Jump to content

idee fixe

Użytkownicy
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by idee fixe

 1. Mój mi4i miał wczoraj mały wypadek, wskutek którego stał się trochę nieużywalny. W efekcie zaszła konieczność zakupienia w trybie nagłym nowego telefonu. Tym sposobem stałem się właścicielem Redmi Note 4.
 2. Czemu olewany? Romy dev w wersji global są normalnie co tydzień. Ten, co wrzuciłeś to wersja stabilna. Dziś mi się pokazała do aktualizacji przez OTA
 3. Wczoraj zainstalowałem nowego deva. I tak jak do tej pory wszystko było bezproblemowo, tak tym razem cosik się schrzaniło. Zamiast dźwięku w głośniku (jakiegokolwiek - czy to dzwonek, czy muzyka, czy powiadomienie) słychać głośne pierdzenie. Dźwięk na słuchawkach normalny. Zainstalowałem w miejsce tego romu ostatni stable, to z kolei cały czas wyskakuje jakiś błąd z usługami Google.
 4. Dzięki. W sumie wciąż się zastanawiam czy takie przejście ma sens i da cokolwiek.
 5. Mam rozwojową. Chodzi o to, czy chcąc ewentualnie rozwojową zastąpić stabilna, mogę to zrobić z poziomu telefonu. W aplikacji "aktualizacje" jest opcja ręcznego wyboru romu.
 6. Pytanko mam, może głupie. Czy mając wersję rozwojową rom stable mogę zainstalować przez updater w telefonie (na zasadzie ręcznego wybrania romu do instalacji)?
 7. Nie wydaje mię się. W sensie - żeby to było potrzebne. Dziś rano aktualizacja była już dostępna. Wszytko poszło gładko, problemów na razie nie zaobserwowałem.
 8. Poczynając od 11 lipca ma być udostępniana beta romu global. Więc po tym dniu trza się spodziewać. W sierpniu ma być wydanie stabilne.
 9. Potwierdzam opinie o Jabra. Dziadostwo - fatalna jakość dźwięku, jeszcze gorsza trwałość.
 10. Nie ma za co Co do TWRP - zrobiłem właśnie aktualizację do 6.5.26. Była widoczna w OTA - telefon nie pobierał pełnego romu, tylko jakieś 106 MB danych. Ciekaw jestem zatem, czy przy aktualizacjach w tym trybie też by rozjeżdżało TWRP, ewentualnie wymagało ponownej instalacji dodatków?
 11. Ja wgrałem normalnie i nic się nie wydarzyło. Z tą różnicą, że global usunął TWRP i nie da się wygrać dodatków miui Polska. Tzn.pewnie trzeba by najpierw wgrać na nowo TWRP, ale nie chce mi się bawić, zwłaszcza jeśli po każdej aktualizacji trzeba by to powtórzyć.
 12. Dla mnie Gmail to jest jakiś kosmos. Ja się nie potrafię połapać interfejsie tej aplikacji. Natywna miui niestety nie jest zbyt wygodna. Przetestowałem kilka szukając alternatywy i jak na razie najlepszą jest klient firmy WPS. Ładny, przejrzysty, szybki i bezawaryjny.
 13. Gorzej, czyli jak? U mnie norma to dwa dni na pełnym ładowaniu. Przy dwóch kartach sim aktywnych. Najbardziej drenuje baterię włączona transmisja danych. Dlatego ja wyłączam gdy niepotrzebna. I dlatego tak bardzo brakuje mi funkcji z Xperii, która wyłącza automatycznie transmisję danych przy wygaszeniu ekranu.
 14. Kupiłem go za coś koło 1200 zł, co w owym czasie było porównywalne z nvidią. Ale fakt, to wciąż ponad budżet
 15. Rozważałem zakup. A nawet byłem właściwie zdecydowany. Zrezygnowałem z dwóch powodów. Po pierwsze - dokopałem się do opinii o lagującym procesorze. A że wcześniej miałem tablet ze starszą wersją Tegry i nie było mi to zjawisko obce, uznałem tę opinię za wielce prawdopodobną. Po drugie - okazało się, że ten sprzęt ma skłonność do bardzo nieprzyjemnej przypadłości w postaci pękającej obudowy. Dałem se spokój. Kupiłem ostatecznie Sony Z3 tablet i jestem z niego bardzo zadowolony.
