Skocz do zawartości

Etui i szklo do Redmi 3


Axan

Rekomendowane odpowiedzi

Szkło - Co rozumiesz przez "najlepiej"? Chodzi o to, aby kupić jak najtaniej, czy też szukasz ochrony dobrej jakości?

Etui - Zupełnie nie rozumiem o co pytasz...Najlepszy zakup, ale jakiego etui? Skoro sam nie wiesz jaki konkretnie model chcesz kupić, to jak można Ci pomóc?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cointreau napisał:

Szkło - Co rozumiesz przez "najlepiej"? Chodzi o to, aby kupić jak najtaniej, czy też szukasz ochrony dobrej jakości?

Etui - Zupełnie nie rozumiem o co pytasz...Najlepszy zakup, ale jakiego etui? Skoro sam nie wiesz jaki konkretnie model chcesz kupić, to jak można Ci pomóc?

Szkło- najlepsze pod względem jakości i gdzie w Polsce je można dostać. Nie interesuje mnie szkło które zbierze milion rys po tygodniu używania.
Etui- jakiej marki etui są najlepsze i gdzie w Polsce je można dostać. Najlepsze pod względem ochrona/wygląd. Interesują mnie takie które zakrywją krawędzie oraz górę i dół smartfona. Jeśli okażę się, że ochrona i dobry wygląd case'a nie mogą iść ze sobą w parze to zdecydowanie stawiam na ochronę. 

Często zdarza się że telefony wyślizgują mi się z rąk także chciałbym aby szkło jak i etui były naprawdę dobrej jakości. 

Tutaj proszę dokładniejszy opis. Odpowiadając na twoje pytanie, w jaki sposób mam znać dokładny model etui skoro jest ich masa do wyboru? Dlatego właśnie piszę tutaj abyście wskazali te najsensowniejsze. 

Edytowane przez lukos124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdziłem, że skoro chiński telefon to dlaczego akcesoria mają być spoza Azji? :-D Zamówiłem na Ali dwa szkła hartowane (http://pl.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-3-Tempered-Glass-100-Original-High-Quality-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi3-Mobile-Phone/32610105266.html?spm=2114.13010608.0.75.yHYANe) oraz etui silikonowe (http://pl.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Hongmi-3-Silicon-case-Gradient-Soft-TPU-Protective-Back-Silicon-Cover-For-Xiaomi/32714611932.html?spm=2114.13010608.0.51.yHYANe). Jeszcze nie przyszło. Jeśli wszystko będzie OK to obkupię mojego Szałmika na dobre kilka miesięcy za 20 złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem szkła Mocolo zgodnie z Waszą rekomendacją i... jestem trochę zawiedziony. Szkła przyszły ładnie zapakowane tylko.. otwór na przednią kamerę jest na tyle mały, że jak szkła nie ustawię tak na zdjęciu je widać. Też mieliście z tym problem? Reklamować u majfrenda czy po prostu ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przyszedł mi telefon więc postanowiłem kupić do niego futerał i szybę, niestety przysypałem i nie zamówiłem od razu na aliexpress z telefonem, więc zapewne przepłaciłem na allegro.


Futerał NILLKIN Frosted Shield http://allegro.pl/etui-futeral-nillkin-frosted-xiaomi-redmi-3-pro-i6354299769.html

Szyba NILLKIN 9H http://allegro.pl/szklo-hartowane-nillkin-9h-xiaomi-redmi-3-pro-i6354284932.html

Futerał bardzo dobrze leży, jest dobrze spasowany i nie ślizga się w dłoni (obawiałem się tego po plastiku), w zestawie z futerałem była folia.
Co do samego szkła to nie mam porównania, ale bardzo mi sie podobał "osprzęt" do niego dołączony. Była ściereczka na mokro, ściereczka na sucho, folia do wyłapywania kurzu. Dzięki tym dodatkom założyłem folię idealnie nie zostawiając kurzu pod szkłem.

Do tych dwóch rzeczy dostałem w gratisie dwa rysiki i ściereczkę do czyszczenia folii, takie pierdoły ale jednak.

Osobiście jestem zadowolony i mogę polecić.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2016 o 16:51, lukos124 napisał:

Szkło- najlepsze pod względem jakości i gdzie w Polsce je można dostać. Nie interesuje mnie szkło które zbierze milion rys po tygodniu używania.
Etui- jakiej marki etui są najlepsze i gdzie w Polsce je można dostać. Najlepsze pod względem ochrona/wygląd. Interesują mnie takie które zakrywją krawędzie oraz górę i dół smartfona. Jeśli okażę się, że ochrona i dobry wygląd case'a nie mogą iść ze sobą w parze to zdecydowanie stawiam na ochronę. 

