Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. A czy jest możliwa tylko podmiana kernela, bez ruszania reszty? Np. instaluję ROM z kernelem standardowym, a potem chcę potestować sobie MiCore - wgrywam sam kernel (tak jak to mogłem robić na Xperiach), testuję, powiedzmy że mi się nie podoba, no to hop - wgrywam pierwszy kernel z powrotem i wracam do punktu wyjścia. Da się tak?
  2. Super, wielkie dzięki
  3. Ciekawe, tzn. wybierasz ręcznie sieć Orange zamiast Play i działa, nawet tam, gdzie inni użytkownicy Play są przełączani na inne nadajniki, tak?
  4. Ale to sztuczka magiczna dzięki dwóm partycjom System, tak?
  5. Może dlatego... co? Że nie ma ikonki, czy że działa zadziwiająco dobrze jak na mediatec?
  6. A jak oceniasz jego działanie? Ja zastrzeżeń nie mam, ale może jestem mało wybredny jeśli chodzi o GPS, nie wiem. Czy ludzie narzekają na GPS w Hong Mi?
  7. Filmiku nie obiecam, ale program ściągnę, potestuję i wyniki podam. Widzę też, że na filmiku ta ikonka, o którą pytam, pokazuje się... To czemu u mnie nie?
  8. latet

    MMS tylko z SIM1

    Zaintrygowała mnie opcja "odbieraj MMS nawet przy wyłączonej transmisji danych".
  9. To jak w takim razie nazwiesz: wipe system + wipe data + wipe cache + wipe dalvik cache
  10. IMHO: Te ROM-y różnią się zbyt znacznie, ale ryzykować instalację bez full wipe. No, ale...
  11. Nie bluźnij, full wipe na Mi-2? Co na to Acid? Ale na poważnie - rozumiem, że Mi-Recovery ma w ogóle taką funkcję?
  12. Witam, Sprawdzałem dziś w terenie działanie GPS-a w Hong Mi. Działa znakomicie, szybko i precyzyjnie. Ale jest 1 mały problem - w ogóle (w żadnym momencie działania GPS) nie pojawia się ikonka anteny satelitarnej na pasku. Czy to normalne? Dzięki!
  13. latet

    MMS tylko z SIM1

    Dowolny z dwóch slotów potrafi obsługiwać transmisję danych, gdy w telefonie jest tylko 1 karta SIM. To wiem na pewno, bo właśnie sprawdziłem. Chętnie się dowiem, jak to wygląda, gdy są włożone 2 karty - czy wtedy można wskazać (przełączać), która ma transmitować dane, czy zawsze musi to być slot 1? Inna kwestia, to czy do odebrania MMS jest absolutnie niezbędna transmisja danych?
  14. Trochę potestowałem i doszedłem do takich wniosków: • Usługi Google Play nie muszą mieć specjalnie przyznawanego prawa autostartu • Sklep Google Play potrafi dla własnych potrzeb włączyć nieaktywne Usługi Google Play • Usługi Google Play można śmiało poddać uśpieniu programem Greenify – ma to istotny wpływ na drenaż baterii, więc warto.
  15. latet

    problem z root

    Otóż to, bez wychodzenia z Recovery. A zaraz potem z poziomu systemu, który ma roota, można wgrać z powrotem utracone angielskie recovery, nawet tego chińskiego nie widząc na oczy Swoją drogą to ciekawe, że recovery pozwala samo siebie nadpisać. Ale to dobrze.
  16. FAT32 jeśli już.
  17. latet

    problem z root

    Wszyscy dobrze wiemy, że go nie ma i ile się trzeba (czasem) namęczyć, aby był. Pytanie - wciąż bez odpowiedzi – brzmi, czy nie moglibyście wersji polskiej od razu rootować? Nie znam się, może proszę o coś, co możliwe nie jest.
  18. Wydaje mi się, że te powiadomienia dotyczą nie tylko „niebezpiecznych” sieci. Np. ja mam drobne problemy z routerem w domu - czasem po prostu się rozłącza połączenie i natychmiast (po 1-2 sek.) dostaję wtedy (teraz już nie, bo wyłączyłem tę opcję) wkurzający wyskakujący komunikat o dostępnej sieci (tej mojej, domowej), z którą zresztą telefon po chwili łączył się automatycznie bez pytania. Nie może tu chodzić o żadną otwartą sieć, bo takowej w okolicy nie ma i nie widzę nic takiego na liście dostępnych sieci, ani w telefonach, ani w laptopie.
  19. Rozumiejąc Twą irytację – tym bardziej nie rozumiem, dlaczego nie chcesz po prostu wyłączyć powiadomienia o WIFI? Ale o co konkretnie pytasz? Ostatnio każdej nocy robię test trzymania baterii w nowym RedRice, w różnych konfiguracjach ustawień. To jest bardzo złożona sprawa, tzn. jest wiele ustawień, które mogą mieć wpływ, a wyniki są obarczone bardzo dużym marginesem błędu, zwłaszcza gdy bateria jest nowa, bo np. po 12 godzinach nadal potrafi wskazywać tyle samo % baterii, albo o 1% mniej...
  20. A gdyby tylko wibracje przy dotknięciu zostawić? Pytam, bo planuję zakup Mi2S i właśnie takie ustawienie chciałbym mieć (wszystko OFF, z wyjątkiem wibracji przy dotknięciu). P.S. Co to jest Dźwięk Dolby Mobile???
  21. Wi-fi też bym nie wyłączał, ale można wyłaczyć powiadomienia o wykryciu wi-fi (nie dźwięk powiadomienia, ale samo powiadomienie). Przecież użyteczność takiego powiadomienia jest na co dzień niewielka. Chyba że... [tutaj gdybam - czarny scenariusz] - powiadomienia te są czymś więcej niż powiadomieniami i są np. niezbędne, aby telefon nawiązał utracone połączenie ze znaną mu siecią wi-fi? Jesteście pewni, że tak nie jest?
  22. latet

    problem z root

    Jak mi wyślesz zdjęcia ekranu, to będę w stanie Ci wskazać gdzie kliknąć.
  23. latet

    Bateria MI2S

    IMHO: przydałby się jakiś post, albo inna forma informacji, z kompletnym porównaniem wszystkich wad i zalet miCore w stosunku do stockowego kernela. Gdzieś tam jest taka informacja - ale ogranicza się do wzmianki o kolorach ekranu. A co np. z trzaskami w słuchawkach? Itp...
  24. latet

    problem z root

    A nie mógłby go mieć, tak jak mają go romy miui PL to innych telefonów?
  25. Masz miCore?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...