-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Xiaomi 12/12X/12 Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
jak kogoś ten temat interesuje to można uderzyć do załoganta @Marrik on tym się bawił to coś pomoże w razie czego ... 🙃 -
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
no to troche sie wyjasnilo ale ciekawe ... zupelnie przypadkowo tam wlazlem ... tak podejrzewalem ze moze ta funkcjonalnosc nie powinna byc widoczna - z jakiegos powodu w zwyklej 14tce zostalo to ukryte a w pro nie ... moze zwykle przeoczenie ... czekamy spokojnie na kolejny rom - moze w grudniu jeszcze bedzie ... -
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
już opisuje ... najpierw normalnie w ustawienia - potem odciski palców paszcza i blokada - tam na samym dole jest tak jak w załączniku - prywatność i bezpieczeństwo i jak to się wybierze to mamy ekran taki jak w ostatnim załączniku ... czyli po prawej jest ta zakładka security o której pisałem wcześniej ... jeszcze taka uwaga przy okazji ... to mi prorect też się dziwnie zachowuje bo wczoraj to włączyłem na próbę a dzisiaj sprawdzam i ma status jak w przedostatnim załączniku - czyli wyłączone ... tam zresztą też krótki fragment do tłumaczenia ... ostatni załącznik - chociaż o tym chyba już wspomniałem tyle że to inaczej jakiś wyglądało ... może to zależy od tego czy te mi prorect jest włączone czy nie ... ciekawe to w ogóle 🙃 właśnie sprawdziłem - po włączeniu tego mi prorect to okienko zmienia się na takie jak wrzuciłem poprzednio - daje jeszcze raz na końcu na wszelki wypadek ... Widget span -
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
najnowsza stable hos2 ... jak w załączniku 🙃 -
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
może troszkę jeszcze do tłumaczenia ... pierwszy zrzut security na górze ... dalej jak widać ... no i trzeci to te dane medyczne ... ostatni to ta karta medyczna ... a tak z ciekawości - do czego jest ta kontrola bezpieczeństwa płatności? to działa w ogóle? i jeszcze przy okazji - te ustawienia dla nieznanych numerów działają? bo te ustawienia się nie uruchamiają w ogóle ... -
a nie wiem bo nie korzystalem z tego - ja uzywam tego https://github.com/0x192/universal-android-debloater tethering tam do niczego nie potrzebny ... tylko debugowanie trza wlaczyc
-
Seria Xiaomi 15 bije rekordy sprzedaży w Chinach
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no ja na razie nie podbiłem im statystyk sprzedaży ... a grosz mam odłożony i czekam na lepsze czasy 🙃 w ogóle może wiadomo kiedy pojawi się nasz rom do Xiaomi 15tek? może wtedy uda się kupić już fona z unlockiem od razu ... o ile w ogóle dadzą taka możliwość ... te Xiaomi ... z nimi źle i bez nich niedobrze 🙃 -
Aparat gubi ostrość, mocno prześwietlone zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Wayne94 pytanie w Problemy techniczne
no ale to można zrobić tylko w trybie pro ... a zakładam że jego fotki były robione w trybie normalnym ... a tam nie ma pola do manewru jeśli chodzi o takie parametry ... bo to soft sam ustawia wszystko żeby było dobrze (przynajmniej w teorii) - tak przynajmniej to wygląda u mnie ale myślę że podobnie jest i w modelach 14t ... -
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
w sumie fakt ... to chyba lepiej zostawić jak jest ...to paging chyba jest związane z nawiązywaniem połączenia między urządzeniami ... może to jakaś testowa funkcja ... w sumie bluetoothem się nie bawię w ogóle i nic nie podłączam tym u siebie ... 🙃 pewnie nieprzetłumaczone też nikomu nie będzie przeszkadzać ... ogólnie tłumaczenia są luks i specjalnie nie ma się do czego przyczepić ... i sensownie i składnie i brak literówek ... tak to powinno wyglądać - widać że profesjonalna robota a nie na odwal i byle jak zrobione byle było ... ode mnie słowa uznania 👍 -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
