Skocz do zawartości

Mi 11 - Official Stable ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie po przełączeniu na Szwajcarię nie ma aktualizacji... Czyżby przerwali dystrybucję?
Ja zmieniałem na Szwajcarie i Indie i nic to nie dawało. Pobrałem i zainstalowałem manualnie z linku kilkanaście postów wyżej.

I niestety ale to był błąd, niby czytałem o tym powiększonym interfejsie ale uznalem że to żaden problem bo nie używam android auto, ale nie miałem pojęcia że tak bardzo może mnie irytować wielkość interfejsu, normalnie nie mogę znieść tych wielkich ikon i czcionki, wszystko miałem małe i wyglądało to super w mojej konfiguracji a teraz mam ekran jak dla emeryta będę ratował się Nova Launcher, chyba że dalej nie działają z nim gesty pełnoekranowe to lipa i trzeba czekać z nadzieją że to naprawią, o ile w ogóle to zrobią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Osama napisał:

Ja zmieniałem na Szwajcarie i Indie i nic to nie dawało. Pobrałem i zainstalowałem manualnie z linku kilkanaście postów wyżej.

I niestety ale to był błąd, niby czytałem o tym powiększonym interfejsie ale uznalem że to żaden problem bo nie używam android auto, ale nie miałem pojęcia że tak bardzo może mnie irytować wielkość interfejsu, normalnie nie mogę znieść tych wielkich ikon i czcionki, wszystko miałem małe i wyglądało to super w mojej konfiguracji a teraz mam ekran jak dla emeryta emoji23.png będę ratował się Nova Launcher, chyba że dalej nie działają z nim gesty pełnoekranowe to lipa i trzeba czekać z nadzieją że to naprawią, o ile w ogóle to zrobią...

Dlatego ja tym razem się nie spieszę i jeszcze nic nie aktualizowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Osama napisał:

Ja zmieniałem na Szwajcarie i Indie i nic to nie dawało. Pobrałem i zainstalowałem manualnie z linku kilkanaście postów wyżej.

I niestety ale to był błąd, niby czytałem o tym powiększonym interfejsie ale uznalem że to żaden problem bo nie używam android auto, ale nie miałem pojęcia że tak bardzo może mnie irytować wielkość interfejsu, normalnie nie mogę znieść tych wielkich ikon i czcionki, wszystko miałem małe i wyglądało to super w mojej konfiguracji a teraz mam ekran jak dla emeryta emoji23.png będę ratował się Nova Launcher, chyba że dalej nie działają z nim gesty pełnoekranowe to lipa i trzeba czekać z nadzieją że to naprawią, o ile w ogóle to zrobią...

Ej no pisałem, że tak będzie xd kupiłem telefon z dużym ekranem by zmieściło się dużo treści to teraz mam duży ekran a treści jak na 5 calowym telefonie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no pisałem, że tak będzie xd kupiłem telefon z dużym ekranem by zmieściło się dużo treści to teraz mam duży ekran a treści jak na 5 calowym telefonie ;p
Dokładnie, nie po to mam taki wielki wyświetlacz żeby mieć wszystko duże, tylko żeby jak najwięcej treści skompresować na nim. Widzę że jest coraz gorzej, od zawsze używałem Nova Launcher, ale po aktualizacji na MIUI12 na RN9Pro już pojawiły się problemy z gestami i musiałem używać ori launchera, teraz chciałem znów odpalić Nova żeby zmniejszyć chociaż ikony i etykiety i dostałem od telefonu elegancki komunikat....

f52793e8b9843baee233721faa201674.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2022 o 18:05, ar22rb napisał:

Poradziłem sobie z 14 i nowy widok jest... Gdyby nie ten niedziałający Android Auto to całość byłaby na plus. A tak... Porazka.

PS. Szkoda, że nie da się wyłączyć tego pleyerka bo jest niefunkcjonalny. W sumie nie wiem z czym on działa...


