Jump to content

miki_

Użytkownicy
 • Posts

  227
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by miki_

 1. Czy ktoś wie gdzie można kupić oryginalną baterię do Mi notebook Pro 15" ? 1. Kupiłem z ALiexpress, niby oryginalna baterię. https://pl.aliexpress.com/item/1005002351214167.html Okazało sie, że to jest badziewna podróbka. Nowy laptop działał na baterii do 7 godzin. 3 letni laptop dzialał ok. 2,5-3 godziny a ta badziewna bateria z ALiexpress wystarczała na 1,5 - 2 godziny. Wiec oszustwo i podróbka. 2. Pisze do różnych serwisów: https://www.mi.com/global/support/contact/ i nie ma żadnej odpowiedzi. Cisza. Ktoś wie gdzie można kupić?
 2. Ja mam problem z ciągle pracującymi wiatrakami. Laptop nic nie robi a ciągle coś się kręci i szumi. Wkurza mnie to. Nie wiem co z tym zrobić.
 3. Mój też wrócił z serwisu po wymianie płyty głównej a restarty nadal występują. Czy uporałeś się z nimi? Ja doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie Whatsapp powoduje restarty. Po odinstalowaniu whatsappa jest spokój.
 4. SPróbuj odinstalować Whatsapp, poczekaj cały dzień i daj znać czy restarty nadal występują.
 5. Mój 9SE samoczynnie się wyłącza lub restartuje. Telefon był w serwisie Xiaomi i wrócił, że niby jest sprawny. Po powrocie z serwisu był zresetowany do ustawień fabrycznych. Poleżał cały dzień i nie było żadnych restartów. Po 1 dniu poinstalowałem aplikacje i przywróciłem kopię zapasową z danymi. No i na nowo się zaczęło tj. losowe restarty i wyłaczenia. Odinstalowywałem po trochu różne zainstalowane aplikacje i wyjąłem nawet obie karty SIM. Restarty ciagle występowały. Zostawiłem sobie na sam koniec Whatsapp, którego ciągle używałem....no i po jego odinstalowaniu żadnych restartów. Co dokładnie w tej aplikacji może byc przyczyną takiego zachowania? Mam najnowsze oryginalne oprogramowanie Global. Nie wgrywalem Miui eu. Próbowałem w ustawieniach programisty właczyć śledzenie systemu. Ono niby jest uruchomione ale jak je zatrzymuję i próbuje zapisać log na telefonie w moim katalogu to jest błąd...i tyle. Na stronie Androida: https://developer.android.com/topic/performance/tracing/on-device piszą, że taki log można analizować tutaj: https://ui.perfetto.dev/#!/ Nie wiem czy bym cokolwiek zrozumiał z tego logu, ale nawet nie mogę go skopiować. Czy jest jakaś inna metoda diagnostyki tych niespodziewanych restartów aby znaleźc dokładną przyczynę?
 6. Czy ktoś ma jakieś przypuszczenia kiedy mogą być zaprezentowane nowe odświeżone wersje laptopów MI a następnie kiedy mogą być w sprzedaży? Często przewidywania doświadczonych użytkowników się sprawdzają.
 7. Nooo czytałem 100 razy i nie było nic o usunięciu kodu blokady w wielu artykułach w których opisywano migrację do MIUI 7. Udało mi się przed chwilą usunąć ten wzór blokady. Jeśli komenda " fastboot boot TWRP_aqua_v8.img" robi "boot" czyli zwykłe uruchomienie systemu to w jakim celu jest podana jest nazwa pliku?
 8. Po dłuższym eksperymentowaniu udało mi się wgrać inne twrp rekomendowane przez Acida i udało się wgrać najnowsze MIUI. Z tym, że acid zawsze w artykułach pisał tylko o pierwszej komendzie. Powiedz mi co robi druga komenda "fastboot boot..."? Najnowsze MIUI udało się wgrać przez TWRP bez błędu....z tym, że nie mogę odblokować ekranu. Nie przyjmuje mojego wzoru odblokowania. Pisze mi, że urządzenie jest zablokowane po kilku próbach. Jest przycisk "zapomniałem hasla", który w rozwinięciu opisuje aby przejść do TWRP i usunać pliki systemowe odpowiedzialne za blokady i hasła. Wiesz które to są pliki?
