Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, zbawiec napisał:

Można mi4c podłączyć do telewizora, żeby np wyświetlać zdjęcia, filmy. Telewizor nie posiada WiFi i innych bajerów z tym związanych.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Jedynie przez opcję Wi-Fi Display, możesz do tv podpiąć taki receiver:

http://allegro.pl/xenic-wifi-display-receiver-miracast-airplay-dlna-i6617703323.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=226286#thumb/2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Szukam telefonu dla córki.Głównie chodzi o Google Play i język polski. Żeby działały smsy,mmsy itp. Czy warto kupić tego Mi4 c czy np. Redmi 4 A? Co uważacie?

Google play I język polski możesz mieć na każdym telefonie Xiaomi więc kwestia czego córka oczekuje. Mi4c jest wydajniejszy ma lepszy ekran i sporo lepszy aparat. Redmi 4a jedyne co to może trochę dłużej popracuje na jednym ładowaniu. Możesz rozważyć jeszcze Redmi 3s lub 4, 4pro mają bardzo dobra baterie jeżeli córce zależy na niej

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, milenium17 napisał:

Córka ma 7 lat. Potrzebuję dobrej baterii do grania i tu jest następne temat bo Mi 4c ma lepszy procek :)

Zależy jakie gry, ale syn ma Mi4c, sporo gra i grając w 2-3 godz. potrafi baterię wydrenować do zera (rozgrzewając przy tym tel. bardzo znacząco). Córka ma Redmi3s i ładuje co 3 doby... Gra jednak znacznie mniej i raczej w takie "dziewczyńskie" gry, dość statyczne graficznie, na pewno mniej zżerające prąd niż strzelanki 3D u syna...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, milenium17 napisał:

Córka ma 7 lat. Potrzebuję dobrej baterii do grania i tu jest następne temat bo Mi 4c ma lepszy procek :)

Jak ma 7 lat to taki telefonik długo nie pożyje, chyba że jej ładną obudowę sprawisz. Osobiście polecam tego Mi4C i coś do ochrony, jest tego pełno na allegro. Oczywiście telefon w kolorze różowym ;) 

http://allegro.pl/bumper-uniwersalny-do-xiaomi-redmi-3s-note-2-mi-4c-i6658801135.html

http://allegro.pl/uniwersalny-bumper-3d-xiaomi-mi-4c-mi-4-lte-mi-4s-i6369269555.html

http://allegro.pl/gumowy-futeral-3d-nakladka-oslona-case-xiaomi-mi4c-i6174035535.html

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, galakty napisał:

Jeśli komuś zależy na baterii, to Mi4C jest złym wyborem. Ogólnie rzecz biorąc żaden flagowiec nie nadaje się do tego celu... Albo coś budżetowego, albo pokroju Mi Maxa. 

Mi bateria trzyma 2-2,5 dnia ale... Nie gram, a z tego co wiele osob pisze mi4c raczej nie ma mega mocnej baterii takze @milenium17. Dobrze sie zastanow nad mi4c, ja ogolnie bardzo polecam ten telefon, ale dla dziecka bateria moze byc nie do konca wystarczajaca ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jednak nie polece dla takiej osoby mi4c. Bateria jest slaba + grzejacy sie procek = telefon ladowany codziennie. Nawet jak nie grasz w gry i uzywasz np. BT, wifi, 4g, kilka maili, facebook mesenger w trybie "czuwania" to telefon ladujesz tak czy siak codziennie bo po 1 dniu zostanie 30-40% baterii :P

Zamiast mi4c polece RN 3 pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chyba sklanialbym sie ku rn3 pro. Jesli chodzi o baterie to chyba jego najmocniejesza strona

@galakty. 30-40% po jednym dniu to i tak duzo jak na dzisiejsze smartfony, takze jestem rowniez zdziwiony tak jak i Ty opinia kolegi. Czasy nokii i ladowania co tydzień albo 2 już chyba nie powroca :D

 

Edytowane przez kamillm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamillm napisał:

Tez chyba sklanialbym sie ku rn3 pro. Jesli chodzi o baterie to chyba jego najmocniejesza strona

@galakty. 30-40% po jednym dniu to i tak duzo jak na dzisiejsze smartfony, takze jestem rowniez zdziwiony tak jak i Ty opinia kolegi. Czasy nokii i ladowania co tydzień albo 2 już chyba nie powroca :D

 

Czy Wy macie dzieci? Klocek 5.5" ma się zmieścić w rączce 7 letniej dziewczynki? Są jak wyżej wskazano wtyczki do ładowania oraz urządzenia zwane Power Bank.

