-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
[HyperOS] instalacja aplikacji z plików APK
Master odpowiedział(a) na Koola pytanie w HyperOS - korzystanie
możliwe że trzeba to robić jakimś alternatywnym managerem ... uprawnienia do instalacji z nieznanych źródeł można nadać ale to chyba nie przejdzie w przypadku apek systemowych ... popatrzę w wolnej chwili w necie może jakieś info się trafi albo może tu ktoś coś doradzi 🙃 tak na szybkiego to może da się przez tego managera ... https://mixplorer.en.uptodown.com/android -
tu masz ciekawy artykuł w temacie ... https://tradingshenzhen.com/en/blog/android-auto-on-china-smartphones-what-works-and-what-doesn-t-n7
-
nadajesz uprawnienia np. dla przeglądarki jak przez nią pobierasz apke ... to jest lista softu w telefonie - tak jak na innych listach ... stąd jest duża dowolność w tych ustawieniach ... no ale właśnie z tymi systemowymi może być problem ... ja w to się nie bawiłem bo nie było takiej potrzeby jeszcze 🙃
-
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
wiesz to stary temat ... z Gmailem zawsze były problemy ... fejsbuk to nie wiem bo nie korzystam ... u siebie nie mam żadnych problemów z powiadomieniami choć siedzę na betach Xiaomi eu tylko ... ogólnie z tego co korzystam to bankowa ok aukcyjne - olx i allegro ok, Messenger Whatsapp i GG ok, co można zrobić to jedyne ustawić apki w trybie bez oszczędzania baterii, ustawić im autostart i zablokować je w pamięci żeby nie były uwalane np. przy czyszczeniu śmieci ... tak to trudno coś więcej poradzić ... no i jak masz możliwość to wrzuć najnowsza wersję romu stable która jest (jeśli korzystasz z Xiaomi eu) a jeśli global to nie wiem ... tam te aktualizację wychodzą różnie chyba na różnych regionach - zawsze można przełączyć na inny i zobaczyć czy co nowego nie wskoczy 🙃 pomoc też oczywiście może poczyszczenie cache apek i zrobienie restartu ... nigdy nie zaszkodzi ... -
Mój telefon po podłączeniu do ładowania wyłączył się i nie chce się włączyć
Master odpowiedział(a) na Łukasz Kania temat w Dyskusja ogólna
do trybu fastboot tez nie wchodzi? (przytrzymac razem volume - + power) ani do recovery (to samo volume + + power)? moze cos z modulem ladowania? napisz do @Acid to fachowiec od takich technikaliow ... -
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
no mozliwe ... przy okazji sprawdze - na razie nie widzialem potrzeby zeby cos takiego wrzucac ... 🙃 -
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
no może najwyższy czas ... 🙃 w końcu i tak będzie trzeba ... ja sobie bardzo chwalę - z drugiej strony i nie mam zbytnio wyboru 🙃 a jak nadasz uprawnienia do instalacji z nieznanego źródła to też nie idzie? nadaj to dla przeglądarki i powinno pójść ... -
pewnie tak ... chyba że jakieś inne poważniejsze problemy wylaza to może będą reuploady ... ogólnie dialer jest ok - na tyle na ile sprawdziłem .. tak ja sprawdzam resztę to też wygląda że ok ... w baterii sporo się zmieniło też ... reszta wygląda podobnie ... ciekawe co tam wylezie jeszcze na Xiaomi eu 🙃 te smsy da się przeżyć ... dobrze że w ogóle to działa 🙃 trzeba częściej apke otwierać i patrzeć co tam się pojawiło ... update - dostałem info że wysłany MMS jednak doszedł ... ale bardzo duże opóźnienie ... czyli i odebrać i wysłać się da ... 🙃
-
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
da ... zobacz tutaj - aktualna wersja to 18.1 https://miuipolska.pl/forum/topic/63506-baza-aplikacji-xiaomieu-neutralne-global/ -
luks - stara dzialala jak trzeba - zadnych problemow
-
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
zapewne ... 🙃 -
z smsami to w ogóle są dodatkowe problemy ... brak dźwięku wlazłem w dźwięki i ustawiłem inny dałem zastosuj i to samo ... przy ustawianiu dźwięk odtwarza dobrze ale już jak przychodzi wiadomość zero reakcji ... mało tego - nie pokazuje w ogóle że jest nowy SMS (na pulpicie) też brak jest powiadomienia ... SMS dopiero widać że przyszedł jak się wejdzie w apke ... czyli poza apka w ogóle padły jakiekolwiek reakcje ... 🙃 możliwe że jest też problem z wysyłaniem MMS - wysłałem do siebie na próbę to doszedł choć musiałem pobierać ręcznie - sam się nie pobrał ale jest ... wyslalem od siebie na inny numer - i nie doszedł ... 🙃
-
no dobre i to ... bo myślałem że zgłupiałem 🙃 aż wstyd się pytać i takie oczywiste rzeczy bo ładnie opisane a ja patrzę i nie widzę ... tak przy okazji SMS to dźwięki też wywaliło ... właśnie testowo wysłałem z innego numeru i zero efektu ...
