-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Redmi Note 13 Pro 4G - niewyraźne zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Przemek Z temat w Dyskusja ogólna
no ... 🙃 ciekawe na ile to się przekłada na obsługę tych modułów fotograficznych ... oczywiście proc bierze w tym udział ale żeby nie dawał sobie rady z ostrzeniem to byłoby co najmniej dziwne 🙃 zakładam że @kris68 nie ma u siebie problemu z ustawianiem ostrości ... może sobie bezpośrednio porównać mając pod ręką i wersję 4g i 5g ... -
Xiaomi 14 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.45.0.UNCCNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
dobra wiadomość ... ze można spokojnie przejść z dev beta na stable ... osobiście podejrzewałem że tak będzie - choć niby miała być jeszcze ta wersja pomostowa ... no ale może nie jest po prostu potrzebna ... czekamy jeszcze na nową stable do shennonga - ostatnia była dość dawno temu więc tym bardziej się należy 🙃 pewnie te nowe stable będą już mieć poprawki bezpieczeństwa z tego miesiąca - trzeba jeszcze rozejrzeć się za jakimś changelogiem ... -
Redmi Note 13 Pro 4G - niewyraźne zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Przemek Z temat w Dyskusja ogólna
wersja 4g ma te same aparaty co 5g ... https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12749&idPhone2=12581 -
kurde ... może masz jakiś wybitnie czuły przycisk ... tu można zakombinować z jakimś etui - niektóre mają wybitnie sztywne i mało czule nakładki na klawisze fizyczne ... to by na pewno pomogło ... ja akurat nie lubię takich ale w tej sytuacji ... ja w ogóle nie noszę telefonu w kieszeniach więc też tu za bardzo nie doradze 🙃 a to etui to jedyne co mi na szybkiego przychodzi do głowy ...
-
Redmi Note 13 Pro 4G - niewyraźne zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Przemek Z temat w Dyskusja ogólna
a to pytanie bardziej do @kris68 on jak kupił nówki to Ci odpowie ... ja nie pamiętam czy miałem u siebie folie - chyba nie ... folia fabryczna była tylko na ekranie - a brałeś skąd? jak miałeś zafoliowane pudełko to widocznie tak ma być ... chyba że otwarte i od prywatnej osoby? jak wysyłałes na serwis to zakładam że miałeś jakiś dokument zakupu bo inaczej by nie przyjęli sprzętu ... no i był z europejskiej dystrybucji bo innego raczej tu by się nie chycil 🙃 jak to czyszczenie nie pomoże to można spróbować właśnie inną apka do aparatu - tu też Krzychu bardziej pomoże niż ja ... no ale zobaczymy co tam wyjdzie ... wiesz jeszcze jest opcja zrobić unlocka i postawić system Xiaomi eu - tu też Krzysiek pomoże bo się w to bawił ostatnio - no ale w sumie wątpię że system to coś zmieni bo to apka odpowiada za obsługę aparatu i wszystkie te funkcje fotograficzne ... w ostateczności możesz jeszcze raz puścić sprzęt na serwis ale szczegółowo opisać w czym jest problem żeby oni to sami zobaczyli ... poza tym to o czym tu piszemy to może jakieś ciekawe uwagi mieć jeszcze @Acid to fachowiec od spraw serwisowych i zna się na tym jak mało kto tu na forum ... a na pewno lepiej od nas zwykłych szarych userow 🙃 -
Redmi Note 13 Pro 4G - niewyraźne zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Przemek Z temat w Dyskusja ogólna
