-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Prawda, ale popatrz jak duży odsetek posiadaczy Mi4c (i nie tylko) już jojczy, że by chcieli Andka 6. To może i go dostaną i może... jak wiemy: "Historia lubi się powtarzać". Albo "Be careful what you wish for", jeśli ktoś preferuje obcojęzyczne przysłowia
-
Dziwna, ale to nic nowego. Trochę podobny przykład: w Mi2S można było kręcić filmy Slow-Motion pod MIUI5, ale pod MIUI6 i 7 już nie można. I żadna zewn. aplikacja nie pomaga, Nie można, nie da się i już. Cieszcie się więc funkcjami, które macie, bo kto wie, czy nie znikną pewnego dnia
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Są tu tacy, co twierdzą, że sMIUI sprawuje się nieco lepiej (ale to w kontekście różnych innych modeli Xiaomi, nie czytałem nic bezpośrednio o sMIUI dla RMN2). Inne niż MIUI? To trochę bez sensu. To jakby kupić Mac-a i zainstalować na nim Windows, albo jakiegoś przaśnego, ubogiego Linuxa Najfajniejsze w Xiaomi jest przecież MIUI! -
Tak, a szczególnie przez osoby, które znają MIUI tylko ze słyszenia albo z opisów w internecie. Czy to nie jest (teoretycznie) tak, że nakładka to z definicji bardziej coś, co zmienia wygląd czy rozmieszczenie opcji, ale raczej nie dodaje nowych funkcjonalności i nie ingeruje głęboko w system.
-
Ale jaki problem z gwarancją? Jak kupisz w solidnym miejscu typu Ibuygou, to nie ma żadnego problemu. Wysyłasz telefon, wraca naprawiony. Nie wiem, czego chcieć więcej od gwarancji.
-
No, taka jest idea, bo on jest już wliczony w cenę. Niemniej jednak mam wątpliwości (jak wyżej), niewyjaśnione.
-
Na tej liście nie ma Mi4c, natomiast tutaj: https://www.ibuygou.com/categories/xiaomi-mi4c-1.html są podane tylko cena "inc VAT", choć nie jest to wysyłka EU-Direct. Sorry, ale nie kumam.
-
Po prostu nas oświeć - co oznacza napis "Inc VAT" przy każdej cenie na stronie Ibuygou (konta tam żadnego nie mam). Jeśli nie oznacza, że cena zawiera VAT, to jest czystym wprowadzaniem w błąd. Nie mam racji?
-
Nie wiem, czy dobrze interpretuję to, co widzę na ibuygou, ale od jakiegoś czasu przy wszystkich cenach jest wyraźnie napisane "Inc VAT" czyli "including VAT"?. Czyli cena już z wliczonym VAT-em? Ale te ceny są dokładnie takie same, jak były wcześniej (zanim się ten napis pojawił). Nie wiem, jak to rozumieć, ale chyba jako wysyłkę z magazynów w Hiszpanii. Czyli co? Sklep po prostu wziął VAT na siebie?! Ale jednocześnie nadal jest opcja wykupienia ubezpieczenia od VAT. Sprzeczność tu widzę.
-
A mógłbyś to nieco rozwinąć? Wrócić pamięcią do tego najtrudniejszego okresu i napisać (konkretnie, jeśli to możliwe), co Ci najbardziej wtedy doskwierało? Dzięki :)
-
Ale po co na Youtube czy nawet na forum, jak super szczegółowa i przyjazna instrukcja krok po kroku jest na stronie MIUI PL? Serio tak trudno znaleźć? Pytanie nieco retoryczne, bo to niestety jest prawda, że instrukcje te nie są za bardzo eksponowane. Oto link właściwy dla Mi4c: http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ Żadne umiejętności "informatyczne" nie są tu wymagane, zaledwie umiejętność czytania ze zrozumieniem
-
Opcje masz te same na pewno, być może nie po polsku (nie napisałeś jaką wersję wgrał Ci sklep - może nie wgrali MIUI PL/EU tylko zostawili chińską). Tak czy inaczej, te opcje to żadna nowość, są na pewno na swoim miejscu - poszukaj staranniej Tak czy inaczej - wgraj najnowszą wersję MIUI PL. Przy okazji znikną "schizy wyświetlacza".
