-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
na najnowszej rozwojowe (a też i na wcześniejszych wersjach) nigdy nie miałem problemu z górną belką - ani z opuszczaniem ani z zacinaniem) w ogóle nie pamiętam żeby takie problemy były a cały czas jestem na rozwojowych ... wrzucam nowe jak tylko się pojawiają (czyli co tydzień lub co dwa tygodnie) z tymi powiadomieniami to aktualnie jest różnie - ostatnio są problemy z messengerem - GG też przychodzi różnie (ale tu nam też to aktywne na komputerze więc to może być też z tym związane) a tak poza tym działają - np z aplikacji bankowej bezproblemowo czy serwisy takie jak allegro czy olx ... Messenger z tego co zauważyłem ma problemy po dłuższym nie otwieraniu aplikacji - jak się ją otworzy i zamknie to wtedy jest wszystko ok (czyli to występuje przy dłuższej nieaktywności z naszej strony - wtedy jak ktoś do nas pisze to nie ma ani dźwięku ani powiadomienia - słychać tylko takie "piknięcie" - jak ma się pod ręką telefon to w sumie nie problem bo otwiera się wtedy Messengera i jest wiadomość - gorzej jak się nie ma bo nie widać w ogóle że ktoś coś pisał ...) 🙃 w przyszłym tygodniu potestuje jeszcze whatsappa ... ale to już pewnie na lipcowej wersji systemu ...
-
no właśnie z tym drenowaniem ... to że jest gorzej z baterią zauważyłem właśnie najpierw na tej przypadłości ...(+ zauważalnie mocniejsze nagrzewanie się tyłu obudowy) już na poprzedniej dev beta ... aplikacje mam cały czas te same ... ustawienia nie zmieniane (część na oszczędzanie miui część na bez ograniczeń), nic nowego nie doinstalowywalem ... do tej pory nie miałem czerwonych zjazdów na statystyce zużycia - zaczęło to się pojawiać właśnie na poprzedniej becie (no i obecnej też - choć mam też wrażenie że jest teraz nieco lepiej niż na poprzedniej) ... i jak pisałem nie ma z tym jakiejś tragedii - żeby ktoś kto zamierza wrzucić ta betę się nie przeraził 🙃 no ale też tak już bywało wcześniej ... bety potrafią mieć takie skokowe zmiany jak tam mieszają w ustawieniach ... no i właśnie też przecież do tego bety są 🙃 i za to też je lubimy 🙃 bo jest na co ponarzekać i co wypunktować 🙃 szkoda że na mi 11 będą tylko do końcówki września ... ps... tak w ogóle to już jest beta nowego Andka dla kilku modeli (12tki i 13tek) może jakiś załogant odważy się spróbować? 🙃
-
Nie mogę zablokować bootloadera - xiaomi 13 pro
Master odpowiedział(a) na hexi pytanie w Problemy techniczne
te błędy to się nie martw tym w ogóle 🙃 czasami są trzy czasami cztery - zależy od romu - wszystko będzie działać jak należy ... aktualizacje też możesz dawać przez twrp - klikasz install - wskazujesz paczkę z romem - potwierdzasz i leci ... wygodniej jak robić przez fastboota bo nie trzeba fona do kompa podłączać 🙃 -
no tak ... zostaje nam zaczekać na kolejną rozwojowa ... powinna być tradycyjnie w sobotę ... może będzie lepiej z baterią ... z nawigacją to nie wiem co tam się dzieje bo nie korzystam z tego w ogóle 🙃 a tak poza tym działa wszystko całkiem nieźle - jakoś powodów specjalnych do narzekań brak ... w sumie już kiedyś o tym pisałem ale w ustawieniach zasilania przydałby się jakiś przełącznik dla procesora - typu maks wydajność - balans - oszczędzanie baterii itp. bo te tryby które są teraz ograniczają też inna funkcjonalność a nie zawsze jest to konieczne / potrzebne 🙃
-
dokładnie tak jak wspomniał poprzednik - ten załącznik u mnie to właśnie z tego menu ustawień - sprawdzałem i działa jak należy - bez problemu można wyłączyć te powiadomienie o którym pisałeś ... zobacz mój załącznik z poprzedniej wiadomości 🙃 to co przysłales to nie z tych ustawień ... zobacz załącznik do tego posta - ta ikonka w prawym górnym rogu to właśnie te ustawienia z których zrobiłem poprzednio screena - tam włączysz / wyłączysz powiadomienia z tego panelu 🙃
-
no z tym zużyciem baterii fakt - jest gorzej i na tej wersji i na poprzedniej - czasami pojawia się drenowanie czego nie było do tej pory i mocniejsze nagrzewanie też jest zauważalne - ale z tym już tak bywało - czasami z wersji na wersję jest zauważalna poprawa (albo niestety w drugą stronę ... jak to ma miejsce obecnie) tragedii nie ma ale osobiście trzymam kciuki żeby była poprawa w tym zakresie ... a jakie masz problemy ze stabilnością? i czym to się objawia?
-
no to zawsze jakieś rozwiązanie tematu 🙃 z budzikiem kiedyś ktoś pisał o podobnym problemie co był u Ciebie ale nie pamiętam już jak to się tam zakończyło ... też było to związane z synchronizacja między systemem a systemowa aplikacją ... tak poza tym nikt nie narzekał na takie problemy ... w sumie jeszcze jedyna opcja która zostaje to zrobić czysta instalację systemu z wipe data i wtedy sprawdzić co będzie ... to wyeliminuje wszystkie potencjalne problemy np. z zewnętrznymi aplikacjami zmieniającymi ustawienia systemowe czy potencjalnymi problemami przy nakładaniu się na siebie różnych wersji systemu (czy to stable czy dev beta - albo kombinacji jednych i drugich ...)
