Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Może źle wkleiłem zaraz sprawdzę i skoryguję jakby co po kilka stron miałem odpalonych, 5 minut
  2. Tak z tego linka pójdzie. "Myk" chyba polega na tym że twrp nie jest instalowane na stałe, tylko chwilowo dla instalacji supersu i nie podmienia Mi recovery. Dzięki czemu system bootoje się normalnie. Jedyne co trzeba dodać w tym przytoczonym poradniku to uruchomienie w opcjach programistycznych oprócz debugowania usb, trybu Fastboot. Trzeba klikać kilka razy bo zmiana tego ustawienia jest uparta, ale po tym wszystko działa!
  3. Można mieć roota na oficjalnym romie global! Udało mi się zainstalować roota na ostatnim globalu 6.8.4 potem zainstalować Link2SD za pomocą którego zamieniłem Whatsappa na aplikację systemową i mam nadzieję, że raz na zawsze (albo do momentu instalacji aktualizacji romu bo to się dopiero okaże) pozbyłem się problemu opóźnionych przypadkowo dochodzących powiadomień. Przy tym wszystkim w systemie pozostało Mi recovery nie podmienione przez twrp (obrazek telefonu z kabelkiem). Czyli nadal powinna być możliwa aktualizacja przez OTA tylko możliwe że ten root po takiej aktualizacji zniknie. Sprawdzę to za tydzień. Wedle tego poradnika (a jedną małą zmianą) http://en.miui.com/thread-297781-1-1.html Edit. A zapomniałem dopisać "Brawo Ja"
  4. Tak i brak czujnika oświetlenia, co chwilę będziesz regulował jasność.
  5. Ja polecam, w ciągu jednego dnia można 10h SOT wyciągnąć jak się to rozłoży, na kilka dni to może być mniej. Dodatkowo to tel. na Snapdragonie i to też robi różnicę, a czytając to forum, to chyba jeden z mniej problemowych Xiaomi. Dobry zasięg, dobry GPS, Wi-Fi najlepsza bateria. jakieś drobne bugi Miui nic poza tym. No i w tym momencie chyba najlepiej Redmi 3 pro 3/32, (bo 3 i 3pro ma globala, co sporo upraszcza).
  6. Chyba znowu oszczędzanie baterii trzeba zmienić inteligentne na nie blokuj procesów po wygaszeniu ekranu.
  7. Tak pobiera całą paczkę, ale jak się upgradował z 6.7.28 do 29 to pobrał tylko patcha kilkadziesiąt Mb. Chyba na stronie z pobieraniem można pobrać ręcznie małą paczkę. Masz włączoną funkcję przypadkowego użycia która uniemożliwia odblokowanie gdy jest zasłonięty czujnik zbliżeniowy.
  8. Na miui 8 ma być 16 sierpnia, przynajmniej tak zapowiadają.
  9. No ty akurat masz chyba oszczędzanie baterii włączone i uwalanie wszystkich procesów po zablokowaniu ekranu. Trzeba pogrzebać w ustawieniach oszczędzania baterii, ustawić nie blokuj itd. Połączenia i smsy to akurat powinny działać normalnie. Tu masz poradnik co poustawiać żeby działało na przykładzie Whatsappa: http://en.miui.com/thread-268224-1-1.html
  10. A ciekawostka pojawiła się oficjalna stabilna wersja globala V7.5.2.0.LAIMIDE (MIUI7) http://en.miui.com/download-298.html (wersja recovery)
  11. Ja też na razie zostaję na tym globalu. Właśnie mi się samo zainstalowało 6.8.4 i nawet tapeta ekranu blokady się nie zmieniła, a w eu po każdej instalacji nowego była ta domyślna z motywu. Dodatkowo rzeczywiście wszystkie powiadomienia przynajmniej z googlowych aplikacji i facebooka przychodzą bez opóźnień (jedynie Whatsapp jest chimeryczny)
  12. FromWP

    Nie włacza sie

    Na screenie to widać MiPcSuite, a nie Miflasha a to nie to samo Mi
  13. Takie rzeczy dzieją się jak instalujesz starszy rom na nowszy, niezależnie od tego czy z miui 8 na 7. Przy takiej operacji trzeba zrobić wipe w twrp. Z reguły wystarcza zaznaczenie w opcjach zaawansowanych wipe 1.cache, 2.dalvik/art cache i powinno wszystko wrócić do normy.
