Skocz do zawartości

Xiaomi ROIDMI


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! a może pomożesz w kwestii mojego dylematu sprzed kilku postów wyżej:

 

" Mam w aucie już przenośny zestaw bluetooth Jabry i chciałbym dalej z niego korzystać do wykonywania połączeń. Czy jest możliwe podłączenie dwóch urządzeń bluetooth do telefonu i ustawienia aby rozmowy szły przez zestaw Jabry, muzyka przez Roidmi? Czy ktoś skonfigurował to z aplikacją Spotify? Telefon to Samsung S6. "

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mack napisał:

Dzięki! a może pomożesz w kwestii mojego dylematu sprzed kilku postów wyżej:

 

" Mam w aucie już przenośny zestaw bluetooth Jabry i chciałbym dalej z niego korzystać do wykonywania połączeń. Czy jest możliwe podłączenie dwóch urządzeń bluetooth do telefonu i ustawienia aby rozmowy szły przez zestaw Jabry, muzyka przez Roidmi? Czy ktoś skonfigurował to z aplikacją Spotify? Telefon to Samsung S6. "

 

?

Nie pomogę, ale wiem że przez bluetooth możesz podłączyć na raz 7 urządzeń np. słuchawki i zegarek.

Ja używam Taskera i pewnie bym sobie to rozpisał na taski.

Edytowane przez KANAR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mack - Wydaje mi się, że jeśli weźmiesz Roidmi wersję 1, to on daje tylko profil 'urządzenie multimedialne', a nie daje 'zestawu głośnomówiącego', więc w takiej sytuacji logiczny jest wniosek, że bez żadnych zbędnych konfiguracji podłączasz Jabrę i Roidmi i działa to tak jak powinno, bo każde z urządzeń obsługuje inne funkcje.

Ja bym nawet chciał przesłać dźwięk rozmowy do Roidmi 1 ale z tego co wiem - jest to niemożliwe. Podejrzewam że właśnie przez to, że obsługuje on tylko multimedia z założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! a może pomożesz w kwestii mojego dylematu sprzed kilku postów wyżej:
 
" Mam w aucie już przenośny zestaw bluetooth Jabry i chciałbym dalej z niego korzystać do wykonywania połączeń. Czy jest możliwe podłączenie dwóch urządzeń bluetooth do telefonu i ustawienia aby rozmowy szły przez zestaw Jabry, muzyka przez Roidmi? Czy ktoś skonfigurował to z aplikacją Spotify? Telefon to Samsung S6. "
 
?

Roidmi czy to 1 czy 2s działają jak transmitery FM, wiec jeśli mozesz teraz słuchać radia i korzystać z zestawu głośnomówiącego to nie bedzie problemu. Sęk w tym jak Twój telefon bedzie widział te dwa urządzenia. Z tego co wiem do telefon może obsługiwać dwa urządzenia na raz, ale powinny spełniać inne funkcję, więc jesli wezmiesz 2s, który ma tez wbudowaną funkcje zestawu glosnomowiacego to moga sie gryźć. W takim wypadku raczej zostaje wersja 1


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Roidmi czy to 1 czy 2s działają jak transmitery FM, wiec jeśli mozesz teraz słuchać radia i korzystać z zestawu głośnomówiącego to nie bedzie problemu. Sęk w tym jak Twój telefon bedzie widział te dwa urządzenia. Z tego co wiem do telefon może obsługiwać dwa urządzenia na raz, ale powinny spełniać inne funkcję, więc jesli wezmiesz 2s, który ma tez wbudowaną funkcje zestawu glosnomowiacego to moga sie gryźć. W takim wypadku raczej zostaje wersja 1, tak jak wspomniał kolega wyżej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, painball napisał:

Potwierdzam. 2s gryzie się z zestawami głośnomówiącymi.

A tam, nie gryzie się. Trzeba w ustawieniach połączenia bt dla danego urządzenia wybrać jakie profile ma obsługiwać. Można mieć kilka urządzeń podpiętych równocześnie tylko każde z nich musi być skonfigurowane do innego działania. W Miui trzeba kliknąć taką małą strzałeczkę (co nie jest takie proste) i wyłączyć przekazywanie rozmów w ustawieniach bt dla Roidmi. Jak to się robi w szajsungach to już nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, nie gryzie się. Trzeba w ustawieniach połączenia bt dla danego urządzenia wybrać jakie profile ma obsługiwać. Można mieć kilka urządzeń podpiętych równocześnie tylko każde z nich musi być skonfigurowane do innego działania. W Miui trzeba kliknąć taką małą strzałeczkę (co nie jest takie proste) i wyłączyć przekazywanie rozmów w ustawieniach bt dla Roidmi. Jak to się robi w szajsungach to już nie pamiętam


Za każdym razem tak trzeba ustawiać po podłączeniu urządzenia (rozruchu w tym wypadku). Nie jest to wygodne. (S3/G-Pad 8.0/OP3/Z3C). Nie wiem jak w ostatnich Miui bo nie mam teraz żadnego pod ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, painball napisał:

 


Za każdym razem tak trzeba ustawiać po podłączeniu urządzenia (rozruchu w tym wypadku).