-
u mnie na mi 11 na najnowszej dev beta wystarczy w ustawieniach panelu sterowania to włączyć / wyłączyć i albo jest to powiadomienie albo nie ...
-
dns.adguard.com nagle zaczął blokować.
Master odpowiedział(a) na czeskimaster temat w Problemy techniczne
mi na nowej wersji adguarda (4.0) z kolei coś często VPNa rozłącza ... nie wiem czy to wina tej nowej wersji adguarda (pojawiła się całkiem niedawno) czy może nowych dev beta ... bo kiedyś już były te objawy ale po którejś z aktualizacji dev beta wszystko wróciło do normy ... w sumie dziwna sprawa 🙃 -
w tej chwili najnowszą wersję dev beta - zresztą zawsze siedzę na betach - nowa wersja jest co tydzień max 2 tygodnie - nigdy nie miałem żadnego problemu z budzikiem ... a mam nastawione na przed południem i pod wieczór .... zawsze punkt o czasie ... to co piszesz to wygląda jakby strefa czasowa gdzieś była źle ustawiona ... stąd to godzinne przesunięcie ... a może masz jakąś apke do budzika która zmienia ustawienia systemowe? stąd problem ...
-
[PROŚBA] Zrzuty ekranu z rankingu aplikacji zużywających baterię
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 pytanie w HyperOS - korzystanie
to tak jeszcze dla uzupełnienia - zrzuty na najnowszej dev beta - tam troszkę się zmieniły te statystyki wyświetlania - jest więcej informacji np ekran ... na wszelki wypadek dorzucam bo widzę że jakoś mało osób to wrzuca 🙃 leniwe coś te zaloganty ... -
czyli changelog trochę bogatszy niżby wynikało z opisu 🙃 może jeszcze coś znajdziemy ...
-
tak - tu jest to dostępne - nie ma za to już widocznej tej opcji ani przełącznika jak klikniemy na poszczególne aplikacje - przytrzymamy dłużej paluchem jej ikonkę i pojawi się wtedy do wyboru "o aplikacji" i tam już nie mamy możliwości przełączenia autostartu ... na poprzednich rozwojowych ta opcja była ...
-
prawda co piszą - brak już tej opcji w ustawieniach
-
jasne - akurat zwróciłem uwagę na to bo ostatnio była prośba o zrzuty ze statystyk zużycia baterii - a tu mamy to lepiej teraz zorganizowane ... poza tym ta wersja romu na razie działa jak należy
-
pobrane szybko i w sumie bezproblemowo (wywaliło gdzieś w 2/3 postępu błąd pobierania ale po wznowieniu poszło dalej) wrzucone tradycyjnie przez twrp - elegancko - na razie wygląda że działa i ma się dobrze 🙃 ps. menu baterii trochę się zmieniło - doszedł ranking i grupowanie ...
-
Autoobracanie ekranu, wyłączone, ale nie działa.
Master odpowiedział(a) na lysiczka temat w Problemy techniczne
może sprawdź na wszelki wypadek jeszcze czy żyroskop działa prawidłowo ... trzeba wejść w ukryte opcje diagnostyczne (informacje o telefonie - szczegółowe - i tam poklikać troszkę po wersji jądra (Kernel) wtedy na liście będzie do sprawdzenia żyroskop i magnetic sensor - ot tak dla pewności ... z obracaniem ekranu nie pamiętam żeby na jakiejkolwiek wersji były problemy ...- 4 odpowiedzi
-
- xiaomi note 9 pro
- problem
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[PROŚBA] Zrzuty ekranu z rankingu aplikacji zużywających baterię
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 pytanie w HyperOS - korzystanie
proszę bardzo - w zalaczeniu -
Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje techniczne
zgadza się - ja już tylko z tej opcji korzystam - żadnych problemów (choć tam pokazuje na końcu komunikaty o błędach to nie ma czym się martwić - to nie rzutuje na poprawność wrzucenia romu) - więc do wyboru do koloru 🙃 -
Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje techniczne
tak samo ... tam masz dwa skrypty - jeden do update a drugi do czystej instalki z usunięciem danych - wybierasz update i lecisz ... -
🙃 ale zobacz dzięki temu jakie przygody masz 🙃 co płatność to niepewność ... wskoczy czy nie ... jak pisałeś - robienie restartu pomaga no ale na dłuższą metę to nie rozwiązanie tematu ... a jak trzeba to będzie robić po kilka razy dziennie to już irytujące się zrobi ... może spróbuj jeszcze zrobić to co mi pomogło - czyli przeinstaluj aplikacje bankowa i od nowa ja ustaw ... bo jakoś nie chce mi się wierzyć że to powoduje przegrzewanie / throtling procesora ... w ostateczności zawsze jeszcze zostaje nowa instalacja systemu z wipe data ... no ale to sporo zabawy z tym będzie ...
-
no póki nie trzeba będzie co pół godziny robić restartów to jakoś da się przeżyć 🙃 a ten błąd wyskoczył jak fon był przegrzany? czy tak po prostu "z partyzanta"? to już jest jakiś objaw wcześniej? czy po prostu wiadomo że jest z tym problem jak wywala ta płatność? ja pamiętam że kombinowałem przy problemie z płatnościami ładnych kilka dni a w sumie na początku powinienem zrobić to co zrobiłem na końcu 🙃 ot człek durnieje na starość ...
-
u mnie są takie ustawienia i zero problemów z budzikiem - nie zdarzyło się jeszcze że coś było nie tak 🙃
-
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
taki detal do poprawy przy okazji ... na samym dole