Często zdarza się że telefony wyślizgują mi się z rąk także chciałbym aby szkło jak i etui były naprawdę dobrej jakości. 

Tutaj proszę dokładniejszy opis. Odpowiadając na twoje pytanie, w jaki sposób mam znać dokładny model etui skoro jest ich masa do wyboru? Dlatego właśnie piszę tutaj abyście wskazali te najsensowniejsze. 

Nie zrozumiałeś mnie...Chodziło mi o to, że oczekujesz od forumowiczów zbyt dużo, nie dając prawie nic od siebie. Chciałbyś, żeby ktoś za Ciebie odwalił czarną robotę i podał Ci wszystko na tacy. Nikt nie spędzi kilka godzin na necie, żeby szukać akcesoriów pod Twoje wymagania, tym bardziej, że kluczową rolę odgrywają tu też kwestie subiektywne,tzn...estetyka etui.

Domyślam się, że przeczytałeś cały ten wątek (11 stron) i nie znalazłeś ani jednego etui oraz szkła, które odpowiadałyby chociaż mniej więcej Twoim kryteriom. Skoro, sam przyznałeś, że tych akcesoriów jest setki, to nie pozostaje Ci nic innego jak wybrać kilka, kilkanaście linków z allegro oraz aliexpress i podesłać tutaj...Być może ktoś będzie kojarzył model, markę, sprzedawcę itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cointreau napisał:

Każda folia, czy też szkło (szczególnie rozwiązania matowe) ograniczają funkcjonalność wyświetlacza

Co do tego stwierdzenia nie mogę się zgodzić, matowa folia nie tylko polepsza właściwości przy poruszaniu palcem po ekranie, ale również ekran mniej się brudzi, fiolia likwiduje refleksy błyszczącego ekranu.

Na wszystkich swoich telefonach zakładam matową folię i jestem bardzo zadowolony z "dobrej zmiany". Normalnie robi się "ekran+".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2016 o 11:25, Hawk1985 napisał:

Niedawno przyszedł mi telefon więc postanowiłem kupić do niego futerał i szybę, niestety przysypałem i nie zamówiłem od razu na aliexpress z telefonem, więc zapewne przepłaciłem na allegro.


Futerał NILLKIN Frosted Shield http://allegro.pl/etui-futeral-nillkin-frosted-xiaomi-redmi-3-pro-i6354299769.html

Szyba NILLKIN 9H http://allegro.pl/szklo-hartowane-nillkin-9h-xiaomi-redmi-3-pro-i6354284932.html

Futerał bardzo dobrze leży, jest dobrze spasowany i nie ślizga się w dłoni (obawiałem się tego po plastiku), w zestawie z futerałem była folia.
Co do samego szkła to nie mam porównania, ale bardzo mi sie podobał "osprzęt" do niego dołączony. Była ściereczka na mokro, ściereczka na sucho, folia do wyłapywania kurzu. Dzięki tym dodatkom założyłem folię idealnie nie zostawiając kurzu pod szkłem.

Do tych dwóch rzeczy dostałem w gratisie dwa rysiki i ściereczkę do czyszczenia folii, takie pierdoły ale jednak.

Osobiście jestem zadowolony i mogę polecić.
 

Szczerze NIE polecam tego etui. Mam takie, tej firmy (ciut inaczej wygląda). Po pierwsze to sztywny plastik, także przy upadku niby pomaga...ale jednak guma lepsza. Po drugie, mimo że pisali że to skóra, nawet koło sztucznej to nie stało. Po trzecie i najważniejsze, na górze i na dole jest spora część telefonu odsłonięta (PO CO?!) telefon upadł mi 3 razy z czego 2 razy odsłonięte elementy się obiły. Niby nic ale całkiem nocy telefon i ma mocne zarysowania/wgniecenia w tych 2 miejscach.

 

@Edit. Teraz zauważyłem czym się różni moje od Twojego. Moje ma jeszcze doklejoną klapkę. Poza tym dokładnie ten sam model. 

 

Obecnie szukam gumowego etui bez klapki (chociaż może i być z) które jest grube. Telefon dostałem z oryginalnym przeźroczystym etui, jest strasznie cienkie i marnej jakości, ciężko wyczuć czy ściszam czy wyłączam telefon. Mój stary SG2 miał grube gumowe etui, spadał mi śrenido 3 razy dziennie na podłogę i co prawd po wyjęciu okazało się, że ma 2 drobne pęknięcia, ale i tak bez gorilla glassa przeżył te wszystkie upadki. Szukam czegoś podobnego. Ktoś coś? 

