Jump to content

Miui 12 Android 11 Zniknęły dymki czatu Messenger

Recommended Posts

Cześć, 

Mam problem po aktualizacji xiaomi.eu do androida 11. 

Zmieniły się dymki czatu messengera, zamiast okrągłych są kwadratowe, poza tym po kliknięciu w nie, nie da się przewinąć konwersacji ani odpowiedzieć na wiadomość.

Messengera zaktualizowałem do wersji beta, myśląc, że to rozwiąże problem. Bez skutku.

Szukałem w ustawieniach, na xda coś wyczytałem o ustawieniach dymków w opcjach programistycznych, jednak tam tego nie znalazłem.

Sam android chodzi płynnie, bateria tak jak na 10.

EDIT: Dymki kompletnie zniknęły po reinstalacji messengera. W ustawieniach powiadomień aplikacji, jak zaznaczam "pływające powiadomienia", to po jakimś czasie opcja jest odznaczona.

Pozdrawiam

Edited by wozzo
  • 1 month later...

To wychodzi na to, że to jednak wina MIUI a nie samego Androida11. 
Na S20Ultra dostałem aktualizację do One UI3.0 z Androidem11 i na Samsungu działa wszystko jak należy. 
Na Xiaomi Mi10 Pro nie działa. Nawet te całe "bubbles" nie działają jak należy bo nie ma + do dodawania aplikacji czy konwersacji. 
Trzeba czekać na poprawę Miui. 

• 3 weeks later...

Witam,  ja myślę że to wina aktualizacji miałam ten sam problem z samsungiem s20 ,zniknęły dymki nawet połączenia  z mesengera były tylko na pasku powiadomień.  

Myślę że rozwiązałam problem ; ustawienia- powiadomienia -ustwienia zaawansowane -  bąbelki ( są trzy opcje ) . I wszystko będzie grało jak jeszcze wejdziemy  i zaznaczymy  w messenger - dymki - wszystkie lub tylko wybrane lub brak , jak kto woli . 

Opcje w ustawieniach mesengera pojawią się tylko wtedy gdy w ustawieniach zaznaczymy bąbelki. 

Edited by Gosia51
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Gdzieś czytałem, że instalacja starej wersji Msg pomaga... natomiast nadal nie jest to pełne rozwiązanie problemu tak jak powinno to wyglądać. Ostatnio miałem aktualizację MIUI do 12.1.4 (edycja stabilna) i potwierdzam, że problem nadal występuje.

Mam tak samo po ostatniej aktualizacji miui 12.1.1(RFNEUXM). Po kliknięciu dymka okno czatu otwiera się tylko w połowie, ale wychodzi na to że to wcale nie otwiera się w aplikacji Messenger bo w ustawieniach obecnego czatu widnieje opcja "otwórz w Messenger"(zdjęcie profilowe rozmówcy>ustawienia). Także zdecydowanie to wina miui bo przed aktualizacją było wszystko w porządku.

Edited by ostry92

U mnie to samo po aktualizacji na MIUI Global 12.1.1.0(RFNEUXM) dymki czatu z Messenger nie nadają się do użytkowania. Raz się pojawiają za chwile znika i nie da się potem z niego korzystać masakra... Przed aktualizacją było wszystko w porządku. Da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji? Albo czy planowana jest jakaś poprawka tego??