-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
A jeśli to nie pomoże to ewentualnie zaglądnij też jeszcze do opcji "Oszczędzanie baterii w aplikacjach" i ustaw tam klientowi BT ręcznie co trzeba. -
Serio?
-
Czy w tym telefonie przy slow motion kąt widzenia kamery jest taki sam jak w normalnych trybach filmowania? Pytam, bo na Mi2S tak nie było (następowało obowiązkowe zoomowanie cyfrowe, co nie wyglądało za dobrze).
-
Recenzja ciekawe, ale chyba autorzy czuli się trochę bezsilni wobec zadania względnie prawidłowego skonfigurowania telefonu i rozwiązania problemów, które naprawdę nie są takie trudne do ogarnięcia. Rozbroiło mnie np. to: MIUI 7 is also pretty adept at zealously killing background processes and saving your mobile data. So much so that we often missed chat texts because the phone would have killed the process, which is responsible for the push notifications. There are plenty of options to dig into — like the battery profiles and the network settings — but no matter what toggle we flipped, we just couldn't find a remedy for this. Basically, if the phone is left in standby for a long time, it stops notifying us of chats. SMS texts and calls come through fine, but Facebook Messenger, Hangouts, and Viber we had to refresh manually every hour, just out of paranoia that someone might be trying to reach us. A similar problem would also come up when we leave our Wi-Fi area and just trust that the Mi 4c would automatically switch to data. Well, while the status bar did show us an active data connection, the handset would actually refuse to connect to the Internet unless we performed a “close all apps” action, and re-opened the ones we needed to use
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Może... ale w razie czego to bardziej jednak bym ufał serwisom, z których korzysta Ibuygou, niż jakimś domorosłym entuzjastom lutownicy. Choć prawdopodobnie i tak ich "gwarancja realizowana w Polsce" polega na wysyłaniu do Chin. Więc pewnie na jedno wychodzi, tylko dłużej poczekasz, niż odsyłając tel. do Ibuygou samemu. W moim przypadku od wysłania tel. do jego powrotu z Chin z wymienionym ekranem minęły 2 tyg., co uważam za bardzo przyzwoity czas. Trudno mi zrozumieć, czemu wysłanie przesyłki do Chin przeraża Was bardziej niż oddanie telefonu do naprawy w ręce osób, które nie wiadomo jakie mają w tym doświadczenie i nie wiadomo skąd i jakie biorą części. -
Szybkość łapania fixa nie jest aż tak ważna, jak stabilność pracy (niegubienie "sygnału GPS") i dokładność obliczania pozycji (co najlepiej widać w aplikacjach rysujących na mapie przebytą trasę, typu Endomodno, Moje Trasy itp.). Dłuższy pieszy spacer z psem z rejestracją w jednym z takich programów, to jeden z lepszych sposóbów, aby coś sensownie powiedzieć o działaniu GPS. W przeciwieństwie to podniecania się tym, że np. łapie czy nie łapie fix-a w mieszkaniu, albo czy go łapie w 3 czy w 13 sek.
-
1) Jakoś ostatnio liczba użytkowników tego tel. zgłaszająca problemy z GPS niepokojąco rośnie... 4) Skoro to dla Ciebie tak ważne, bo poproś posiadaczy o test, zdjęcie jakiegoś przedmiotu typu moneta czy fragment banknotu. Bo jeśli chodzi o makro, to, obawiam się, że aparat w tym telefonie nie powala możliwością ustawienia ostrości naprawdę blisko. Ale może do Twoich potrzeb wystarczy. Taki prosty test powinien to pokazać.
-
Bo to nie jest przycisk rotacji, ale przycisk blokowania rotacji. Stąd mała kłódka w środku. Choć fakt, że jest to troszkę mylące i nieintuicyjne. Byłoby chyba lepiej, gdyby napis pod tym przyciskiem brzmiał np. "NIE ROTUJ" zamiast obecnego "ROTACJA". Jeszcze lepiej "BLOKUJ ROTACJĘ" lub "BLOKADA ROTACJI", ale na te wersje raczej nie ma tam dość miejsca. "NIE ROTUJ" na pewno by się zmieściło, prawda Acid?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
To tak, jakbyś chciał, aby piekarz nie dotykał Twojego chleba ;) -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Ale co za różnica, co Ci wgrali? I tak wszystko wywalisz i wgrasz MIUI PL. -
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Po prostu rób wg instrukcji: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ -
Owszem, stanowi to pewną niedogodność, ale raczej nie w typowych, codziennych sytuacjach. Ja bym się aż tak tego nie bał. W razie jakiegoś zawieszenia się czy coś, to bardzo długie (tak z 5 sec.) przytrzymanie przycisku power robi praktycznie to samo, co wyjęcie i włożenie baterii.
