-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Dlaczego w sofcie DEV przestalo pojawiac sie nagrywanie?
Master odpowiedział(a) na kris68 temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
to to co pisał pan Adam - osobiście nie korzystałem nigdy z tych funkcji stąd chyba dużo nie pomogę 🙃 innych dialerów w sumie tez nie używałem - a pewnie jest ich od groma i troche ... -
takie drobne info jeszcze - jak byś miał problem z wolnym pobieraniem romu - trochę waży ... to wbijaj na mirrory i wybierz ten nasz lokalny - zawsze super szybko się ściąga ... 🙃 no faktycznie na twoją 13tke jeszcze nie ma ...
-
ja też założyłem ochronę na obiektywy - gdzieś wrzucałem zdjęcia jak to wygląda w wątku dotyczącym etui / ochrony - jak znajdę to wrzucę ... ogólnie z komórek korzystam od początku studiów - czyli będzie już z 25 lat i nigdy nie zdarzyło mi uszkodzić ekranu - co do nowych dev to są zazwyczaj w sobotę (bywa że nawet w piątek wieczorem) czasami jest tygodniowa przerwa w publikacji jeśli tam świętują nasi chińscy towarzysze 🙃 to też duża zaletą w stosunku do globala bo nasza wersja bazuje na oryginalnej chińskiej wersji softu - tam w aktualizatorze włącz sobie opcje pokazuj powiadomienie to będziesz miał od razu info w temacie ... update do nowej wersji to dosłownie moment - ja to robię przez twrp - omija mnie wtedy tryb fastboot i podpinanie fona do kompa 🙃 wrzucenie nowego romu zajmuje przez twrp około minuty (sam flash to jakieś 40 sekund) zazdroszczę że masz bety ... ale nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa 🙃 i zamierzam je odzyskać ... a ta ramka i osłona obiektywów to coś takiego jak tu w linku (tu akurat do wersji ultra) super się to sprawdza - przyciski działają bez żadnego oporu - pewny uchwyt i luks wygląda 🙃 https://a.aliexpress.com/_Ewbm02n
-
no elegancko 👍 tych aplikacji to faktycznie masz od groma ... ja już od dawna żadnych szkieł nie montuje - mam fajną metalowa ramkę założona i się sprawdza 🙃 no jak dobre markowe szkło (a to co masz to bez wątpienia takie jest) to i z czytnikiem nie powinno być problemów ... w mi 11 czytnik działa luks - jeśli lepiej działa w nowszych modelach to już więcej chyba nie potrzeba 🙃 z mms był kiedyś raz chwilowy problem ale w kolejnej becie już to poprawiono - tu właśnie jest zaleta bet bo jak coś skopią w stable to trzeba czekać nie wiadomo ile na nową wersję ... do tego ekipa miui polska też dokłada do tego swoją działkę - co się da załatwiają od ręki - nie na wszystko jest oczywiście wpływ - ale korzystając z bet i pisząc tutaj niejako też mamy wpływ na jakoś tego softu 🙃
-
Mi 10t pro usunięte dane podczas przenoszenia
Master odpowiedział(a) na Zuzanna Pawełka temat w Problemy techniczne
no nie dziwne ze nie mozesz otworzyc ... te pliki maja 0 wielkosci w zasadzie to tylko nazwy ... ciezko tu cos doradzic ... moze ktos napisze jeszcze a mial podobny problem i sie z nim uporal ... zobacz moze jakims innym recovery np. tym https://www.easeus.com/android-data-recovery-software/free-android-data-recovery.html -
Mi 10t pro usunięte dane podczas przenoszenia
Master odpowiedział(a) na Zuzanna Pawełka temat w Problemy techniczne
robiłaś kopiowanie czy przenoszenie ? zakładam że przenoszenie skoro pliki zostały usunięte z telefonu ... widocznie pliki w telefonie zostały usunięte - znajdowały się w buforze kopiowania ale z bufora już nie zostały zapisane na dysku ... może coś takiego pomoże ... https://www.anyrecover.com/android-recovery/xiaomi-data-recovery/#4 -
to plotka tylko ... oby tzw. fake news 🙃 oficjalnie chyba nigdzie tego nie ma ... Ty to spokojnie ... może jakiś załogant wie coś ciekawego jeszcze w tym temacie to zarzuci info ... jak już wrzucisz betę daj znać jak wrażenia 🙃 ja ponad dwa lata na betach i nie żałuje - mam nadzieję że i Ty nie będziesz 👍
-
no się przymierzam do mi 14tki ... pewnie wersja pro albo pro+ (gdzieś czytałem że i taka wersja może być ... ale na razie to oczywiście plotki/domysły ...) zobaczymy czy uda się plan w tym roku wprowadzić w życie 🙃 oby tylko te nasze chińskie mayfriendy nie cofnęli możliwości odblokowania bootloadera ...
