Skocz do zawartości

Zasięg Gps - Nie Za Słaby?


Ari93

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na spacerze postanowiłem w końcu przetestować trochę GPSa, pogoda ładna, nie duże cumulusy na niebie.

I co? No właśnie... coś tu nie gra. Screena wykonałem po ok 15-20min spaceru.

post-1261-0-23228100-1428848099.png

Zasięg cienki, podobny/lepszy miałem na MI2 w budynku... ilość satelit? MI2 widział ponad 20 z czego używał ok 15. Dokładność na MI2 ok 2x większa.

Zaczynając pisać tego posta odpaliłem GPS testa na 2 telefonach, MI2 bez dostępu do internetu znalazł na razie 4 o zasięgu ok 20-30, MI4 z internetem, agps itp cały czas 0...

To się chyba nadaje na gwarancje tylko że z drugiej strony... przecież "jakoś" działa. Będę musiał przetestować to jeszcze w trasie.

Btw, czemu z żadnym glonasem się nie połączył...?

post-1261-0-23228100-1428848099_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mi2 z jakimś starszym miui jeszcze korzysta z glonasów ;P

Telefony sobie leżą i leżą... MI2 widzi 15 a połączony z 7-10 dokładność głównie 40-50 z czasami wyskokami do 100 a MI4... też znalazł coś, widzi do ok 10 połączony był z 6 ale tak niestabilnie to działa... raz nawet widział 2 i połączony był z 1. Średnio połączony z 4-5 w porywie fixa trzymał nawet przy 3 połączeniach ;P Dokładność ok 150 ale często ginie FIX jak i satelity. Siła połączenia z tymi samymi satelitami jest na MI2 średnio większa o ok 7 pkt.

 

Acid wg. Ciebie nadaje się to na gwarancje? Ewidentnie coś tu nie gra z tym gpsem (teraz znowu widzi tylko 3 satelity gdzie MI2 cały czas widzi 17)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładność głównie 40-50 z czasami wyskokami do 100

Może nie na temat, ale nie byłoby Ci wygodniej gdybyś przełączył na dane metryczne? :wink:

Jeśli chodzi o poziom sygnału GPS, to Mi4 kozakiem nie jest. Jeden z gorszych pod tym względem jakie miałem. Ale w praktyce radzi sobie nieźle. Mimo tego, że czas oczekiwania na fiksa w GPS Test bywa długi (czasem 30 sek, czasem nawet 1,5 min), to w realnej "walce" jest gotowy zanim wpiszę adres i zapnę pas.

Glonass jest wyłączony w build.prop. Zobacz gps.conf ostatnia linijka. Żeby nie było, Glonass jest wyłączony normalnie w Androidzie. Gps.conf w MIUI jest praktycznie taki jak aosp Androida.

Nie modyfikowałem żadnego z tych plików, a tu niespodzianka:

Screenshot_2015_04_16_01_22_32.jpgScreenshot_2015_04_16_01_35_52.jpgScreenshot_2015_04_16_01_36_59.jpg

 

EDIT 4 maja

Właśnie wróciłem z kilkudniowej wycieczki.

Szukając "stabilnego" romu trafiłem na wersję 5.1.30, która po zainstalowaniu przedstawia się w telefonie jako... rozwojowa.

GPS na tym romie nie nadaje się do użytku. Dokładność w metrach (!) od 30 do 150. Oczekiwanie na fix: 10 minut. Czasem po 30 minutach nie ma fixa.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nadaje się to na gwarancje?

Spróbuj na innym romie. Jeżeli będzie to samo, to oczywiście trzeba reklamować.

 

Daj spokój jaka gwarancja? Masz sprawny gps i tyle. To jest coś co się nie psuje.

Miejmy nadzieję że to tylko kwestia romu. Spróbuję znaleźć taki, w którym nie działają inne, mniej dla mnie ważne funkcje, ale za to GPS będzie sprawny.

@Acid, który Twoim zdaniem?

5.2.27: Poprawki w GPS (gps.conf)

czy

5.3.13: Drobne poprawki w GPS

Nie chciałbym tego robić metodą prób i błędów.

Budowa? Metalowa ramka?

Producent powinien przewidzieć wpływ konstrukcji telefonu na działanie GPS.

 

Stare dane AGPS?

Nie korzystam z AGPS. Ale jeszcze niedawno radził sobie bez tego.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja? Z pewnością ostatnia. Czyli 5.5.1 w tej wersji nic nie zmieniam w gps prócz serwerów NTP dla szybszego fixa. Oczywiście jak chcesz mieć czysto to zrób Wipe by usunąć dane AGPS. A najszybciej MiFlash.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmieniam w gps prócz serwerów NTP dla szybszego fixa.

Czy to ma znaczenie w sytuacji gdy telefon nie jest połączony z internetem?

Brałem pod uwagę wersje 5.2.27 i 5.3.13, bo tylko w tych były w opisie wzmianki o GPS.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma znaczenie w sytuacji gdy telefon nie jest połączony z internetem?

Brałem pod uwagę wersje 5.2.27 i 5.3.13, bo tylko w tych były w opisie wzmianki o GPS.

