-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
trzeba będzie ręcznie ... nawet żeby wrzucić globala i tak będziesz musiał odblokować bootloadera ... tam w tej apce jak wejdziesz w logi to będzie widać przez jakie pasma była łączność (załącznik) - jeśli masz tylko B20 to też nie znaczy że nadajnik nie obsługuje innych pasm - po prostu to pasmo może mieć najlepszy sygnał i stąd i modem łączy się z tym w pierwszej kolejności ... a jeśli chodzi o kompatybilność z sieciami / krajami to polecam np. stronkę kimovil - też w załączeniu - może się przydać ... a na tradingshenzen masz jeszcze compatibility assistant - też warto zerknąć ... ogólnie możliwości dużo 🙃
-
no to też można sprawdzić na jakichś mapach zasięgu jakie tam w okolicy masz nadajniki ... u nas jest to np na stronce http://beta.btsearch.pl/ możesz też sprawdzić z jakim pasmem masz teraz połączenie np. apką netmonster ... ogólnie na pewno bezpieczniej i na wszelki wypadek mieć jak najwięcej tych pasm obsługiwanych - to bez dwóch zdań ... może w wersji globalnej dadzą dodatkowo to B20 ... zobaczymy 🙃
-
zobacz w tradingshenzen - przełącz sobie na górze kwoty z dolarów na nasze plny ... są to tylko wersje CN - innych nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie ... cło i vat zależy od tego czy płaci za Ciebie sklep czy nie - w tradingu masz to już wliczone w cenę - w innych sklepach niekoniecznie ... w giztopie też masz wliczone ...
-
Już nie MIUI, a… HyperOS. Xiaomi zmienia nakładkę
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
wsparcie i aktualizacje będą - ten model ma dostać też nowego hyperos - więc nie ma tragedii ... co do baterii to może ktoś napisze kto korzysta ... ogólnie też chyba nie jest źle w tym modelu ... https://m.gsmarena.com/xiaomi_12x-review-2395p3.php -
no właśnie to dziwna sprawa ... jak miałeś u siebie globala i teraz masz Xiaomi eu i problemu nie było ... a u przedmówcy na globalu problem nie występował a jest teraz ... wskazywałoby to jednoznacznie na rom ... czyli tu zostają dwie opcje - powrót na globala albo jak pisałeś - na razie skontaktować się z serwisem i podpytać ... a potem ewentualnie wysłać do nich telefona 🙃
-
faktycznie 🙃 nie zauważyłem ... z ręki i z biegu czytałem i pisałem ... w każdym razie myślę że da się żyć bez B20 🙃
-
Xiaomi 12/12X/12 Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
u mnie na mi 11 - ostatnia dostępna wersja dev beta - żadnych problemów z PKO Bp i GP też NFC bezproblemowo i przez bank i przez GP revolut to nie wiem ... ktoś tu pewnie zaraz Ci potwierdzi czy na 12 jest też ok - ale sądzę że też powinno być w porządku ... -
a sprawdzałeś może tutaj http://beta.btsearch.pl/ czy ten nadajnik ma tylko B20 czy inne pasma tez? w sumie to ciekawe czy są jakieś tereny gdzie pokrycie jest tylko przez B20 a nie ma żadnego innego pasma ... teoretycznie jak ktoś mieszka na takim rejonie i kupi chińczyka to może mieć sporo biedy ... możliwe też że B20 z racji niższej częstotliwości i większego zasięgu pokrywa np. dziury zasięgu między sąsiadującymi nadajnikami - to oczywiście tez mam na myśli terenu słabo lub w ogóle niezurbanizowane ... czyli telefon tylko chwilowo nam się przełączy na B20 jak będziemy w skrajnych odległościach między nadajnikami ... B20 - na ile się orientuję to kwestia sprzętowa i softwarowo nic tu się nie zrobi ...