 

Na miui wystarczy raz, za zapamiętanie tego ustawienia odpowiada system w telefonie. Chyba że trwale rozłączysz parę, wtedy trzeba ponownie po sparowaniu to uatawić. To nie wina tej czy innej wersji Roidmi tylko telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
próbuję ustalić jakie gniazdo jest ok, ale nie jestem w stanie dojść na podstawie obrazka. Może pomożecie:
Audi A3 8p 2006
 


Ty nie jesteś w stanie mając auto i obrazek, a my mamy dojść?

Kup. Jak nie będzie pasować to sobie wymienisz gniazdo ładowania za 2 złote.

Co trzeci post w temacie to pytanie czy będzie pasować.

Nie. Nie będzie pasować. Kup se Pan inny samochód teraz. Albo ryzykuj - spali Ci auto i kupisz sobie inne (normalne).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz ludzi... Auto się nie spali. Jak nie będzie pasować to po prostu nie będzie działać. Ja nie wieiem i nie rozumiem co takiego trudnego w rozróżnieniu gniazda jest. Zaraz narysuje wam żeby raz na zawsze rozwiać wszystkie wątpliwości

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że ten post rozwiąże raz na zawsze wszelkie wątpliwości co do kompatybilności gniazda. Można podpiąć do pierwszego postu.

Z tego co udało mi się wyszukać w internecie w samochodach montowane są dwa rodzaje gniazd, czyli dla danego modelu są dwa rodzaje. Wersja dla palących posiada gniazdo pod zapalniczkę, wersja dla niepalących posiada gniazdo mocy 12V (power socket). Zazwyczaj gniazdo pod zapalniczkę jest kompatybilne z Roidmi, bo zapalniczka (żarnik) kontaktuje na tej samej zasadzie.

 

Wtyczka ROIDMI nie ma ruchomych elementów - to gniazdo musi go trzymać. To dlatego w Roidmi pin 12V ma taki kształt, to gniazdo musi się dopasować do Roidmi i łapie go blaszkami w kształcie U za to wycięcie.

ca9c1944440c.jpg

 

Standardowe wtyczki mają ruchome elementy i to one zapiera się się w gnieździe, dlatego nie ma znaczenia jakie masz gniazdo. To wtyczka się do niego dopasowuje.

37392ae3bddf.jpg

 

Zajrzyj do wnętrza gniazda, jeśli zauważysz ze na samym dole jest blaszka w kształcie U i jest ona połączona z pinem 12V, to na bokach powinny być takie wycięte blaszki w cylindrycznej obudowie gwiazda. to jest masa. W tym wypadku twoje gniazdo jest kompatybilne.

6b5f29edac6f.jpg

c158371a4563.jpg

Weź ołówek lub coś cienkiego co nie przewodzi prądu, podważ, zagnij delikatnie do środka te blaszki. Będą lepiej trzymać Roidmi, przez co nie będzie się kiwał i przerywał.

Jeśli masz Power Socket to nic nie zrobisz. Nie ma tam elementów, które możesz zagiąć. Najczęściej na dnie jest okrągłe pole 12V, a w okół jest cylindryczna obudowa masy, może mieć otwory. Nawet zdarza się że masa ma podobne blaszki które można zagiąć, ale nic to nie da bo okrągłe pole 12V nie ma jak trzymać główki Roidmi. W Power Socket moze się okazać że Roidmi nie wejdzie do końca, bo gniazdo jest sztywne, nieruchome, to wtyczka się ma do niego dopasować.

 

W tym wypadku czeka cię wymiana gniazda. Jest to do wykonania, w zależności od samochodu jest to łatwiejsze lub trudniejsze, ale nie trzeba z tym jechać do mechanika i zrobisz to sam posiadając podstawowe narzędzia. Po demontażu gniazda sprawdź czy wtyczka jest taka sama, może się okazać że wraz z gniazdem trzeba wymienić wtyczkę. Kupisz na allegro, ale najlepiej idź na szrot, weź do reki włóż Roidmi i zobacz czy gniazdo go trzyma.

 

Tyle... i przestańcie robić śmietnik.  Jeśli nie masz nic nowego do wniesienia w dyskusję to nie pisz. Wymiana samochodu żeby Roidmi pasowało???

 Koledzy/ Koleżanki ogarnijcie się.

22 godziny temu, pitermaz napisał:

próbuję ustalić jakie gniazdo jest ok, ale nie jestem w stanie dojść na podstawie obrazka. Może pomożecie:

Audi A3 8p 2006

Wg mnie powinno być ok, Bo masz tą blaszkę w kształcie U. przeczytaj mój post powinien wszystko wyjaśnić.

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 10:40, Marcin.M napisał:

Mam nadzieje że ten post rozwiąże raz na zawsze wszelkie wątpliwości co do kompatybilności gniazda. Można podpiąć do pierwszego postu.

Z tego co udało mi się wyszukać w internecie w samochodach montowane są dwa rodzaje gniazd, czyli dla danego modelu są dwa rodzaje. Wersja dla palących posiada gniazdo pod zapalniczkę, wersja dla niepalących posiada gniazdo mocy 12V (power socket). Zazwyczaj gniazdo pod zapalniczkę jest kompatybilne z Roidmi, bo zapalniczka (żarnik) kontaktuje na tej samej zasadzie.

