Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. To zaraz zainstaluję twrp chyba że zablokowało bl, to za kilka razy.
  2. Na wiarygodne dane o baterii to kilka dni potrzeba, a dla mnie to mało istotne nie mam ładowarkofobii. Dla mnie ważne żeby wszystko czego używam działało, a czy będę ładował co 2, czy 4 dni to zupełnie nieistotne. Nie miałem na żadnym romie jakichś poważnych problemów z tym związanych, były jakieś różnice ale dla mnie nieistotne. Mogę dać znać jak to wygląda w porównaniu z ostatnimi romami, ale nie będę bił rekordów w czasie odstawienia od gniazdka.
  3. Na razie chyba pozytywne, wszystko działa. Z lokalnej kopii Miui przywróciło się wszystko co w niej było. Jedyne co trzeba ponownie konfigurować to konta pocztowe (poza gmailem bo ten się skonfigurował przy zalogowaniu do googla). Trochę niepotrzebnych aplikacji googla których nigdy nie użyję, ale to dla mnie nie jest problem. Ale za szybko na jakąś pełną ocenę. Myślę że możesz teściowi instalować. Przynajmniej będziesz miał go z głowy z powodu ota, chyba że lubisz się z nim co tydzień spotykać. A ty powinieneś wiedzieć, czy zainstalowanie twrp nie wpłynie niekorzystnie na ota? Bo oczywiście po miflashu twrp brak a tryb recovery zgłasza się obrazkiem telefonu z kabelkiem. Zainstalowałbym twrp i jednocześnie sprawdził czy rom zablokował ponownie bl,
  4. Ten sprzedawca telefony sprzedaje od niedawna, jak będzie w przypadku problemów z telefonem to trudno powiedzieć. Kupowałem u niego jakieś akcesoria i wszystko było ok. Sam musisz wybrać i zdecydować. Dużym plusem jest wypuszczenie Globala, bo niezależnie z jakim romem kupisz to momentalnie możesz go wgrać, a ponieważ to oficjalny rom to nikt się do tego nie może przyczepić. Odblokować bl nadal możesz i będziesz miał wybór między globalem a romem eu/pl.
  5. Android 5.1 jest wystarczający, w sumie w Xiaomi to wersja Miui jest istotna, a na którym andku to mniej istotne, bo funkcje są chyba identyczne na 5.1 R3pro i 6.0 na R3s. Kiedyś może i Redmi3 pro dostanie nowszego. A ta dziurka w etui to chyba mało istotny szczegół w odróżnieniu od braku irdy.
  6. Pro już ma bo to ten sam rom co normalny Redmi3. 3S na razie nie ma a czy i kiedy będzie miał to nie wiadomo.
  7. 6.7.29 a pobrałem rom 6.7.28, już zainstalowana. Właśnie konfiguruje wszystko. LTE oczywiście działa i to już przy pierwszym odpaleniu.
  8. cincin27 A w jakim trybie wgrywałeś w MiFlashu, fastboot czy download? Ja wgrywałem w fastboot i wszystko niby było ok tylko jak telefon przeszedł z fastboot do bootowania to Miflash pokazał pauzę i info "device bysy", ale już w tym momencie pasek był cały zielony i telefon po mniej więcej 15-tu minutach się uruchomił. Flashowanie trwało około 190 sek, a potem już bootowanie. Zaraz po uruchomieniu i skonfigurowaniu znalazł aktualizację 6,7,29 i właśnie ją instaluję, czyli ota działa i to wyjątkowo szybko.
  9. Przypuszczam że same powiadomienia wyglądają podobnie, ich dochodzenie może być szybsze bo z tym bywa problem.
  10. Ale może dzięki temu że wszystko googla jest zaimplementowane w romie inne usługi i powiadomienia będą działały prawidłowo.