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
też myślałem o 14 właśnie z tego względu - ale raz że rozmiarowo dużo to się różni a dwa - nie noszę telefonu po kieszeniach - stąd specjalnie mi to nie rzutuje ... choć na 100 procent w sumie jeszcze nie wiem co zamówić ... bo lekko mniejszy rozmiar i waga też mi odpowiada ... będzie podobna do tego co mam teraz (mi 11) a wersja pro jest lekko cięższa ... tak więc i 14 jest kusząca ... tak przy okazji jaki kolor? bardziej kwestia gustu czy jakieś walory praktyczne? ja poza ostatnim one plusem niebieskim to zawsze czarne ... mi 11 to samo ale tu wyboru nie miałem bo wziąłem od jednego typa ... ogólnie z mi 11 korzysta mi się dobrze (spore łapska) i też ma 6.7 ekran - jak 14 pro ... 🙃 -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tam pisali na tradingu że od początku listopada mieli wysyłać ... to dobrze że wysłali ... ciekawe jak długo trwa przesyłka ... z Ali ostatnio co zamawiałem to bardzo szybko były dostawy ... ja czekam jeszcze do 11.11 max i też będę zamawiać ... tak się rozglądam na Ali za jakimś fajnym etui ... jest coraz więcej ofert to niedługo będzie w czym wybierać 🙃 w ogóle to chyba bardzo dobrze im schodzą wersję titanium bo już zero na magazynie a innych wersji mają sporo sztuk dostępnych ... -
mi się wydaje że brak b20 nie będzie specjalnie stanowił większego problemu ... nasycenie nadajnikami jest dobre a i wątpię żeby zostały gdzies takie które pracują tylko w paśmie b20 ... czasami może to być przydatne ale myślę że i bez tego nie powinno być problemów ... Xiaomi eu bazuje przecież na chińskim romie więc na pewno nie będzie gorzej (a wręcz przeciwnie ...) Android auto idzie dodać ale tu bez magiska się nie obejdzie ... https://www.gizdev.com/install-android-auto-on-chinese-and-all-android-devices/
-
jak ktos planuje zakup to kod znizkowy 50 dolarow na 14 pro 12/256 w GizTop to XM1450 ps. dziala tez dla innych opcji pamieciowych ... sprawdzone
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
już się pojawiają ... powoli i ostrożnie ale się zaczyna 🙃 https://a.aliexpress.com/_EGMk46b -
a ja bym chciał żeby w końcu w ustawieniach baterii można było zrobić sobie customowy plan zarządzania zużyciem i wydajnością sprzętu ... czyli jak robimy tzw. "szpan na dzielni" to wywalamy sobie wydajnościowo wszystko na maksa pokazujemy wyniki każdemu kto chce na to patrzeć i jest +1 do szacunku i podziwu 🙃 a potem ustawiamy sobie co chcemy tak żeby i proc się nie grzał i bateria trzymała jak najdłużej ...
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
czarny też jest fajny (tym bardziej że nie jest to ten sam odcień czerni co wysepka) ale i zielony jest niezły ... właśnie trudno się zdecydować z tymi kolorami ... 🙃 z tymi odpryskami na ramce / obudowie to pisałem pod kątem swoich doświadczeń z one plusem 7 pro - kolor niebieski - sporo się tego porobiło a o sprzęt bardzo dbałem ... ciekawe jak to wyjdzie w tych modelach ... w sumie przy korzystaniu z etui to kolor i tak nie ma znaczenia - szkoda że w wersji pro nie dali tej nano skóry która jest w mi 14 (kolor dziadowski no ale jednak i waga mniejsza i odporność na uderzenia / pęknięcia zdecydowanie lepsza) czekaj na ROM miui - globala nawet nie biorę pod uwagę 🙃 miui polska będzie lepszy pod każdym względem ... przykra sprawa z mi 11 - u mnie na szczęście bez takich przygód ... (w one plusie niechcący uderzyłem bluza w metalowy wieszak (telefon był w kieszeni i w etui ale i tak w narożniku tylnej obudowy poszło pęknięcie ... częściowo też na całej powierzchni aż do kamer ... ale ekran przeżył ...) -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a na jaki kolor się zdecydowałeś? ja jeszcze nie zamówiłem - ale tak się zastanawiam czy nie wziąć białego - ta ramka w białej wersji wygląda ekstra (plus ta obwódka dookoła kamer) poza tym nigdy nie miałem takiej wersji kolorystycznej - wiem że przy etui to schodzi na dalszy plan ale te kolorystyczne akcenty w wersji białej są świetne - wersja czarna i zielona ma lakierowana ramkę odpowiednio na czarny i zielony kolor - podejrzewam że po jakimś czasie - w szczególności bez korzystania z etui mogą się na tych lakierowanych elementach porobić odpryski - a na tej aluminiowej ramce z białej wersji nawet jak się porobią to nie będą tak widoczne jak na tamtych ... akurat moja mi 11 ma się świetnie ale na każdego przychodzi jego czas ... 🙃 będę ją dobrze wspominać ... ps. bardzo fajne ceny są w sklepie brytyjskim bludiode - ale tam jak dowalą opłaty celno / podatkowe to w sumie wyjdzie to samo jak wziąć np z tradinga i bez nich 🙃 mam akurat rodzinę w UK ale to za przeproszeniem takie d ... ze wolę dopłacić gdzie indziej jak załatwiać przez nich 🙃 -
Problem z kamerą Xiaomi Ultra 13 słabe wideo i problem z audio
Master odpowiedział(a) na Damian Chen pytanie w Problemy techniczne
jak masz unlocka w telefonie - a zakładam że tak skoro wrzucali Ci globala - to wrzucenie nowego romu jest bardzo proste - telefon uruchomiony w trybie fastboot podłączasz do kompa - wrzucasz sterowniki adb (bootloader interface) - ściągasz ROM który rozpakowujesz i tam masz gotowy skrypt do czystej instalacji z wipe data - uruchamiasz ten plik wykonywalny jako administrator i czekasz na zakończenie procesu ... myślę że bez problemu sobie z tym poradzisz 🙃 -
no tam jest że powiadomienia - nie - i są wyłączone - jak to wybierzemy to jest tak jak w załączeniu
-
no a nie da się we właściwościach tej usługi? ja u siebie mam to cały czas wywalone ...
