Koniec wersji beta MIUI dla m.in. Mi 9/9T/Pro

Kacper Skrzypek
27 komentarzy

W komunikacie poświęconym aktualizacji MIUI 21.9.28 zespół odpowiedzialny za rozwój nakładki w Chinach poinformował, że z dniem 27 listopada kończy on wsparcie dla wersji beta na niektórych telefonach (lista niżej).

Oto pełna lista modeli, dla których wsparcie wersji rozwojowej zostanie zakończone:

  • Mi 9,
  • Mi 9 SE,
  • Mi CC9/Mi 9 Lite,
  • Mi CC9 Meitu Edition,
  • Redmi K20/Mi 9T,
  • Redmi K20 Pro/Mi 9T Pro,
  • Mi 9 Pro 5G,
  • Redmi Note 8,
  • Redmi Note 8 Pro.

Wielu z Was zapewne zauważyło, że aktualizacje wersji beta w ostatnich 3 miesiącach dla m.in. Mi 9 nie zawierały wielu nowości wspominanych w naszych listach zmian, nie miały także nowych poprawek bezpieczeństwa. Wszystko to było wypuszczane przez Xiaomi do wersji stabilnych MIUI, gdzie np. Mi 9 czy Mi 9T Pro mają obecnie nowsze poprawki (lipcowe) niż beta (majowe). Trudno było się więc nie spodziewać, że Xiaomi nie porzuci wsparcia dla tych modeli, skoro wersja beta w ich przypadku nie wnosiła ostatnio właściwie niczego.

Porzucenie wersji beta nie oznacza automatycznie porzucenia wersji stabilnych — zapewne jeszcze przez jakiś czas Xiaomi będzie wspierać te modele, lecz już raczej na bazie wersji stabilnych MIUI, a nie beta. Czy dostaną one MIUI 13, które ma nadejść pod koniec roku? Póki Xiaomi nie ujawni informacji na ten temat, nie będziemy wróżyć, czy faktycznie tak będzie. Skoro seria Mi 8 mogła dostać MIUI 12.5, to nie widzę powodów, żeby Mi 9 czy Mi 9T Pro nie otrzymały MIUI 13.

Zatem: wersja wydana 25/26 listopada br. będzie ostatnią wersją beta dla tych modeli (zarówno China, jak i xiaomi.eu — oczywiście poza Redmi Note 8 Pro, niewspieranym ze względu na procesor Mediateka). Użytkownikom powyższych modeli zalecamy po tej dacie przejście na wersje stabilne xiaomi.eu bądź Global lub “czystego” Androida. Można też pozostać na ostatniej wydanej becie, jeśli będzie ona dla danego użytkownika satysfakcjonująca.

Źródło: Mi Community

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner