-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
np: http://allegro.pl/wzmocnij-ekran-szklo-3mk-xiaomi-redmi-note-2-i5853579507.html
-
Z tego co wiem, to musisz kupić cały LCD z dotykiem, a co za tym idzie koszt samej części to ~120zł + robocizna.
-
I czekasz nawet 40dni na liścik, mając przez te 40dni telefon bez ochrony . Wiem o czym piszę, doskonale . Rozmawiamy tutaj akurat o 3MK, które tutaj @amigancik porównała cenowo do Mocolo oraz szkieł no-name za 1$, nigdzie nie pisałem, aby kupować Xiaomi (czytamy ze zrozumieniem). 3MK to nie są byle szkiełka, które pękają same z siebie, same się odklejają i niczego nie chronią, te szkła mają swoją jakość, którą bardzo solidnie walczą, a cena? Cóż, produkcja w Polsce, jakość, podatki, technologie, testy i próby, niby szkło, a ile trzeba wydać na to, aby stworzyć idealny klej oraz wystarczająco odporne np. elastyczne szkło i tak, FlexibleGlass od 3MK to jest szkło, a nie gruba folia, jak to lubią sprzedawać na aliex, o których kiedyś pisał Lamcza. W dodatku kupując w Polsce takie "tanie szkła" wysyłka wychodzi 2x drożej niż samo szkło...
-
Bardzo możliwe, zapchany nadajnik, jakiś błąd w koncie abonenta etc.
-
Cała seria REDMI to seria niskiej/średniej półki... Nie od dziś wiemy, że na Redmi zdjęcia w nocy nie powalają, ale te za dnia są moim zdaniem OK. Nie porównujmy LG G3 do tego redmi.. całkiem inna półka, całkiem inne podejście do modelu od producenta... Seria Mi zawsze będzie tą lepszą, dopieszczaną, wydajniejszą, dokładniejszą, bliższą ideałowi, tak jak seria "G" w LG, czy "Z" w Sony... Co do ceny, dolicz sobie 2-3 pośredników + VAT po drodze i masz różnicę w cenie .
-
Plus ma inne APN, znajdziesz je na stronie plusa. Wpisujesz, restartujesz i musi banglać, jak nie bangla dzwoń do BOK niech zrestartują konto.
-
Wskaż mi proszę, gdzie napisałem, że "Kupiłem Xiaomi bo jest tanie", to wtedy przyznam Ci rację, że przycebuliłem . Jest różnica w szukaniu "byle najlepiej", a "byle jak najtaniej", szkła za te 5zł są "byle najtaniej" nikt mi nie wmówi, że one jakością są takie same jak np 3MK, miałem masę szkieł, żadne nie było tak dobre, niby Mocolo jest jeszcze OK, ale na 2 telefonach mi pożółkło, uważasz, że to w takim razie dobre szkło? Bo moim zdaniem coś takiego nie powinno mieć miejsca po miesiącu używania. Co jest winne? Jak pisałem, słaby klej. Nie pisałem też, abyś kupował szkło Xiaomi, bo tutaj szybciej znajdziesz jakąś niskiej jakości podróbkę niż samo oryginał, ale mamy w Polsce świetną firmę, która przykłada się do tego co robi, mają gwarancję na swoje produkty, szkło mi się odkleiło w sierpniu po 2 tygodniach z winy kleju, kilka fotek, 1 mail i 3MK wysłało mi nowe szkło za free, które trzyma się do dziś. Wydałem 35zł, a szkło mi trzyma już ponad pół roku i pewnie potrzyma jeszcze 2 tyle. Chcesz to cebulacz i kupuj szkiełka po 5zł co 2 tygodnie, ja wiem swoje w tej sprawie, swoje wytestowałem, swoje doświadczyłem, wolę wydać raz na rok 30-40zł niż co miesiąc kupować szkło za 5zł... (już pominę koszt wysyłki)
-
MIUIv8 dostaną pewnie wszelkie wspierane nadal telefony (nawet Redmi 2). Mnie to przypomina za bardzo androidowego taczłiza ;-; fe fe .
