-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
U Lalo zamówiłem już niezależnie kilka rzeczy: folię na ekran, tylną klapkę oraz silikonowy pokrowiec. Wszystko doszło, po drobnych perturbacjach niezawinionych przez Lalo, ale przez stronę chińską.
-
Wyniki mocno zleżą od operatora. Najwięcej wyciągnałem w T-Mobile: download: 14,4 Mbps upload: 4,03 Mbps. A w Orange udało mi się tyle: download: 7,94 Mbps upload: 3,07 Mbps.
-
Kto się przesiadł z RR na Mi-2S? Albo dobrze zna oba modele?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
A jak jest z jakością nagrywania rozmów przez MI-2(s)? Chodzi mi o parametry tworzonych plików mp3. Bo Red Rice, choć samo nagrywanie jest OK (tzn. głos rozmówcy jest w nagraniu równie głośny i wyraźny jak mój, nawet jak się rozmawia przez słuchaweczki w uszach), masakruje nagrania zapisując je do pliku 8kHz i 8 kbps. Czy ktoś może sprawdzić i napisać o parametrach plików z rozmów nagranych przez MI-2(s)? Najlepiej, jeśli to możliwe, proszę o sprawdzenie nagrania rozmowy przez słuchaweczki na kablu (aby wykluczyć, że mikrofony wewnątrz telefonu wyłapują dźwięk z głośniczków wewnątrz telefonu - czyli prymitywne nagrywanie analogowe, oferowane przez większość aplikacji do nagrywania rozmów). No i pytanie do ekspertów - czy nie ma żadnego wpływu na te żałosne parametry (plików mp3)? A może ktoś miał okazję sprawdzić, czy na Mi2(s) działa ten zacny program: https://play.google.com/store/apps/deta ... rder&hl=pl no niestety, ja już sprawdziłem, że nie działa na RR Gdyby działał, to problem z głowy, bo on nagrywa do WAV-ów i nagrywa głos rozmówcy cyfrowo, a nie analogowo - używam go od lat na NeoV z MIUI i to jest to. Dzięki. -
Nie chodzi chyba o Blutooth (w każdym razie nie tylko), ale (też) o zwykłe słuchawki na kablu.
-
No niestety... i przyznam, że dla mnie jest to chyba największa wada tego telefonu zwłaszcza, że na RedRice nie działa Call Recorder ( https://play.google.com/store/apps/deta ... rder&hl=pl ) - tzn. działa, tylko niczego nie nagrywa. Jak ktoś znajdzie rozwiązanie, to stawiam piwko
-
Też miałem takie problemy. Dlatego uważam, że tysiąc razy prościej i wygodniej instaluje się różne takie rzeczy z pliku .zip przez Recovery. Nie wiem tylko, czy zawsze jest to możliwe, ale to już pytanie do twórców tego typu fix-ów.
-
Kto się przesiadł z RR na Mi-2S? Albo dobrze zna oba modele?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
A mógłbyś podać link do tego konkretnego programu? W Sklepie jest kilka o nazwach podobnych, ale żaden nie ma dokładnie takiej. Dzięki. -
Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem
latet odpowiedział(a) na temat w Problemy techniczne
U mnie tak - zauważ, że Usługi Google Play zabierają (tzn. powodują) u mnie prawie 10x mniej czasu wybudzenia z deep sleep. Natomiast wkurza mnie to - bo choć to nie budzi telefonu z uśpienia, to jednak w czasie jego normalnego używania aktywizuje się mocno, obciąża CPU i powoduje lagi: Wiem, że "Magazyn treści chronionych...." można odinstalować chyba bez szkody (testowałem, niczego złego nie zauważyłem, ale kto wie). Nie wiem natomiast za co odpowiada proces "usługi SIM", bo nazwa jest tak ogólna, że może to być zarówno coś krytycznie ważnego, jak i nie. -
Jeśli można, to bym prosił jednak o mały gest dla użytkowników RR - o dopisanie tam: Rozdzielczości XXHDPI: 1080p (Xiaomi MI3W) XHDPI: 720p (Galaxy S3, Red Rice) HDPI: 480p (NeoV)
-
Kto się przesiadł z RR na Mi-2S? Albo dobrze zna oba modele?