  14. Prawdopodobnie niestety tak. Nie trenowałem tego tylko przeczytałem to co było w tym poradniku. Przy zaznaczeniu opcji na samym początku systemowej partycji jako read only nie powinno być problemu, ale roota nie zainstalujesz. Tu inny link do poradnika i to samo napisane z tym “Disable dm-verity“ , ale nie wiem gdzie tego szukać : http://xiaomitips.com/guide/how-to-flash-twrp-and-root-redmi-3s/
  15. A nie ma? Nie jestem w stanie tego teraz sprawdzić, bo nie mam wgranego twrp. Nie sądzę żeby koleś który ten poradnik z linku pisał, miał jakiś powód żeby kłamać.
  16. Nie próbowałem, ale znalazłem przyczynę nie działania systemu po wgraniu twrp, co opisałem. Z twrp to już się raczej da. Na razie nie będę próbował.
  17. Żaden kod do jakiegokolwiek odblokowania nie jest potrzebny. SMS em dostajesz tylko info że masz zgodę na odblokowanie (po złożeniu i pozytywnym rozpatrzeniu twojego podania)
  18. Wystarczy sam rom na początek. Potem możesz się zająć odblokowywaniem bl i wgrywaniem czego chcesz, jak będziesz chciał. Poradnik szczegółowy jak masz w dziale Redmi3.
  19. Tak to ten sam rom
  20. Wyszukiwarki nie ma. Co do twrp to prosty myk (o czym nie wiedziałem)/ Zaraz po instalacji i kliknięciu opcji "allow system modifications" trzeba w zaawansowanych odznaczyć dm-verify, bez tego po reboocie do systemu będzie wisiał na logo Mi. Cytat z poradnika jak zrootować Redmi3s: "- If you choose "Mount system partition read-only", you will get OTA updates for the Official ROM normally- If you swipe to allow system modifications, just one more step need to be done after that is go to: Advance setting > Disable dm-verity to let your phone boot normally. Otherwise, it will stuck at Mi logo " A tu cały poradnik dla 3s dotyczący nie tylko roota, dla 3pro też podobne można znależć: http://en.miui.com/thread-298586-1-1.html
  21. Mi się sprawuje dobrze, jakiś drobne bugi są, ale na razie nie wracam na eu, potestuje trochę dłużej. Bateria podobnie do romów eu. Usługi googla i powiadomienia chyba mimo wszystko lepiej. Wgranie blokuje bl, ale ponowne odblokowanie to 5 minut. Miałem problem z działaniem twrp, ale już znalazłem rozwiązanie co zrobić żeby system startował z wgranym twrp, czyli z zainstalowaniem roota już nie powinno być problemu. Tylko po nadaniu pełnych uprawnień twrp do modyfikacji systemu nie będzie aktualizacji przez ota i trzeba instalować ręcznie fastbootem (da się bez utraty danych).
  22. A aktywuje się dopiero po włożeniu w dziurkę i włączeniu Misound. Dawniej mógł działać niezależnie i używałem MiSound na Pistonach, albo EQ na słuchawkach nie Xiaomi.
  23. Bywały romy na których działał niezależnie i tak było lepiej, bo można było skorzystać albo z eq, albo misound.
  24. U mnie prawie, bo tylko przy włączonym MiSound. Jak wyłączę jest niedostępny (wyszarzały). Poza tym żadnych zmian w dźwięku na słuchawkach nie zauważyłem. Działają za to przyciski pilota słuchawek, które szwankowały w poprzedniej wersji eu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...