-
@cointreau Bierz pod uwagę, że masa ludzi, którzy kupują Xiaomi, nawet tutaj nie zagląda, może nie mieć pojęcia, że ma refuba, podróbkę. Sam sprzedawca się u nas nie pojawia, nie przedstawia swojego zdania i swoich racji. Aktualnie dochodzi również kwestia blokowania BL (np. Mi4c), czy też zawirusowanego softu (np. xiaomi.com.pl). Tutaj nie chodzi tyle o same podróbki, czy kantowanie, a o rozwagę przy kupnie. Cena to 1 sprawa, a sam sprzedawca to 2... Na przykładzie MiSpot, nigdy bym nawet nie rozważał kupna u nich, gdyby nie to, że sprzedawca się na forum pojawił i przedstawił swoje racje i swoje plany odnośnie sklepu, prosta rzecz, a cieszy. Pamiętajmy, że niska cena telefonu Xiaomi na allegro/aliex często wiąże się z mocno zasyfionym systemem, a nie każdy bawi się w instalację MIUIPolska, niektórzy kupują i chcą używać, a forum znajdują po pół roku-roku, gdy orientują się, że aktualizacji żadnych nie ma lub coś jest mocno nie tak z telefonem. No i na forum tępimy cebulactwo, produkty Xiaomi są bardzo tanie, więc szukać jeszcze na allegro/aliex najniższych cen i brać bez zastanowienia "a będzie co będzie", a następnie wielkie zdziwienie i tematy, że refub, że podróbka, że szajs jest tutaj nietolerowane i wywalane do kosza (a potem jeszcze się mod musi tłumaczyć na PW, dlaczego wywalił dany temat do kosza...). Nie kupujmy "byle najtaniej", a "byle najlepiej", a tutaj jest znacząca różnica .
-
Nie, nie pracuje w 3MK . Troszku daleko mam do nich . Po prostu nie lubię cebulactwa, nie toleruje i nie akceptuję, chcesz być cebulą, bądź nią w swoich 4 ścianach, na forum jest dość tekstów, gdzie ludzie kupują Xiaomi na jakichś lewych aukcjach, a potem płacz i 120 tematów na forum, że "Xiaomi to szajs", albo, ze refub, podróbka etc... Ze szkłami jest tak samo, najpierw ludzie kupują no-name na aliex, a potem są wątki, że xiaomi robi słabe telefony, bo wyświetlacz pękł mimo szkła (nawet był wątek z kimś kto rozwalił sobie wyświetlacz piwem mając jakiś hardglass założony, szkiełko całe, a ekran w pajęczynce). Wracając do "kolega chyba z 3mk pisze" to, już nie można chwalić dobrego produktu, który się testowało, a następnie kupiło? Równie dobrze możesz napisać, że jestem z Xiaomi, albo z XFS (czy innego sklepu, które na forum polecam). Nie. Mam zabawę w tym, że siedzę i testuje sobie różne rzeczy, jak np telefony, czy szkła, takie hobby, testowałem Nillkina, Mocolo, jakieś no-name z Aliex i 3MK i 1 wiem, żadne z nich nie jest w stanie dorównać jakością 3MK i jest to MOJA opinia, MOJE doświadczenia oraz MOJE zdanie. Jeżeli dla Ciebie 30-40zł za ochronę czegoś, co jakby nie było ma swoją wartość, jest dużo, to współczuję, jak to mówił nasz prezydent "zmień pracę, weź kredyt". Cebulactwo nikomu na zdrowie nigdy nie wyjdzie, wcześniej czy później się na tym przejedzie. Dla mnie te ~4h pracy w ciągu roku, po to, aby mieć na co najmniej rok dobrą ochronę na telefon nie jest straszne. Tutaj jest taka sama zależność jak np przy sklepie xiaomi.com.pl, który pozwolę sobie przytoczyć... Co z tego, że sklep ma gdzieś kontakt, gwarancję, wsparcie? Ważne, że ma tanio, czyli nie ważne, że producent szkła za ten 1$-2$ ma gdzieś jakość szkła, kleju i wsparcie (gwarancję), ważne, że ma tanio... Jak tak będziemy podchodzić do zakupów to tutaj się nigdy nic nie zmieni, bo zamiast mieć dobre produkty z dobrym wsparciem i w dobrej cenie, będzie mieć tanie produkty, w szajsowatej jakości totalnie bez wsparcia...
