Jump to content

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

5 minut temu, galakty napisał:

A jak nie miałem takiego cuda? :D 

Oj.... to tak jakbyś nie miał gaśnicy w aucie :) Lepiej mieć. "Cudo" można kupić za kilka zł (kabelek czy przejściówka).

Edited by latet
  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nowe TWRP v3.1.0 z twrp.me jest ciągle pod stary bootloader 5.1.1. nie zadziała na tym z 7.0 https://dl.twrp.me/libra/twrp-3.1.0-0-libra.img.html C:\adb>fastboot boot twrp-3.1.0-0-libra.i

Oto moja przygoda z Mi4c. Zakupiłem na IBG bez problemów i bez problemów celnych (czyli bez akcyzy i vat). Model z 3Gb Ram i 32GB Rom. Telefon otrzymałem z ROM xiaomi.eu więc nie było proble

Nawet odpaliło Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Posted Images

Przed chwilą, latet napisał:

Oj.... to tak jakbyś nie miał gaśnicy w aucie :) Lepiej mieć. "Cudo" można kupić za kilka zł (kabelek czy przejściówka).

Czekam na zastrzyk gotówki i zamówię sobie pendrive OTG 64 GB od razu. A przejściówki w sklepie nie znalazłem ostatnio, kupiłem tylko drugi kabel pod PC w razie co (na jednym się nie da żyć).

13 minut temu, galakty napisał:

Czekam na zastrzyk gotówki i zamówię sobie pendrive OTG 64 GB od razu. A przejściówki w sklepie nie znalazłem ostatnio, kupiłem tylko drugi kabel pod PC w razie co (na jednym się nie da żyć).

Polecam taki kabel OTG dla telefonów z USB-C:

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-kabel-usb-c-3-1-usb-3-0-otg-i6493118258.html?fromVariant=6493101301

on jest w pełni zgodny z USB3, co na razie bez znaczenia, ale w przyszłości może zaprocentować.

Oczywiście wygodniejszy jest pendrive od razu z 2 wtyczkami. Kupiłem taki i jestem zadowolony (kupilem 32G i 64G, używam mniejszego, większy czeka na lepsze czasy w szufladzie)

https://www.aliexpress.com/item/2016-Sandisk-128GB-SDDDC2-Extreme-Type-C-USB3-1-Dual-OTG-USB-Flash-Drive-64GB-high/32721229772.html

Co do przejściówek OTG dla telefonów z portem USB starego typu, to kupiłem taką i działa OK:

https://www.aliexpress.com/item/Original-REMAX-Micro-USB-OTG-Plug-for-Android-Mobile-to-Pen-Drives-Extend-Storage-Read-U/32633163184.html

ale w sumie zwykły kabelek OTG jest chyba wygodniejszy niż taka przejściówka.

Edited by latet
  • Like 1
4 minuty temu, galakty napisał:

@latet drogi coś ten Sandisk. U nas na allegro widziałem Kingstone podwójnego 64 GB chyba do 100 złotych.

No tak, teraz prawie 31$. Ja go kupiłem w promocji 11.11 – wtedy dałem 24$, a i dolar był tańszy, wyszedł mnie 110 zł. Może nie tanio, ale akceptowalnie jak za szybki pendrive dobrej marki o takiej pojemności.

Edited by latet
4 minuty temu, latet napisał:

No tak, teraz prawie 31$. Ja go kupiłem w promocji 11.11 – wtedy dałem 24$, a i dolar był tańszy, wyszedł mnie 110 zł. Może nie tanio, ale akceptowalnie jak za szybki pendrive o takiej pojemności.

Myślałem o takim - https://www.aliexpress.com/item/Kingston-OTG-Smart-phone-Micro-USB-3-0-Flash-OTG-16GB-32GB-64GB-U-Disk-for/2004820005.html?spm=2114.30010308.3.30.65Jc6Q&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10053_10050_10107_10106_10051,searchweb201603_2,afswitch_2_afChannel&btsid=3613f59a-a72a-4ac1-825e-50effc7093e7

Oczywiście pod USB C, link przykładowy.

Edited by galakty
6 minut temu, galakty napisał:

O ile to prawda, co tam podają, to nie jest on najszybszy: 70MB/s read, 15MB/s write

Ten Sandisk (wersja 32) działa mi z realną szybkością 146 MB/s w odczycie i 82 MBs/ w zapisie. Wersji 64 jeszcze nie testowałem, teoretycznie jest możliwe, że w zapisie będzie jeszcze szybsza.

Edited by latet
2 minuty temu, latet napisał:

O ile to prawda, co tam podają, to nie jest on najsztybszy: 70MB/s read, 15MB/s write

Ten Sandisk (wersja 32) działa mi w szybkością 146 MB/s w odczycie i 82 MBs/ w zapisie. Wersji 64 jeszcze nie testowałem, teoretycznie jest możliwe, że w zapisie będzie jeszcze szybsza.

Tylko ten sandisk trochę duży :( 32 albo 64 kupię, przyda się gdy zachce mi się nagrać filmy 4K na wycieczce.

7 minut temu, galakty napisał:

Tylko ten sandisk trochę duży :( 32 albo 64 kupię, przyda się gdy zachce mi się nagrać filmy 4K na wycieczce.

Nie jest aż taki duży: 38 mm x 18 mm x 8 mm. No, ale to już zależy, co dla kogo duże a co małe. W sumie to najmniejszy z wszystkich jakie posiadam, więc dla mnie on jest mały. Mniejsze łatwiej zgubić ;)

Ale... jeśli będziesz zapisywał na niego dane głównie telefonem, to prędkość zapisu i tak będzie ograniczona standardem USB2 (z tego co sam  mierzyłem, to na Mi5 osiągnąłem zapis na ten pendrive w porywach 14–16MB/s), więc tego czynnika nie bierz pod uwagę, prędkość Kingstona spoko wystarczy.

