Jump to content

anemusek

Użytkownicy
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by anemusek

 1. Nie wiem czy to apka aparatu czy co ale wydaje mi się, ze w trybie nocnym są większe refleksy niż kiedyś, a bez niego zdjęcia są słabsze. Ktoś to zauważył czy ja przekombinowałem z ustawieniami?
 2. U mnie poszło bez problemów. Pewnie wywala się na konkretnych setupach albo macie inną wersję miui. Czasem tak było, że w Polsce nie znajdywał na wielu urządzeniach aktualizacji, a zaciągał aktualizacje apek systemowych pod już zaktualizowana wersję.
 3. Właśnie zaktualizowałem do 13.0.7 z poprawkami z lipca. Coś się Xiaomi pomerdało czy co? Gdzie uświęcona tradycja? No skandal by co miesiąc aktualizowali roczny telefon 😜 Mam nadzieję, że to tak na dłużej zrozumieli, ze o ile duże aktualizacje funkcji i wersji systemu trzeba dopracować to poprawki bezpieczeństwa aktualne to element wymagany jak się chce sprzedawać drożej smartfony.
 4. U mnie tylko wrócił problem z Youtubem i HBO (teraz Max) i odświeżaniem 120Hz - za nic nie da się wymusić i zawsze zbija jak w którejś 12-tce. do 60 Hz. Przewijanie wygląda fatalnie ;/ Co ciekawe Mi Video robi to samo. Próbowałem wyłączyć ulepszacze ale nie działa. Reszta z tych co używam (bo wiadomo, ze każdy używa innych funkcji i coś innego wyłapie) to wszystko ok. Nawet bateria działa jakby lepiej ale to może być efekt zmiany Gmaila na Outlooka.
 5. Już w ota się pojawiły z poprawkami z 1 czerwca. Wreszcie. Choć z tego co widzę to tylko poprawki bezpieczeństwa.
 6. Nie. Majowe i to jest szopka, że Mi 11 styczniowe, a Mi 10 już przeszedł kwietniowe i majowe.
 7. Ogólnie coś z szybkim ładowaniem jest zwalone. Jak oryginalnym kablem podłączam do kompa to zaczyna migać co chwila wybór czy ma być ładowanie czy również transfer plików. Jak się włączy debugowanie via usb to przestaje migać ale nie da się transferu złączyć. Co ciekawe na każdym kablu od Xiaomi obsługującym szybkie ładowanie. Na innych działa ok. Te same kable na 12.5 działają ok..Nie sprawdzałem bezprzewodowego ale być może problemy z zarówno Android Auto jak i bezprzewodowym ładowanie m oraz transferem plików mają te same źródło. Obsługa trybu ciemnego jak ją w 12-tce w końcu naprawili to w 13 znowu zeeli.
 8. ale prawdziwą. Nie sięgam pamięcią starych modeli Xiaomi tylko Mi 10. Poza tym jakieś Oppo Reno 4 Pro czy Samsung S20+ z nowszych. Obiektywnie na stoku Mi 11 robi fajne fotki. Śmiem twierdzić, ze lepsze niż służbowy S20+. Czasem jak coś ci nie siądzie to tryb pro pozwala uświadomić automatyce jakie są twoje pwymagania (bez wyłączania tejże automatyki).
 9. Z Miui 13.0.4.0 zniknęła możliwość wyłączenia pytania sieci o volte i vowifi. Jak ktoś ma w sieci, która nie wspiera telefonu to lepiej sobie darować bo nie włączy ukrytych przełączników by wymusić działania usług. Szczególnie że przymula, a łatki są nieznacznie nowsze od poprzedniej aktualizacji. Ciekawe, ze Oppo potrafi do ponad dwuletniego smartfona dać lutowe i aktualizować telefon co miesiąc czy co dwa, a Xiaomi nie dość, że raz na trzy miesiące to jeszcze stare jak świat.
 10. Bo chińczyki dziwnie się przedstawiają stacjom bazowym i zaciagaja durne ustawienia. Często sprowadza się do paru kliknięciu i zależy bardziej jakiej stacji niż od kaprysu miui.
 11. Z wypowiedzi rzecznika wynikało, że oprócz wspólnych nadajników (Networks) mogą korzystać ze swoich nawzajem. Może to tylko marketingowy bełkot.
 12. Coś w ten deseń. Nadmienić należy, że Orange i T-Mobile wspoldzielą infrastrukturę tak więc mają ok 2300 dostępnych dla swoich klientów stacji bazowych z b20.
 13. Należy nadmienić, że plus ma w swoich zasobach (zasobach grupy) stacje b20 i częstotliwości. On nie brał udziału w ostatniej aukcji ale w grupie jest Midas (aero2) z swoimi b20 i b7, który zresztą oprócz tego jest hurtownikiem.
 14. Że co? Orange zdaje się dobiło do 10% wszystkich używanych przez siebie stacji, a play jeszcze lepiej.
 15. Nie tylko. Większość stacji z b20 jest w miastach bo służy w parze z b7 do odciazenia b3.
 16. Ale przecież to napisałem. Większość to do hspa+ i to w ograniczonym zakresie. 2100 to trochę inna broszka i dla play też trochę inna rzecz bo oni mają umowy na 2g z innymi operatorami i bardziej liberalną koncesję. Z tym band 8 u Xiaomi też nie jest różowo.
 17. Do tego jeszcze wiara w refarming 900MHz i 2100MHz przez plusa. To są częstotliwości zajęte przez odpowiednio 2g i umts. Owszem plus robi refarming ale w zakresie 900 głównie do hspa+ i rzadziej do LTE (bardziej przyszlosciowo kiedy będzie można odpuścić sobie łączność głosowa 2g/3g bo volte będzie wystarczająco popularne) . Na 2100 do LTE. To wszystko jednak w ograniczonym zakresie w obszarach gdzie jest duże pokrycie i w wąskim zakresie pasm 5MHz. To bardziej marketing niż real bo koncesja ich nie puszcza.
 18. Agregacja pasm nie ma wiele wspólnego z wykorzystaniem pasma b20. Owszem zwiększa średnią prędkość, stabilność i skraca pingi ale bez niej po prostu telefon częściej się przełącza wg algorytmu. To pierwsza kwestia. Drugą jest mniemanie, że w miastach się b20 mię przyda. Owszem przyda się. Jak myślicie czemu operatorzy stawiają często stacje bazowe b20+b7? Bo 2600 ma bardzo mały zasięg i 800 przy przeciążonum 1800 służy jako uzupełnienie by działała przejsciowka w dziurach b7.
 19. Wątpię. Inaczej Mi5 też by miało wersję z b20. Zapewne kwestia sterownika ale pewnie zależy od identyfikacji układów bądź trzeba by na żywca kombinować z wersja zbackupowana z fona obsługującego b20.
 20. Podstawa i tak będzie 1.8, a w miastach 2,6 (i 2,1) bo przy dużym zagęszczeniu 800 ma za małą pojemność pasma. Band 20 jest do zatykania białych plam bo w bardziej zaludnionych obszarach i tak trzeba stawiać więcej stacji bazowych niż dla 1.8. W rękach operatorów na każde 5MHz 20tki jest 4-10 razy więcej w innych bandach Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 21. A czy szkło jest jakkolwiek utwardzane czy zdajemy się na naklejki? Inni się chwalą, a xiaomi milczy.
×
×
 • Create New...