-
Cebula się szerzy z tymi szkłami... Żeby ludziom było szkoda wydać 30zł na ochronę czegoś co ma jednak wartość często większą niż same pieniądze, bo nie dość, że przy pękniętym ekranie zostaje się bez telefonu na tydzień/2/miesiąc to jeszcze trzeba często zapłacić tyle, że się to nie opłaca... Od sierpnia używam 3MK i tyle razy ile mi tel spadł i tyle, ile mi ochroniło ekran przed rysami i pęknięciami... nie mam zamiaru zmieniać tej firmy na jakiś no-name szajs z aliex. Siostra ma na iPhone jakiś tani szit za 1-2$ z aliex i co? 1 upadek i po szkle (szkło w sumie tylko wyszczerbione, tylko klej tak solidny, że sam się odkleił podczas upadku), co więcej, nawet ekran ucierpiał... Samo szkło to nie wszystko, sporo ważniejszy jest nawet sam klej, a ten w tych tanich jest zazwyczaj badziewny. Nie przeczę, że 1 na 100 z tych tanich ochroni tel, ale czy warto ryzykować dla tych kilku zł? Czy 30zł to jest aż taki majątek? Chcecie to kupujcie te tanie szkła, ale nie płaczcie potem i nie zakładajcie 120 tematów, ze "oh szkło mi odeszło po miesiącu", bo to nie ma sensu... prawidłowo założone szkło powinno siedzieć na ekranie 2lata, 3MK gdy mi szkło samo odeszło po miesiącu (byłem testerem Flexa na Mi4) za free wymieniło mi szkło, co więcej sami zapewniają, że 12msc to minimalny czas jaki ich szkło wytrzyma na ekranie bez ingerencji (naklejasz i zostawiasz). Flexa mam założone od sierpnia i do dziś jest idealnie przyklejony, bez wilgoci czy powietrza, a jak gdzieś po upadku odeszło wystarczyło docisnąć i znikało. Reasumując, lepiej wydać raz na 1-2lata 30zł niż co miesiąc/2 kupować szkło za 5zł...
-
Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
- 9 odpowiedzi
-
ekran problem z wyświetlaniem kolorów
Nezumi odpowiedział(a) na Ciuchcia temat w Problemy techniczne
~30$ kosztuje ekran, + pewnie ok 100-150zł za samą wymianę. Musiałbyś pisać do MiCenter i się dopytać co i jak. -
Odpalasz apkę, cofasz do home, następnie lewy przycisk i przeciągasz aplikację w dół.
- 9 odpowiedzi
-
ekran problem z wyświetlaniem kolorów
Nezumi odpowiedział(a) na Ciuchcia temat w Problemy techniczne
Jeżeli na SS nie widać pasków to padł Ci ekran, niefortunnie musiał upaść, coś się uszkodziło i.. cóż.. powiedziałbym pech? Czeka Cię raczej wymiana LCD. -
Aktualizacja na cancro,problem z numeracją ostatniej
Nezumi odpowiedział(a) na rekawek temat w Dyskusja ogólna
Dostałeś odpowiedź, ostatnią aktu na KK z 2 partycjami jest 5.12.4, ostatnią wersją na KK na którą można się cofnąć z MM mając 1 partycję jest 5.12.17. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty. -
Autostart oraz wyłączenie oszczędzania to podstawa, jeżeli dalej nie łapie, to kłódka, jeżeli po tym nie łapie dalej, to wtedy już wina apki, bo nie ma jej co ubijać już.
- 9 odpowiedzi
-
MIUI dla cancro powrót na KitKat.Która wersja i skąd pobrać?
Nezumi odpowiedział(a) na rekawek temat w Dyskusja ogólna
Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty. -
Wyłączcie "Inteligentne oszczędzanie baterii".
- 9 odpowiedzi
-
Wyczyść sobie cache + art/dalvik...
-
To jest dziwne. Telefon jako punkt dostępu nie ma blokad, podpinasz kabelek lub łączysz przez Wifi z hasłem i działa, jeżeli na PC wywala ograniczony dostęp to tak, jakby w tel lub usługodawca blokował DNS'y (jak byłem w Netii to często wywalało błąd serwera DNS). Próbowałeś po prostu walnąć wipe cache przez Recovery oraz zaktualizować telefon? (głupie, ale kto wie, może się "odblokuje")
-
wpisać błąd w "szukaj" na forum lub do wujka google i... czytać... Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
odbłokowanie telefonu skojarzonego z mi account
Nezumi odpowiedział(a) na karwol1 temat w Problemy techniczne
Hasło Tutaj odzyskasz hasło, potrzebujesz maila lub numeru telefonu... Jedno z tych 2 na pewno "zgadniesz"... -
Jaki operator, w telefonie net śmiga normalnie?
