Jump to content

anemusek

Użytkownicy
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

anemusek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Bo chińczyki dziwnie się przedstawiają stacjom bazowym i zaciagaja durne ustawienia. Często sprowadza się do paru kliknięciu i zależy bardziej jakiej stacji niż od kaprysu miui.
 2. Z wypowiedzi rzecznika wynikało, że oprócz wspólnych nadajników (Networks) mogą korzystać ze swoich nawzajem. Może to tylko marketingowy bełkot.
 3. Coś w ten deseń. Nadmienić należy, że Orange i T-Mobile wspoldzielą infrastrukturę tak więc mają ok 2300 dostępnych dla swoich klientów stacji bazowych z b20.
 4. Należy nadmienić, że plus ma w swoich zasobach (zasobach grupy) stacje b20 i częstotliwości. On nie brał udziału w ostatniej aukcji ale w grupie jest Midas (aero2) z swoimi b20 i b7, który zresztą oprócz tego jest hurtownikiem.
 5. Że co? Orange zdaje się dobiło do 10% wszystkich używanych przez siebie stacji, a play jeszcze lepiej.
 6. Nie tylko. Większość stacji z b20 jest w miastach bo służy w parze z b7 do odciazenia b3.
 7. Ale przecież to napisałem. Większość to do hspa+ i to w ograniczonym zakresie. 2100 to trochę inna broszka i dla play też trochę inna rzecz bo oni mają umowy na 2g z innymi operatorami i bardziej liberalną koncesję. Z tym band 8 u Xiaomi też nie jest różowo.
 8. Do tego jeszcze wiara w refarming 900MHz i 2100MHz przez plusa. To są częstotliwości zajęte przez odpowiednio 2g i umts. Owszem plus robi refarming ale w zakresie 900 głównie do hspa+ i rzadziej do LTE (bardziej przyszlosciowo kiedy będzie można odpuścić sobie łączność głosowa 2g/3g bo volte będzie wystarczająco popularne) . Na 2100 do LTE. To wszystko jednak w ograniczonym zakresie w obszarach gdzie jest duże pokrycie i w wąskim zakresie pasm 5MHz. To bardziej marketing niż real bo koncesja ich nie puszcza.
 9. Agregacja pasm nie ma wiele wspólnego z wykorzystaniem pasma b20. Owszem zwiększa średnią prędkość, stabilność i skraca pingi ale bez niej po prostu telefon częściej się przełącza wg algorytmu. To pierwsza kwestia. Drugą jest mniemanie, że w miastach się b20 mię przyda. Owszem przyda się. Jak myślicie czemu operatorzy stawiają często stacje bazowe b20+b7? Bo 2600 ma bardzo mały zasięg i 800 przy przeciążonum 1800 służy jako uzupełnienie by działała przejsciowka w dziurach b7.
 10. Wątpię. Inaczej Mi5 też by miało wersję z b20. Zapewne kwestia sterownika ale pewnie zależy od identyfikacji układów bądź trzeba by na żywca kombinować z wersja zbackupowana z fona obsługującego b20.
 11. Podstawa i tak będzie 1.8, a w miastach 2,6 (i 2,1) bo przy dużym zagęszczeniu 800 ma za małą pojemność pasma. Band 20 jest do zatykania białych plam bo w bardziej zaludnionych obszarach i tak trzeba stawiać więcej stacji bazowych niż dla 1.8. W rękach operatorów na każde 5MHz 20tki jest 4-10 razy więcej w innych bandach Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 12. A czy szkło jest jakkolwiek utwardzane czy zdajemy się na naklejki? Inni się chwalą, a xiaomi milczy.
×
×
 • Create New...