Ty i te Twoje przygody z babami ... 🙃 zapomniałem że masz też wersję 4g ... zakładam że nie masz takich problemów z ostrością jak założyciel tego wątku? a patrząc po specyfikacji z GSM arena te moduły fotograficzne są identyczne ... czyli możliwe że apka aparatu z romu Xiaomi eu też pójdzie na globalu ... o ile da się ją w ogóle wrzucić ... ale to najpierw trzeba by sprawdzić czy ta u Ciebie z wersji stable jest nowsza niż u niego - bo jeśli nie to chyba sens kombinowania z zamiana tu ginie ... wystarczy że zrobi u siebie czyszczenie danych i jak to nie pomoże to trzeba będzie kombinować dalej ... ale w ogóle fajnie byłoby wypróbować jakaś inna apke do robienia zdjęć bo jeśli tam będzie wszystko ok to przynajmniej eliminujemy problem sprzętowy ... a to już coś 🙃 -
Redmi Note 13 Pro 4G - niewyraźne zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Przemek Z temat w Dyskusja ogólna
wiesz - tu za bardzo nikt żadnej cudownej recepty nie wypisze 🙃 u Ciebie albo jest problem sprzętowy albo programowy ... z serwisu sprzęt wrócił bez napraw / wymian co może oznaczać że tam problemu nie ma ... albo nie zostało to należycie sprawdzone ... a problem jest nie tyle z obiektywami czy modułem aparatu a z dodatkowymi emiterami / czujnikami ... ale jeśli sprzętowo jest ok no to zostaje software - tu masz opcje żeby zrobić to o czym pisałem ... jeśli ktoś coś wymyśli innego też chętnie poczytam 🙃 tak więc czekamy razem na innego załoganta z pomysłami ... -
temat założony nie w tym dziale co trzeba 🙃 seria note ma inny ... tu jest zwykłą seria 13 ... w sumie za dużo ustawień do tego nie ma ... nie wiem jaki masz system - nasz Xiaomi eu czy zwykły global ... wibracje po wyciszeniu można włączyć i wyłączyć - tak jest w Xiaomi eu - załącznik - choć jak to działa w praktyce trudno powiedzieć bo w ogóle nie korzystam z wibracji ... szkoda baterii na to 🙃
-
Redmi Note 13 Pro 4G - niewyraźne zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Przemek Z temat w Dyskusja ogólna
a żaden problem - przytrzymaj dłużej pazurem na ikonce apki - na górze będziesz mieć "i" i to jak wybierzesz na dole masz wyczyść dane - i tam są dwie opcje - tylko pamięć cache i wszystko - wszystko czyści apke do ustawień domyślnych ... czasami to pomaga przy różnych problemach - czy tu tak będzie nie wiem ... ale warto spróbować ... -
wydaje mi się że nie ... choć też nie mam pewności na 100 procent 🙃 ja ostatnio oddałem swoją mi 11 dla znajomego - też z unlockiem - tam byłem zalogowany na swoje konto Xiaomi i telefon był podpięty do konta - najpierw odpialem fona od konta potem się wylogowalem z niego a potem zrobiłem przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych i tak go dostał gość ... bez problemu skonfigurował system - czy potem się logował do konta Xiaomi nie wiem (też nie wiem czy w ogóle je zakładał ...) w każdym razie ja na swoim koncie mam podpięty drugi telefon też z unlockiem i wszystko jest ok ...
-
jak odepniesz ten sprzęt od swojego konta to ona może sobie założyć nowe konto i podpiąć sprzęt do niego - a Ty podepniesz pod swoje konto nowy sprzęt - o ile też masz Xiaomi oczywiście ... jak nie odepniesz fona to po zrestartowaniu systemu do fabrycznych przy starcie będzie trzeba zrobić weryfikację i bez tego nie przejdziesz procesu pierwszej konfiguracji ...