 

Działa z aplikacją cast czyli projekcja sciagnalem i działa mi ze Spotify 

4 minuty temu, Osama napisał:

Widzę że jest coraz gorzej, od zawsze używałem Nova Launcher, ale po aktualizacji na MIUI12 na RN9Pro już pojawiły się problemy z gestami i musiałem używać ori launchera, teraz chciałem znów odpalić Nova żeby zmniejszyć chociaż ikony i etykiety i dostałem od telefonu elegancki komunikat....

f52793e8b9843baee233721faa201674.jpg

Z tego co wiem na 12.5.9 działo z aplikacją fluid navigation gestures trzeba było tylko wrócić do starszej wersji launchers teraz nie pamiętam numeru tej wersji. Na 13 nie działa

7 minut temu, Osama napisał:

Dokładnie, nie po to mam taki wielki wyświetlacz żeby mieć wszystko duże, tylko żeby jak najwięcej treści skompresować na nim. Widzę że jest coraz gorzej, od zawsze używałem Nova Launcher, ale po aktualizacji na MIUI12 na RN9Pro już pojawiły się problemy z gestami i musiałem używać ori launchera, teraz chciałem znów odpalić Nova żeby zmniejszyć chociaż ikony i etykiety i dostałem od telefonu elegancki komunikat....

f52793e8b9843baee233721faa201674.jpg

 

Teraz ja mam pytanie odnośnie czcionki.Region indie ? I jak się nazywa? Czy jakoś przeskoczyłeś możliwość używania na EEA czcionek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie odnośnie czcionki.Region indie ? I jak się nazywa? Czy jakoś przeskoczyłeś możliwość używania na EEA czcionek?
Nie chce mi się już kombinować w sumie, drażni mnie strasznie wielkość tego interfejsu ale muszę to jakoś przeboleć i liczyć że może to naprawią.

Tą czcionkę używam chyba od czasu RN5, po prostu pamiętam jej nazwę, wklepujesz w aplikacji motywy, pobierasz i instalujesz. Jeśli potrzebujesz znaleźć coś z całej biblioteki czcionek to zmieniasz na chwilę region na Indie i robi Ci się dodatkowa zakładka od czcionek, ustawiasz wybraną i wracasz na Szwajcarie jeśli chodzi o moją czcionkę to nazywa się "betonwa", mimo trochę innych polskich znaków to ona pasuje mi najbardziej z wszystkich które testowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Osama napisał:

Nie chce mi się już kombinować w sumie, drażni mnie strasznie wielkość tego interfejsu ale muszę to jakoś przeboleć i liczyć że może to naprawią.

Tą czcionkę używam chyba od czasu RN5, po prostu pamiętam jej nazwę, wklepujesz w aplikacji motywy, pobierasz i instalujesz. Jeśli potrzebujesz znaleźć coś z całej biblioteki czcionek to zmieniasz na chwilę region na Indie i robi Ci się dodatkowa zakładka od czcionek, ustawiasz wybraną i wracasz na Szwajcarie emoji16.png jeśli chodzi o moją czcionkę to nazywa się "betonwa", mimo trochę innych polskich znaków to ona pasuje mi najbardziej z wszystkich które testowałem.

Dziękuję za odp. Zaraz poszukam i sprawdzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordeczki, w końcu udało mi się przywrócić normalny rozmiar interfejsu
Więc tak, wchodzimy w ustawienia > dodatkowe ustawienia > ułatwienia dostępu > wzrok > rozmiar interfejsu i zmieniamy na XS, u mnie było na tej wartości więc najpierw ustawiłem na S zatwierdziłem i dałem na XS i wszystko wróciło do normy (albo nawet trochę mniejsze ), dodatkowo powędrowałem do ustawień programisty i w opcji "najmniejsza szerokość" (zaraz pod skalą animacji) zmieniłem wartość na 500dp z 514dp, teraz wszystko wygląda tak jak przed aktualizacją. f93aeec7f9f0fa1becf6ea9637f7326c.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OsamaXS to ja mam cały czas, a dalej jest za duże xd spróbuję ta wartość do zmienić 

Edit. MORDO! Zrobiłem jednak jak pisałeś, zmienilem interfejs na S i nic to nie zmieniło mimo, że miałem XS ustawiony na początku, ale dałem jeszcze raz na XS i wszystko wróciło do normy. Kocham Cię. Jeszcze mi android auto napraw. Ale mam ochotę sam w opcjach programistycznych AA zmienić rozdzielczość. Ale zobaczę jutro bo może teraz będzie okej po zmianie interfejsu w systemie, jak nie to w spróbuję w ustawieniach programistycznych android auto pogrzebać.

 

 

 

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@OsamaXS to ja mam cały czas, a dalej jest za duże xd spróbuję ta wartość do zmienić 
Edit. MORDO! Zrobiłem jednak jak pisałeś, zmienilem interfejs na S i nic to nie zmieniło mimo, że miałem XS ustawiony na początku, ale dałem jeszcze raz na XS i wszystko wróciło do normy. Kocham Cię. Jeszcze mi android auto napraw. Ale mam ochotę sam w opcjach programistycznych AA zmienić rozdzielczość. Ale zobaczę jutro bo może teraz będzie okej po zmianie interfejsu w systemie, jak nie to w spróbuję w ustawieniach programistycznych android auto pogrzebać.
 
