Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Czyli tutaj jest błąd w tabelce, bo nie ma LTE800 uwzględnionego: https://www.frequencycheck.com/compare-devices/8qkEhX7W/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016031/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016030 Pytanie brzmi - czy jest tam też inny błąd, że niby wersja 2016030 nie obsługuje 3G 900 MHz? Czy ktoś z tą wersją może sprawdzić w sposób jednoznaczny (tą apką Network signal guru), czy obsługuje czy nie to pasmo? Czy wszyscy posiadacze wersji 2016030 mają ten problem, że telefon pozostaje w 2G? O ile problem braku WDCMA 900 MHz mógłbym puścić płazem (pomimo niezgodności z opisem w aukcji), to problem z tkwieniem w 2G pomimo zasięgu 3g/4g w obsługiwanej przez tel. częstotliwości to już inny kaliber uciążliwości.
  2. Z tym sporem to może być problem, bo dostałem parę dni temu od automatu Aliexpress info, że na otwarcie ewentualnego sporu mam czas do 19 października, a do tego czasu raczej telefon jeszcze nie dotrze do mnie (był wysłany ok. 9 października). Generalnie Aliexpress od paru dni twierdzi, że telefon dotarł do adresata i prosi o kliknięcie potwierdzenia albo o otwarcie sporu do 19.X. Ale to nie ma sensu, skoro z założenia może iść około miesiąca. Ale może się pomylą w drugą stronę i mi wyślą wersję international (z LTE800)? Skoro się mylą z wersjami przy wysyłce, to wszystko możliwe, nie tylko w "złą" stronę Żałuję tylko, że nie zauważyłem, gdy kupowałem, że Goldi miał też wystawioną wersję international. Niemniej jednak – nawet jeśli by to miał być 2016030 to brak UMTS 900 MHz mnie bynajmniej nie zniechęca (używałem już 2 tel. bez tego pasma i spoko), natomiast opisywany przez Was wyżej problem z tkwieniem w 2G pomimo zasięgu 3G/4G to już inna bajka, a nawet horror. Jak rozumiem, dotyczy to tylko 2016030?
  3. Idzie do mnie Redmi3S od Goldiego i zaczynam się martwić. Na stronie Goldiego (tzn. w opisie oferty konkretnego modelu, który kupilem) jest podane: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz; CDMA 1X BC0 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz; CDMA2000 BC0 FDD 4G:FDD LTE B3:1800/B1:2100/B7:2600MHz TDD 4G:TDD LTE B38:2600/B39:1900/B40:2300/B41:2555-2655MHz Porównując to z tym: https://www.frequencycheck.com/compare-devices/8qkEhX7W/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016031/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016030 widzę sprzeczności. Nie wiem, która strona bardziej wiarygodna, ale wg tabelki na Frequencycheck nie istnieje model, który miałby na raz wszystkie częstotliwości wymienione przez Goldiego w tej ofercie. Z Waszych zdjęć pudełek (dziękuję!) wynika, że nie wymieniają na nich (jak dawniej) dokładnie wszystkich obsługiwanych częstotliwości. Jak żyć?
  4. Ta baza chyba nie ma jeszcze wersji Internatonal? https://www.frequencycheck.com/brands/xiaomi?utf8=✓&q[full_name_cont]=3s&commit=Search
  5. Także wersji "INT" (takiej, jak sprzedawana oficjalnie w Polsce)?
  6. Dziwne, że jest tam wspomniane tylko TD-LTE, a nie FDD... Nic nie sugeruję, ale to niepokojące.
  7. Chyba zapomniałeś dopisać, że w trybie EDL? Przecież przy zablokowanym BL nie da się zainstalować systemu w trybie Fastboot (żadnego). Poza tym chyba jest szansa, że ze Stable na Dev da się przejść zwyczajnie, przez systemową Aktualizację.
  8. Witam, W dziale "inne urządzenia": https://miuipolska.pl/forum/forum/59-pozostałe-urządzenia-xiaomi/ zalega całkiem sporo wątków dotyczących telefonów, które mają już swoje oddzielne działy (Redmi Pro, Redmi Note 4). Czy można prosić o ich przeniesienie? Dziękuję.
  9. Problem dotyczy wyłącznie Redmi3S?
  10. Czy można gdzieś kupić taki kabelek? (nie piszcie "zrób sam", nie ma takiej opcji).
  11. Wstawcie proszę zdjęcia etykiet z tych pudełek (tam gdzie są wymienione obsługiwane częstotliwości).
  12. Reasumując: ogólna rada brzmi – jeśli nie działa, to spróbuj podłączyć do innego gniazdka USB. Próbuj dopóki nie sprawdzisz wszystkich gniazdek. A potem znów to samo, tylko innym kablem
  13. No raczej. Wszak gniazdko USB3 zawiera w sobie też oddzielne "styki" dla wtyczek USB2. Czyli dla wtyczki USB2 to jest USB2 po prostu. Ale teoretycznie da się chyba nie podłączyć do takiego gniazdka kabli dla USB2, wtedy będzie działać ono tylko gdy się podłączy urządzenie USB3 przewodem USB3 zakończonym wtyczką USB3.
  14. Generalnie USB bywa kapryśne. MIUI też kapryśne jest. Jak się nałożą te kapryśności na siebie, to się robi wesoło
  15. Przecież nie chodzi o to, czy się da czy nie da, bo wiadomo, że teoretycznie nie powinno to mieć żadnego znaczenia. W praktyce jednak czasami miewa, stąd ta rada – służąca po prostu zmniejszeniu prawdopodobieństwa wpływu złej jakości okablowania na proces.
  16. Jest i będzie.
  17. Na końcu, w podsumowaniu, wymienione główne wady tego telefonu:
  18. latet

    Brak OIS

    oraz:
  19. Polecam, ze szczególnym uwzględnieniem tabelki z podsumowaniem na końcu filmu:
  20. Nie może. Jak sam piszesz, MiFlash wymaga innego formatu ROM-ów. Pobierasz je stąd: http://en.miui.com/a-234.html
  21. A tak od nieco innej strony – bo czas sobie płynie - jak się Wam używa Redmi Pro? Główne plusy i główne minusy (nie pytam o to, co można wyczytać w specyfikacjach i wczesnych recenzjach, ale o to, co wypływa dopiero po jakimś czasie użytkowania. Wciąż rozważam ten telefon, choć troszkę mały rozmiar jak dla mnie. Dzięki!
  22. Tzn. w razie niby czego? A Global znów Ci zablokuje BL.
  23. Ze Stable na Dev możesz przejść zwyczajnie - instalując plik zip z poziomu systemowej apki Aktualizacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...