-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Aparat nie łapie ostrości na obiektach do 3m
latet odpowiedział(a) na wilam00 temat w Problemy techniczne
Mój Mi-2S (32GB) potrafi zrobić ostre zdjęcie z bliska, ale nie zawsze mu się to udaje. Ewidentnie jakiś problem z autofocusem jest. Zauwazyłem jednak, że dla bliskich obiektów lepiej pozostawić tryb autofocusa jako "ciągły". Przy manualnym przeważnie ostrości brak. -
Witam, Ze zdumieniem stwierdzam kolejną niedogodność po przesiadce z RedRice na Mi-2S. Wśród dostępnych widgetów brak "Wiadomości i pogoda". Pewnie go jakoś można doinstalować, tylko jak? W Sklepie Play nie ma (tzn. są inne o podobnych nazwach, ale to nie to). Dzięki!
-
Dlaczego APN-y Organge nie pojawiają się automatycznie w polskiej wersji MIUI dla Mi2? W wersji dla RedRice są wszystkie polskie APN-y. Czy w wersji dla MI2 nie ma żadnych, czy tylko o Orange ktoś zapomniał? Dzięki,
-
Witam, Zainstalowałem wersję z Mi-Core i widzę, że domyślnym governorem jest phantom a I/O sch. jest fiops. Czy mógłbym się dowiedzieć nieco więcej o tych (konkretnych) ustawieniach, jak do nich doszliście, dlaczego akurat te są jako domyśle, jakie są ich mocne i słabe strony, czym się różnią od popularnych innych ustawień, np. od domyślnych w wersji bez Mi-Core: interacrtive / cfq. Dzięki!
-
Dzięki, zapytałem przed pierwszą wizytą w Mi-Recovery, więc zrobiłem z siebie głupka Można zamknąć, skasować, jak tam wolicie.
-
Witam, Jak można sprawdzić, czy aktualnie mam włączony "system 1" czy "system 2"? Jak można przejść z jednego na drugi, bez instalowania aktualizacji? Ot tak po prostu. Chcę się pobawić w testy i chciałbym możliwość takiego przełączania się. Dzięki.
-
Za niska gamma (za ciemny, przesycony obraz)
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
W drugiej ręce trzymam Hong Mi - też IPS, ekran podobnej jakości. I tam gamma jest normalna i wszystkie szczegóły widać jak trzeba. Acid, nie umiem się pogodzić z tym co napisałeś. Przecież tak łatwo wpłynąć na gammę w świecie pecetów (wiem, ze to nie ma nic do rzeczy) - chyba każda karta graficzna to umożliwia w opcjach sterownika. Czy w świecie Adroida to aż tak bardzo schowali? Masakra... Kurcze, wiedziałem, że będę żałował przesiadki z Red Rice na Mi-2S. Miałem złe przeczucie: kto-sie-przesiadl-z-rr-na-mi-2s-albo-dobrze-zna-oba-modele-t797.html P.S. A czy na ten drugi problem jest rada (żeby przy funkcji AUTO zwiększyć jasność przy danym poziomie światła - bo suwaka mi nie starcza). -
Za niska gamma (za ciemny, przesycony obraz)
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Oczywiście, sprawdziłem dwie opcje "z truskawką" - one nie mają z moim problemem nic wspólnego i nic nie dają (zwłaszcza - oczywiście - opcja temperatury barw, choć z przyjemnością przełączyłem z naturalnej na ciepłe). Nie mieści mi się w głowie, to co napisał Ari93. U mnie przy auto+suwak na minimum jest tak ciemno na ekranie, że ledwie da się tekst czytać. A przy auto+suwak na maksa to chciałbym aby ten suwak był jeszcze ze 2x dłuższy w prawo. Owszem, jak latarką poświecę w telefon z bliska, to ustawia jasność chyba rzeczywiście na maksa, ale nie chodzi o takie ekstremalna warunki, tylko zwykłe użytkowanie. Zresztą - z jasnością jakoś dam radę, ale z tą niską gammą to nie Aha - zrobiłem testowe screeny - to samo zdjęcie na różnych telefonach. Niestety (albo stety) na screenach oglądanych na kompie zdjęcie wygląda tak samo za każdym razem. Za to wszystkie te screeny (z różnych tel.) oglądane na ekranie MI-2S mają gammę zmniejszoną. P.S. Używam wersji bez MiCore. Acid, ratuj... ta gamma to na pewno jeden liczbowy parametr, który gdzieś tam sobie jest... -
Witam, W moim nowym MI-2S wgrałem sobie ulubioną tapetę, którą mam od lat na wielu telefonach. Patrzę - i nie poznaję jej. Wygląda jakby wyświetlacz miał drastycznie obniżony parametr gamma obrazu. Czyli wszystko jest ogólnie ciemniejsze, kontrast podwyższony, kolory przesadnie nasycone. Przyjrzałem się lepiej - wszystko tak wygląda, cały system, nie tylko zdjęcia. Nie chodzi tu o jasność podświetlenia, bo nawet przy maksymalnej (nie auto, suwak na maks), gdy biel wypala oczy, to i tak widać, że gamma jest obniżona i szczegóły w półcieniach giną w czerni. Owszem, pewne rzeczy wyglądają tak ładniej (np. ikonki, prosta grafika 2D - np. wykresy), ale ogólnie to ja tak nie chcę - zdjęcia źle się ogląda, a i prądu więcej idzie, bo trzeba ekran ustawiać jaśniej, niż by się normalnie robiło. Często też muszę wyłączać automatyczną regulację jasności, bo nawet przy suwaczku na maksa + auto jest za ciemno. Zresztą tu chyba jest drugi problem - różnica jasności pomiędzy auto (suwak na maksa) a ręcznym suwakiem na maksa jest ogromna - nawet przy jasnym otoczeniu. Coś więc chyba nie jest do końca ok z tą regulacją auto.
