 5 z czystym androidem. CM-a na Redmi nie testowałem, bo nie widzę na razie potrzeby, ale znam bo mam go na tablecie Samsunga (z nakładką Miui 7 oczywiście).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...