Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Tak, odblokowany potrzebny ci jest tylko do instalacji nieoficjalnych wersji (romy xiaomi.eu też są nieoficjalne) i custom romów. Poczytaj z tego linku co podałem wyżej Locking bootloader will not affect normal OTA updates
  2. Trudno powiedzieć, jednym się udaje na global, innym nie, to się ciągle zmienia i zależy od modelu. Spróbuj na global dev, a jak przez kilka dni nie będzie wychodziło to zainstalujesz chna dev a czekając będziesz mógł normalnie używać telefonu. Tu masz FAQ z en.miui na temat problemów z odblokowaniem i jak to wygląda: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=246705&highlight=bootloader%2Bunlock%2Bfaq
  3. To z linku to china global stable i dev. China dev ma tylko angielski i dwa chińskie.
  4. I napisz czy działa prawidłowo, bo ten błąd przy instalacji najnowszego Miflasha wywala niektórym i nikt jeszcze nie podał sposobu na rozwiązanie tego problemu. Przypuszczalnie przyczyna leży w systemie Windows.
  5. Pisze że ma czarny ekran, więc może wszedł w download, tego na obrazku nie widać, za to widać wersję starego MiFlasha i że Miflash coś wykrywa.
  6. Na zrzucie widać że wykrywa, tylko używasz starej wersji Miflasha która z nowymi romami nie chce działać. Tu masz link do najnowszej 64bit :https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing
  7. Przez updater powinien się wgrać po wskazaniu wgranego pliku zip do telefonu.
  8. A instalowałeś tą wersję podlinkowaną w poradniku? Tu masz link do podobnego problemu ale chyb rozwiązania nie znaleźli: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=267963&extra=&highlight=miflash%2B64&page=1
  9. Masz w poradniku, jak przejść z fastboot do download, skrypt. Albo tu: http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html
  10. Powinno się dać, przetestujesz, jak się nie da to wgrasz china dev. Ja odblokowałem, ale było to ponowne odblokowanie po tym jak global mi zablokował bl. Nie wiem jak z pierwszym odblokowaniem. Nie musisz go wprowadzić w tryb download (ciemny ekran) jak, masz w poradniku. Fastboot to obrazek ludzika i napis fastboot. Nie wiem, czy w którymś z tych trybów będzie ładowany, może ktoś kto to trenował to się wypowie.
  11. Chyba xp nie bardzo, od win7 wzwyż. A da się go wyłączyć, czy ma tzwn bootloopa?
  12. No możesz spróbować wgrać ten pierwszy rom eu na zablokowany, może się udać, ale też możesz jeszcze bardziej uwalić telefon. Najbezpieczniej znaleźć kompa z win64.
  13. Chyba dlatego że do nowych romów potrzebny jest nowszy 64bitowy Miflash, do którego masz link w poradniku.
  14. Tak bo wszystkie trzy przy uruchomieniu wymuszają tryb twrp, którego u ciebie nie ma i wtedy ten telefon z kabelkiem się pojawia. Da się w miarę szybko, ale potrzebny \Win 64bit.
  15. Działa, trochę dziwny, ale dla starszej osoby może być lepszym rozwiązaniem od coraz gorszego WP w Lumiach.
  16. Wiem, a kolega będzie zmuszony do wgrania normalnego romu, co mu wyjdzie na dobre.
  17. Trzeba się bawić, albo wgrać global dev i będą aktualizacje ota.
  18. Ale chyba tylko na badziewnych romach, w romach xiaomi.eu go nie ma, a na chińskim globalu jest i nawet działa.
  19. No trzeba po to żeby się upewnić że nie trzeba, a nawet nie bardzo się da, próbować można.
  20. No to raczej odbiega od normy, u mnie max 2,5 godziny przy rozładowanej baterii. Kabelek oprócz ładowarki ma kolosalne znaczenie. Ostatnio nabyłem BlitzWolf-y te symetryczne (nie ważne którą stroną się wkłada na dużej i małej wtyczce) i działają chyba lepiej od oryginalnego. CPU-Z wywaliłem, nie sprawdzę.
  21. Nie przesadzajmy, 60 stopni w kilku punktach to nic niepokojącego, a bateria to zupełnie zimna (46) może masz po prostu dobry kabel i daje tyle ile telefon może przyjąć, czyli 2A. Przy takim prądzie ma prawo być ciepły. Jak miałem Lumię i używałem ładowarki bezprzewodowej to to się potrafiło podgrzać, nawet ze dwa razy się zawiesiła, ale po ponad roku takiego ładowania nic złego się nie stało.
  22. Jak wgrasz twrp, a potem od razu eu to powinno zaskoczyć. Wgranie eu na zablokowany miflashem też, tylko że miałeś z tym problemy. Mam jeszcze inny pomysł, nie wiem czy nie najlepszy, wgranie najnowszego romu tego wietnamczyka na zablokowany bl. Z niego bez problemu przejdziesz twrp na rom eu. Z czystej ciekawości mając przez parę dni wolnego Redmi3 przetestowałem to i zadziałało bez problemu
  23. Ano zmieniło się. Global ma język polski i większość innych z naszej cywilizacji. Można go wgrać na zablokowany bl, ale wtedy w trybie download. Jak mamy odblokowany to można w trybie fastboot. Nie ma roota i chyba z tym będzie problem, bo przynajmniej u mnie twrp się zainstalowało, ale rom nie chciał z nim współgrać.
  24. Tylko nie próbuj teraz wgrywać twrp, chyba że o d razy po wgraniu użyjesz twrp do wgrania czegoś innego, bo będziesz miał to samo. Wygląda na to, że twrp+ten global=problem. Może coś poszło nie tak z rozpakowaniem tego romu 7.1.3, albo jednak ten bl ci w którymś momencie zablokowało. Teraz masz na pewno zablokowany bl.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...