 16. Jeśli chodzi o bezprzewodowe, to miałem sposobność wypróbować dwa modele. Najpierw były Plantronics backbeat 903+. Niezła jakość dźwięku, bardzo wytrzymała bateria, duża funkcjonalność. Niestety gdy spociło się ucho, dźwięk stawał się dramatyczny. A po dwóch tygodniach w ogóle umarły. Nie polecam. Wymieniłem je na Jabrę sport. Tu zaleta była jedna - możliwość sterowania Endomondo. Bardzo wygodne rozwiązanie. Poza tym: - dźwięk płaski jak decha - żałośnie krótki czas pracy na baterii - umarły po trzech miesiącach. Wymieniono na gwarancji na nowe, które umarły po około roku. Nie polecam. Strata kasy. Po tych doświadczeniach kupiłem zwykłe słuchawki sportowe Panasonic. Kosztowały bodajże 60 zł. Grają bardzo dobrze, działają bez zarzutu. Ale nie dają możliwości sterowania telefonem i nie mają mikrofonu. Jeśli komuś na tym zależy, można spróbować opcji hybrydowej. Są takie zestawy Nokii - kostka ze sterowaniem, którą można przypiąć np.do koszulki, a do niej wpina się dowolne słuchawki. Kiedyś tak praktykowałem i zasadniczo sprawdzało się bardzo dobrze. Niestety wysiadło sterowanie głośnością.
 17. To jest najprawdopodobniej osłonka w głośniczku (tym do słuchania rozmów),która jest luźna. Mam tak samo, choć telefon inny (acz podobny).
 18. Od jakiego dostawcy? Spróbuj włączyć transmisję danych w roamingu.
 19. Dostęp do lte zależy od taryfy operatora. Choć chyba dziś raczej jest już w standardzie.
 20. Przycisza dźwięk muzyki, czasem w dość nieoczekiwanych momentach, nie tylko przy nadawaniu komunikatów dotyczących treningu, i nie przywraca właściwej głośności. Albo robi to dopiero po następnym komunikacie. Najlepsze, że na słuchawkach przewodowych efekt też występuje. Sprawdziłem. I również głośność zmienia się wówczas na ustawieniach bluetooth.
 21. Z łączeniem problemu nie mam. Tylko z dźwiękiem. Ale słuchawki i tak właśnie padły (straszny szmelc) i sprawdzę na normalnych.
 22. Kurka, mam problem czasem, w którym wątku pisać to, co mam zamiar napisać. Czy tym, który dotyczy modelu, czy romu, czy jeszcze gdzie indziej Niech będzie tu. Parę spostrzeżeń. Po pierwsze, telefon na aktualnym romie działa świetnie. Wcześniej np. animacje przejścia między pulpitami lekko klatkowały, teraz chodzą płynniutko. Ogółem telefon działa jakby szybciej i płynniej. Po drugie, mam wrażenie, że profile baterii nie działają jak należy. Bezpośrednio po wgraniu systemu są wyłączone. Po uruchomieniu - bateria trzyma krócej. Jakby przestało działać usypianie aplikacji po wygaszeniu ekranu. Widać to szczególnie gdy porównać stan baterii po nocy. Po trzecie - mam wrażenie, że w kolejnych wersjach systemu zużywa coraz mniej ramu. Obecnie po świeżym uruchomieniu i zamknięciu wszystkich procesów mam wolne 1,2 gb. Wcześniej było max. 1 gb. Po czwarte - poprawiła się funkcjonalność odtwarzacza muzyki. Jest wreszcie przeglądanie po wykonawcach i albumach. Nie ma widoku online,który wyświetlał jakieś chińskie krzaki, więc jest super. Jedyny feler obecnie, to fakt, że nie sczytuje kolejności utworów w albumie po tagach :/ Po piąte - znikła mi opcja wyszukiwania dodatkowych dźwięków dzwonka on line. A te systemowe są takie sobie. Same melodyjki jakieś... Wreszcie po szóste. Endomondo nie za bardzo współpracuje z odtwarzaczem muzycznym. Poza tym zdarza się, że przycisza dźwięk na słuchawkach bluetooth i nie przywraca do pierwotnego poziomu.
 23. Korzystałem dotychczas z nokiowskiej, ale wkurzać mnie zaczęła pokazując czasem idiotyzmy. Na razie korzystam z googla. Przy okazji dłuższej trasy będę o tym myślał. Zwłaszcza zagranicą.
 24. Cóż, wychodzi, że nic innego nie pozostaje Dzięki
×
×
 • Create New...