Skocz do zawartości

MIUI 21.11.10/11/12


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

211111.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z listopada 2021 r.
  • Poprawki błędów
  • Na razie brak aktualizacji dla Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro, Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Pro oraz Xiaomi Civi ze względu na testy Androida 12
  • Od 27 listopada koniec wsparcia wersji beta dla m.in. Mi 9 i Mi 9T Pro. Pełna lista w linku
  • Aparat na Mi 10T Pro nadal nie działa i nie będzie działać, dopóki nie zostanie wydany ROM Global z brakującą kompatybilną biblioteką od modułu 108 Mpx
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

Jednocześnie informujemy, że jesteśmy małą, kilkuosobową grupą, która tworzy tę modyfikację MIUI jako hobby, w wolnym czasie. Nie mamy żadnego powiązania z pracownikami Xiaomi, zatem nie jesteśmy w stanie w żaden sposób wpłynąć na pracę oprogramowania MIUI Global i na poprawę problemów w tymże oprogramowaniu występujących. W związku z tym prosimy o niezgłaszanie nam bugów związanych z Globalem, gdyż w 90% przypadków nie będziemy w stanie Wam pomóc.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy robi Xiaomi wewnętrznie. Nie wiemy, czy działa. Nigdy nie gwarantowaliśmy pełnego wsparcia dla wersji Pro w becie, nie robiło też tego Xiaomi. Aparat będzie działać wtedy, kiedy Xiaomi puści bibliotekę do Globala Stable. Może to być miesiąc, kwartał, pół roku, nie mamy pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy robi Xiaomi wewnętrznie. Nie wiemy, czy działa. Nigdy nie gwarantowaliśmy pełnego wsparcia dla wersji Pro w becie, nie robiło też tego Xiaomi. Aparat będzie działać wtedy, kiedy Xiaomi puści bibliotekę do Globala Stable. Może to być miesiąc, kwartał, pół roku, nie mamy pojęcia.
Co do testów to nie wiedziałem, że robi je Xiaomi. Natomiast, że może nie działać to akurat wiem, wiem też, że Pro dostaje tak naprawdę będę przy okazji innych modeli i że trzeba czekać na Globala. Po prostu miałem nadzieję

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wrzucaniu updatu dwa razy był status failed na częściach super - za każdym razem na innych - trzecim razem dopiero poszło całościowo - przy poprzednim updacie było wszystko ok za pierwszym razem - może ktoś wie w czym może być problem? Pozdrawiam ps. Działa chyba wszystko w porządku - aplikacja T-Mobile dalej jest dead :) może ktoś by mógł zainstalować u siebie i sprawdzić czy się uruchamia? U mnie nawet ekran logowania się nie pojawia - ot tak miga tylko przy uruchamianiu i że tak powiem wychodzi do pulpitu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wciąż występuje błąd z nieoryginalnym launcherem.
Błąd nienaprawiony od końca sierpnia, ręce opadają.
Mam nadzieję że uda mi się zrobić "backup restore" do poprawnej wersji 21.8.4

cytat do błędu
https://miuipolska.pl/forum/topic/56214-miui-21818/?do=findComment&comment=606904

launcher-small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2021 o 20:04, Kacper Skrzypek napisał:

Błąd który niestety nie zależy od nas. + Xiaomi ma wywalone już na Mi 9T Pro w becie, niestety. Stable ma nowsze aplikacje i poprawki niż beta.

Czy przy przejściu z beta na stable znikną dane aplikacji i ustawienia systemowe?

 

jaka jest największą różnica między stable a beta. Kiedyś miałem stable przez krótki czas i jakos nie widać było różnicy na pierwszy rzut oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off topic - nie ma jeszcze założonego tematu co do nowej wersji tj 17 - zainstalowana i działa ok - mam wrażenie że poraz kolejny czytnik palucha poprawiono - jeszcze to nie to co powinno być ale jest coraz lepiej - instalacja przez fastbota oczywiście z problemami - to samo co poprzednio - nie wiem w czym tu problem - ale w końcu chyba za 4tym razem się udało :) przy okazji fastboot wyświetla inny ekran powitalny bez tego ludzika - aplikacja T-Mobile dalej nie działa - ale to z dużym prawdopodobieństwem problem jest po jej stronie - poza tym póki co nie widać nigdzie problemów - ogólnie to chyba trzeba już się szykować na wersję 13 - coraz więcej o tym piszą i podobnież pod koniec roku ma to już wyjść - możliwe też że zadebiutuje ta wersja z premierą mi12tki .... przy okazji czy udało się komuś włączyć menadżer haseł? Tam zawsze jakiś błąd serwera wyskakuje .... I jeszcze odnośnie tego błędu z tmobila chyba udało mi się zrobić zrzut tego błędu - może ktoś chce to obadac to zapodaje link do pobrania 

https://ufile.io/4zi1nx7a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Test napisał:

Zmień kabel. Nigdy nie miałem żadnych błędów przy instalacji przez fastboot, jak zresztą wszyscy tutaj.

