Jump to content

maludroid

Użytkownicy
 • Posts

  124
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by maludroid

 1. Cześć, Jestem na Globalu RKFEUXM 12.5.7. Aplikacja Aktualizacje w wersji 7.7.0, w roocie leży plik miui_SWEETEEAGlobal_V13.0.3.0.SKFEUXM_73299ee316_12.0.zip Co dalej? Nie widzę nigdzie żadnej opcji aktualizacji, a wyszukiwanie zwraca 'brak'.
 2. Odnośnie częstotliwości to nie o to chodzi. Ty mówisz o kanałach - czyli o wąskich pasmach. Kanał dobiera się tak, żeby nie zakłócał się z innymi sieciami WiFi (sąsiadującymi) - i na 99% właśnie to robiłeś. Np dla 2,4GHz kanał 1 to 2,401–2,423 GHz, a ostatni - 13 to 2,461–2,483 GHz. Ja z kolei mówię o paśmie. Wiele routerów wspiera drugie pasmo - 5Ghz, gdzie są dużo większe osiągi, ale kosztem zasięgu który jest o wiele gorszy. Istnieje prawdopodobieństwo że Twój telefon połączył się właśnie na 5Ghz i dlatego szybciej spada zasięg. Musiałbyś w ustawieniach routera sprawdzić czy masz włączone 2,4 i 5 GHz i np na chwilę wyłączyć 5Ghz, zostawić 2,4Ghz i wtedy sprawdzić czy coś się zmienia. Jaki to jest router? PS: Masz rację - w telefonie nic nie zmienisz, bo to router nadaje częstotliwość i telefon po prostu się na niej łączy. Jedyną sytuacją w której masz wpływ na częstotliwość na której się łączysz to sytuacja w której router ma sieci o różnych nazwach dla 2,4Ghz i dla 5Ghz - wtedy w telefonie możesz wybrać konkretną z nich. Często jednak sieci mają taką samą nazwę i teoretycznie to telefon powinien sam wybierać w danym momencie tą, która ma lepszy sygnał.
 3. Sprawdzałeś czy to nie jest wina częstotliwości? Tak by to działało, gdyby Redmi Note 5 Pro łączył się na 2,4Ghz, a Redmi Note 10 Pro na 5GHz, bo z założenia 5Ghz dużo słabiej przenika przez ściany. Jeśli masz dwuzakresowy router to bym się temu przyjrzał.
 4. Panowie, wątek się Wam pomylił. Jak wrażenia z oficjalnego 12.5.1?Używa ktoś?
 5. Też tak macie że alarmy się uruchamiają w tle? Żeby wyłączyć alarm muszę rozwinąć obszar powiadomień i znaleźć powiadomienie o alarmie. Mam tak zarówno we wbudowanym zegarku jak i oddzielnej aplikacji z alarmem. Na poprzednim telefonie (rn8t) alarm pojawiał się na ekranie na pierwszym planie.
 6. A w ustawienia/ekran główny/ekran główny masz ustawiony klasyczny czy z szufladą?
 7. No spoko, ale czy to nie oznacza że trzeba na nią u nas uważać?
 8. O co chodzi z tymi dopiskami: ' Change Logs & Download The V12.0.10.0.RKFEUXM is not released to {Poland}' ? Źródło: https://c.mi.com/thread-3631538-1-0.html
 9. Czy działa Wam wyszukiwanie głosowe w oryginalnym pilocie na 3420 albo 3488? Mi na 3420 zaraz po zainstalowaniu działał, ale tylko do pierwszego restartu. PS: Patrzę i nie wierzę, że rozmawiacie o 'problemie' wylogowania z Netflixa.
 10. Czy nowy soft rozwiązuje też problem z niedziałającym mikrofonem w pilocie? Zaraz po przywróceniu ustawień fabrycznych działa. Ale tylko do pierwszego wyłączenia.
 11. Wiem już że na romie GLOBAL raczej na 100% nie da się rozmów nagrywać. Czy ktoś próbował wgrywać ROM India lub Indonesia i czy działa tam nagrywanie rozmów?
 12. To ja mam w domu dwa RN7 z polskiej dystrybucji i jeden ma EEA (x-kom), a drugi GLOBAL (sklep euro-rtv-agd). Chciałbym mieć jednolitość. Czy zipem z aktualizacją można przejść z EEA na GLOBAL? Jeśli nie, to jak najprościej? (trzeba odblokowywać bootloader?). Pytanko dodatkowe: która wersja jest prawidłowa dla oficjalnej polskiej dystrybucji?
 13. Trzeba przełączyć z karty SD na pamięć wewnętrzną.
 14. Kolego - po co pytasz forumowiczów? Zgłoś uszkodzenie na gwarancję i czekaj na odpowiedź. Moim zdaniem jeśli nie ma śladów upadki, to nie mogą Ci zarzucać, że sam to zrobiłeś. Gdyby Ci telefon upadł i szkiełko w środku pękło, to musiałyby być jakieś dodatkowe otarcia/wgniecenia/uszkodzenia.
 15. Szukałem tapet pod naszego notcha. Znalazłem tylko jedną sensowną z tancerką (w załączeniu z dwoma które mi nie podeszły). Jakby ktoś miał więcej zapraszam do wrzucenia w tym wątku.
 16. Znikające powiadomienia wciąż nienaprawione...
 17. Zależy mi na samym roocie (bez twrp), żeby zainstalować Titanium Backup. Czy muszę do tego odblokować bootloader? Zalinkowałbyś kolego do jakiegoś sensownego tematu? Używam softu Global.
 18. Macie może link do jakiejś sprawdzonej folii? Ja kupiłem 4 sztuki tej: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-folia-na-lcd-wyswietlacz-i6960640892.html i okazało się, że jest 1mm węższa od wyświelanego obrazu :-/
 19. @mgcompany Zależy o jakich otworach piszesz. W etui nie ma otworów - moim zdaniem są niepotrzebne. Natomiast w softshellu, który trzyma telefon są otwory idealnie wycięte.
 20. Tylko się pochwalę moim flip coverem, może się komuś przyda: https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Case-Original-J-R-Brand-Flip-Leather-Cover-Hongmi-Note-4X/32810295747.html Świetna jakość(!) i świetnie pasuje. A wygląda biznesowo. Używałem poziomego, ale pionowy lepszy - bo klapka na twarz nie leci podczas rozmowy
 21. A na kompie masz ustawiony protokół IMAP czy POP3 dla wiadomości przychodzących? Powinien być IMAP, bo POP3 po prostu pobiera nowe jako nieprzeczytane i nic nie synchronizuje.
 22. A moja opinia jest że TAK. Żona nosiła w torebce z dala od kluczy i ma kilka małych rysek i jedną 2-3 cm (na szczęście płytkie). Pod tym względem ten ekran to tragedia. I nauczka na przyszłość: Nie zdejmować folii transportowej dopóki się nie kupi szkła/folii ochronnej.
×
×
 • Create New...