-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Jasne, bo Acid ma przecież jeden, ukryty cel robiąc wydania PL - za wszelką cenę pogorszyć jakość rozmów.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
No właśnie. Nie masz MIUI Polska, tylko MIUI EU (choć to niewielka różnica). A ma być MIUI Polska 5.12.10. @hhunter22 - Nie, 1% na 6h to żaden rekord. Wiele osób ma przecież tak, że przez całą noc nie spada ani o 1%. A wyłączony tel. potrafi zjeść baterię szybciej niż włączony, jeśli dobrze skonfigurowany. Tak mam ze starym Mi2S, którego praktycznie nie używam (brak karty SIM). Jeśli go wyłączę, po 3-4 dniach cała bateria się rozładuje. Natomiast jeśli trzymam włączony, to (w trybie samolotowym) nawet 2 tyg. wytrzyma. -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Zainstalować MIUI Polska... Poza tym - sprawdzić w statystykach baterii, co ją tak wściekle konsumuje. 70% w 6 godzin spoczynku to brzmi jak jakiś ponury żart lub rekord świata... Przez 6 godzin uśpienia bateria w tym telefonie nie powinna drgnąć o więcej niż 1%. -
Twoje obawy są zrozumiałe. Zwłaszcza, że wcześniejsze telefony Redmi Note nie rozpieszczają jakością zdjęć. Ale co Ci da obejrzenie paru zdjęć? Przecież każdy telefon może zrobić niezłe. Problem jest w tym, ile się trzeba namęczyć, aby je zrobić. Jako odsetek "losowo" trzaskanych zdjęć stanowią te w miarę dobre. I tu jest właśnie główny problem i słabość Xiaomi. Bo jak się mocniej postarasz, poznasz kaprysy urządzenia i apki, jak szczęście i światło dopisze - to owszem, zrobisz bardzo fajne zdjęcie. Ale ile zdrowia i nerwów stracisz zanim do tego dojdziesz...? Na to (ważne) pytanie nie uzyskasz odpowiedzi patrząc na próbki zdjęć, które ktoś Ci udostępni...
-
Czy mógłbym prosić kogoż z Mi4c o wejście na moją stronę testową: www.xyz.avx.pl – chciałbym zobaczyć User-Agent String tego telefonu. Dzięki!
-
Nie lepiej po prostu spokojnie poczekać na MIUI PL? Przecież jak się ukaże, to razem z instrukcją instalacji, a więc i odblokowywania Bootloadera. Po co się w to bawić, gdy jeszcze nie ma MIUI PL?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Aby Wi-Fi było aktywne, to właściwe ustawienie to "Zawsze". Jeśli nie działają powiadomienia, to powód jest inny (niż to ustawienie). -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Ja reklamowałem w Ibuygou bez najmniejszych problemów telefon z wgranym MIUI PL, ale nie miał TWRP (nie było takiej potrzeby). Myślę, że jest tak, jak Ci wyżej ktoś napisał - oni podchodzą do gwarancji uczciwiej niż nas w Polsce przyzwyczajono (bezprawna lub na granicy prawa "utrata" pod byle pretekstem – podkreślam pretekstem, a nie powodem) – jeśli jest awaria sprzętu, to ją naprawiają i wgrany soft nie ma tu nic do rzeczy. Pytałem niedawno w jakimś innym wątku o gwarancję w kontekście łamania zabezpieczonego Bootloadera na nowych RMN3 i z tego co pamiętam, to Acid odpowiedział, że jego zdaniem żadnych problemów z gwarancją to nie będzie powodowało. -
Najważniejsza, miażdżąca przewaga to MIUI.
-
To znany błąd, jest w MIUI odkąd pamiętam, od lat dosłownie. Wnioskuję więc, że szanse, że go poprawią są zbliżone do zera.
-
Może. Ale nie wiem jak mając na Paypalu złotówki mam sprawić, aby płacąc na Ibuygou (gdzie ceny są w dolarach podawane) nie przeliczało mi moich środków ich na dolary, tylko na euro? Eeee... pewnie to i tak bez różnicy, bo i tak już oni to zawsze tak poprzeliczają, że to oni są do przodu, a klient traci.
