Jump to content

MI 4i - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Foorio
 Share

Recommended Posts

Wracając do mojego wcześniejszego pytania o odpowiednik trybu stamina w miui - utwierdzam się w przekonaniu, że przydałoby się coś takiego bardzo. Przy wyłącznej transmisji danych telefon przez noc zużywa raptem kilka pkt. proc. ze wskaźnika stanu baterii. Natomiast przy włączonym bateria czasem leci w tempie zdecydowanie nieprzyzwoitym.

No chyba, że tego w ogóle nie ma :D

Są pewne braki. Np.odtwarzacz muzyczny - wygląda świetnie, ale funkcjonalnie jest trochę ograniczony. Ot, przydałoby się choć mieć możliwość przeglądania po albumach i wykonawcach. Albo album foto. Niektóre opcje są dostępne tylko przy włączonej synchronizacji z chmurą. Byłoby też dobrze mieć np. opcję synchronizacji z kontem googla i innymi. Wreszcie aplikacja do poczty - mogłaby chociaż pokazywać liczbę nieprzeczytanych wiadomości osobno dla każdego konta.

Tak stopniowo odkrywam takie różne niuanse.

A właśnie działa Tobie muzyka online? Pamiętam że na 5.8.6 mogłem ściągać muzyka teraz ciągle info że utwór niedostępny. Foty i tak wrzucam na album Flickr więc nie ma tragedii. W aplikacji poczta jest wybór "widok łączony" ale przy każdym wejściu trzeba zaznaczać. Szkoda bo to by rozwiązało problem prawie.

Jeszcze pytanie. Tobie też w galerii bardzo dużo czasu zajmuje rotacja zdjęcia?

A właśnie działa Tobie muzyka online? Pamiętam że na 5.8.6 mogłem ściągać muzyka teraz ciągle info że utwór niedostępny

Nie wiem, nie używam ;)

W aplikacji poczta jest wybór "widok łączony" ale przy każdym wejściu trzeba zaznaczać.

No właśnie mi pasuje widok osobno. Ot, chodziłoby o taki detal, żeby przy rozwijaniu liczby kont widoczna była liczba nieprzeczytanych wiadomości przy każdym z nich.

Jeszcze pytanie. Tobie też w galerii bardzo dużo czasu zajmuje rotacja zdjęcia?

To zależy co rozumiesz przez dużo czasu. Obraca zdjęcie z lekkim poślizgiem, ale nie takim, który uznałbym za irytujący. Sekunda może?

Chciałbym zgłosić błąd w Miui Polska. Jak mam włączoną transmisję danych i podłącze się pod otwartą sieć to i tak internet jest od operatora. Dopiero wyłączenie transmisji danych powoduje korzystanie z WiFi. Mam najnowszy rom. Proszę o pomoc ;)

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

No a jak sprawa wygląda na Wi-Fi w domu. Działa normalnie¿ Bo ja miałem nie raz nie dwa taką sytuację że niby był w zasięgu a nie pobierał danych i było to np. W galerii handlowej. Czasami sieci są niby bez zabezpieczeń a zabezpieczenia są. Nie wydaje mi się że bug. Ja dzięki kolegom z forum odkryłem że można pozbyć się wszystkich problemów za pośrednictwem miflash :) serio. Też miałem dwa duże problemy i po czyszczeniu i wgraniu wszystko odeszło ;) polecam !

Mam wgrany obecnie MIUI 7 5.9.1. Nadal występuje na nim jednak straszny battery drain, urządzenie w ogóle nie usypia a większości jak jest ekrany zgaszony działa na 960 mhz. Czy ktokolwiek sobie z tym problemem poradził poza wgraniem custom roma ?

Wgrywał ktoś cm12 ? Bo chyba na tym się skończy, tym bardziej że dostępny jest custom kernel na niego.

Edited by Jurigag

Ja nie mam problemów z WiFi w domu.

@Jurigag

Zrób wipe battery po naładowaniu do 100%. W moim Mi bateria jest zaletą.

BTW na Xda jest fix na częstotliwości pracy procesora ;)

Edited by cyanoone

Zapytam kolejny raz użytkowników mi4i. Macie może taką sytuację że w czasie rozmowy telefon się blokuje? Po zakończeniu rozmowy trzeba odblokować żeby zaskoczyć rozmowę. Jest to o tyle dziwne że dzieje się nieregularnie. Czasami po 5 sekundach rozmowy czasami po 40 sekundach A czasami wszystko jest ok. Acid poradził żebym zrobił czyszczenie i instalacje miflash. Tak zrobiłem później 5.9.1 i była bajka do instalacji 5.9.10. Ja już nawet mam shize że to przez pyłek który zbiera się w otworze na głośnik i czujnik . Mam szkło . Normalnie mega mnie to irytuje.

Wysłano z Mi4i

Ciekawe czy tak będzie już zawsze czy ktoś coś z tym zrobi. Czasami w pracy mogę kogoś obgadać i ten ktoś może to słyszeć :) dziwne jest to że po flashu miflashem i instalacji miuipl na wersję dev china nie miałem takiej sytuacji ani razu. Niestety w piątek po aktualizacji zaczęło się od nowa. Nie wiem może zbieg okoliczności.

Wysłano z Mi4i

U mnie też się wygasza, ale jak nacisnę klawisz odblokowania to odrazu mogę zakończyć rozmowę, mam tak za każdym dzwonieniem.

Nie no ja też mogę odblokować . No ale chyba nie tak powinno być. Mnie to bardzo denerwuje. Fakt mam to rzadziej niż Ty Ale i tak nie cieszy mnie to.

Wysłano z Mi4i