-
pewnie - dawaj info - w sobotę już powinna być kolejna dev beta ... niestety już nie dla mnie 🙃 też jestem ciekawy nowego Andka ... zresztą myślę że jak większość piszących tutaj na forum 🙃 ja nowy sprzęt jak dobrze pójdzie będę miał koniec listopada / początek grudnia ... a Tobie powodzenia!
-
tak wracając do tematu aktualizacji Google Play - jest już wrześniowa - na mi 11 wrzuciła się bez problemu 🙃
-
wygląda na to że 10 pro dostanie a 10 nie 🙃 https://dailyweb.pl/miui-15-android-14-dostanie-ponad-120-urzadzen/
-
Mrugający ekran na czarno po naciśnieciu mocniejszym.
Master odpowiedział(a) na gregorczyk91 temat w Problemy techniczne
tak jak napisał pan Netoper - to jakaś wada sprzętowa ... prawdopodobnie fabryczna - opisz problem i dawaj na serwis ... trafiłeś po prostu na taką sztukę ... a przeszło nie wykryte przez kontrolę jakosci -
to można takie umowy podpisywać? na osiem lat? czy to bezterminowa może jakaś? no ale to co napisałeś tłumaczyłoby w jakimś sensie te problemy ... pewnie że daj znać
-
tak - jest - ja u siebie to wywaliłem w ogóle 🙃 przez debloata ... mam ustawiony Discover od Googla
-
sprawdzę jak rozładuje baterie bo dosłownie przed chwilą naładowałem 🙃 dam znać - zrobię zrzuty i dam jako update - tak więc jutro temat obadamy ... pierwszy zrzut na kablu - drugi na bezprzewodowej
-
no chyba nie ma czegoś takiego o czym piszesz - jest tylko panel sterowania i w nim przybornik ... no i jeszcze tzw. pasek boczny - tam są w szczególności dodatkowe opcje dla gier i video
-
Mi 11 Pro - nie widzi telefonu komp - fastboot
Master odpowiedział(a) na kocur75 temat w Problemy techniczne
no ciekawy temat ... ja akurat nie miałem u siebie żadnych problemów na mi 11 i z windowsem 11 pro 64bit - ale i podłączam zawsze kabel do USB 2 a nie 3 - taki stary nawyk 🙃 ogólnie to w biosie jest taka opcja do przełączenia (a przynajmniej powinna być) która się nazywa xhci hand off - to w szczególności dotyczy portów USB 3 - niejako zamienia je w 2ki - tzn tak je widzą podpinane urządzenia -
wiesz i ja nie wiem tak jakis typ zrobil na globalu i mu pomoglo ... przynajmniej tak pisal na jakims zachodnim forum ... juz nie pamietam gdzie nawet - mozesz na 1% podlaczyc - zeby bylo ciagle ladowanie do maksa - zobaczysz czy to dalo jakis skutek pozytywny czy nie bedzie efektu zadnego - wiesz to u kazdego w telefonie bedzie inaczej z ta bateria zrob tak raz i wystarczy a potem sobie doladowuj kiedy chcesz i ile chcesz jesli chodzi o baterie to jedno juz zrobiles pozytywnego - debloata, druga sprawa to mozesz to zrobic o czym piszemy - czy pomoze - nie wiem - ale pewnie i nie zaszkodzi - trzecia to powywalaj gdzie niepotrzebne autostarty aplikacji, trzy wlacz w aplikacjach wszedzie tryb oszczedzanie MIUI i patrz jak beda sie zachowywac - np. jesli jakas przestanie przysylac powiadomienia to przestaw ja z powrotem w tryb bez ograniczen - i tak powoli sobie wszystko ogarniesz ... sprawdzaj co jakis czas tez statystyki baterii czy nie masz tam drenowania jakiegos - u mnie to przegladarka Chrome tam dobrze podjada faze ale sie do niej przyzwyczailem i wybaczam ...