-
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
u mnie jest ok ... w razie czego wyczyść dane apki updater - to zresetuje się do domyślnych powiadomień i powinno być ... -
jasne ... tam zrobiłem update jeszcze ... jak otworze ta wiadomość i kliknę na numer telefonu na górze to wyświetla się kontakt jako nieznany ... a ten numer jest dodany i opisany w dialerze ... 🙃 no otwieram edycję zdjęcia i? nigdzie tam nie ma trzech kropek i możliwości dodania wtyczek 🙃
-
tzn. miałem na myśli te od Xiaomi ... nie Xiaomi eu 🙃 bo pierwszy punkt troszkę zmian tak by sugerował 🙃 tak przy okazji jak otworzyć ten edytor galerii? tak patrzę u siebie ale nijak nie idzie się do tego dobrać ... tak z ciekawostek to jeszcze w apce SMS nie pokazuje nazw kontaktów - tylko numery telefonów ... co ciekawe tylko w ostatnio wysyłanych / odbieranych ... zobaczę czy czyszczenie coś tu pomoże ... nic nie daje ... wszystkich danych apki też nie ... ogólnie dostęp do kontaktów jest bo jak się kliknie tego ludzika obok wiadomości to kontakt wyświetla właściwie ... tak jak widać w załączniku od 22 kwietnia o starsze są w porządku a wszystko nowsze już tylko numery ... bez nazw z kontaktów ... dziwne jest też to - że jak otworze te wiadomości w których nie pokazuje nazwy i kliknę na górze w numer telefonu to wyświetla się ten numer jako nieznany - pomimo tego że oczywiście jest dodany i opisany w kontaktach ... jakiś brak synchronizacji między kontaktami / smsami?
-
shennong tez OK, pobrane z serwera i wrzucone w fastboot, na razie bez uwag ... i chyba problem z bateria w koncu rozwiazany ... tzn. z tym zablokowanym wskazaniem pozostalego czasu pracy - odlaczylem od ladowarki i bylo 7 godzin a nie jak do tej pory caly czas 6 18 ... tak przy okazji ... macie już testowe romy na andku 15?
-
no otóż to ... te ikonki są na tzw. "black list" 🙃 ja po cichu liczę że kiedyś to wskoczy ... albo Xiaomi w swej nieskończonej mądrości to zmieni ... albo - w miarę możliwości - ogarnie to ekipa Xiaomi eu 🙃 zostaje czekać na rozwój sytuacji ... w sumie nic by nie przeszkadzało żeby dać przełączniki do tego co chcemy żeby się pokazywało ... teraz są - owszem - przynajmniej w romie Xiaomi eu - ale działają tylko w trybie rozwiniętego menu ...