 

Edytowane przez Premeryt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił zwykły redmi 4 bez pro biały u goldwaya tylko 115 a bateria 4100 więc starczy na długo. Chociaż z drugiej strony jak kupisz mi4c to się szybciej rozładuje a dziecko zajmie się czym innym niż graniem więc są plusy tak czy siak

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, galakty napisał:

Klocki Lego się dla dziecka kupuje, a nie Mi Maxy ;) 

EDIT: Poza tym nie rozumiem czegoś. Po jednym dniu zostaje 30-40% i uznajesz to za wadę? Że trzeba codziennie ładować? :o Mamy 21 wiek, gniazdka w domu i prąd, bez przesady.

 

10 godzin temu, kamillm napisał:

Tez chyba sklanialbym sie ku rn3 pro. Jesli chodzi o baterie to chyba jego najmocniejesza strona

@galakty. 30-40% po jednym dniu to i tak duzo jak na dzisiejsze smartfony, takze jestem rowniez zdziwiony tak jak i Ty opinia kolegi. Czasy nokii i ladowania co tydzień albo 2 już chyba nie powroca :D

 

Telefon ma slaba baterie w porownaniu do innych telefonow. Zobacz jaka ma pojemnosc a na ile wystarcza.

I tak, uwazam ze telefon ktory jest  malo uzywany i wytrzumuje tylko jeden dzien za jego wade.

Jezeli juz zeszlismy na temat baterii to warto wspomniec ze sama jakosc baterii w tym telefonie jest gowniana i zurzywa sie szybciej niz powinna. Do tego dochodzi funkcja szybkiego ladowania ktora ponoc rozpiżdża baterie jeszcze szybciej. 

Wystarczy poszukac w google, jest masa problemow ze telefon sie wylacza np na 10-20 czy 30% baterii, NIEZALEZNIE od systemu. Problem jest zauwazalny na miui i nieoficjalnych romach. 

Sa watki o tym nawet tutaj na forum.

2 godziny temu, galakty napisał:

Swoją drogą wszyscy mówią, że Mi4C się grzeje, a przy moim użytkowaniu to Redmi Note 2 był dużo bardziej gorący...

Na tle innych telefonow ten sie grzeje mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawliko napisał:

I tak, uwazam ze telefon ktory jest  malo uzywany i wytrzumuje tylko jeden dzien za jego wade.

Mam ndzieje, ze nie mowisz tu o mi4c, bo ja malo go uzywam i wytrzymuje od 2 do 2,5 dnia na jednym ladowaniu.

8 godzin temu, Pawliko napisał:

Jezeli juz zeszlismy na temat baterii to warto wspomniec ze sama jakosc baterii w tym telefonie jest gowniana i zurzywa sie szybciej niz powinna.

Fakt bylo pare watkow o baterii i ze jst to jego slaba strona, ale zawsze po roku mozna sobie taka baterie zmienic, koszt parudziesieciu zlotych ;]

8 godzin temu, Pawliko napisał:

Na tle innych telefonow ten sie grzeje mocno.

Tu masz racje grzeje sie mocno, chociaz ja mam wrazenie, ze jest to troche zbyt wyolbrzymiane z tym grzaniem. Ja na sofcie 8.1.2 nie doswiadczam jakiegos mocnego grzania, ale zapewne musialbym odpalic jakas gre i bym dosiwadczyl, ale coz nie oczekujmy zbyt wiele od smartfona za 450 zl ktory i tak jak za ta cene ma dobre parametry wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fikoblin napisał:

808 i 810 się grzeją bo są na nieudanych Cortexach A57, nowsze A72 są dużo chłodniejsze (A73 jeszcze bardziej, ale one były specjalnie pod VR projektowane).

To TY chyba nie wiesz co mówisz... Widziałeś kiedykolwiek wykres Throttlingu 808 vs 810? Jak możesz te procesory stawiać na równi?!

Ciekawostka, z pomocą tajemniczego człowieka ze Wschodu:

4bf2c0b310e2465084ae8b4880d86603.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, galakty napisał:

To TY chyba nie wiesz co mówisz... Widziałeś kiedykolwiek wykres Throttlingu 808 vs 810? Jak możesz te procesory stawiać na równi?!

Ciekawostka, z pomocą tajemniczego człowieka ze Wschodu:

4bf2c0b310e2465084ae8b4880d86603.jpeg

Jaka to niby ma być ciekawostka na tym jpeg ? Wiesz że jesteś bardzo monotematyczny z tymi swoimi 30fps :D Co ma niby wynikać z tej informacji podanej z pliku wideo nagranego w trybie timelapse2160p ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

Czyli twierdzisz że zrobiłeś nagranie na swoim MI4C w 4K 30fps tak ?

Tak, nagrałem i jest 30 fps, dowód masz wyżej. Na razie to faza testów bo dew zrobił to w wolnym czasie, wymaga poprawek ale to nie był dla niego żaden problem, kilka minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...