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusja ogólna
Akurat dla mnie to zaleta. Cienkość RedRice jest dla mnie wadą (po prostu przez to gorzej mi leży w ręce). A czy w kamerze w MI-2S działa tryb poklatkowy (np. co 1 s.), czy to dopiero bajer wprowadzony w Mi-3? Jakość zdjęć w RedRice jest dla mnie zadowalająca (jak na telefon oczywiście), więc jeśli MI-2S robi nawet jeszcze trochę lepsze, to pełnia szczęścia. Żałuję tylko, że nie można zrobić zdjęcia jednym dotknięciem ekranu (od razu ostrzenie w dany punkt i zrobienie zdjęcia), ale to chyba w żadnym Xiaomi nie można, a szkoda, bo to ogromna wygoda. Kurcze, zamiast wielkiego RedRice2, to niech zrobią MI-2D ("d" jak DUAL SIM). To by był chyba przebój, nie sądzicie? -
Klikałem, spoko, ja się połapię. Ale co szkodzi, aby było jaśniej dla początkujących? Nie każdy musi wiedzieć, że RR to MTK, zresztą nie każdy wie, co to znaczy MTK. A widzę, że teraz pojawiła się tam informacja "Mod nie jest kompatybilny z Red Rice". To nieprawda, bo działa na RR znakomicie!
-
O ile się nie mylę, to info w pierwszym poście jest nieco mylące, bo jednak Red Rice to mimo wszystko także telefon Xiaomi, a do niego należy wgrać fix-a przeznaczonego dla innych telefonów - no chyba, że oba zadziałają, ale to raczej nie jest możliwe, dobrze myślę? Proponuję jakoś tak: POBIERZ: NAJNOWSZA WERSJA (w tym dla Red Rice) NAJNOWSZA WERSJA DLA URZĄDZEŃ XIAOMI (z wyjątkiem Red Rice)
-
Kto się przesiadł z RR na Mi-2S? Albo dobrze zna oba modele?
latet opublikował(a) temat w Dyskusja ogólna
Witam, Mam specyficzny dylemat, w którego rozwiązaniu pomóc mogą mi chyba tylko te nieliczne osoby, które przez jakiś czas (dłuższy 1-2 dni) używały zarówno Red Rice, jak i Mi-2/S. Miesiąc temu kupiłem Red Rice - dla kogoś w prezencie. Właśnie kończę 4-tygodniowy okres testowania tego telefonu i (świadomy jego kilku drobnych wad) jestem nim szczerze zachwycony. Spokojnie mógłbym kupić taki dla siebie. Chcę jednak zasmakować czegoś z nieco wyższej półki (a choćby i przez wrodzoną ciekawość testowacza-porównywacza) i od dłuższego czasu planuję dla siebie docelowo Mi-2S. Trapi mnie pytanie, pozornie absurdalne - czy po przesiadce z RR na Mi-2S nie będę żałował? Bo ekran nagle zmaleje, bo dual-SIM to jednak jest zarąbista sprawa, bo bateria pewnie będzie krócej trzymać, bo nie można włożyć karty mini-SD (i w razie awarii telefonu będzie problem z dostępem do danych w pamięci), bo się nie da obcinać ogonków z SMS-ów (choć ostatnio pojawiała się nadzieja, że to zostanie rozwiązane), bo robienie kopii "nandroid" całego systemu będzie trudniejsze (o ile możliwe). Znam na pamięć teoretyczne parametry obu słuchawek, czytam też wszystko na tym forum - o problemach, których nie brakuje w obu przypadkach. Dlatego bardzo mi zależy na opiniach i refleksjach osób, które używały obu modeli. P.S. Dość istotne - bardzo rzadko grywam w gry, a w gry 3D to praktycznie nigdy. Dzięki! -
Mam, mam i jeszcze długo będę miał. Chętnie to potestuję, choć nie wiem o co chodzi (SMS-ów z Alior bank nie przetestuję, bo nie nie mam tam konta).
-
Czytałem tu nawet stwierdzenia, że należy zmienić bank, albo telefon. Winny jest podobno FIREWALL (czy raczej anty-spam) wbudowany w MIUI. Ale z tego co wiem, to nawet, gdy się wszystkie jego opcje wyłączy, to problem pozostaje (domyślnie są chyba powyłączane). A gdyby tak odinstalować (przez Titanium Backup) cały systemowy moduł firewall-a? Próbował ktoś? On chyba nic pożytecznego nie robi, oprócz możliwości dodawania do czarnej listy uciążliwych nadawców, ale sądzę, że ważniejsze od takiego bajeru są jednak sms-y z banku.
-
Sposób na zapomniany wzorek odblokowujący
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Nic takiego nie wyskakuje. Poza tym to nie hasło, tylko szlaczek. Po paru nieudanych próbach wyskakuje odliczanie 30 sek. czekania do kolejnej możliwej próby. -
Witam, Bawiłem się opcjami zabezpieczeń i włączyłem zabezpieczenie "szlaczkiem" na kilka aplikacji (nie na ekran blokady). Szlaczka, niestety, zapomniałem i nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Czy jest jakiś sposób, oprócz ponownej instalacji systemu? Dzięki.
