Skocz do zawartości

Android 11 i MIUI 13


rusiadek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.04.2021 o 18:34, rusiadek napisał:

Słyszałem, że Xiaomi dba o swoje urządzenia i daje co najmniej dwie aktualizacje androida. Ja swój kupiłem z 9 i nie wiem, czemu ma zakończyć się jego kariera na 10.

Gdzie Ty widziałeś dwie aktualizacje androida ... zapomnij :) Może tak jest we flagowych modelach. W telefonach z budżetowej i średniej półki cenowej dają jedną aktualizacje androida i 2-3 aktualizacje do nowszej wersji nakładki MIUI.

Edytowane przez electro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na RN7 nie ma szans na oficjalną 11-stkę. MIUI zapewne skończy się na 12.5.

Na RN8 tak, są dwie aktualizacje Androida (Pie -> Q -> R), ale to nie jest RN7. Snap 660 mimo wszystko został wydany dość dawno, 4 lata temu... Mimo tego, że przez Qualcomma dalej jest wspierany i dostaje jakieś tam 11-stki, to Xiaomi nie chce już się w to babrać, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż za 2 tygodnie kończy się dla RN7/Pro/MiCC9e wsparcie w becie.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Xiaomi w większości swoich urządzeń daje najwyżej jedną aktualizację MIUI i androida, na które czeka się około 1,5 - 2 lata, a później jest ono porzucane na rzecz nowszych i o wiele droższych. Ostatnio znajomych namawiam na przesiadki na Samsungi, które są o wiele dłużej i częściej aktualizowane. Kupiłem żonie Redmi 9c NFC, który przez rok nie dostał żadnej aktualizacji ani MIUI, ani androida. Po prostu klienci tej firmy są bajerowani i całkowicie olewani. Nieważna jakość, ważna ilość nowych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja kupiłem mi9se za 900 zl, a nowe mi11 lite 5g kosztuje w promocji 1200, 3 stówki to nie jest tak wiele na przestarzeń czasu przez jaki używam 9se. Druga kwestia to budżetówce na mediateku, które nigdy nie były specjalnie wspierane. Oczekujesz lepszego/dłuższego wsparcia kupujesz serię Mi, zawsze tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rusiadek napisał:

Kupiłem żonie Redmi 9c NFC

Kupiłeś jeden z najtańszych (budżetowy) a takie dostają z reguły jedną aktualizację Androida albo nawet żadnej. Samsung w tej cenie też prawdopodobnie więcej by nie dostał i ledwo by działał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rusiadek napisał:

Samsung A22 ma w planie dwie aktualizacje androida

Nie wiem co ma w planie. Wyszedł z Androidem 11 i takiego ma. Przewidują aktualizację do 12 być może w lipcu 2022, o 13 nikt nic nie wie. Tak czy inaczej Redmi 9c to jeszcze niższa półka i wątpię żeby dostał 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie rozumiem tego pędu do aktualizacji aby mieć wyższe cyferki softu.
Owszem, jeśli jakaś aktualizacja wnosi coś, nazwijmy to przełomowego, coś z czego będzie się korzystało, coś co zauważalnie poprawi komfort korzystania z fona no to czemu nie. A w większości przypadków się okazuje że przełomu nie ma, a są nowe bugi.
Aco do porównywania firm.
Mam w domu S21 ultra, sprzęt fajny piękne zdjęcia, stabilizacja, bluetooth stabilniejszy jeśli chodzi o odległość np od słuchawek, i na tym się kończą jego zalety w porównaniu do PocoX3nfc.
Aplikacje chodzą tak samo, zasięg taki sam, jakość rozmów porównywalna.
Nie rusza mnie że poco nie będzie miało wsparcia jak Samsung skoro poco na obecnym romie, a jestem na andku 10, sprawuje się bez zarzutu i nie aktualizuje świadomie, bo choćby to że wyższa wersja andka więcej zasobów zużywa, to i są błędy które nie występują na 10.

Nie, nie jestem psychofanem Xiaomi default_smile.png mam jeszcze fony ze stajni oppo, LG, i sporo gorzkich słów nawet tu na forum o Xiaomi napisałem.

Tylko jak pisałem nie rozumiem tego smutku, narzekań że nie będzie wsparcia, jak się trafi dobry rom to na diabła mi wyższe cyferki .które mogą generować większe bugi


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rusiadek napisał:

Samsung A22 ma w planie dwie aktualizacje androida, a jest tańszy od Redmi Note 7, który dostał tylko jedną.

Nie porównuj A22 a RN7, bo czas wypuszczenia ich na rynek bardzo się rożni. Samsung od niedawna ma politykę dłuższego wsparcia.
To albo niewiedza albo próba manipulacji. Wcześnie najdroższe flagowce dostawały 2 aktualizacje. Nie raz czekałem jak głupi że coś wyjdzie bo takie były przecieki.

Podobnie Jak napisałem Netoper też "nie jestem psychofanem Xiaomi" Od 2014 używam i Xiaomi i Samsung równocześnie.
Samsung od niedawna zwiększył ilość aktualizacji. Xiaomi też ostatnio zaskoczyło bo Redmi Note 8T i Redmi Note 8 Pro dostały dwa razy Androida. A to tylko dolne średniaki. Gdzie zawsze była tylko 1 aktualizacja. Mając ekstremalnie taniego Redmi 9C czekaj cierpliwie na swoją kolej. Wszędzie jest hierarchia.
Nie stawiaj na piedestale Samsunga. Przez te lata wiele naobiecywał a potem wszystko odwołał i rżnął "głupa'
Fakt jest że ostatnio szybko wydaje poprawki. Ale ogólnie za uszami to ma sporo. Jako właściciel kilku Samsungów mam prawo ich oceniać. Są jak nasi politycy.

Edytowane przez Xymox4AD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, też kiedyś miałem Samsunga, a nawet kilka i, oprócz wadliwych gniazd USB (może miałem pecha) byłem bardzo zadowolony. Aktualizacje bezpieczeństwa wychodziły dość regularnie, nie wariują z wypuszczaniem co kilka dni nowych urządzeń olewając przy tym starsze, a przede wszystkim nie stawiają polskich softów na szarym końcu (EU są wypuszczane ponad miesiąc później, niż global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...