X6 pro ostatni rom na Europę to wersja 1.0.14.0 z końcówki listopada ... a zwykły na Europę to 1.0.22.0 też z końca listopada ... -
Xiaomi 14T/Pro - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tak by to wychodziło ... Xiaomi has just confirmed the maintenance schedule of its two newest devices, the Xiaomi MIX Flip and the Xiaomi 14T series. Ten months is covered by the support timeline: starting from September of the year 2024 to September of 2029. Since both of these handsets sport Android 14 and HyperOS 1.0 out of the box, both of them will get EOL support with Android 18 or Android 19 running HyperOS 6 or HyperOS 7, respectively. -
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
myślę że to pytanie do Xiaomi ... 🙃 esim to funkcjonalność tzw. sprzętowa ... widocznie ktoś tam uznał - w swej nieskończonej mądrości - że w tym modelu tego nie będzie ... -
Xiaomi Mi 11 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.10.0.UKBCNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
w sumie byłoby to dziwne cokolwiek ... jak fix dla płatności zaskoczy to nie powinno być problemu ... chociaż nie wiem jak to wygląda na hos bo na swojej mi 11 nie korzystałem jeszcze z tych romow ... tu zostaje info od innych userow ... ogólnie też trzeba pamiętać że ten fix nie zaskakuje od razu - trzeba dać mu trochę czasu na przegryzienie się przez cache i te usługi Googla ... stąd próba płatności od razu po wrzuceniu fixa może nie zaskoczyć ... żeby to przyspieszyć trzeba zrobić czyszczenie cache usług Googla w apkach i jeszcze walnąć restarta fona na wszelki wypadek ... ostatni fix jest na pewno w porządku - testowałem niedawno i bez żadnego problemu zbliżeniowa poszła - też normalna płatność przelewem z karty idzie bez problemu ... no ale jak pisałem - mam nadzieję że nie ma jakichś specjalnych problemów z tymi nowymi romami bo chce to w końcu wrzucić dla znajomego - on siedzi jeszcze na ostatniej miui 14 i za nic nie chce zmieniać bo wszystko mu pasuje 🙃 muszę go w końcu namówić choć nie wiem czy nie zaczekać na ostatnią stable jaka wyjdzie dla tego modelu a to już chyba niedługo ... możliwe też że będzie już na HOS2 ... -
no i ? chcieć to móc 🙃 poszukaj ostatniego romu do swojego modelu który jest na miui 14 - rom musi być zgodny z dystrybucją fona - znajdź wersję opisana jako fastboot - uruchom telefon w tym trybie i podłącz do kompa ściągnij i uruchom miflash - tam na dole zaznacz że ma być wrzucony rom z lockiem i jedziesz ... a tak przy okazji ... sprawdzałeś statystyki zużycia baterii? co ja pożera 20-30 procent na godzinę? może jakieś drenowanie się pokaże - na pewno nie jest to normalny objaw ... ogólnie trochę nie rozumiem co napisałeś - sory ale może źle kombinuje ... piszesz że chcesz wrócić do miui 14 (czyli zakładam że globala?) bo na Xiaomi eu hyper os jest problem z zużyciem baterii ... i nie działają płatności zbliżeniowe a potem piszesz że na Xiaomi eu mogą być rozwiązane te problemy ... a nie wiesz bo nie używasz od lipca ... to w takim razie co używasz? bo wychodzi na to że nie miui ani xiaomi eu ... globala na hyper os? przy odblokowanym bootloaderze? to współczuję ...
-
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
jak zgłaszałem to sorki ... nie pamiętam ... stary już i łeb nie pracuje jak kiedyś ... jedna komórka tam ma dyżur jeszcze może 🙃 -
Xiaomi namieszało teraz z unlockami ... tak dla globali jak i dla Chińczyków ... w każdym razie mają podać nowe zasady unlockow ... mam nadzieję że będzie coś o tym w aktualnościach na forum ... bo jest dużo clickbajtow w necie i ogólnie niesprawdzonego info ... 🙃
-
w recovery trzeba wskazać ręcznie plik przez zakładkę install i potem suwak w prawo i jedziesz ...