-
no tu jest mozliwosc ze bateria bedzie lepiej trzymala - tzn po restarcie rozladowac do zera i naladowac na maksa ... na wlaczonym to system uczy sie wtedy ladowania i zuzywania przez poszczegolne aplikacje to chyba lepiej zrobic na wlaczonym - wylaczony to tylko elektronika dziala plyty glownej - nie wiem na ile to prawda - to dotyczylo wersji global - jakis gosc o tym pisal na forum - ale jakby byly jakies odczucia ze bateria gorzej trzyma to mozna tak sprobowac ... to jak bateria trzyma zalezy od wielu rzeczy - tez od wersji systemu operacyjnego ... tego co i jak dziala w tle, przydzielonych autostartow itp. itd. ... z tymi uslugami to tak jak pisalem - jesli nie sa na liscie recommended to bym uwazal ... przegladarka miui to nie wiem czy to usluga czy aplikacji - ale chyba deinstalacji jej nie ma w systemie - to chyba na printscreenie wysylalem - tam jest tylko opcja wymus zatrzymanie - mozesz poszukac tego w debloaterze i wywalic jak znajdziesz - sprawdz tez na wszystkich listach ...
-
zgadzam się z tym co napisałeś - ja mam wersję 256 a w sumie telefonu używam też jako pendrive 🙃 co jakiś czas się czyści ze śmieci i idzie wytrzymać - choć jak ktoś bawi się też w nagrywanie video w 4k to lepiej uderzyć właśnie w wersję 512 - ogólnie ramu i romu nigdy dość 🙃 stara zasada komputerowcow 🙃 Apple może sobie zarabiać ile chce i na kim chce - dobrze że nie na mnie ... na szczęście nie mamy tu monopolu - oby tak zostało - no ale trzeba im przyznać że mają swój target i się go trzymają - konsekwentnie od lat i dobrze na tym wychodzą ... choć ostatnio chyba docisnęli im tam ze złączem ładowania (tzn. unia europejska) 🙃
-
Przyciski głośności w Xiaomi redmi note 10
Master odpowiedział(a) na sebastianowski Games temat w Problemy techniczne
problem sprzętowy ... pewnie coś z taśmą ... to że ładuje fastboota tzn. że telefon odczytuje wciśnięcie obu na raz. tzn zasilania i volume ... coś jakby zwarcie ... zostaje serwis bo inaczej tego nie załatwisz - tzn. bez ingerencji wewnętrznej -
dobrze słyszeć taką opinię - 13tka to zacny sprzęt - ja już się przymierzam do zmiany troszkę leciwego mi 11 na 14tke - też czeka mnie zabawa z unlockiem 🙃 iPhona nigdy nie miałem - nie dlatego że mnie nie stać - tylko dlatego że nie lubię tej firmy - z jednej strony może to źle bo omija mnie jakaś część tego technologicznego rynku a z drugiej dobrze bo mam satysfakcję że nie dałem im na sobie zarobić 🙃 tak więc są plusy i minusy tego podejścia ... mam nadzieję panie Kolego że zdecydujesz się na wrzucenie wersji dev beta - raz że to nieustanna przygoda a dwa że testy na żywym organizmie zawsze mile widziane 🙃