 
 


Bawiłem się tym w AA. Zupełnie nic to nie daje, szkoda Twojego czasu. A ikonki w telefonie po aktualizacji miałem dobre, takie jak przed...

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ar22rb napisał:

Działa. Ok. Pojawił się kolejny widget. I smart hub który już nie działa bo jest dla wersji beta softu.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Nie miałem na razie czasu się z tym pobawić popatrzę poczytam i zobaczymy do czego to się nadaje.

obsługa urządzeń podączonych z telefonem z tego co zrozumiałem

Edytowane przez Bartek.012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Xiaomi dodało tą funkcję

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka



e8643b6344c73a45eed9b4f0093dba32.jpg
Aktualizacja posta:

Musiałem wyłączyć tą wirtualną pamięć RAM bo przez nią po 1 dniu normalnego działania aplikacje, gry czy mapy google zaczynały się zawieszać na kilka sekund (animacje, przewijanie) w przypadku map Google albo całe się wieszały i wywalały albo głosowe wskazówki jazdy się zawieszały (jakby jąkały) i urywały część tego co mówi jak jechać.

Wyłączyłem, telefon się zrestartował i wszytko wróciło do normy.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Netoper napisał:

To taki pic na wodę z tą pamięcią, to jest na identycznej zasadzie jak SWAP w windowsie, zarezerwowanie części dysku na plik wymiany, a wiadomo że pamięć dyskowa jest diablo powolna w porównaniu do RAM .

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

To nie jest pic na wodę, działa to dokładnie tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Netoper napisał:

Zgadza się działa, wykraja z powolnego dysku obszar pamięci który ma imitować wielokrotnie szybszy RAM.

No dokładnie tak ma to działać - nie wiem skąd zdziwienie i niedowierzanie.

A swoją drogą - zależnie od urządzenia, wbudowana pamięć jest już wystarczająco szybka.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak wyłączyłem tą rozszerzona pamięć i o ile gry już mi nie zacina co chwilę to google mapy nadal się głos zacina i urywa.

A teraz zauważyłem że jak oglądam filmy na aplikacji YouTube to też co kilka sekund zacina, zawiesza się obraz i po 2-3 sek leci dalej i znowu zawiesza.

Ktoś z was też tak ma?

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem zawieszenie całego systemu jak przeglądałem w opcjach programistycznych domyślnych sterowników GPU.

Bo wymuszeniu restartu, YouTube już nie tnie.

Żałuję że zaktualizowałem smarta do miui 13



A OK Google mam tą funkcję wyłączona.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak ma to działać - nie wiem skąd zdziwienie i niedowierzanie.
A swoją drogą - zależnie od urządzenia, wbudowana pamięć jest już wystarczająco szybka.
To zrób test prędkości jednej i drugiej pamięci, dla niektórych kierowców już Seicento jest szybkie, dla innych AMG zbyt wolny.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Osama napisał:
24 minuty temu, MatixYo napisał:
Działa wam stabilnie ładowanie bezprzewodowe na tym Miui 13? U mnie wydaje się często przerywać.

U mnie zdarzyło się kilka razy że przerwało w nocy. A zawsze patrze czy pokazuje się "szybkie ładowanie" po odłożeniu.

Jaką masz ładowarkę? Mi po restarcie działa stabilnie.

Edytowane przez MatixYo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Osama napisał:
35 minut temu, MatixYo napisał:
Jaką masz ładowarkę? Mi po restarcie działa stabilnie.

Xiaomi 20W tą białą leżącą.

To mam to samo. Myślałem, że masz mocniejszą. Tam się gdzieś pokazuje, że jest szybkie ładowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam to samo. Myślałem, że masz mocniejszą. Tam się gdzieś pokazuje, że jest szybkie ładowanie?
No można powiedzieć że Xiaomi ma 3 tryby ładowania, zwykle gdzie pokazuje Ci tylko "ładowanie", szybkie po kablu to poprostu "szybkie ładowanie" a na indukcji "MI turbo Charge", a to najszybsze po kablu to też "Mi Turbo Charge" z tą różnicą ze pokazuje % po przecinku, na indukcji 55w pewnie jest tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...