Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Podmienileś na który z 3 różnych proponowanych w tym wątku?
  2. Z tego co ludzie zgłaszaja, to czy z internetem, czy bez, to problemy są. Mi działa dobrze (ale 6.11.10) natomiast z ciekawości zapytam, czy rozjazd o -0,250 sek. (tyle mi pokazała ta apka) to dużo czy mało w kontekście GPS? Po wykonaniu synchronizacji przez chwilę jest "0.0", ale już po paru sek. robi się około -0,076. Czy to norma? Natomiast po odpaleniu dowolnej apki korzystającej z GPS to odchylenie rośnie do ok. -0,150 s.
  3. No nie wiem, cała ta walka toczy się bodajże o sprawniejsze działanie A-GPS...
  4. A na przedostatnim? (gps.conf.2 z pierwszego postu), on jest dla odmiany najbardziej "chiński" jeśli chodzi o serwery...
  5. Może masz pecha do problematycznego egzemplarza Mi5? Czy przed Nougatem GPS działał Ci idealnie? Zresztą... wyjdź na powietrze
  6. O Technosie jest cały wątek na forum, z szokującymi opisami traktowania przez ich serwis klientów i ich telefonów... Ale ja mam pytanie, myślę, ze ważne: jaka była temp. baterii, gdy to się działo? Parę dni temu robiłem trochę zdjęć na mrozie i nic się nie działo złego - ale wg wykresu temp. baterii obniżyła się do tylko 11°C (załączam dowód https://postimg.org/image/5onwcc67z/ ). Na dworze było ok. -8°C i spędziłem tam ok. godziny, choć oczywiście telefonu nie trzymałem cały czas na powietrzu, wyciągałem z kieszenie w razi potrzeby.
  7. To jest jeden i ten sam folder A więc obojętne. Takie uroki linuxów. Nie dość że cięzko partycje odróżnić od folderów, to jeszcze foldery mogą występować pod różnymi nazwami Pamiętaj o ustawieniu permissions + restart. Mam dobre przeczycie, że Ci zadziała w końcu. Tylko weź poprawkę na pogodę - jest zła, idź więc w miejsce o dobrej widocznosći nieba. Testy GPS w mieszkaniu to sobie można wsadzić.
  8. No, można i tak na to patrzeć, a można inaczej: próbuję pomóc, choć sam problemu nie mam Tymczasem – kolejna propozycja pliku gps.conf do przetesotwania w załączniku. W wątku tygodniowym użytkownik @witek_77 donosi, że działa znakomicie i popiera to screenem dowodowym! https://miuipolska.pl/forum/topic/21390-miui-7112/?do=findComment&comment=300019 Dla porządku, do pierwszego postu załączę go jako gps.conf.3, a tutaj bez modyfikacji nazwy: gps.conf
  9. Na razie nie instalowałem Nougata
  10. Ten sam co w china dev na Mi5 czy ten sam co w MIUI "EU" na Mi5? Jesli to pierwsze, to warto sprawdzić, jak zadziała...
  11. Niebawem tu rzucę kolejny, inny plik gps.conf do przetestowania. On będzie z ROM-u na Nougacie dla Mi4c (tam działa super). Może to pomoże.
  12. Dzięki, cenna sugestia dla osób bez root-a. Dodałem do 1. posta info. Nie tylko wspomóc fix-a. Za czasów Mi2s miałem długo problemy nie z pierwszym fix-em, ale z gubieniem go co kilka minut (najczęściej w momencie wjechania w teren bardziej otwarty, np. na wzniesienie czy na wiadukt – taki wk***iający paradoks). I na to odpowiednie zmiany w gps.conf pomagały skutecznie. Próbować warto, zwłaszcza, jak się i tak nie ma innej opcji i nic do stracenia.
  13. Przepraszam, ten ZIP był wadliwie przygotowany (bez obaw, szkód nie zrobił, po prostu nic nie zrobił). Zmieniłem stosownie pierwszy post w tym wątku. Spróbuj wg nowego opisu.