-
Redmi Note 13 Pro 4G - niewyraźne zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Przemek Z temat w Dyskusja ogólna
ostatnio był tu temat o jakiejś nowej apce do obsługi aparatu ... blackmagic camera o ile mnie pamięć nie myli ... jest w sklepie Play - zobacz może tym co tam wyjdzie ... choć nie wiem czy to nie jest tylko apka do nagrywania video - nie bawiłem tym się u siebie ... jest też apka Googla GCam ... niektórzy chwała ... poza serwisem (może trzeba będzie drugi raz wysłać i opisać lepiej problem) i alternatywnymi apkami (bo zakładam że ustawienia apki do zdjęć w telefonie przeklikales) to możliwe że nic więcej nie zdziałasz ... wiesz można też zawsze inny soft postawić - tzn system ... może to jakiś bug w oprogramowaniu i tej apce do zdjęć bo zakładam że siedzisz na globalu? jeśli tak zawsze możesz zawalczyć o unlocka i postawić ostatnia stabilna wersję wersję Xiaomi eu ... albo tylko zaktualizować ta apke do aparatu o ile się da ... sprawdzić jaka tam u Ciebie wersja i poszukać nowszej w necie - oczywiście pod swój model telefonu ... @kris68 ma note 13 pro ale chyba wersję 5G - nie pamiętam ... jeśli aparaty są te same w obu modelach to możesz poprosić go o apke aparatu z ostatniej stabilnej wersji romu Xiaomi eu ... jak uda się to wrzucić może będziesz mieć po problemie ... o ile to wina softu oczywiście a nie hardware ... znalazlem porownanie tych modeli 4G i 5G https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12749&idPhone2=12581 ogolnie wyglada ze aparaty sa te same ... tam roznica jest w nagrywaniu video tylko - 5G ma 4K a Twoj 4G nie ... z rzeczy które jeszcze możesz zrobić to np przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych - oczywiście zrób wcześniej backup danych typu zdjęcia kontakty SMS ... jeśli jest jakiś krzak w systemie to jest szansa że się tego pozbędziesz ... też możesz wcześniej spróbować "zrestartowac" apke apke aparatu - zrób jej czyszczenie danych ... też może pomóc ... od tego w sumie bym zaczął bo jak rozwiąże to problemy to będziesz musiał tylko tam sobie od nowa poustawiać z wartości domyślnych ... -
Redmi Note 13 Pro 4G - niewyraźne zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Przemek Z temat w Dyskusja ogólna
po pierwsze to założyłeś wątek nie w tym temacie co trzeba ... Xiaomi 13 pro a note 13 pro to zupełnie co innego 🙃 note 13 pro ma @kris68 i całkiem dobrze się wypowiadał o aparacie - a gość jest fotografem więc myślę że wie co mówi ... jeśli byłaby wada aparatu to prawdopodobnie serwis bo to załatwił ... wymienił optykę lub sam moduł aparatu ... tu tak nie zrobił - zakładam że szczegółowo opisałeś w czym problem? bo może aparat jest ok a wina jest po stronie jakiegoś czujnika np. głębi ... czy fokusa ... nie wiem co ma tam ten model ... może serwis w ogóle tego nie sprawdzał ... i stąd uznali że jest ok a u Ciebie problem został ... spróbuj jeszcze ewentualnie inną apka do zdjęć i zobacz co będzie ... trudno coś tu sensownego doradzić ... xioami 🙃 celowo dwa razy tak napisałeś? w tytule i w treści? czy słownik sam Ci zmienia? to tak z ciekawości tylko pytam 🙃 -
napisz do @kris68 to Ci podpowie ... tu ostatnio były już o tym tematy ... można poszukać w wyszukiwarce ... fajnie że w ogóle masz taką możliwość 🙃 ja w ogóle nie miałem ... a ja osobiście mam nadzieję że Xiaomi skończy przy tym majdrowac ... i rzucać kłody pod nogi ... wiem że stoją za tym różne za i przeciw i ich interes finansowy no ale bez przesady 🙃 a takie przeciąganie czasowe jest w ogóle bez sensu ... jak ktoś bierze się za unlocka to znaczy że wie co robi i zna ryzyka z tym związane - czyli jest świadomym użytkownikiem a nie bawi się opcjami bo nie ma co robić 🙃
-
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
A jakieś sugestie? Któryś lepszy? pisaliśmy o tym już wiele razy na forum ... w zasadzie to bez znaczenia ... to często jakieś kosmetyczne zmiany ... związane z danym regionem typu motyw czy tapety ... też ewentualnie jakieś dodatkowe ustawienia sieci GSM ... ogólnie który byś nie wziął powinno być ok ... są tez na ten temat artykuły w necie - jak dasz radę skorzystać z wyszukiwarki w przeglądarce to sobie poradzisz 🙃 jak nie to daj znać i coś znajdę i podeślę ... -
może jeszcze nie wszystko jest poprawione w tym module baterii ... swego czasu dużo zgłoszeń w tych tematach było też na forum Xiaomi eu ... ogólnie jak to jest liczone i wskazywane to chyba tylko w Xiaomi wiedzą 🙃 nam oczywiście nie powiedzą ... może temat się rozwinie jeszcze na Xiaomi eu ...
