Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Na razie jestem zadowolony, ale jeszcze nie mogę powiedzieć czy lepszy, czy gorszy, inny. Są pewne różnice, jedne na plus, inne na minus. Dla mnie chyba na razie więcej plusów. Usługi googla działają lepiej, chyba dlatego, że wszystkie są zaimplementowane w romie. Na przykład poczta dochodzi bez opóźnień i samo ręczne wymuszenie sprawdzenia trwa chwilę, a na eu czasami mieliło bardzo długo. Dwie skrzynki mam ustawione w systemowym programie, a gmaila w gmailu. Bateria nie lepiej, chyba zauważalnie gorzej ale to jeszcze za krótko na ocenę, a to akurat w tym telefonie najmniejszy problem. Zainstalowałem też wczoraj bez problemu znajomej która nie odblokowała bl i mieliśmy wczoraj odblokowywać, ale zamiast odblokowania wgrałem jej tego globala, przynajmniej będzie miała ota, Na razie też zadowolona.
  2. A co wskazałeś w miflashu, bo musisz wskazać cały katalog z romem, nie folder images.
  3. No a w fastboot ci wchodzi? Skoro miałeś cm-a to chyba bootloader masz odblokowany, a chińskiego romu nie udało się wgrać, to nie powinien ci zablokować. Mi też tylko wisiał na Mi po odblokowaniu i wgraniu TWRP na chińskiego globala. Wgrałem Miflashem w trybie fastboot tego nowego chińskiego globala ponownie bez problemu.
  4. Czy wyjdzie 6.0 dla Redmi3, nie wiadomo. Czy się opłaca teraz instalować? Ja zainstalowałem i do miui7 już nie wrócę. Automatyczne aktualizacje na razie tylko w chińskich romach.
  5. Jest polski, jest sklep i wszystkie usługi googla, których jest aż za dużo.
  6. Nie zrozumiałeś sposobu nazewnictwa romów i miui. Rom 6.7.28 to nie nr miui tylko data wydania romu, czyli 2016.07.28 i to jest rom z Miui 8. najnowszy rozwojowy, dla Redmi3/pro w wersji androida 5.1, a dla Redmi3s z androidem 6.0. Ale to prawda są dla niektórych telefonów (które miały różne wersje androida) te same wersje miui dla różnych wersji androida.
  7. Tam tak, bo to poradnik jak wgrywać w trybie fastboot z odblokowabym bl. Przeczytaj nasz poradnik, albo inny jak wgrać przy zablokowanym. W sumie jedyna również to telefon podpięty w innym trybie.
  8. Można, jest wersja fastboot, miflashem w trybie download (edl).
  9. A sms-a dostałeś? Bo jak nie wiesz czy masz tą zgodę (chyba masz) to nie jesteś najlepszym beta testerem, bo jak nie wyjdzie to nie wiadomo, czy z powodu braku zgody, czy romu.
  10. Przez updater to można sobie darować, tylko MiFlash. A jaki masz rom? Bo jak chcesz odblokować bl to zabawa z MiFlashem raczej cię nie ominie, jakiś rom musisz wgrać, a czekając na zgodę można wgrać tego globala i normalnie używać telefonu.
  11. Powinien łyknąć jak ma się oryginalny chiński rom, a rzadko z takim się kupuje. Na wynalazkach nie łyknie.
  12. Tak tylko cotygodniowe romy xiaomi.eu to też bety bazujące na betach china dev. A wersje stable wcale nie są takie stable.
  13. Tu: http://bigota.d.miui.com/6.7.29/ido_xhdpi_global_images_6.7.29_20160712.0000.26_5.1_global_53ec8fd6fc.tgz Tylko pobierz najnowszego miflasha stąd: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing Użyj win64 bit i przeczytaj nasz poradnik
  14. Nic się nie pojawia więcej tylko robocik który czeka aż ty coś mu wgrasz. Tylko nie wiem jak w Redmi 3s jest, ale w Redmi 3 robocik sam nie znika, świeci cały czas. Ciemny ekran jest w trybie download, ale wątpię żeby sam przechodził do tego trybu z fastboota.
  15. W tym poście i temacie masz link jak przejść z fastboot do download:
  16. W Pistonach na eu nie działały, nawet kalibracja nie przechodziła, nie wiem jak w wydaniu 6.7.28 eu może poprawili ogólnie w tej wersji.
  17. No i zegara z pogodą nie ma. Działają za to normalnie przyciski na pilocie słuchawek Piston V3. A co więcej to po kilku dniach będzie można powiedzieć.
  18. Nie wiem czy się nie pospieszyłem. Bez problemu odblokowałem na tym globalu, ale było to w moim przypadku ponowne odblokowanie, po tym jak ten rom mi zablokował bl. Nie wiem czy przy pierwszym zadziała. Może ktoś kto po raz pierwszy odblokowuje to kiedyś sprawdzi.
  19. No tak a masz oryginalny chiński stable? Bo jak przez updater nie chce się zainstalować to raczej wątpię. Dev-a możesz zainstalować Miflashem na każdy rom. Jak to zrobić masz w poradnikach na tym forum.
  20. No warto, będziesz miał wybór a to przecież nic nie kosztuje. Jest jeden duży plus, że można odblokować na tym globalu. Już to dzisiaj robiłem.
  21. To jest najpewniejszy i chyba najszybszy sposób. Wszystkie instalacje i updaty romów eu/pl są za pomocą twrp (recovery), dlatego najlepiej od razu tam przejść i robić to z poziomu twrp.
  22. Prawie dobrze, można i tak. Ale najpewniej w programie aktualizacje, trzy kropeczki, uruchom w recovery. Uruchamia się twrp i tam install, wskazujemy wgrany zip z romem i suwak na dole w prawo. Można też wskazać plik od razu w programie aktualizacje, aktualizuj z pliku, ale czasami to może nie zadziałać. Nie jest potrzebny żaden wipe, chyba że instalujemy starszy rom, ale wtedy to nie jest aktualizacja.
  23. Ingrzby chyba się tym zajmuje. Do wersji stable masz linki na xiaomi.eu. Ale stable są bez sensu, stable tylko z nazwy. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia. A stable 7.3.2 to już był odlot.
  24. W sumie nie bardzo wiem co mogłem zrobić źle. Wgrywałem skryptem, twrp samo się odpaliło i po tej operacji system już nie wstaje. Nie ma problemu bo już się instaluje ponownie, ale dzisiaj już sobie daruje ponowne odblokowywanie i wgrywanie twrp. Skonfiguruję i potestuję rom. Na szczęście bez roota mogę żyć. to też dodatkowa furtka obniżająca bezpieczeństwo w i tak średnio bezpiecznym Androidzie.
  25. Niestety bl ponownie zablokowało. Odblokowałem ponownie bez problemu, wgrałem twrp, się wgrało, ale po reboot do systemu mogę podziwiać tylko logo MI na czarnym ekranie i nic się nie dzieje. Mogę uruchomić w fastboot i twrp. Czyszczenie cache i dalvik/art nie pomaga. System nie startuje. Za chwilę wgram ponownie już teraz od razu wersję 6.7.29.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...