Jump to content

idee fixe

Użytkownicy
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

858 profile views

idee fixe's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. Mój mi4i miał wczoraj mały wypadek, wskutek którego stał się trochę nieużywalny. W efekcie zaszła konieczność zakupienia w trybie nagłym nowego telefonu. Tym sposobem stałem się właścicielem Redmi Note 4.
 2. Czemu olewany? Romy dev w wersji global są normalnie co tydzień. Ten, co wrzuciłeś to wersja stabilna. Dziś mi się pokazała do aktualizacji przez OTA
 3. Wczoraj zainstalowałem nowego deva. I tak jak do tej pory wszystko było bezproblemowo, tak tym razem cosik się schrzaniło. Zamiast dźwięku w głośniku (jakiegokolwiek - czy to dzwonek, czy muzyka, czy powiadomienie) słychać głośne pierdzenie. Dźwięk na słuchawkach normalny. Zainstalowałem w miejsce tego romu ostatni stable, to z kolei cały czas wyskakuje jakiś błąd z usługami Google.
 4. Dzięki. W sumie wciąż się zastanawiam czy takie przejście ma sens i da cokolwiek.
 5. Mam rozwojową. Chodzi o to, czy chcąc ewentualnie rozwojową zastąpić stabilna, mogę to zrobić z poziomu telefonu. W aplikacji "aktualizacje" jest opcja ręcznego wyboru romu.
 6. Pytanko mam, może głupie. Czy mając wersję rozwojową rom stable mogę zainstalować przez updater w telefonie (na zasadzie ręcznego wybrania romu do instalacji)?
 7. Nie wydaje mię się. W sensie - żeby to było potrzebne. Dziś rano aktualizacja była już dostępna. Wszytko poszło gładko, problemów na razie nie zaobserwowałem.
 8. Poczynając od 11 lipca ma być udostępniana beta romu global. Więc po tym dniu trza się spodziewać. W sierpniu ma być wydanie stabilne.
 9. Potwierdzam opinie o Jabra. Dziadostwo - fatalna jakość dźwięku, jeszcze gorsza trwałość.
 10. Nie ma za co Co do TWRP - zrobiłem właśnie aktualizację do 6.5.26. Była widoczna w OTA - telefon nie pobierał pełnego romu, tylko jakieś 106 MB danych. Ciekaw jestem zatem, czy przy aktualizacjach w tym trybie też by rozjeżdżało TWRP, ewentualnie wymagało ponownej instalacji dodatków?
 11. Ja wgrałem normalnie i nic się nie wydarzyło. Z tą różnicą, że global usunął TWRP i nie da się wygrać dodatków miui Polska. Tzn.pewnie trzeba by najpierw wgrać na nowo TWRP, ale nie chce mi się bawić, zwłaszcza jeśli po każdej aktualizacji trzeba by to powtórzyć.
 12. Dla mnie Gmail to jest jakiś kosmos. Ja się nie potrafię połapać interfejsie tej aplikacji. Natywna miui niestety nie jest zbyt wygodna. Przetestowałem kilka szukając alternatywy i jak na razie najlepszą jest klient firmy WPS. Ładny, przejrzysty, szybki i bezawaryjny.
 13. Gorzej, czyli jak? U mnie norma to dwa dni na pełnym ładowaniu. Przy dwóch kartach sim aktywnych. Najbardziej drenuje baterię włączona transmisja danych. Dlatego ja wyłączam gdy niepotrzebna. I dlatego tak bardzo brakuje mi funkcji z Xperii, która wyłącza automatycznie transmisję danych przy wygaszeniu ekranu.
 14. Jeśli chodzi o bezprzewodowe, to miałem sposobność wypróbować dwa modele. Najpierw były Plantronics backbeat 903+. Niezła jakość dźwięku, bardzo wytrzymała bateria, duża funkcjonalność. Niestety gdy spociło się ucho, dźwięk stawał się dramatyczny. A po dwóch tygodniach w ogóle umarły. Nie polecam. Wymieniłem je na Jabrę sport. Tu zaleta była jedna - możliwość sterowania Endomondo. Bardzo wygodne rozwiązanie. Poza tym: - dźwięk płaski jak decha - żałośnie krótki czas pracy na baterii - umarły po trzech miesiącach. Wymieniono na gwarancji na nowe, które umarły po około roku. Nie polecam. Strata kasy. Po tych doświadczeniach kupiłem zwykłe słuchawki sportowe Panasonic. Kosztowały bodajże 60 zł. Grają bardzo dobrze, działają bez zarzutu. Ale nie dają możliwości sterowania telefonem i nie mają mikrofonu. Jeśli komuś na tym zależy, można spróbować opcji hybrydowej. Są takie zestawy Nokii - kostka ze sterowaniem, którą można przypiąć np.do koszulki, a do niej wpina się dowolne słuchawki. Kiedyś tak praktykowałem i zasadniczo sprawdzało się bardzo dobrze. Niestety wysiadło sterowanie głośnością.
×
×
 • Create New...