-
Mam to samo
-
Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem
latet odpowiedział(a) na temat w Problemy techniczne
A czy wszystko co robi ten w ROM-ie nie ogranicza się do ręcznego skanowania na żądanie? -
Ostatnia przesyłka z ibuygou szła do mnie aż 11 dni, ale to dlatego, że była wysłana około 6 dni po złożeniu zamówienia, które złożyłem 1 dzień po chińskim nowym roku. Nie śledziłem, nie świrowałem, spokojnie czekałem, bo się spodziewałem poślizgu po świętach.
-
Znów Katowice...
-
A są jakieś fajne aplikacje do podświetlania od dołu piwa?
-
Czujnik zbliżeniowy, a wygaszanie ekranu po rozmowie
latet odpowiedział(a) na goromadska temat w Problemy techniczne
Chyba nic się nie da z tym zrobić. Bardzo upierdliwy i niefajny bug. -
Ale białe wciąż nie, zgadza się?
-
A tutaj, daleko nie szukałem,u naszego forumowego dostawcy części "Lalo" : gielda-f39.html
-
Ja zamówiłem dla żony białą tylną klapkę do RedRice. Nie jest to wprawdzie oryginał, ale jest wystarczająco OK.
-
Uff, dzięki, jak to kurcze w panice człowiek ślepnie i głupieje...
-
Witam, Mam problem - niechcący dodałem bardzo ważną osobę do czarnej listy i teraz ta osoba nie może się do mnie dodzwonić. Nie widzę jednak nigdzie opcji usunięcia z czarnej listy. Nie mogę też wejść do ustawień Firewall-a. W ogóle nie mam ikonki (tej niebieskiej) Firewall-a. Widzę go na liście aplikacji (w Ustawieniach), ale tam nie ma opcji otwarcia aplikacji. Przeinstalowałem system (bez wipe) - nic to nie zmieniło (tzn. nadal nie mam ikonki Firewall-a i żadnego wejścia w jego opcje). Nie wiem, czy czarna lista jest taka sama po re-instalacji, bo nie mam w nią wglądu, a ta osoba póki co wkurzona przestała próbować dzwonić. HELP! P.S. Problem mam na NeoV.
-
Ale świrujecie, przecież telefon to nie prezerwatywa, jak go nawet przez parę dni ktoś „używał” to chyba nic się takiego nie stało, a nawet może lepiej, bo był przetestowany itd...
-
Aaaa... no to chyba raz tam (do fastboota) wszedłem przez pomyłkę, wszystko było po chińsku, więc zwiałem wyjmując baterię
-
Czy na pewno włączenie "debugowanie USB" ma cokolwiek wspólnego z instalacją ROM-u w trybie Recovery?
-
Dołączam się do pytania, bo też niebawem mam nadzieję zacząć użytkowanie mi2s. Natomiast zapytam pod nieco innym kątem - co to jest fastboot i dlaczego (kiedy) Recovery (zakładając, że można w nie wejść) miałoby nie wystarczyć w awaryjnej sytuacji? O ile dobrze kojarzę (na bazie doświadczeń z NeoV) to w trybie fastboot wgrywa się kernel? W Mi2s, AFAIK, oddzielnego wgrywania kernela się nie praktykuje.
-
Dziś rano (sobota) zamówiłem kolejny telefon w ibuygou, załączam fragment korespondencji z Yoyo, gdzie dokleiłem życzenia noworoczne z Google Translatora. Tak tylko, aby pokazać, że jest z nimi naprawdę fajny kontakt, pomimo weekendu i że doskonale rozumieją nasze obawy o cło/podatek...