  11. No dziś to się jeszcze wstrzymaj, może jutro☺
  12. Raczej tak. Sam rom się nazywa fastboot i we wszystkich poradnikach piszą o instalacji w trybie fastboot. Tylko przy zablokowanym jest nietypowo bo rom fastboot instaluje się w trybie download (edl), co mnie zawsze dziwiło , ale po zrozumieniu o co chodzi przestało.
  13. Ja będę na czysto, bo to chyba najlepszy sposób, żeby ocenić ten rom. Przypuszczam, że przez twrp też dało by radę, ale mogły by być nieprzewidziane problemy. Tylko teraz to można już w Miflashu w trybie fastboot (bo bootloader odblokowany).
  14. Ja też, nie byłbym sobą gdybym nie sprawdził.
  15. Na razie to można powiedzieć że można go pobrać co już uczyniłem, jutro coś może więcej będę wiedział, bo na pewno sprawdzę.
  16. Napisał "global dev wrzucony i czekam" chyba przez updater. Jak chce wgrać rom eu, to twrp go nie ominie a chyba po to odblokowuje. Na razie wgrał chiński global dev żeby odblokować, a czeka żeby Miunlock zaskoczył.
  17. Chyba nie pliku aktualizacji, tylko urządzenia, bo o miunlock-u chyba piszesz.
  18. Nic pomyłeczka, myślałem Miflash, napisałem twrp.
  19. Stronę tego kolesia xiaomitips.com już wcześniej odkryłem i czasami trzeba uważać co się od niego ściąga, ale w tym linku nie ma nic złego, a miflash chyba najnowszy. Widać Redmi 3s ze starszymi wersjami twrp może mieć problemy.
  20. Tak to co napisał kolega @jarekm9 to w zasadzie to samo, bo w folderze do instalacji twrp są właśnie te same pliki "Minimal ADB and Fastboot". Tylko ja byłem pierwszy Jakby ci się udało go wyłączyć to ta metoda z trzymaniem obydwu vol+ i vol- i w tym momencie podłączenie do kompa też by pewnie zadziałała. Tylko dlaczego zainstalowałeś najnowszy ROM China Stable, a nie dev? Niby w niektórych modelach udaje się ludziom odblokować na China Stable, ale China dev byłby pewniejszy. Jakby co wiedz, że w razie potrzeby zainstalowania najnowszego China dev (do odblokowania) to zrobisz to już normalnie przez update kopiując zip romu do telefonu i wskazując go w updaterze.
  21. Zrób tak jak kolega primek napisał, ale licz się z tym że pomimo odpowiedniego romu, pełnej aktywacji konta, zalogowaniu na telefonie do tego samego konta może od razu nie zadziałać. W jakimś faq na en.miui wyczytałem, że czasami trzeba czekać po zalogowaniu w telefonie nawet tydzień żeby zadziałało (żeby chińskie serwery to przetrawiły?). A Mi PC Suite to możesz co najwyżej się pobawić. W obecnej anglojęzycznej wersji niewiele funkcji działa z nowszymi telefonami, a chińskiej z wiadomych względów nie da się używać.
  22. Tak przy pierwszym uruchomieniu muli okrutnie (robi całą masę rzeczy w tle), trzeba powoli wszystko wklepywać, potem nie muli i jest ok.
  23. W tym stanie go nie wykryje, jakby się udało jakoś kombinacją klawiszy wprowadzić w tryb fastboot (ekran z ludzikiem) to tu masz poradnik na en.miui jak przejść z trybu fastboot do download: http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html
  24. Przytrzymaj wszystkie 3 przyciski może pojawi się czarny ekran czyli tryb download. Musi być w trybie download przy fastboot może ale dopiero gdy będzie odblokowany bl. Możesz jeszcze spróbować przy wyłączonym tel. trzymając obydwa klawisze vol równocześnie podłączyć do komputera kablem usb, może zaskoczy.
  25. Nie ważne że win10, może być dowolne od win7 w górę, ale musi być 64bit. Komunikaty związane z brakiem miejsca, pamięcią z reguły wyskakują na win32bit.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...