Skocz do zawartości

MI 4i - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Foorio

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy stoję przed dylematem zakupu telefonu dla żony. Ma być xiaomi tylko nie wiem czy Mi4i czy redmi note 2.

Wielkość ekranu nie ma znaczenia dla żony więc sam nie wiem kwoty podobne, nie wiem tylko jak wydajnosciowo. Wydaje mi się że Mi4i będzie dla niej lepszy jednak cały czas się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy stoję przed dylematem zakupu telefonu dla żony. Ma być xiaomi tylko nie wiem czy Mi4i czy redmi note 2.

Wielkość ekranu nie ma znaczenia dla żony więc sam nie wiem kwoty podobne, nie wiem tylko jak wydajnosciowo. Wydaje mi się że Mi4i będzie dla niej lepszy jednak cały czas się waham.

Tez mialem ten dylemant jednak w ostatecznosci wybralem redmi note 2. Mi4i w recenzjach wypada slabo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy stoję przed dylematem zakupu telefonu dla żony. Ma być xiaomi tylko nie wiem czy Mi4i czy redmi note 2.

Wielkość ekranu nie ma znaczenia dla żony więc sam nie wiem kwoty podobne, nie wiem tylko jak wydajnosciowo. Wydaje mi się że Mi4i będzie dla niej lepszy jednak cały czas się waham.

 

Jeśli nie przeszkadza ci, tzn jej trochę większy pobór prądu to kupiłbym Mi4i bo ma o wiele lepszy wygląd, aparat, głośnik i wibrację. Zarządzania CPU jeszcze nie ogarnęli niestety bo jak nic nie robisz to 6 rdzeni zasuwa i to wcale nie na małych częstotliwościach. Bodajże 800x4 i 950x2. Można to zredukować na pewno na 5.8.6 bo używałem modyfikacji z forum en.miui. Niestety ona tylko redukowała minimalne wartości, ale nie wyłączała rdzeni. Nie miałem ostatnio czasu na granie i buszowanie więc 4-5 dni chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem redmi note i zmieniłem bo miałem dość tego że nigdzie się nie mieścił. Mogę polecić mi4i bo jestem mega zadowolony. Teraz pi zmianie na v7 jest jeszcze lepiej. Ciekawa opcja jest też redmi 2 w wersji 2gb. Kupiłem mojej dziewczynie i jest zachwycona a trwa to już 2 miechy. Jedyny minus to brak podświetlenia dolnych klawiszy i słaby aparat do samojeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

u mnie klatkował, ale po przywróceniu do ustawień fabrycznych chodzi płynnie.

 

Ja natomiast mam inny problem.

 

Zainstalowałem 5.8.20 poprzez MI recovery (wcześniej próbowałem instalować poprzez TWRP, ale wyskakuje mi błąd Device or resource busy i firmware się nie instaluje), po czym chciałem zrobić factory reset, ale telefon się restartował, a ustawienia nie były kasowane. Okazało się, że update usunął Mi Recovery.

 

Zrootowałem ponownie telefon i za pomocą Flasify wgrałem Mi Recovery, ale nadal nie jest ono obecne. Sflaszowałem TWRP i tam przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych, ale instalacja z jego poziomu softu nadal nie jest możliwa - wyskakuje ten sam błąd, co powyżej. I teraz pytanie - w jaki sposób mam wgrać ponowną aktualizację?

 

Poza tym ta wersja chodzi płynnie, system android nie zużywa już tyle baterii, ale mam wrażenie, że zaś wyświetlacz zżera więcej energii i bateria w efekcie trzyma krócej. Ponadto kolory wyświetlacza jakby zmatowiały, czy ktoś jeszcze to zauważył?

Edytowane przez paeru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega wyżej przerywa instalację to robi głupotę bo jest wtedy wciąż pasek postępu i nigdzie nie jest napisane, że instalacja się nie udała. Z tego co pamiętam jest tylko warning, że nie udał się mount data czy coś takiego. Choć /data montuje się bez problemu.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

nie przerywam instalacji, wręcz przeciwnie, a pasek postępu stoi w miejscu. Finalnie wyskakuje komunikat na czerwono w stylu installation aborted. Teraz nie pamiętam dokładnie...

 

Ten sam objaw miałem już nawet przy instalacji MIUI POLSKA na sklepowym sofcie, ale wtedy po prostu wgrałem ponownie MI Recovery i wgrałem nim.

Edytowane przez paeru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zrobię fotę następnym razem, kiedy będę instalował. Głupi nie jestem, czytałem dużo przed instalacją, wklepywałem tez komunikat do googli i chociaż pisali, żeby czekać, to jak mówię - finalnie wyrzuca błąd i żaden system się nie instaluje.

A BTW, jest jakikolwiek sposób, żeby przywrócić MI Recovery?

Edytowane przez paeru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś musi być powalone. Pytanie co dokładnie mówi komunikat i jaki jest log z tej instalacji. Chyba najlepiej zrobi miflash i na czysto twrp + rom pl.

Wysłano z MI Note

 

Jeżeli to pomoże, to tak wygląda ten komunikat: 

mount: failed to mount /dev/block/bootdevice/by-name/use rdata at /data: Device or resource busy

 

ale potwierdzam, pomimo tego komunikatu w TWRP, wszystkie updatey przechodzą do końca i działają bez problemu. 

Edytowane przez TePe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem instalację miui polska. U mnie powyższy komunikat również się pojawił i również, mimo tego, instalacja przebiegła pomyślnie. ROM działa bardzo dobrze, nie zaobserwowałem większych problemów. Z jednym może wyjątkiem. Nie wiem na ile to problem, a na ile ciekawostka. Mam dwie karty sim, z tego jedna do netu z sieci lycamobile. Na wcześniejszym romie International normalnie się zgłaszała. Natomiast po zmianie zgłasza się sieć plus i cały czas mam komunikat, że jestem w roamingu. Spowodowało to pewne komplikacje gdy przyszło do konfigurowania internetu. Ostatecznie ruszył, ale wciąż nie wiem na ile obecna sytuacja jest normalna.

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie do użytkowników mi4i . Czy wy też macie problem z aplikacją INTERNET ? Chodzi mi konkretnie o to że jak troszkę dłużej popracuje nie pozamykam kart to w pewnym momencie zawiesza się tak że tylko reset pomaga. Niestety musiałem wrzucić chroma bo nie dało się tak 3 razy resetować telefon. Druga sprawa to już wcześniej pisałem , mam problem podczas dzwonienia . Kiedy dzwonie czujnik zbliżeniowy wygasza ekran . Czasami jest tak że gdy kończę rozmowę i odsuwam telefon to mogę kliknąć czerwoną słuchawkę która przerywa rozmowę . Niestety zdarza się też tak że telefon podczas rozmowy blokuje się , słychać dźwięk blokowania i w momencie jak kończę rozmowę to muszę odblokować bocznym przyciskiem ekran i dopiero później mogę zakończyć rozmowę czerwoną słuchawką .

Miał lub nadal ma ktoś Was takie przeboje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8.20 nie działa Titanium Backup, a na pewno nie działa przywracanie aplikacji. Ja zainstalowałem SuperSu, uruchomiłem bez aktualizacji, dodałem uprawnienia do roota dla SuperSu w Panelu sterowania i jeszcze raz uruchomiłem SuperSu i zaktualizowałem biblioteki. Po tej aktualizacji po uruchomieniu TB, uprawnienia roota nadaje SuperSu i wszystko działa w TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...