Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Co do aktualizacji globala to dzisiaj zainstalowałem przez OTA. Ta mała paczka się pobrała, ale u mnie zostało Mirecovery. Tylko żeby zobaczyło i pobrało aktualizację, musiałem włączyć optymalizację Miui w opcjach programistycznych. Z wyłączoną nic nie znajdowało.
  2. Ustawa ustawą, ale trochę zdrowego rozsądku też jest potrzebne. Ewidentnie z opisu wynika że telefon ma znamiona nieautoryzowanej naprawy, i trudno by było udowodnić że to nie miało żadnego wpływu na usterkę.
  3. Jak telefon nosi znamiona otwierania otwieraczem do konserw, to żaden sklep, czy nawet serwis autoryzowany czegoś takiego nie zaakceptuje. Jakby nie było śladów grzebania to tak, można się wtedy upierać i domagać wymiany.
  4. Powinny działać. Aplikacje niektórych banków aprawdzają roota, jak wykryją, to nie chcą działać, ale u nas chyba żaden bank tego zabezpieczenia nie stisuje.
  5. Jak nie możesz zmienić jego stanu i ciągle jest wykrywany przez Miflasha pod portem COM znaczy że jest w download. Jedyne co mi przychodzi do głowy to spróbować wgrania innego romu, ale nie mam pewności czy to pomoże. Jeżeli nie reaguje na długie trzymanie klawiszy to chyba nic innego nie można doradzić. A widzę że w innym wątku napisałeś o tym że flashowanie trwało ponad 2000sek. To może być w takim razie problem Windowsa. Może zmiana komputera by pomogła.
  6. To Czyli teraz wstecz i instalujesz plik zip z romem wgrany do telefonu.
  7. No lepiej nie do systemu którego nie ma. A w którym momencie, po instalacji romu przez twrp? Może wyczyściłaś partycję system, jak tak to trzeba ten system (rom) wgrać ponownie.
  8. Jeżeli potrzebne jest ponowne wejście w download, to musisz próbować różne kombinacje klawiszów może w którymś momencie zaskoczy. Jak zaskoczy to w fastboot powinno się udać wejść.
  9. A nie zrestartować MiFlasha, albo nawet cały system? Mi to kiedyś pomogło.
  10. Jak jest w download to lepiej niech z niego nie wychodzi, tylko odpali ponownie Miflasha i od nowa flashowanie.
  11. Jak przytrzymasz bardzo długo to może zaskoczy. Albo przytrzymaj obydwa klawisze głośności równocześnie i w tym momencie podłącz kabel usb podpięty do kompa. Jak miflash go zobaczy to znaczy że jest w trybie download. Wgrywanie MiFlashem może trwać ponad 30 minut, dopóki nie pojawi się jakieś info i pasek nie będzie cały zielony to nie można przerywać.
  12. Powinieneś po wgraniu twrp od razu go użyć do instalacji romu eu. Bez rebootowania do systemu.
  13. A zmieniłaś nazwę pliku img recovery na taką jaka jest w skrypcie?
  14. Ale takie wkleiłeś. Komunikat dosyć dziwny i wygląda na to że nawet nie zaczęło flashować. A rom pod fastboota ściągnąłeś w formacie tzg?
  15. Na pewno nie umieściłeś rozpakowanego folderu z romem w katalogu głównym c/ tylko w ido. Tyle przynajmniej widać.
  16. Nie ma większej różnicy w baterii, pomiędzy xiaomi.eu a globalem. Jest podobnie. Są inne różnice i trochę inne bugi. Jak używasz namiętnie usług i programów googla to na globalu w moim odczuciu działają lepiej. Chodzi chyba o to że Miui inaczej traktuje aplikacje systemowe, a inaczej doinstalowane. W globalu googlowe są systemowymi i ich nie wywalisz bez roota. A roota ot tak w globalu nie ma, trzeba samemu porzeźbić. A bl odblokowany, czy zablokowany wpływu na baterię nie ma.
  17. A po po co Ci to. Masz jakieś problemy z drenażem baterii? Jak nie masz dużego doświadczenia z rootem, to jednak odradzam, szczególnie na tym romie, bo i tak najprawdopodobniej ci ten root zniknie po pierwszej aktualizacji OTA.
  18. Fajny, i wygląda na to że będzie "bardziej aluminiowy" i na szczęście 5". Miałem kupić Redmi3pro, a swojego Redmi3 oddać żonie, ale w takim razie z miesiąc się wstrzymam.
  19. Też czytałem, że wyłączenie tego potrafi naprawić nadmierny drenaż baterii. Nie wiem czy to prawda, bo drenażu nie miałem.
  20. A na jakim romie? Na globalu 6.8.4 sprawdziłem przed chwilą, u mnie nic takiego się nie dzieje. Mało tego aplikacja "Dokumenty" po włączeniu pozostaje włączona, a z optymalizacją Miui zawsze sama się wyłączała.
  21. No przecież sam napisałeś, że na karcie sim. Żeby je zobaczyć w telefonie, to w kontaktach opcje (lewy dolny klawisz funkcyjny), kontakty do wyświetlenia, pokaż kontakty z sim, kopiuj z sim, czy co tam chcesz z nimi zrobić.
  22. Używam Ni-Mh od wielu lat w urządzeniach przenośnych (polecam Eneloop-y ewentualnie Recyko), a jedyny i chyba jeden z ostatnich telefon jaki pamiętam z Ni-Cd to motorola Flare z 1995r. Aku Ni-Cd jako jedyne uwielbiały być rozładowywane do końca, a w zasadzie nie dawało się ich inaczej używać (z powodu efektu pamięci).
  23. Rozumiem że masz na myśli cały czas włączone i połączone z czymś BT. W tym co pokazałem było cały czas włączone i co najmniej 5h połączone z zestawem głośnomówiącym i Roidmi. Wiem że Miband potrafi sporo drenować. Sieć komórkowa przy słabym zasięgu również, a jak dwie karty to to się kumuluje. Raczej nie i chyba Ni-Mh bo Ni-Cd to tak z 15 lat temu.
  24. Daj sobie spokój z używaniem jakichkolwiek funkcji oszczędzania Miui, niczego nie wyłączaj, nie czyść pamięci. Skutek tych działań jest praktycznie żaden, a może powodować problemy, także nieprzewidziany drenaż. Jedyne co mam wyłączone to powiadomienia dźwiękowe między 23 a 7 (ale to z oszczędzaniem nie ma nic wspólnego). Tak postępując na żadnym romie nie miałem jakiegoś wielkiego drenażu baterii. W praktyce 1h włączonego ekranu to około 10% spadku, a przez noc 1-3% max. A baterie najbardziej nie lubią niskiego poziomu naładowania. Najlepiej nie dopuszczać do pełnego rozładowania, a częste doładowania raczej im nie szkodzą. To statystyki i na Globalu 6.8.4
  25. Niestety to prawda, niepotrzebnie reklamowałeś słuchawki. U mnie na romie eu też przyciski w Pistonach V3 źle działały, na globalu ok.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...