Też o tym myślałem akurat ten kabel co miałem oryginalny z telefonem w ogóle nie działa .... kupiłem inny chyba za 40 zeta jak pamiętam - solidny bardzo i gruby - ale możliwe że mam pecha po prostu :) akurat nie mam nic innego na zamianę żeby wypróbować - ale to ogarnę przy okazji bo w zasadzie na chwilę obecną tylko wymiana kabla została .... Może to co pisałem kiedyś o tych rozłączeniach przy kopiowaniu plików to też wina kabla? Z drugiej strony nie tylko ja mam ten problem - inne osoby też o tym pisałem - w każdym razie postaram się pozyskać jakiś inny kabelek i zobaczymy co będzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to 95% obstawiam kabel, sam miałem podobne klocki podczas kopiowania plików, teraz używam wifi do tego, no ale instalacja fastboot niestety wymaga kabla. Możliwe też, że coś w gniazdku nie łączy, polecam igłą wyczyścić całe USB C, kiedyś też się zdziwiłem ile tam szajsu zalega, zwłaszcza jak telefon w kieszeni się nosi. To i z ładowaniem bywają problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Master napisał:

[...]Może to co pisałem kiedyś o tych rozłączeniach przy kopiowaniu plików to też wina kabla? Z drugiej strony nie tylko ja mam ten problem - inne osoby też o tym pisałem - w każdym razie postaram się pozyskać jakiś inny kabelek i zobaczymy co będzie ....

Sądzę, że to nie jest wina kabla. Borykałem się z podobnymi problemami na Mi5S+ i Mix2s. Przy zgrywaniu dużej ilości plików z telefonu na komputer w pewnym momencie tak jakby zrywało połączenie pomiędzy urządzeniami. Przy zrzucaniu mniejszymi partiami nie przerywało. 3 różne komputery, 3 różne kable USB, bez różnicy. Teraz na POCO F2 Pro jak na razie tego nie doświadczyłem, a to nadal są te same komputery i kable USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mars28 napisał:

Sądzę, że to nie jest wina kabla. Borykałem się z podobnymi problemami na Mi5S+ i Mix2s. Przy zgrywaniu dużej ilości plików z telefonu na komputer w pewnym momencie tak jakby zrywało połączenie pomiędzy urządzeniami. Przy zrzucaniu mniejszymi partiami nie przerywało. 3 różne komputery, 3 różne kable USB, bez różnicy. Teraz na POCO F2 Pro jak na razie tego nie doświadczyłem, a to nadal są te same komputery i kable USB.

No ja korzystałem 2 lata z one plusa 7 pro i nigdy nie miałem żadnego rozłączenia niezależnie co i ile zgrywałem - przez pół roku też na tym samym kompie który mam teraz - tak jak pisałem już przy innej okazji - rozłączenia są też na innym kompie z innym systemem - bo ze swojego zgrywam pliki a na ten drugi je wrzucam - ten kabelek co mam teraz to nie byle g.... za 5 złotych więc zakładałem że z tej strony nie ma problemu - ale oczywiście nie znaczy że tak nie jest :) ogolnie zauważyłem że włączenie debugowania usb w trybie programisty trochę pomaga ale też nie do końca - przy wrzucaniu nowej wersji systemu podłączałem też kabelek do różnych portów USB 2 i 3 ale problem jest cały czas - przy okazji pozyskam inny kabelek jeszcze i zobaczę co będzie przy następnym updacie czy wrzucaniu plików i dam znać - tak już tu pisał tu inny użytkownik nikt nie ma chyba problemów z updatem przez fastbota poza mną :) co do samego złącza jest czysciutkie to pierwsze co sprawdziłem przy okazji tych problemów - telefon ładuje wyłącznie bezprzewodowo a kabelek podpinam raz na 2-3 tygodnie tylko do wrzucania updatow lub wgrywania plików video do pamięci - może to też kwestia sterowników ? Może ktoś ma jakiś link do pobrania takich pewnych i sprawdzonych to niech wrzuci i się sprawdzi czy to coś pomoże ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już chyba w tym momencie mówię dość, i wgrywam wersję, która jako ostatnia nie sprawiała mi praktycznie żadnych problemów. Trzeba się będzie cofnąć aż do wrześniowej, no ale cóż...

Na moim POCO F2 Pro:
- bateria leci w oczach, w porównaniu do analogicznych okresów dnia w wersji sprzed kilku tygodni spadek jest wyższy o ok. 80-100%
- ciemny motym dla apek, które go natywnie nie wspierają nie działa zupełnie, niezależnie czy w opcjach ciemnego motywu konkretna aplikacja jest aktywna czy nie, ma cały czas jasny motyw
- zaplanowane zadania dot. trybu samolotowego działają w sposób nieprzewidywalny, ustawiłem na każdy dzień osobne zadanie, a i tak część z nich się załącza a część nie
- system sam sobie powyłączał "własne" dźwięki powiadomień w niektórych aplikacjach, jakbym nie kombinował, to "własne" dźwięki nie działają
- po podświetleniu ekranu, jeśli jest na nim kilka powiadomień, to niektóre przez chwilę zachodzą na siebie, dopiero po chwili układają się prawidłowo
- apka youtube vanced jest zamykana po kilkudziesięciu sekundach oglądania filmu

Android 12 pewnie wprowadzi masę nowych błędów, więc i tak musiałbym opóźnić aktualizację o kilka miesięcy, raczej nie widzę sensu siedzenia na tej "skopanej" i czekania nie wiadomo jak długo. Niestety pogoń za numerkami i cała masa modeli telefonów doprowadziły do sytuacji, jaką mamy obecnie. Z sentymentem wspominam czasy Redmi 2 czy Mi3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...