-
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Plastik / metal to nie tylko kwestia gustu, ale też „przepuszczalności” dla fal elektromagnetycznych. Po Redmi Note 2 w metalowej obudowie spodziewałbym się raczej pewnego pogorszenia np. Wi-Fi czy GPS. Za to lepsze odprowadzanie ciepła, więc potencjalnie mniejszy throttling. -
Bo to ma być "menu + vol-".
-
Przydałoby się jakieś podsumowanie, jak to jest z tym OTG w Mi4c. Kiedy działa, kiedy nie.
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Jest w tym artykule takie zdanie: Według ekspertów z Lookout, w przypadku programów, których nie da się usunąć, może to po prostu oznaczać konieczność kupna nowego smartfona. A ci "eksperci" nie słyszeli o pełnym wipe czy o flashowaniu całej pamięci telefonu ??? -
Ale czy przez przejściówkę z Ibuygou też?
-
Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na X-SKLEP temat w Dyskusja ogólna
Albo po prostu naładujcie oba telefony na 100% i pozostawcie nieruszane na noc. Rano porównajcie stany baterii Bawiłem sie tak kiedyś z koleżąnką w czasach, gdy lubiła u mnie zanocować. Rano ją krew zalewała - mój Mi2S 99%, a jej SG5 - 75% albo i mniej Uważaj czym się chwalisz, bo ostatnio na Forum zagościł pewien osobnik, któremu strasznie przeszkadza fakt, że nie wszyscy zapłacili VAT (jak on) i domaga się sprwiedliwości! -
Kiedyś testowałem Xunlei i było tragicznie. Dużo problemów, zrywane transfery, niemożność pobrania załączników z poczty itp. Ale to było kiedyś, może teraz jest inaczej.
-
Racja. Brak problemów, uciążliwości dylematów związanych z używaniem karty SD w systemie, który natywnie nie za bardzo chce takie karty wspierać, jest wart pewnych wyrzeczeń. Do tego znacząca różnica w szybkości zapisu/odczytu między kartami, a pamięcią wewn. Spodobało mi się bardzo, jak ktoś gdzieś w jakiejś recenzji, nie ważne jakiego tel., napisał tak: brak slotu na kartę pamięci to żadna wada, ale jego obecność to zawsze zaleta
-
Zabawne jest to, że wspomniane ustawienie nie działa na załączniki w aplikacji Gmail. Za to na nie działa - paradoksalnie - ustawienie w Sklepie Play (to, o którym już wcześniej pisałeś, że ustawiłeś je, aby móc instalować apki bez WiFi).
-
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Nazwa kodowa Twojego (i mojego ) telefonu to dior. Tę nazwę musisz pamiętać. Aktualizacje znajdziesz tutaj: http://miuipolska.pl/download/ (piąte urządzenie od dołu - dior). W telefonie masz jakąś wersję stable - chińską lub multi. To bez znaczenia, i tak zastąpisz ją wersją MIUI PL. Tylko zrób to wg instrukcji: http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ a wszystko będzie OK -
Dzięki za obszerny opis wrażeń. Część problemów to takie, które da się rozwiązać. Do części musisz się, niestety, przyzwyczaić (jak np. debilna logika autofocusa, czy jakość dźwięku). O podobnych problemach ze Sklepem Play pisało już mnóstwo osób. Fakt, ustawienia MIUI to troszkę chaotyczny labirynt opcji, ale da się to z czasem ogarnąć i wtedy widzi się głównie zaletę - że te wszystkie opcje po prostu są, co daje wiele możliwości.
-
Mam Win10 i nie ma opcji wyboru ReFS przy próbie sformatowania pendrive'a. Muszę więc to robić w NTFS. No, jest też exFAT, ale jego nie czyta ani mój mediaplayer ani tablet po OTG. Zapewne ReFS też by nie odczytywały.