-
Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem
latet odpowiedział(a) na temat w Problemy techniczne
No to masz ekstremalnie duże (jeśli to spoczynek). Bo oczywiście ten mój rekordowy 1% na 12h to był w spoczynku, w nocy, kiedy (wg CPU Spy) stan "deep sleep" stanowił 99% czasu. No i to był rekord. Normalnie to ok. 3% na 12 h. -
Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem
latet odpowiedział(a) na temat w Problemy techniczne
No tak, zdarzało się nawet -1% przez 12h czuwania. Czy to dziwne? Wiele wysiłku wkładam w konfigurowanie systemu pod kątem prądożerności. Zrób ten test porządnie. 1. W WLD włącz opcję "pokaż dane od odłączenia ładowania" (czy jakoś tak) - bo normalnie pokazuje statystykę od restartu. 2. Załaduj tel. np. do 90%, zapisz stan baterii 3. Odłącz, odłóż, nie dotykaj przez np. 8 godzin. 4. Włącz, od razu zapisz stan beterii, czas oraz zrób screeny z zakładki "zużycie baterii" w ustawieniach systeowych oraz z sreeny z WLD, ale bardziej szczegółowe, tzn. z rozwinięciem paru pozycji, które zżarły najwięcej = np. "System", "usługi Google Play" itp. Tam będzie widać jakie konkretnie procesy podłączone pod te ogólne nazwy usług były aktywne. Jest sporo opcji w systemie, które można wyłączyć bez szkody, a zyskać sporo prądu. Na pewno zastanawia aktywność "1013", to chyba coś związanego z dźwiękiem albo z wyjściem słuchawkowym. U mnie nigdy ta usługa nie miała więcej jak 5 sek. aktywności na wiele godzin, a u Ciebie widzę, że aż 13 min. przez parę godzin. Ale jak sam napisałeś, nie są to statystyki z czystego stanu nieaktywności. -
Chyba ROM–ów, bo Ty piszesz o Mi2A (?) a ja o Red Rice. A to jednak dość różne ROM-y, a problem ten sam, ciekawe. No, ale skoro wina ROM-ow, to szanse na poprawki istnieją...
-
Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem
latet odpowiedział(a) na temat w Problemy techniczne
Napisz o ile spada bateria przez np. 8 godzin nocnej bezczynności oraz dołącz screeny z Wake Lock Detector - będzie wszystko jak na dłoni. Przykładowo - u mnie (Red Rice) przez 8 godzin nocy bateria obniża się o 1–2%. -
No proszę, a tak się oburzaliście, jak napisałem, że przez słuchawki od Xperii mam za ciche rozmowy w Hong Mi. Czy istnieją więc słuchawki dające dobrą głośność rozmów z telefonów Xiaomi?
-
Czy tak samo się dzieje po zdjęciu klapki z przyciskami?
-
Witam, Odkryłem taki przykry problem: MMS-y ze zdjęciami z aparatu wysłane z Hong Mi (MIUI 5 stable) nie dochodzą na Samsunga ze starym Androidem 2.3, ale dochodzą na Xperię neoV z MIUI. Natomiast MMS-y ze screen-shotami z tego samego tel. do obu tych nadawców dochodzą. Myślę więc, że jest problem z kompatybilnością / standardami MMS. Sprawdziłem - po zmniejszeniu do MMS-a zdjęcia (które nie doszły na Samsunga) miały: 157 oraz 211 KB. Natomiast screenshot, które doszedł bez problemu miał 134 KB. Może jest jakiś limit w okolicy 150 KB, którego MIUI (lub Hong Mi) nie przestrzega wysyłając MMS? Chyba nie... w necie znalazłem info, że: Chyba że te 157 oraz 211 KB uległy jeszcze jakiemuś kodowaniu, które zwiększa rozmiar, tak jak to się czasem dzieje w e-mailach, i nawet te 157KB dało w efekcie więcej niż 300? Aha - może ważne - Hong Mi, czyli nadawca, ma numer w Orange, a obaj testowi odbiorcy w Plus-ie. Czy można w ustawieniach MIUI narzucić mniejszy rozmiar załącznika, o ile to coś by dało? DziękI!
-
No tak - Katowice. Z tego co czytam, to tam i chyba tylko tam są obecnie problemy z nakładaniem ceł i podatków na przesyłki DHL z Chin. Pewnie to tylko kwestia czasu, kiedy tak będzie w całym kraju i z rozrzewnieniem będziemy wspominać czasy, gdy udawało się coś sprowadzić bez VAT. Tak już ten "system" działa - jak gdzieś jest ludziom za dobrze, to trzeba to "skorygować".