-
no to jeszcze ostatni screen ... zostało 5 procent baterii ... drugi załącznik to wskazanie po naładowaniu na maks ...
-
no to taki czas szacunkowy ... obliczany jakimś algorytmem pewnie biorącym pod uwagę jakieś statystyki używania fona ... trudno powiedzieć jak to działa i oblicza 🙃
-
u mnie w tej chwili tak ... ostatnia beta ... jak pamiętam ostatnio przy pełnym naładowaniu było wskazanie chyba coś koło 9 i pół godziny ... ostatni problem jaki był to blokada tego wskazania na stałej wartości ... ale to już od kilku bet wstecz rozwiązane ... nie wiem jak na stabilnej ...
-
no taki robak ze skrzydłami 🙃 ale fajny 🤗 cierpliwość to akurat jedyna moja pozytywna cecha ... 25 lat praktyki w zawodzie 🙃 mam tego w nadmiarze ... akurat przeglądam Onet a tam ... https://www.onet.pl/styl-zycia/ekologiapl/wyglada-delikatnie-ale-to-zabojca-doskonaly-i-sprzymierzeniec/pl45pkw,30bc1058
-
nic straconego ... tego lata (a jak nie lata to pełza czy łazi ... ile dusza zapragnie) ... a już szczególnie na bagnie jakimś czy innych moczarach ... 🙃 tylko się zapatrzyć w dobry sprzęt i jazda ...
-
z Xiaomi to za makro chyba dobrze chwalony był 13 pro - o ile pamiętam ... choć cenowo dość dobrze się trzyma ten model ... ogólnie jest sporo zestawień w necie jeśli chodzi o możliwości makro ... no i na Xiaomi świat się kończy przecież 🙃 tu reklamujemy ten sprzęt żeby pozyskać nowych załogantów na forum bo zawsze fajnie jak ktoś nowy dołączy i coś sensownego napisze 🙃
-
no otóż to ... też się dziwię bo nawet nie wiedziałem że były modele z taką lipa 🙃 ale ich tyle jest że to już ciężko ogarnąć ... te obiektywy 8 mpx ultrawide i 2 mpx makro to w sumie sądziłem że zawsze wrzucają jako takie zapychacze żeby bardziej pro te tylne wysepki wyglądały ... a tu proszę ... nawet posunęli się żeby robić atrapy 🙃 a przy okazji - trochę krajobrazu robiłem u siebie - jedno normalny obiektyw wide i reszta to X2 i X3 telephoto ... https://we.tl/t-8YwiaOVbqT a to przykład makro ...
-
wygląda na to że wersja bez NFC ma i makro i glebie ostrości ... załącznik - a wersja z NFC ma tylko glebie ale bez obiektywu makro ... czyli ta specyfikacja na GSM arena jest poprawna tylko dla wersji bez NFC ... a ta z NFC ma błąd bo wpisali 2 mpx makro a powinna być 2 mpx głębia ... 🙃 ktoś się walnął ... a w ogóle to aż mnie dziwi że pożałowali tego makro ... bo koszt jest pewnie groszowy ... tym bardziej że już obudowa miała na to miejsce (wysepki są identyczne w obu modelach ...) a szanowna Pani powinna pomyśleć o zmianie fona ... szkoda nie uwiecznić takiego ładnego robaka przy okazji spaceru ...
-
ja już od jakiegoś czasu myślę nad kupnem routera wifi 7 - też myślałem nad Xiaomi - ten też wizualnie mi pasuje - tak przekładam trochę zakup w czasie bo ten co mam z kablówki - cisco z wifi 5 sprawuje mi się całkiem dobrze ... ale docelowo zamierzam podłączyć coś z nowszym standardem i większym zasięgiem - przy okazji prosiłbym o jakieś dobre wskazówki co ewentualnie wziąć 🙃