-
Google Pay/Wallet moduł Xiaomi.eu PlayIntegrityFix
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 temat w Dyskusje o aplikacjach
nie dołączyłeś nic z tego co pisałeś 🙃 ten fix zaskakuje po jakimś czasie ... najlepiej nic nie instalować / usuwać ... po prostu wrzucić fixa i zaczekać jakiś czas ... przyspieszyć to może wyczyszczenie pamięci portfela Googla no i usługi Google Play ... i nic więcej nie trzeba robić ... zakładam też że używasz aktualnego romu Xiaomi eu ... dla starszych wersji były reuploady wersji stabilnych ... jakoś pod koniec roku ... a jeśli są nowsze buildy to tym bardziej nie powinno być problemów - tak więc nic nie kombinuj i cierpliwości ... 🙃 -
to nie tylko u Ciebie 🙃 Xiaomi celowo to ograniczyło ... tak jest na każdej wersji romu ... vowifi to się pokazuje normalnie ... volte też - przynajmniej na najnowszej wersji beta - alarm i NFC tylko po rozwinięciu ... dobrze choć że jest cały czas widoczny VPN - bo to akurat dobrze wiedzieć że działa ... mi osobiście w sumie brakuje tylko NFC ... w załączeniu volte w trybie pulpitu bez rozwijania ...
-
google raczej nie odpusci patrzac po ich dotychczasowej aktywnosci ale trzeba przynac, ze i tak troche spokoju z tym bylo ... od konca lutego to polowy maja stali bywalcy wiedza o co chodzi ale jest sporo nowych zalogantow na forum wiadomo ze moga miec z tym problem ... to tez trudno ich winic ze sie dopytuja w temacie ... w takim okienku tez mozna by dac informacje ze trzeba poczekac na odswiezenie i to nie zaskakuje od razu - bo zaraz bedzie masa wpisow - wrzucilem fixa i nie dziala ...
-
LCD ... pewnie IPS ... dawno już nie było tego typu ekranow ... teraz nawet.bydzetoece już robią na oledach ... snapdragon 4 - nawet nie wiedziałem że jest taki proc 🙃 pamięć ufs 2 to też już trochę traci myszka ... choć są i zwolennicy np. czytnika pazura w przycisku a nie optycznego w ekranie ... a te okręgi przy obiektywach to chyba większych się nie dało zrobić bo by nie wlazly obok siebie 🙃 no ale wrażenie potęgi jest ... no i w sumie aparat jest jeden bo to oczko makro to mało kiedy jest przydatne ... może bardziej by się przydał zamiast tego szeroki kąt ...
-
no właśnie ... i w tym wątku masz przykład tego o czym pisałem w odpowiedzi na inny Twój post 🙃 tu najlepszym rozwiązaniem byłoby żeby po wejściu na forum wyskakiwało okno z tą informacją - na każdym koncie tylko raz - gdzie byłoby info że w przypadku problemów z portfelem google pobieramy i instalujemy fixa - no i link oczywiście do niego na sourceforge czy na serwerze miui polska - w sumie bez znaczenia ... 🙃
-
" Urządzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa " Google pay - xiaomi eu
Master odpowiedział(a) na hexi pytanie w Problemy techniczne
widocznie nie ma takiej potrzeby ... te fixy wychodzą regularnie jak tylko pojawi się problem ... do tego jest monit w updaterze ... no i jak tylko google zamiesza w tym swe paluchy to od razu pojawiają się posty w temacie 🙃 jako ciekawostkę podam Ci przykład że jak to było wrzucone w aktualnościach - kiedy ten problem pierwszy raz się pojawił i wyszedł pierwszy fix to i tak nikt tego nie czytał ... a były w kółko zakładane nowe wątki o tym samym przy różnych modelach i w dyskusjach o systemie / wersjach rozwojowych - niektórych adminów tu już szlag trafiał bo w kółko trzeba było pisać to samo i odsyłać do działu aktualności gdzie temat był rozłożony na czynniki pierwsze 🙃 ot teoria piękna tylko praktyka swoje ...