 

@Edit

Ktoś kilka stron wcześniej rzucił takie etui http://pl.aliexpress.com/item/Phone-Case-for-Xiaomi-Redmi-3-Ultra-Slim-Fit-0-5mm-Soft-Transparent-or-Matte-TPU/32601109771.html wygląda całkiem solidnie. Tylko że mam 3 pro a tu nie ma otworu na czytnik linii. 

@Edit edita - na tej aukcji pokazują 2 modele i piszą, że jest to twarde etui...dobra czekam aż ktoś coś poleci bo po obrazkach i chińskich opisach to cholera wie co kupię. 

Edytowane przez Javal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce kupić do Xiaomi Redmi 3 etui, myślę coś o plastikowym etui, tak aby tył i boki były chronione.  Szukam etui by z tyłu były skinny, znalazł ktoś coś wartego uwagi?

1* Mam pytanie czy etui do Redmi 3 i Redmi 3 Pro jest takie same i będzie pasować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, arek_r1 napisał:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6467721474

Ma rancik, przylega dobrze i nie odstaje. Niczego bardziej ciekawego nie znalazłem. Nillkin i ipaky niestety nie dają takiej ochrony szczególnie na rantach.

IMG_20160919_142857.jpg

Mniej więcej taki dostałem z telefonem. O taki model mi chodzi, tylko się boję, że ten będzie strasznie cienki i nic nie da. Ktoś ma może przetestowany ten konkretnie model? Albo może polecić inny, który miał w rękach i wie, że jest dostatecznie gruby/trwały?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i jest dość gruby, nie jak to badziewie cieniutkie zachwalane przez sprzedawców, ten naprawdę solidnie wygląda wbrew pozorom i cenie. No i plecki ma matowe czyli nie będzie tak zbierać rys. Później dorzuce fotki to sprawdzisz sam.


12c08bdd9c639d113d8496ef6b86f876.jpg363eb31e971cc9c63ee3ffb2730abe0f.jpg110d24810445d53c2e357088797cb9a0.jpg318c4283640749c8a7baaa601d5db5e4.jpg72d4f19cde397e2c377485b55bdffc4e.jpg
Chyba zrobiliśmy lekki offtop bo to etui do pro 😁
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mondeoklub napisał:

Zrób jakieś foto,jestem ciekawy jak to w rzeczywistości wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widmo1980 > Ciekawi mnie, czy to nie jest etui identyczne pod względem jakości (pomijając model), to co ja wcześniej podawałem...

https://pl.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-3-Pro-case-cover-Original-Pudini-top-quality-PC-hard-case-back-cover-for/32659901498.html?spm=2114.13010308.0.42.s6bvYC

Wyglądają tak samo, różnica może być w grubości tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam wreszcie fotki mojego etui.

Moje jest niebieskie, czerwone dla kumpla. Oba kolory są wyśmienite. Wykonanie perfekcyjne, idealnie przylega, przyciski boczne działają świetnie. Bardzo miłe w dotyku. Etui przychodzi w eleganckim kartoniku, z szybką w komplecie- nawet nie wiedziałem, że szybka będzie:)

Także polecam każdemu to etui. Wystaje delikatnie nad ekran więc można kłaść telefon ekranem do dołu bez obaw.

9307bc871945c225med.jpg

00ee2adebc3aa814med.jpg

094a9491845646eemed.jpg

ebbb9eebe694b788med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mondeoklub > Kolego, zamieszczasz fotki, ale jakiego etui? Poda informację gdzie kupiłeś, jakiegoś linka albo nazwę etui, bo jak na razie polecasz, ale jak mamy zidentyfikować to cudo? Problem jest, bo podobnych etui na rynku jest setki, ja sam wklejałem dwa linki do prawie identycznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 22.09.2016 o 07:40, mondeoklub napisał:
Cytat

Moje jest niebieskie, czerwone dla kumpla. Oba kolory są wyśmienite. Wykonanie perfekcyjne, idealnie przylega, przyciski boczne działają świetnie. Bardzo miłe w dotyku. Etui przychodzi w eleganckim kartoniku, z szybką w komplecie- nawet nie wiedziałem, że szybka będzie:)

Także polecam każdemu to etui. Wystaje delikatnie nad ekran więc można kłaść telefon ekranem do dołu bez obaw.

Podpisuję się obiema rękami pod opiniami kolegi, etui jest mega! Ja wziąłem kolor czarny, majfrend dorzucił szybkę - szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, kucmeno napisał:

Mondeoclub i mariusz5891 Długo czekaliście na przesyłkę z tym etui bo na stronie jest że 30 - 52 dni serio aż tak długo może iść??

Oj nie pamiętam niestety dokładnie, ale dość szybko, myślę, że coś koło 3 tygodni, może odrobinę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...