-
Zgadzam się, to wszystko nie jest pocieszające. Video nigdy nie było mocną stroną tel. Xiaomi, nawet flagowców (w tym dźwięk w video). Niemniej jednak... w praktyce, w typowych sytuacjach, można sobie z tym poradzić, mając włączony tryb ręczny + odruch ustawienia ostrości na dalszym obiekcie na samym początku filmowania. O ile nie przekadruje sie w trakcie na coś bardzo bliskiego, to wszystko powinno być dostatecznie ostre. P.s. Podoba mi się włoskie brzmienie nazwy tego telefonu: "mi kłatro czi"
-
Fakt, wygląda to okropnie (te skoki ostrości). Ale może wystarczyłoby przełączyć "Tryb ostrości" w ustawieniach kamerki z "Auto" na "Ręczny". Wtedy ostrość wskazuje się palcem, tam gdzie się chce (i chyba można to zmieniać w trakcie filmowania). Inna sprawa, że skuteczność ręcznego wskazania ostrości też może być taka sobie, co łatwo zauważyć przy robieniu zdjęć.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
To się nie chwal, tylko opisz to rozwiązanie -
O ile pamiętam, ale mogę się mylić, bo to dawne czasy, to właśnie jest tego typu program, jest po chińsku i wraz z nim instalują się drivery - co może być przydatne, gdy starszy Windows "nie widzi" telefonu. Raz z tego skorzystałem (pod XP), ale pamiętam, że wraz z driverami zainstalowało się trochę syfu. Więc jeśli – zasadniczo – lepiej tego nie instalować, jeśli telefon jest "widziany".
-
Ale do czego program? Co chcesz zrobić, ale nie możesz zrobić teraz, bez programu, o który pytasz? Do kopiowania plików między tel. a Windows nie potrzeba żadnego programu (przynajmniej od Windows Vista w górę).
-
Który z tych dwóch jest bardziej odporny na palcowanie (tłuste plamy od palców)? Dla mnie to podstawowe kryterium wyboru szkła. To, czy idealnie pasuje rozmiarem, czy jest 0,5 mm luzu, to mi akurat wisi Takie pragmatyczne podejście, nie estetyczne
-
Dzięki za test. Wygląda na to, że ta przejściówka może się przydać tylko do ładowania telefonu. Czyli np. jest sens mieć ją w samochodzie, gdy się ma starszą ("normalną") ładowarkę samochodową.
-
Pokaż dokładnie jaki plik pobrałaś i próbujesz zainstalować (link).
-
To chyba nie jest możliwe, aby akurat to było przyczyną, że się zepsuł. Nawiasem mówiąc właśnie dziś mnie wkurzył pendrive A-Data, który nie wydaje się zepsuty, ale przekłamuje zawartość danych na niego nagranych. Wredna rzecz, masakra. Dobre doświadczenia mam z Sandiskami. Do testów USB-C chętnie bym kupił ten http://www.agito.pl/pamiec-flash-usb-kingston-dt-microduo-3c-16gb-usb-3-0-3-1-type-c-flash-drive-dtduo3c-16gb/pd/DSWL6MBBM/ , ale ma tak żałosną prędkość zapisu, że to chyba nie ma sensu.
-
Wzbudzanie WiFi po uśpieniu - nie działa
latet odpowiedział(a) na Linkos temat w Problemy techniczne
A na pewno poprawnie interpretujesz te ustawienia? Bo tam są 3 opcje dotyczące zachowania się Wi-Fi, gdy telefon zasypia. Nazywają się tak: ZawszeTylko podczas ładowaniaNigdy (zwiększa zużycie danych)Którą masz wybraną? Są tam też zapewne jeszcze dodatkowe ustawienia: "Unikaj słabych połączeń" i "Optymalizacja Wi-Fi". W razie problemów takich, jak opisujesz, warto potestować, czy wyłączenie tych opcji przypadkiem nie pomoże. -
W jednej z recenzji na Youtube spotkałem się z informacją, że literka "c" w nazwie Mi4c oznacza, że jest to model na rynek chiński, a z kolei "i" w Mi4i, że na międzynarodowy. Myślę, że to nie jest prawda, ale to, co wyżej piszecie mogłoby być argumentem dla tych, którzy uważają, że jest.
-
A ciekawe czy taki pendrive by zadziałał? http://www.agito.pl/pamiec-flash-usb-kingston-dt-microduo-3c-16gb-usb-3-0-3-1-type-c-flash-drive-dtduo3c-16gb/pd/DSWL6MBBM/ Do podłączenia go do Mi4c nie potrzeba wszak ani kabla ani przejściówki. Bo mi się wydaje, że najbardziej podejrzanym (o powodowanie problemów z OTG) elementem są te przejściówki: https://www.ibuygou.com/p-original-usb-type-c-adapter-for-xiaomi-mi4c-7092.html Choć o ile się nie mylę, ktoś też coś pisał o specjalnym kablu i że też nie działało...
-
Jak na razie nie mam ani jednego potwierdzonego przypadku jakoby OTG działało na tym telefonie
