-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Miałeś pecha... Jakie miasto docelowe? - wygląda na to, że to istotne.
-
A co to ma jedno z drugim wspólnego?
-
Lekkie trzeszczenie głośnika podczas rozmowy.
latet odpowiedział(a) na DjLeo temat w Problemy techniczne
Cóż, też coś takiego słyszę, ale inaczej bym to opisał - jako chwilowe nieuzasadnione przesterowania głosu rozmówcy... -
Czy mógłbyś napisać coś więcej o tym ROM-ie, co się dowiedziałeś? Mogę go potestować, ale muszę mieć pewność, że jak go zainstaluję (mam TWRP) to potem bez żadnego problemu będę mógł przywrócić utworzoną wcześniej (przez TWRP) kopię MIUI. Innymi słowy - czy instalacja tego wynalazku nie napisze mi czegoś, czego potem kopia MIUI nie przywróci, bo w niej tego nie ma...
-
Witam, Czy jest jakiś inny niż MIUI ROM dla RedRice? Dzięki,
-
No, na to to bym akurat nie liczył na telefonach innych niż Xiaomi. Ale polecam ten Call Recorder https://play.google.com/store/apps/deta ... rder&hl=pl , powinien działać, choć też jest dość kapryśny co do sprzętu. Na Xperii NeoV przeszedłem drogę przez mękę zanim znalazłem program, który dobrze nagrywa rozmowy no i to właśnie ten. Z kolei na RedRice ten Call Recorder nie działa. Szkoda, bo systemowe nagrywanie, choć poprawnie wyłapuje głos rozmówcy (jest tak samo głośny jak mój) to jednak masakruje nagrania na etapie kompresji do mp3 o szaleńczo niskich parametrach, na które o ile wiem wpływu nie ma. W Call Recorder można ustawić nagrywanie do WAV no i wtedy jest tak dobrze, jak to możliwe.
-
Witam, Ostatnio testowałem wiele starterów różnych sieci. Z ANP-ami problemów nie było (z wyjątkiem Lyca), bo większość jest wpisana w polskie MIUI. Natomiast zauważyłem, że za każdym razem, gdy dana sieć wysyłała mi informację, że przyjedzie do mnie SMS-em konfiguracja ich APN-ów, to nic nie dochodziło. Gdzieś tam kiedyś za granicą, to może być duży problem. Czy to aby nie taka sama przyczyna, jak niedochodzące SMS-y z banków?
-
Raportowanie lokalizacji - do czego służą te opcje?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Tak, wyłączyłem obie opcje - wyraźnie spadało zużycie baterii i częstość wybudzania tel. ze snu przez Usługi Google Play. Wg Wake Lock Detector w ciągu 8 godzin nocy wygląda to tak: Z włączonymi: • UGP: 25:44" / x1755 Z wyłączonymi: • UGP: 7:14" / x455 Tak więc spora różnica, choć walka o dalsze "wyciszenie" Usług Google Play jeszcze długa mnie czeka... -
Raportowanie lokalizacji - do czego służą te opcje?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Nie no, nawigacja działa bez tego. -
To normalne i tak jest celowo.
-
1. W tryb Recovery (lub w mini menu umożliwiające m.in. wejście do Recovery) wchodzi się przez naciskanie klawisza głośności "-" tuż po włączeniu telefonu. 2. Backup najłatwiej z poziomu Recovery - choć nie każde Recovery to umożliwia, więc najlepiej mieć CWM lub TWRP jako Recovery.
-
Z tego co wiem, to nie. A chętnie bym się dowiedział, jeśli to jest możliwe. Czasem też miałem potrzebę zduplikowania tej samej ikonki, tak aby mieć ją i na pulpicie i w jakimś folderze - też nie wiem jak, pewnie się nie da, to nie Windows Natomiast zdarzyło mi się kilka razy, że przy próbie zmiany położenia ikony na pulpicie (np. z jednego ekranu na drugi), znikała ona całkowicie, choć aplikacja nadal była zainstalowana. Przywrócenie ikonki wymagało odinstalowania aplikacji i zainstalowania jej ponownie. Gorzej było raz, jak zniknęła mi ikona USTAWIENIA. Musiałem przywrócić cały system z kopii, aby powróciła. Tak, "Zabezpieczenia / Prywatność / Ograniczenia dostępu".
-
Proszę: Fix MIUIPolska_Mms-mod_4.1.3-XHDPI-4.2.zip działa świetnie z ROM-em v. 5 Stable dla Hong Mi: http://www.xyz.avx.pl/MIUI/MIUIPolska_M ... PI-4.2.zip
-
Czujnik zbliżeniowy, a wygaszanie ekranu po rozmowie
latet odpowiedział(a) na goromadska temat w Problemy techniczne
Myślałem o tym i włączyłem na jakiś czas. Masakra - co drugą rozmowę, kończyłem w połowie niechcący nie zakończył naciśnięciem tego przycisku. -
A na czym polega problem? Bo jesli tylko na tym, że Windows twierdzi, że sterownika nie ma - to to jest alarm fałszywy (a raczej - bez znaczenia) i i tak można zrobić, to co się chce z telefonem.
-
Fix MIUIPolska_Mms-mod_4.1.3-XHDPI-4.2.zip działa świetnie z ROM-em v. 5 Stable. Nie wystarczy Wam to? Przecież to najprostsza metoda.
-
U mnie (Red Rice) zadział fix MIUIPolska_Mms-mod_4.1.3-XHDPI-4.2.zip
-
Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem
latet odpowiedział(a) na temat w Problemy techniczne
Pomyśl o nim jak o małym komputerze. Jak kupujesz laptopa, to też w nim wcześniej ktoś szpera i instaluje kupę różnego syfu, który potem trzeba mozolnie wywalać. Ale z tego powodu chyba nie piszesz do sprzedawcy laptopa? -
Baterii zawsze można jeszcze pomóc dopracowując konfigurację telefonu, no i gorąco polecam to: https://play.google.com/store/apps/deta ... nify&hl=pl
-
W przypadki FB to jeszcze można zrozumieć, ale UGP? Może to ma coś wspólnego z tym nieszczęsnym Google+, którym Google próbują na siłę uszczęśliwić ludzkość?
-
1GB to chyba nie zużywasz w kilka godzin, a raczej w parę dni, więc w sumie karty SIM przekładałbyś tylko 2 razy na miesiąc...
-
Witam, Może wiecie po co konkretnie "Usługi Google Play" proszą o zezwolenie na dostęp do listy kontaktów w telefonie? Co nie będzie działać, jak się nie wyrazi zgody? Jak można cofnąć zgodę przyznaną omyłkowo z opcją "nie pytaj ponownie"? Dzięki!
-
A możesz konkretnie je wymienić? Bo nie wiem, jakie by to mogły być... oprócz możliwości zachowania szybkiego transferu danych 3G przy przełączaniu przypisania transmisji danych na slot 2. Oby, bo nie udało mi się znaleźć zamiennika, który po kliknięciu wchodziłby bezpośrednio w opcje 2G/3G (zwykle wchodzą co najmniej piętro wyżej).
-
Przy jakim zarządcy tak masz?
-
Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem
latet odpowiedział(a) na temat w Problemy techniczne
Reasumując - kupiłeś telefon oryginalny, ale ktoś wgrał do niego trochę syfu i stąd problemy. Zrób wipe'y, wgraj ROM MIUI Polska i ciesz się naprawdę przyjemnym telefonem, zapewniam.