 

Ma znaczenie. GPS jedynie pozycjonuje urządzenie. Wszystkie informacje dodatkowe (również wspomaganie pozycjonowania) jak choćby sytuację na drogach, etc. masz dzięki AGPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o pozycjonowanie (jedynie) mi chodzi. Nie interesują mnie w tym przypadku dane o sytuacji na drodze. AGPS ma swój udział również w pozycjonowaniu. Ja nie korzystam z AGPS.

Doprecyzuję pytanie: czy wpisy o serwerach NTP mają znaczenie, gdy wyłączymy połączenie internetowe? Serwer NTP to przecież www.**** więc bez połączenia internetowego żadnych informacji z niego nie uzyskam?


sytuację na drogach, etc. masz dzięki AGPS

Oj... na pewno? Nigdy nie włączam AGPS, a mam info o sytuacji na drogach.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o pozycjonowanie (jedynie) mi chodzi. Nie interesują mnie w tym przypadku dane o sytuacji na drodze. AGPS ma swój udział również w pozycjonowaniu. Ja nie korzystam z AGPS.

Doprecyzuję pytanie: czy wpisy o serwerach NTP mają znaczenie, gdy wyłączymy połączenie internetowe? Serwer NTP to przecież www.**** więc bez połączenia internetowego żadnych informacji z niego nie uzyskam?

Oj... na pewno? Nigdy nie włączam AGPS, a mam info o sytuacji na drogach.

 

Pokaż mi jeszcze tylko gdzie w ustawieniach masz przełącznik służący do włączania/wyłączania AGPS :)

 

Co zaś do pozycjonowania. Różnicę pomiędzy sytuacją kiegy dane internetowe są wykorzystywane, a kiedy nie są, możesz zobaczyć tutaj:

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/5261-miui-551/page-11#entry60077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi a juz nie ma we wspolczesnych komorkach oocji wlacz wylacz agps? Z tego co pamietam z nokii 7600 classic mialem takie cos. Jak jest w obecnych? Wtedy to byla norma, gdyz nie bylo jeszcze apkietow internetowych a za neta w komorce placilo sie sporo :smile:

 

Niby jest możliwość wyboru pomiędzy pozycjonowaniem w oparciu o "Wi-Fi i sieci komórkowe", "GPS" i "GPS plus Wi-Fi i sieci komórkowe", jednak pewności czy to właśnie jest AGPS nie mam. Tak jak napisałęś, kiedyś w telefonach było ustawienie wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi jeszcze tylko gdzie w ustawieniach masz przełącznik służący do włączania/wyłączania AGPS :)

Tu:

Screenshot_2015_05_04_14_55_14.jpg

 

Co zaś do pozycjonowania. Różnicę pomiędzy sytuacją kiegy dane internetowe są wykorzystywane, a kiedy nie są, możesz zobaczyć tutaj:

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/5261-miui-551/page-11#entry60077

Ależ ja tego nie kwestionuję. Z całą pewnością po włączeniu danych lokalizacja powinna działać sprawniej. Ale nie ma to nic wspólnego z informacjami o ruchu drogowym. Niektóre aplikacje (np.: Here, Google Maps) mogą pobierać takie informacje z internetu, z serwerów Googla'a, czy producenta oprogramowania.

Ale ja nie o to pytałem.

Powtórzę:

czy wpisy o serwerach NTP mają znaczenie, gdy wyłączymy połączenie internetowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przy całkowitym braku sieci nie połączy się z serwerami. Ale to nie diała tylko w tej chwili. Dane mogą być pobrane w tle w dowolnym czasie. Jeżeli neta nie masz wcale to nic nie dają.

 

AGPS przyspiesza lokalizację, bo odbiornik wie jakich sateltów szukać, zamiast wszystkich. Tylko tyle i aż tyle. Niw wiem jaki masz problem z AGPS, ale tylko utrudniasz ustalenie pozycji.

 

Oczywiście po ustaleniu pozycji AGPS nie jest potrzebny. Różnica to tzw. zimny lub ciepły start poczytaj

http://pdaclub.pl/forum/pocket-pc-gps-ogolnie/ttff-hot-start-cold-start-fix-o-co-tu-chodzi/

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Moim zdaniem żadnego, jeśli nie korzystam z połączenia internetowego. A często jestem w takiej sytuacji.

5.5.1 w tej wersji nic nie zmieniam w gps prócz serwerów NTP dla szybszego fixa.

Więc w moim przypadku ta zmiana nie ma znaczenia.

A jakie zmiany w wersji 5.1.30 spowodowały że GPS praktycznie nie działa? I nie działa mimo połączenia z internetem. Trudno wszak 10 minut oczekiwania na fix i dokładność rzędu 100 m nazwać działaniem.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zmiany w wersji 5.1.30 spowodowały że GPS praktycznie nie działa? I nie działa mimo połączenia z internetem. Trudno wszak 10 minut 

A ja wiem... weź wgraj 5.5.1 i przestań męczyć. Do GPS używaj neta bo tak teraz jest w smartfonach.

Wszystko działa na tej wersji i tyle. Jak nie to wipe i za okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadaje się to na gwarancje?

Myślę że nie, bo sprzęt jest w porządku.

Screenshot_2015_05_05_09_21_43.jpgScreenshot_2015_05_05_09_21_54.jpg

Tak to wygląda na romie MK51.1-cancro-201505050113-NIGHTLY, w budynku (!), bo nie zdążyłem wyjść na zewnątrz.

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...