-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
A czy jest możliwa tylko podmiana kernela, bez ruszania reszty? Np. instaluję ROM z kernelem standardowym, a potem chcę potestować sobie MiCore - wgrywam sam kernel (tak jak to mogłem robić na Xperiach), testuję, powiedzmy że mi się nie podoba, no to hop - wgrywam pierwszy kernel z powrotem i wracam do punktu wyjścia. Da się tak?
-
[laik laikom] Zaawansowane ustawienia wi-fi
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Super, wielkie dzięki -
Ciekawe, tzn. wybierasz ręcznie sieć Orange zamiast Play i działa, nawet tam, gdzie inni użytkownicy Play są przełączani na inne nadajniki, tak?
-
Ale to sztuczka magiczna dzięki dwóm partycjom System, tak?
-
Może dlatego... co? Że nie ma ikonki, czy że działa zadziwiająco dobrze jak na mediatec?
-
A jak oceniasz jego działanie? Ja zastrzeżeń nie mam, ale może jestem mało wybredny jeśli chodzi o GPS, nie wiem. Czy ludzie narzekają na GPS w Hong Mi?
-
Filmiku nie obiecam, ale program ściągnę, potestuję i wyniki podam. Widzę też, że na filmiku ta ikonka, o którą pytam, pokazuje się... To czemu u mnie nie?
-
Zaintrygowała mnie opcja "odbieraj MMS nawet przy wyłączonej transmisji danych".
-
Xiaomi Hongmi jakie macie problemy z Romem lub telefonem
latet odpowiedział(a) na temat w Problemy techniczne
To jak w takim razie nazwiesz: wipe system + wipe data + wipe cache + wipe dalvik cache -
IMHO: Te ROM-y różnią się zbyt znacznie, ale ryzykować instalację bez full wipe. No, ale...
-
Nie bluźnij, full wipe na Mi-2? Co na to Acid? Ale na poważnie - rozumiem, że Mi-Recovery ma w ogóle taką funkcję?
-
Witam, Sprawdzałem dziś w terenie działanie GPS-a w Hong Mi. Działa znakomicie, szybko i precyzyjnie. Ale jest 1 mały problem - w ogóle (w żadnym momencie działania GPS) nie pojawia się ikonka anteny satelitarnej na pasku. Czy to normalne? Dzięki!
-
Dowolny z dwóch slotów potrafi obsługiwać transmisję danych, gdy w telefonie jest tylko 1 karta SIM. To wiem na pewno, bo właśnie sprawdziłem. Chętnie się dowiem, jak to wygląda, gdy są włożone 2 karty - czy wtedy można wskazać (przełączać), która ma transmitować dane, czy zawsze musi to być slot 1? Inna kwestia, to czy do odebrania MMS jest absolutnie niezbędna transmisja danych?
-
Zezwolenia na autostart oraz procesy „Usługi Google Play”
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
Trochę potestowałem i doszedłem do takich wniosków: • Usługi Google Play nie muszą mieć specjalnie przyznawanego prawa autostartu • Sklep Google Play potrafi dla własnych potrzeb włączyć nieaktywne Usługi Google Play • Usługi Google Play można śmiało poddać uśpieniu programem Greenify – ma to istotny wpływ na drenaż baterii, więc warto. -
Otóż to, bez wychodzenia z Recovery. A zaraz potem z poziomu systemu, który ma roota, można wgrać z powrotem utracone angielskie recovery, nawet tego chińskiego nie widząc na oczy Swoją drogą to ciekawe, że recovery pozwala samo siebie nadpisać. Ale to dobrze.
-
FAT32 jeśli już.
-
Wszyscy dobrze wiemy, że go nie ma i ile się trzeba (czasem) namęczyć, aby był. Pytanie - wciąż bez odpowiedzi – brzmi, czy nie moglibyście wersji polskiej od razu rootować? Nie znam się, może proszę o coś, co możliwe nie jest.
-
Jak wyłączyć dźwięk powiadomienia o sieci WIFI?
latet odpowiedział(a) na DjLeo temat w Problemy techniczne
Wydaje mi się, że te powiadomienia dotyczą nie tylko „niebezpiecznych” sieci. Np. ja mam drobne problemy z routerem w domu - czasem po prostu się rozłącza połączenie i natychmiast (po 1-2 sek.) dostaję wtedy (teraz już nie, bo wyłączyłem tę opcję) wkurzający wyskakujący komunikat o dostępnej sieci (tej mojej, domowej), z którą zresztą telefon po chwili łączył się automatycznie bez pytania. Nie może tu chodzić o żadną otwartą sieć, bo takowej w okolicy nie ma i nie widzę nic takiego na liście dostępnych sieci, ani w telefonach, ani w laptopie. -
Jak wyłączyć dźwięk powiadomienia o sieci WIFI?
latet odpowiedział(a) na DjLeo temat w Problemy techniczne
Rozumiejąc Twą irytację – tym bardziej nie rozumiem, dlaczego nie chcesz po prostu wyłączyć powiadomienia o WIFI? Ale o co konkretnie pytasz? Ostatnio każdej nocy robię test trzymania baterii w nowym RedRice, w różnych konfiguracjach ustawień. To jest bardzo złożona sprawa, tzn. jest wiele ustawień, które mogą mieć wpływ, a wyniki są obarczone bardzo dużym marginesem błędu, zwłaszcza gdy bateria jest nowa, bo np. po 12 godzinach nadal potrafi wskazywać tyle samo % baterii, albo o 1% mniej... -
A gdyby tylko wibracje przy dotknięciu zostawić? Pytam, bo planuję zakup Mi2S i właśnie takie ustawienie chciałbym mieć (wszystko OFF, z wyjątkiem wibracji przy dotknięciu). P.S. Co to jest Dźwięk Dolby Mobile???
-
Jak wyłączyć dźwięk powiadomienia o sieci WIFI?
latet odpowiedział(a) na DjLeo temat w Problemy techniczne
Wi-fi też bym nie wyłączał, ale można wyłaczyć powiadomienia o wykryciu wi-fi (nie dźwięk powiadomienia, ale samo powiadomienie). Przecież użyteczność takiego powiadomienia jest na co dzień niewielka. Chyba że... [tutaj gdybam - czarny scenariusz] - powiadomienia te są czymś więcej niż powiadomieniami i są np. niezbędne, aby telefon nawiązał utracone połączenie ze znaną mu siecią wi-fi? Jesteście pewni, że tak nie jest? -
Jak mi wyślesz zdjęcia ekranu, to będę w stanie Ci wskazać gdzie kliknąć.
-
IMHO: przydałby się jakiś post, albo inna forma informacji, z kompletnym porównaniem wszystkich wad i zalet miCore w stosunku do stockowego kernela. Gdzieś tam jest taka informacja - ale ogranicza się do wzmianki o kolorach ekranu. A co np. z trzaskami w słuchawkach? Itp...
-
A nie mógłby go mieć, tak jak mają go romy miui PL to innych telefonów?
-
Masz miCore?
