-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Zmusić go do przejścia w dowload i wgrać prawidłowy rom Miflashem. Najpierw do fastboota, potem z tego fastboota do download komendami, skryptem lub kablem deep flash. Napisano tony poradników o tym na tym forum. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Jak masz kate, to nie błąd, a jak masz kenzo to błąd. Musisz najpierw wiedzieć jaki masz telefon. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
FromWP odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Tak. Zrób sobie print screena tego smsa i przetłumacz w tłumaczu googla, raczej to nie jest info o zgodzie.- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
No to kolejny problem rozwiązałeś, tylko nie rozumiem dlaczego global Stable a nie dev który moim zdaniem jest lepszy. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem ale wątpię, tu masz temat o tym, nie trenowałem, bo nie miałem tego problemu, sam musisz poczytać i znaleźć rozwiązanie. Koledzy z forum pisali że trzeba absurdalnie długo przytrzymać klawisz power, nie wiem czy to działa. http://en.miui.com/thread-324522-1-1.html -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
To właśnie o to hasło najprawdopodobniej chodzi. Musisz wprowadzić kod odpowiadający gestowi na ekranie. Ten kod jest interpretowany jako ciąg liczb przy geście. Cyfry które trzeba wprowadzić odpowiadają punktom gestu według tego obrazka: Google trochę niestety tu znowu namieszało. -
Redmi 4 PRO - brak zasięgu LTE i wyłączanie się budzika
FromWP odpowiedział(a) na mop temat w Problemy techniczne
Jeszcze pominąłeś dodanie do autostartu w panelu sterowania i założenie kłódki w podglądzie historii aplikacji, żeby dane aplikacji nie były czyszczone. Co do LTE to trudno powiedzieć, w Warszawie powinien być, może jeszcze jakieś APN-y trzeba ustawić, bo jak znam życie to Orange automatycznie dla nieznanego telefonu tego nie zrobi. -
Redmi 4 nie można się dodzwonić na nju mobile
FromWP odpowiedział(a) na qbadm temat w Problemy techniczne
Może tak być, ale tu nie ma co wspierać, wystarczy nie dyskryminować, a wygląda na to że to się u nich zdarza. -
Redmi 4 nie można się dodzwonić na nju mobile
FromWP odpowiedział(a) na qbadm temat w Problemy techniczne
Rozumiem że nie można się dodzwonić jak się zaloguje do LTE. Jeżeli tak to obstawiam winę operatora czyli Orange. Przejściem do 3 lub 2G przy połączeniu przychodzącym zarządza operator. Chyba że nie jest w zasięgu 2, 3G i jest tylko zasięg LTE, wtedy będzie taki komunikat. Inna ewentualność to brak jakiegoś pasma 3G w telefonie. Play też miewał z tym problemy, ale chyba już je rozwiązał (przez parę miesięcy miałem sporą zniżkę w abonamencie z tego powodu). -
To nie zależy tylko od głowy, ale również od twrp, a przypadków empirycznych na tym forum można znaleźć sporo. W skrajnych ostatnio Mi5 po wipe system staje się cegłą i tylko po rozebraniu i odpięcie baterii można go przywrócić do życia. Dlatego dla mnie zabobonem jest robienie wipe system. Nie jest to do niczego potrzebne.
-
Jak nie odblokowałeś bl, to musi być w download, w fastboot nic nie zrobisz. Na pierwszych romach przejście do download działało, potem przestało.
-
Ale pewniejszy jest kabelek, a jak poprzednio instalowałeś global dev?
-
Nie wiadomo czemu, ten typ tak ma, po kilku aktualizacjaxh, flashowaniach zaczyna to działać. Nie wiem co naprawia ten problem. Póki co trzeba użyć innej metody wejścia w dowload, skryptu, albo najlepiej kabla deep flash.