-
Xiaomi Mi 11 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.10.0.UKBCNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
rozpakowujesz zipa jakims menagerem czy tym unpackiem z poziomu windowsa? ciekawe ... kiedys byly juz problemy z plikami zip i to szybko bylo podmieniane na serwerze ... jak wrzucisz to koniecznie daj znac jak to wyglada ... a robisz update na poprzednia wersje HOS1 czy jeszcze na ostatnie miui jakie bylo? czy moze czysta instalke z wipe data? -
Zmiany w Play Integrity. Google zaciska pętlę
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
pewnie taki standardowy komunikat ... niezaleznie czy root czy nie - widzi, ze jest unlock i krzyczy -
Aparat gubi ostrość, mocno prześwietlone zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Wayne94 pytanie w Problemy techniczne
no faktycznie ... ja w każdym razie co mi przyszło do głowy to już napisałem ... zostaje czekać na jakieś inne ciekawe uwagi ... może ktoś z tym modelem coś tu sensownego napisze ... jeśli u niego jest podobnie to pierwsze co bym obstawiał to jakiś algorytm w sofcie ... i możliwe że po update systemu to się poprawi ... bo zakładam że zdjęcia robisz w trybie auto ... no i jeśli chodzi o ustawienia to też specjalnie dużego pola do manewru nie ma - przynajmniej dla trybu auto ... ja bym spróbował jeszcze tak - zrobić zdjęcie w trybie auto i zobaczyć jego właściwości gdzie są dodatkowe parametry podane - tak jak u mnie na zrzucie ekranu - a potem przejść do trybu pro i ustawić te same parametry i zrobić fotkę w tych samych warunkach oświetleniowych - też tego samego przedmiotu i porównać ... ciekawe co wyjdzie wtedy ... -
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
jeszcze taki detal do tłumaczenia ... -
Zmiany w Play Integrity. Google zaciska pętlę
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
było do przewidzenia że nie odpuszcza tematu ... akurat aplikacja do zamawiania tego badziewia mnie nie interesuje - choć wiem że niektórzy nie mogą bez tego żyć 🙃 - co innego bankowe / płatnościowe ... ogólnie wszyscy mają teraz fiksacje co do tych zabezpieczeń / bezpieczeństwa / dbałości o nasze dobro - i to kosztem nas samych - ja jestem ciekawy najbardziej jak to wszystko przełoży się na apki bankowe / aukcyjne ... ale ogólnie jak widać wszystko idzie w kierunku utrudnienia nam życia a nie osłodzenia marnego żywota ... 🙃 ogólnie w najczarniejszym scenariuszu Xiaomi blokuje całkowicie unlocki a google i reszta instytucji bankowych płatności i umarł w butach ... zostajemy na lodzie ... obym nie dożył tych czasów ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
tu jest trochę o tych oznaczeniach ... v to pewnie android 15 ... a u to jeszcze 14 ... https://xiaomiui.net/meaning-of-letters-in-miui-versions-have-you-wonder-47266/ tu jest sporo romow do 14tki ... https://miuirom.org/phones/xiaomi-14 -
NSA jest domyślnie włączony ... można jedynie włączyć SA i to jakimś kodem serwisowym chyba tylko ... wtedy pojawia się taka funkcja w ustawieniach - ogólnie nie wiem jak dobre jest nasycenie nadajnikami / odbiornikami które pracują w tym trybie ... podejrzewam że zdecydowana większość działa w NSA ...
-
Aparat gubi ostrość, mocno prześwietlone zdjęcia
Master odpowiedział(a) na Wayne94 pytanie w Problemy techniczne
tak na szybkiego to może @kris68 coś Ci doradzi jeśli chodzi o ustawienia ... zna się na tym a od jakieś czasu siedzi na 14 ultra ... to co piszesz to wygląda na soft ... możliwe że kolejny update coś tu poprawi ... możesz to spróbować inną apka do zdjęć się pobawić np google gcam ... o ile będzie działać z tym modelem ... w ustawieniach tam to o czym piszesz to specjalnie chyba nie ma opcji ... spróbuj ewentualnie porobić w trybie pro - może ten algorytm przy auto tak działa po prostu ... a przynajmniej na razie na tym sofcie co masz - wyjdzie update i możliwe że to automatyka już lepiej ogarnie 🙃 w ustawieniach tak jak patrzę u siebie na 14 pro to możesz włączyć / wyłączyć tryb AI - może to coś pomoże? ta sztuczna inteligencja to jeszcze trochę durna jest ... tam masz też opcje automatycznego trybu nocnego - to też może rozjaśniać zdjęcia ... można wyłączyć i obadac czy będzie lepiej ... tak z ciekawości sprawdziłem u siebie ile zajmuje zdjęcie w trybie auto też z HDR to tak jak w załączeniu ...