-
Zwróć też uwagę na kurs dolara. Nie jestem finansistą, ale ostatnio ciągle rośnie i rośnie, więc może ew. promocja w święta zostanie "zjedzona" przez wyższy kurs...
-
Dzięki, teraz rozumiem. Z tym, że przecież chyba nie są na tyle naiwni, aby nie wiedzieć, że taka blokada zostanie rozpracowana w max parę dni i dalej będzie się działo, tak jak się dzieje. Tylko pewnie będą problemy z realizacją gwarancji, jeśli oryginalny bootloader będzie nadpisany innym. A to już, niestety, bardzo istotne dla nas, bo telefonu, na którym się zainstalowało MIUI PL nie będzie już pewnie można np. odesłać do Ibuygou w razie awarii. Czyli instalacja MIUI PL na Redmi 3 = utrata gwarancji? Acid, myślisz, że tak to właśnie będzie?
-
Mi2S niby dostał, ale ja bym tego nie liczył, bo to była "special edition" i niosła wiele problemów oraz ograniczeń (zwłaszcza dotyczących kamery). Było to więc krok wstecz dla tego telefonu. Jak tak samo miałoby się stać w przypadku Mi4c, to należy mieć nadzieję, że nie dostanie.
-
Pytanie może naiwne, ale pytam poważnie i proszę o poważną odpowiedź. Jaka jest dla Xiaomi korzyść z blokowania bootloadera? Wychodzę z założenia, że nie robią tego przez nieumyślność czy nieuwagę, ani z czystej złośliwości. Muszą wiedzieć w tym jakaś korzyść. Tylko jaką?
-
Łatanie luk bezpieczeństwa.
-
Problem jest, gdy nie ma Sklepu. Skoro jest Sklep, to możesz każdą inną apkę Google sobie z niego zainstalować. No, prawie każdą.
-
Mi4 z punktu widzenia urzytkownika iPhone 5, pomocy
latet odpowiedział(a) na kapix temat w Dyskusja ogólna
Czy to oznacza, że problemy z GPS, o których pisałeś 18.09 były już naprawione, gdy 24.10 pisałeś, że to idealny telefon? -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
U mnie też "po staremu", postarza mnie o 10 lat -
Jak to jest - bo jedni piszą, że to pomaga raz na zawsze, inni, że tylko na jakiś czas. I wciąż mnie trapi pytanie - skoro to się da poprawić wpisaniem paru liczb, to czemu producent nie ustawi tych liczb poprawnie?
-
Przede wszystkim przeczytać ze zrozumieniem tę, konkretnie tę instrukcję: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/
-
Problemy z instalacją TWRP oraz aktualizacją.
latet odpowiedział(a) na adagdu temat w Problemy techniczne
To chyba nie tak... Chiński ROM dev jest potrzebny, aby mieć root-a (wersja stable go nie ma), ale root jest potrzebny tylko po to, aby zainstalować wygodnie TWRP. Dlatego chiński dev a nie polski czy EU? Ze względu na klucz, o którym wspominasz. Jeśli już jednak jest TWRP to sprawa kluczy nie ma już znaczenia, bo nie ma już MiRecovery. I można instalować, co się chce (MIUI PL). Tak ja to rozumiem, ale może się mylę. -
Nowości od Xiaomi 24.11. 2015, Mipad 2, Hongmi Note 3, Filtr powietrza v2
latet odpowiedział(a) na Mymi temat w Aktualności
Zaraz, zaraz, to MiPad2 nie będzie na Androidzie? -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Drobny błąd w rozumowaniu. Owszem, jest szansa na poprawkę, ale nie znaczy, że szybko Tymczasowo sprawdź jaki tryb szyfrowania ma ta sieć Wi-Fi i jeśli nie PSK2, to przełącz na PSK2 - to pomagało na jakiś poważny problem z Wi-Fi, tylko nie wiem, czy na ten o którym piszesz, czy raczej na podobny problem na Mi4c (?). -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Ciekawe, czy to tylko kwestia nazewnictwa/marketingu, czy naprawdę czymś konkretnym będzie się różnić (oprócz czytnika palca i pogarszającej zasięg Wi-Fi metalowej obudowy)...