Edited by latet
2 minuty temu, latet napisał:

Nie jest aż taki duży: 38 mm x 18 mm x 8 mm. No, ale to już zależy, co dla kogo duże a co małe. W sumie to najmniejszy z wszystkich jakie posiadam, więc dla mnie on jest mały. Mniejsza łatwiej zgubić ;)

Nie mam w zwyczaju gubienia takich przedmiotów :P 

Ale najpierw trzeba wybłagać o 30 fps w 4K. Ciekawe kiedy Android 7 przyjdzie na mój telefon, może coś się zmieni.

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie mam w zwyczaju gubienia takich przedmiotów :P 

Ale najpierw trzeba wybłagać o 30 fps w 4K. Ciekawe kiedy Android 7 przyjdzie na mój telefon, może coś się zmieni.

Nie żartuj. W Mi5 Android 7 nie zmienił FPS w filmach. Mogę się założyć, że nie poprawią tego także w MIUI9.

Przed chwilą, latet napisał:

Nie żartuj. W Mi5 Android 7 nie zmienił FPS w filmach. Mogę się założyć, że nie poprawią tego także w MIUI9.

Nie mówię, że poprawią, tylko może przypadkiem nie ogarną i "popsują" więc będzie z powrotem 30 fps :D

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie mówię, że poprawią, tylko może przypadkiem nie ogarną i "popsują" więc będzie z powrotem 30 fps :D

Lepiej się módlmy, aby przypadkiem nie zrobili 15...

1 godzinę temu, galakty napisał:

Możesz mi przypomnieć w której wersji MIUI była możliwość nagrywać 4K/30fps ?

2 minuty temu, slimdick napisał:

Możesz mi przypomnieć w której wersji MIUI była możliwość nagrywać 4K/30fps ?

Nie wiem czy na Mi4C było kiedykolwiek, na Mi5 za czasów MIUI7 było 30 fps, teraz chłopacy mają ledwo 26, a my 27.

3 minuty temu, Winiu89 napisał:

Ten sposób z Snapdragon camera pozwala nagrywać 4k/30fps?

Podobno tak, w linku masz sample video. Trzeba by nagrac zgrac na komp i zobaczyc czy naprawde jest te 30 fps. Kamera od Soniacza ogrania 30 fps spkojnie. Może jesteś chętny przetestować? ;]

Edited by kamillm
Podobno tak, w linku masz sample video. Trzeba by nagrac zgrac na komp i zobaczyc czy naprawde jest te 30 fps. Kamera od Soniacza ogrania 30 fps spkojnie. Może jesteś chętny przetestować? ;]

Dzisiaj nie mam czasu na zabawę, ale może się pobawię i sprawdzę w któryś dzień, chyba że ktoś sprawdzi wcześniej to dajcie znać

Wysłane z Mi4c

9 minut temu, Winiu89 napisał:

Ten sposób z Snapdragon camera pozwala nagrywać 4k/30fps?

Wysłane z Mi4c

Nie. Będzie 26,888. Nie ma sposobu na 30 fps bo jest to zablokowane głęboko w plikach systemowych smali.

8 minut temu, kamillm napisał:

Która kamera od soniacza? Gib link nau.

Nie ma sposobu na 30 fps bo jest to zablokowane głęboko w plikach systemowych smali.

Skoro tak to zwracam honor @slimdick

Która kamera od soniacza?

IMX258

ale skoro to zablokowane softowo no to kij z tym ;] Aczkolwiek przetestowac można :D

2017-01-04 13_52_43-www.sony-semicon.co.jp_products_en_IS_sensor1_img_products_ProductBrief_IMX258_2.jpg

Edited by kamillm
2 minuty temu, galakty napisał:

To jest sensor, nie kamera :) 

To jest podzespol co się nazywa kamera :D Się dogadaliśmy :D a Kamera to się nazywa aplikacja :D A nie teraz ja posrałem, ale zostawię dla potomnych niech się śmieją z mojej głupoty, tak to sensor będzie :D

Edited by kamillm
1 minutę temu, kamillm napisał:

To jest podzespol co się nazywa kamera :D Się dogadaliśmy :D a Kamera to się nazywa aplikacja :D 

Mhm. Nie ma sensu testować bo sprawdziłem wszystko. Jedynie OppoCamera Color OS czyta bitrate z media_profiles, reszta nagrywa tak samo jak natywna aplikacja MIUI. Chyba, że ktoś ogarnia Androida i chce mu się pogrzebać w plikach i potem wypuścić softa to nie zatrzymuję :D 

EDIT: A czy na CM jest 30 fps w 4K? Ktoś coś?

Edited by galakty
Dnia 4.01.2017 o 13:56, galakty napisał:

Mhm. Nie ma sensu testować bo sprawdziłem wszystko. Jedynie OppoCamera Color OS czyta bitrate z media_profiles, reszta nagrywa tak samo jak natywna aplikacja MIUI. Chyba, że ktoś ogarnia Androida i chce mu się pogrzebać w plikach i potem wypuścić softa to nie zatrzymuję :D 

EDIT: A czy na CM jest 30 fps w 4K? Ktoś coś?

w 4k DCI mam 23,9 fps

w 4k UHD mam 26.8 fps

w fullhd jest 30fps bez mozliwosci zmiany. Mowa ofc o stockowej apce aparatu.

• Like 1
10 minut temu, slimdick napisał:

Znajdź plik jaki za to odpowiada to też sobie przyciemnisz ;) 

W sumie root, grzebanie w tel i pewnie da sie zrobic. Za lewniwy chyba do tego jestem niech sobie swieca tak jak sobie swieca :D