 

Wtyczka ROIDMI nie ma ruchomych elementów - to gniazdo musi go trzymać. To dlatego w Roidmi pin 12V ma taki kształt, to gniazdo musi się dopasować do Roidmi i łapie go blaszkami w kształcie U za to wycięcie.

ca9c1944440c.jpg

 

Standardowe wtyczki mają ruchome elementy i to one zapiera się się w gnieździe, dlatego nie ma znaczenia jakie masz gniazdo. To wtyczka się do niego dopasowuje.

37392ae3bddf.jpg

 

Zajrzyj do wnętrza gniazda, jeśli zauważysz ze na samym dole jest blaszka w kształcie U i jest ona połączona z pinem 12V, to na bokach powinny być takie wycięte blaszki w cylindrycznej obudowie gwiazda. to jest masa. W tym wypadku twoje gniazdo jest kompatybilne.

6b5f29edac6f.jpg

c158371a4563.jpg

Weź ołówek lub coś cienkiego co nie przewodzi prądu, podważ, zagnij delikatnie do środka te blaszki. Będą lepiej trzymać Roidmi, przez co nie będzie się kiwał i przerywał.

Jeśli masz Power Socket to nic nie zrobisz. Nie ma tam elementów, które możesz zagiąć. Najczęściej na dnie jest okrągłe pole 12V, a w okół jest cylindryczna obudowa masy, może mieć otwory. Nawet zdarza się że masa ma podobne blaszki które można zagiąć, ale nic to nie da bo okrągłe pole 12V nie ma jak trzymać główki Roidmi. W Power Socket moze się okazać że Roidmi nie wejdzie do końca, bo gniazdo jest sztywne, nieruchome, to wtyczka się ma do niego dopasować.

 

W tym wypadku czeka cię wymiana gniazda. Jest to do wykonania, w zależności od samochodu jest to łatwiejsze lub trudniejsze, ale nie trzeba z tym jechać do mechanika i zrobisz to sam posiadając podstawowe narzędzia. Po demontażu gniazda sprawdź czy wtyczka jest taka sama, może się okazać że wraz z gniazdem trzeba wymienić wtyczkę. Kupisz na allegro, ale najlepiej idź na szrot, weź do reki włóż Roidmi i zobacz czy gniazdo go trzyma.

 

Tyle... i przestańcie robić śmietnik.  Jeśli nie masz nic nowego do wniesienia w dyskusję to nie pisz. Wymiana samochodu żeby Roidmi pasowało???

 Koledzy/ Koleżanki ogarnijcie się.

Wg mnie powinno być ok, Bo masz tą blaszkę w kształcie U. przeczytaj mój post powinien wszystko wyjaśnić.

Jest jakaś przejsciowka lub adapter do kupienia zeby obeszlo sie bez wymiany gniazda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem odpowiedzi ale nie mogę znaleźć.. zostawiacie to urządzenie w gnieździe po wyłączeniu silnika? wiem że w niektórych autach odcina gniazdo ale np. u mnie w Fordzie dalej świeci i się zastanawiam czy można to tak zostawić i nie rozładuje akumulatora (albo co gorsze pod nie obecność zrobi zwarcie i....). nie chce mi się co chwile tego wyciągać i wsadzać. Rozkminiał to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Roidmi 2s, ponieważ miałem w VW gniazdo niepasujące, a nie chciałem zmieniać samochodu, zastosowałem stary manewr z 10-cio groszówką. Rant monety okleiłem taśmą izolacyjną, żeby nie zrobić zwarcia w gnieździe. Po włożeniu do gniazda Roidmi działa i siedzi ciasno.

Dźwięk z Roidmi jest niezły, a bałem się mając dawniej tani transmiter FM - to było nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, painball napisał:

Który rok? Po 2009/2010 powinien być już sterownik chroniący przed nadmiernym poborem. W innym wypadku pstryczek elektryczek trzeba montować albo wyciągać za każdym razem;)

niestety przed 2009. Nic, będę wyciągał, bo nie chce mi sie bawić w pstryczki :P. dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6.12.2016 at 9:06 PM, aquel said:

Szukałem odpowiedzi ale nie mogę znaleźć.. zostawiacie to urządzenie w gnieździe po wyłączeniu silnika? wiem że w niektórych autach odcina gniazdo ale np. u mnie w Fordzie dalej świeci i się zastanawiam czy można to tak zostawić i nie rozładuje akumulatora (albo co gorsze pod nie obecność zrobi zwarcie i....). nie chce mi się co chwile tego wyciągać i wsadzać. Rozkminiał to ktoś?

Mam Mondeo MK3 i jeśli dobrze pamiętam, to bezpiecznik zaznaczony przeze mnie poniżej na czerwono (od zapalniczki) przepinasz w górę i wtedy zapalniczka samochodu działa tylko jak stacyjka jest włączona. POLECAM :)

ghuCcFz.png

Edytowane przez maludroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...