  14. Znaczy OIS działa idealnie, a w 4K masz sztywne 30 fps?
  15. Prośba i propozycja dla osób, którym nie działa albo źle działa GPS w mi5 po przejściu na Andka 7. Wypróbujcie pliki gps.conf, które załączam. gps.conf – to plik z Mi4 z ROM-u z okolic listopada gps.conf.2 – to plik z Mi4c z ROM-u china dev na Androidzie 7 (pamiętajcie o zmianie nazwy pliku) gps.conf.3 – plik z bogatą kolekcją serwerów NTP, zapodany przez @witek_77 tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/21390-miui-7112/?do=findComment&comment=300019 Oczywiście docelowo muszą mieć nazwę gps.conf, tutaj dodałem te numerki, abyśmy się połapali, który jest który. Wskazówka dla początkujących: plik należy wgrać do folderu /system/etc/ – aby to zrobić z poziomu MIUI trzeba mieć root-a oraz jakiś program typu Root Browser. Po wgraniu należy zmienić uprawnienia na rw-r--r-- (czyli 0644, czyli takie jak mają wszystkie inne pliki w tym folderze). Potem jeszcze restart systemu. Opcje dla osób bez roota (dzięki @zielonyBB) : można zrobić dokładnie to samo korzystając z menedżera plików wbudowanego w TWRP. sposób najprostszy: można wgrać załączony plik ZIP pod TWRP, dokładnie tak samo, jak się tam wgrywa np. Dodatki MIUI Polska czy aktualizację systemu. ZIP gps-fix-17b.zip instaluje plik gps.conf, natomiast tu ( http://tinyurl.com/jhct9t4 ) jest link do ZIP-a gps.conf_oryginal_libra_7.1.4_7.0.zip który instaluje plik gps.conf o zawartości takiej samej jak plik gps.conf.2 z załączników do tego posta (z jakichś powodów nie daje się on tutaj załączyć bezp.). W przypadku gps.conf.3 nie mam chwilowo takiego ZIP-a. Niezależnie od metody, dobrze też jeszcze dla pewności na koniec ręcznie usunąć "dane A-GPS" (popularna apka GPS Test ma tę funkcję). Testujcie. Jak nie pomoże, to w tym wątku będziemy podrzucać alternatywne propozycje rozwiązania problemu. Aż do skutku gps.conf gps-fix-17b.zip gps.conf.2 gps.conf.3
  16. Zgłaszam, że od wczoraj nie docierają do mnie żadne mailowe powiadomienia z Forum. Folder SPAM sprawdziłem – tam też nic.
  17. Jeśli, podkreślam, jeśli wszystko działa OK, to bym się nie przejmował tymi wykrzyknikami.
  18. Ja powiem tak... Wersji MIUI EU dev 6.11.10 (czyli ostatniej na Adroid 6.x) nie mam absolutnie nic do zarzucenia, za wyjątkiem 2 konkretnych problemów związanych z nagrywaniem filmów, ale te problemy są i będą także na Globlach (dev oraz stable). Przy czym na jeden z nich jest dostępny fix, który łatwiej zastosować jak się ma "EU" (ale da się także pod Globalem), a na drugi na razie żadnego fix-a nie ma. O szczegółach się nie rozpisuję, bo było o tym dużo w ostatnich kilkudziesięciu postach w tym wątku.
  19. W tych krokach brak wipe, co najmniej "factory reset", a przy zmianie z Global na EU stanowczo potrzebny. Bez tego problemy masz jak w banku. Zresztą może nie wystarczyć i on. Ja bym jednak najpierw wgrał MiFlash-em ten ROM EU wskazany tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ , a dopiero potem aktualizował. W ogóle, to dlaczego nie robisz wg instrukcji specyficznej dla mi5? Jest przy okazji o wiele prostsza do wykonania (np. odpada ręczne instalowanie TWRP, choć potem trzeba je recznei zaktualizować, jeśli chce się brnąć w Andka 7).
  20. Wyłącz ukrywanie rozszerzeń nazw plików (po screenie widać, że masz to włączone) i wtedy się przekonasz, czy nadałeś nazwę twrp.img czy twrp.img.img Albo od razu w komendzie fastboota użyj nazwy twrp.img.img
  21. Nie ADB tylko Fastboot. To dwie różne rzeczy, różne tryby, wymagające różnych sterowników.
  22. No nie, normalne to nie jest. Telefon wprowadzony w tryb Fastboot powinien w nim trwać i grzecznie czekać. Może to głupia sugestia, ale nic innego mi do głowy nie przychodzi - może masz założone jakieś etui, które samo Ci wciska przycisk Power? Inna myśl (niech ktoś mądrzejszy powie, czy to ma sens) – wykorzystaj te 15-20 sek. na przejście do trybu EDL (o ile nie jest zablokowany), wtedy wgraj MFlashem pełny system china dev, być może przy okazji nadpisze się partycja z fastbootem, jeśli teraz jej zawartość jest uszkodzona? Być może (ale tego to już naprawdę nie wiem), może coś zadziałać/poprawić w trybie ADB.
  23. Co do video HDR to mam doświadczenia tylko z Mi Note i nie podobało mi się to. FPS-y nie przekraczały 26 przy dobrym świetle, a sam obraz był brzydki, kolory sztuczne, generalnie syf.
  24. Dzięki, za info, choć smutne. Jakbyś jeszcze mógł jednak ten pliczek udostępnić...
  25. Jasne, jak zadziała, to przecież nie dam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...