Jump to content

wilam00

Użytkownicy
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Mi2s

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

wilam00's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Po wielu próbach, wybrałem Nokia CR-123. Do MI2s pasuje idealnie bo kabel do ładowania wchodzi w oczko środkowego uchwytu. Normalnie dedykowany Do kamery idealny bo się nic nie trzęsie.
 2. Chyba ostatni update w tym temacie. Dostałem naprawiony telefon. Widać, że był rozkręcany - zerwana fabryczna plomba i założona nowa. Teraz wszystko działa ok. Koszt przesyłki z Chin do mnie pokrł Ibuygou.
 3. U mnie było podobnie jak u Eru. Dodatkowo kupiłem większą baterię z obudową, dodatkową obudowę, 3 pokrowce, folię na ekran.
 4. Potwierdzili, że otrzymali telefon i wysłałi do testów do Xiaomi. Dzisiaj (10dni od potwierdzenia, że otrzymali) dostałem info, że Xiaomi naprawiło telefon i wysłali mi zdjęcia telefonu, na którym widać zrobione fotki jakiegoś wydruku z chińskimi literkami - wcześniej nie było możlwe wykonać tego typu 'skanu'. Mają wkrótce odesłać go do mnie. Jak widać nie zupełnie jest prawdziwe stwierdzenie, że nie naprawiają tylko przesyłają nowy telefon. Jak dojdzie telefon do mnie to napiszę jak wygląda telefon po naprawie.
 5. Tak, zarówno w stockowym jak i w ProCapture -- 28 paź 2013, o 11:05 -- Czy według was to jest dobre zdjęcie? Ibuygou twierdzi że jest ok. Obiekt (słuchawki) oddalone 30cm (linijka leży na biurku) od telefonu. Focus ustawiony (zielony kwadrat) na dolne łączenie słuchawki. -- 28 paź 2013, o 12:51 -- Mam jeszcze prośbę, czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie jakiegoś bliskiego obiektu zrobione swoim telefonem? Jakiś popularny przedmiot, typu karton mleka, puszka popularnego piwa, tak abym mógł zrobić też swoim telefonem i wysłać Ibuygou porównanie. Z drugiej strony nie chcę mi się wierzyć, że nie widzą tego, że aparat robi złe zdjęcia, ale muszę jeszcze powalczyć o naprawę gwarancyją. Z góry dzięki. -- 28 lis 2013, o 09:31 -- Prośba już nieaktualna. Telefon naprawiony przez Xiaomi.
 6. Widać zdjęcie. W moim przypadku paczka DHL była nieotwierana. Faktura na wymianę płyty głównej media playera - 20$.
 7. No to chyba będę pierwszy. Mój Mi2s od nowości ma uszkodzony moduł aparatu i nie robi wyraźnych zdjęć obiektów oddalonych do 3m. Wygląda na to, że focus wogóle nie działa, mimo że jest potwierdzany zielonym kwadratem. Telefon kupiłem na Ibuygou. Użyłem poradnika z MIUIPolska i po wpłacie przez PayPal i wyborze kuriera DHL czekałem na telefon 8dni (6dni roboczych), z czego sam DHL to 3-4 dni kalendarzowe. Tak więc telefon dostałem w ten poniedziałek, defekt wykryłem tego samego dnia, zaraz po wgraniu najnowszego ROMu i naklejeniu foli na ekran. Od wtorku wymieniam się mailami (wysłałem do tej pory 6) z Ibuygou. Zaczyna to przypominać trochę rozmowę z maszyną, pytania z ich strony się powtarzają. Otrzymali juz wszystkie możliwe dowody, czyli przykładowe zdjęcia z różnymi ustawieniami, film jak zdjęcia sa wykonywane i jakich objektów, na którym widać doskonale problem. Próbowałem też starszy ROM (też już o tym pisałem... dwa razy), inny program do zdjęć. Poposiłem znajomych o test... nic nie pomaga. Inne fora, które przeglądałem aby rozwiązać samemu problem (HTC, iPhone) wskazują jednoznacznie na usterkę sprzętową. W moim ostatnim mailu poprosiłem o wymianę telefonu na wolny od wad i proszę o przekazanie procedury jak to można zrobić. Z mojej strony rozumiem, że muszę go odesłać do nich, ale jeszcze nie otrzymałem od nich żadnego potwierdzenia, że mogę w takim przypadku skorzystać z gwarancji. Mały update: Kolejna wymiana maili, które nic nie wnoszą. Teraz zaczynają twierdzić, że niektóre zdjęcia są ok . Wrzucę przykłady później abyście sami ocenili, ale zaczynają mi ręcę opadać. Ewidentnie nie chcą się wywiązać z gwarancji. Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać? Generalnie oprócz aparatu wszystko działa dobrze i chciałbym nadal mieć ten model ale w pełni sprawny. Najbardziej wkurzające jest to, że kupiłem ten telefon między innymi ze względu na to jakie powinien robić zdjęcia. -- 8 lis 2013, o 10:52 -- Ostatecznie stanęło na tym, że poprosili o wysłanie telefonu do testów. Wysłałem EMS jak sugerowali. Przesyłka szybka (7dni) ale kosztowna, wg chińskiej poczty dostarczona. Od Ibuygou nie dostałem jeszcze potwierdzenia.
 8. To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich forumowiczów. Od poniedziałku jestem szczęśliwym(?) posiadaczem Mi2s zakupionym w zaprzyjaźnionym Ibuygou. O zakupach i współpracy ze sklepem pewno napiszę w innym poście, a teraz do rzeczy. Telefon jest naprawdę świetny. Praktycznie wszytko działa jakby tego oczekiwał, wyjątkiem jest aparat. Telefon nie potrafi zrobić wyraźnego zdjecia obiektów do 3m. Mimo, że ostrość jest potwierdzona zielonym kwadratem zdjęcia są zamazane. Jeżeli w tle jest jakiś oddalony przedmiot to jest on o wiele wyraźniejszy niż wybrany (potwierdzony zielonym kwadratem) na pierwszym planie. Przednia kamera robi o wiele lepsze zdjęcia. Oczywiście próbowałem wszystkich możliwych ustawień stockowej aplikacji. Na innej aplikacji jest to samo, np ProCapture. Wadę tą wykryłem praktycznie tego samego dnia, którego otrzymałem telefon od kuriera. Następnego dnia napisałem do Ibuygou i do dzisiaj przerzucamy się mailami, wygląda na to, że już kończą się im pomysły bo zaczynają się powtarzać. Może ktoś się z tym spotkał i zna rozwiązanie? Niestety po przeglądnięciu kilku forów to taki problem wskazuje na usterkę sprzętową (były takie przypadki w HTC One i Iphone 4s).
×
×
 • Create New...