-
Nigdy "wipe system", nic to nie daje a jak się jakieś błędy pojawią przy wgrywaniu przez twrp to brak systemu i problemy. A jak już wipe system, to potem trzeba mount system, albo ponownie wgrywać zipa romu. Partycja system sam się nadpisuje. Normalny wipe (factory reset) bez zaznaczania czegokolwiek w advanced wipe. Tylko oczywiście po wgraniu twrp nie można robić reboot-u do systemu, tylko co najwyżej do recovery i od razu wgrać nowy rom.
-
http://en.miui.com/thread-439829-1-1.html tu masz wszystkie linki do nowego global dev wybierasz rom fastboot dla 3s. Kopię to tylko na wszelki wypadek, najszybciej lokalną Miui: Ustawienia, Dodatkowe ustawienia, Kopia i kasowanie danych, Kopia zapasowa systemu Miui. Ale jak wybierzesz w MiFlashu "Flash all except data and storage" to wszystko powinno się zachować (chyba że coś się popiepszy, a Miflash bywa nieprzewidywalny)
-
Nie masz co sprawdzać, będzie zablokowany, komendy pewnej nie ma. W menu, opcjach programistycznych powinno być info o tym czy odblokowany bl. A jak wgrać to są już poradniki na forum, trzeba poszukać.
-
To może właśnie dlatego masz problemy z aktualizacjami. Wczoraj wgrywałem znajomemu 6.12.5 Miflashem i poszło bez problemów. Chyba trochę poprawili te najnowsze romy fastboot pod względem problemów przy wgrywaniu. Za chwilę będę wgrywał 6.12.15 to dam znać czy nie ma problemów. Możesz flashować najnowszego global deva z opcją zachowania danych, powinno się obejść bez problemów (jakaś kopia danych jednak wskazana)
-
Może coś się źle pobrało, jakiś błąd w systemie, trudno wyrokować. Zawsze możesz pobrać pełną wersję fastboot i wgrać miflashem z opcją zachowania danych. To naprawi ewentualne błędy i potem będzie ok.
-
Tak, sprawdziłem na Redmi2 813 (chiński) i w tej samej lokalizacji bez problemu ma LTE B3 100+. A pasma B1 w LTE nie ma.
-
Skoro nie naprawi MiFlash, (wgranie złego romu potrafi popsuć) to tym bardziej aktualizacja romu recovery też tu nic nie zmieni. Moim zdaniem to taki telefon kwalifikuje się do reklamowania, niestety.
-
W tym tak naprawdę tylko to działa jeśli chodzi o dane. W sumie nie wiem na ile to Network Guru jest wiarygodne i nie rozumiem dlaczego pokazuje u ciebie pasmo B8: 900 GSM w sekcji LTE, ale na tych oznaczeniach zupełnie się nie znam. Podsumowując różnice (według tego programu) są jedynie w pasmach LTE i w 2016030 (chiński) brakuje obsługi: B4: AWS-1(1700/2100) B5: 850 B8: 900 GSM B20: 800DD A jak to z interpretować i czy tu leży przyczyna braku danych komórkowych to nie mam pojęcia. Może rzeczywiście ma walnięty modem, albo coś pokopane w EFS czego wgranie romu Miflashem nie naprawia.
-
Obok leży mój z włożoną kartą też Play i mam non stop LTE (raczej nie b20, bo chyba jeszcze nie uruchomili) czyli nie błąd sieci. CDMA może ci nie pokazywać bo twój prawdopodobnie tego nie ma, to nie pokazuje.
-
Numery IMEI masz, czy pokazuje brak?
-
Sprawdziłem i 2016030 chiński obsługuje takie: Niestety nie mam z czym porównać, bo nie chcę rootować swojego (mam globala i wszystko co ma działać działa). Jakbyś mógł sprawdzić co obsługuje wersja 2016031 to będę wdzięczny. Zauważyłem że chiński łączy się z B1-2100, pokazuje H, lub H+ ale dane wtedy nie działają. Tak naprawdę działają tylko jak połączy się z B8-900M. Gdzie szukać przyczyny i co z tym zrobić nie mam pojęcia.
-
Z wbudowanego chińskiego menu serwisowegoktóre włączasz uruchamiając wyłączony telefon vol+ i power.