-
no ciekawe ... ja mam mi 11 już ponad dwa lata i nigdy takie problemu nie miałem ... to przy przeglądaniu neta to korzystasz z mobilnego czy wifi? wiesz tu pierwsze co mi przychodzi do głowy to styki przeczyscic - tak na karcie jak i w telefonie (o ile się da ...) są takie płyny specjalne do tego - mogę polecić co sam stosuje do klawiatury mechanicznej - Kontakt S - super sprawa do takich zadań - szybko wysycha nie trzeba niczym tego zmywać i robi swoje ... no a w ostateczności sprawdzić na innej karcie (o ile jest taka możliwość) lub przełożyć kartę do drugiego słota jak jest dual SIM - ja miałem podobny problem akurat nie w telefonie a w dekoderze do kablówki - też czasami wywalało błąd karty - czasami pomagało sprzętowe wyłączenie i włączenie dekodera - teraz po czyszczeniu zero problemów ... choć tam od strony dekodera nie dałem rady się dobrać do tego 🙃 w telefonie to jeszcze by się dało ... (choć tu trzeba by też patentem myślę ... jakaś cienką warstwę tkaniny zwilżyć tym kontaktem i wsunąć w to gniazdo na szufladkę, ewentualnie zwilżyć kartę na stykach i szybko ją wsunąć żeby te styki się zlazly ze sobą ... oczywiście to wszystko przy wyłączonym telefonie ... potem wyjąć kartę / tkaninę i dać trochę czasu żeby przeschlo / wyparowało - max kilkanascie minut w zupełności wystarczy ...)
-
wiesz nie ma co zazdrościć ... odkładaj grosz szukaj klienta na swój - dużo nie dołożysz i też zrobisz przesiadkę ... trafi na pewno i do 13 i do innych też ... to sukcesywnie będą romy wychodziły ... na razie mieli priorytet żeby to puścić z premiera 14tki ... zobaczymy kiedy nasza wersja miui polska będzie ... tak po cichu liczę że w grudniu ... pan Kacper ma już zamówiona swoją mi 14 a to dobry znak 🙃
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
cena się zmienia bo titanium jest droższa od zwykłej mi 14 pro - ma tytanowa ramkę i dodatkowe szkło tej samej technologii co na ekranie na tylnych plecakach ... stąd różnica w cenie ... chłodzenie jest cieczą (komora parowa) piszą pewnie na wszelki wypadek ... akurat system chłodzenia w tej wersji wydaje się bardzo w porządku ... no ale to też praktyka pokaże 🙃 -
takie info zawsze mile widziane bo dużo osób o to pyta ... ja ciągle siedzę na dev beta 9.18 i czekam na nowszego stable ... na razie jeszcze nie ma ... tak jak już kiedyś pisałem - bardzo możliwe że wersja stable to po prostu jedna z bet które uznano że nadaje się do puszczenia jako stable - stąd i brak problemów przy aktualizacjach 🙃 a jak tam u Ciebie? bez specjalnych problemów? ja już niedługo będę zamawiać mi 14 i przechodzę na hyperos ... zobaczymy co tam narobili 🙃