 9. MI4S BL: odblokowany MIUI: 7.2.9 TWRP: nie wiem czy w końcu jest zainstalowane. Po przytrzymaniu górnego przycisku głośności i przycisku blokady nie wchodzi (jak zazwyczaj do TWRP), więc chyba nie jest zainstalowane. Probówałem wgrać TWRP v.8. Oto log: fastboot.exe flash recovery TWRP_aqua_v8.img target reported max download size of 536870912 bytes sending 'recovery' (37056 KB)... OKAY [ 0.831s] writing 'recovery'... OKAY [ 0.516s] finished. total time: 1.363s Co zrobić aby generalnie zainstalować to TWRP i najnowsze MIUI 7.8.24 ?
 10. Gdzie jest ta paczka? Przeszedłem problem, że już nie ma błędu ściągania bibliotek. Natomiast jak wybiorę opcję "pokaż stan" to są tam prawie same informacje: nie, niewspierany lub zero
 11. Ta informacja mi wystarczy.
 12. Od dawna robiłeś integracje vipera z MIUI Polska i w końcu przestałeś to robić. Dlaczego? Jaka jest przyczyna, że od jakiegoś czasu w miuipolska nie ma ViperaFX ? W tej chwili mam przy sobie MI4W (z Viperem) i MI4S (bez vipera) + duże słuchawki Mi Headphones Słuchanie muzyki na MI4W z VIperem do przyjemność a bez vipera to taka tandeta, że nie to nie nadaje sie do słuchania.
 13. Ty wiesz jak jest bo robisz ten ROM. Ostatnio używałem go na MI4W i był w standardzie. A teraz na MI4S go nie ma. Ale co zrobić aby to zaczęło działać?
 14. Zainstalowałem najnowsze MIUI z Miuipolska.pl na MI4S. Vipera nie ma w standardzie....a zawsze był. ;-( Ściągnąłem najnowszego Vipera 2.4.0.1 stąd: http://vipersaudio.com/blog/?page_id=48 Przeniosłem plik apk do pamięci Zainstalowałem Vipera z poziomu telefonu NIe wiem po co, ale zainstlaowałem jeszcze BusyBox i w aplikacji również kliknąłem Install co zakończyło się powodzeniem Przyznałem uprawnienia root za pomocą supersu Uruchomiłem aplikację Dostałem komunikat o konieczności instalacji bibliotek, zatwierdziłem go Na koniec komunikat o błędzie instalacji bibliotek Co zrobić aby to działało ??? tzn. ściągnęło te cholerne biblioteki itd .
 15. Dobrze. Dlaczego zatem poradnik ma wyraźnie napisane Poradnik dla urządzeń: Redmi Note 3, Mi 4c i Mi Note Pro ?
 16. Ten poradnik ma napisane "Poradnik dla urządzeń: Redmi Note 3, Mi 4c i Mi Note Pro " Co trzeba zrobić majac MI4S?
 17. Zamierzam zakupić MI4S i chciałbym wiedzieć jak się używa dwóch kart SIM w jednym telefonie z MIUI... Chodzi mi o to: jeśli wysyłam sms'a to w którym momencie decyduję o tym z którego numeru/karty SIM ma być wysłany sms ? jeśli dzwonię do kogoś to w którym momencie dedycję o tym z którego numeru/karty SIM jest wykonywane połączenie? jeśli włączam transmisję danych to na której karcie to się włacza? jeśli ktoś do mnie dzwoni np.: na numer drugiej karty SIM i chcę odrzucić połączenie z szybkim sms'em to z której karty SIM ten sms się wyśle? Pozdrawiam Michał
 18. Przy każdym logowaniu do forum mam komunikat: Nazwa wyświetlana nie należy do żadnego konta. Upewnij się, że prawidłowo wpisałeś. po czym klikam link "nie pamiętam hasła" i resetuję hasło ciągle na to samo. I za każdym kolejnym razem to samo. Co się dzieje? Skoro mój e-mail nie należy do żadnego konta to na jakiej podstawie się loguję?
 19. Mam cały czas zainstalowana klawiaturę Swype i tylko tej używam. Nie widzę nigdzie opcji aby usunąć klawiaturę Google
 20. Dokładnie. R wkłada się wiadomo do prawego a L do lewego. Nie można się pomylić. Sprawdzałem 10 razy
 21. Inne słuchawki mi nie wypadają i nie muszę nic czyścić. Te słuchawki piston sa tak dziwaczne, że nie wchodzą do otworu ucha
 22. Powiedziałbym, że to wina słuchawek że sa źle zaprojektowane. Jeśli trzymam telefon w kieszeni i słucham muzyki to przyłączenie utworu zrobię pilotem ale sciszenie muzyki już muszę wyjmować telefon, szukać przycisków głośności ... Takie podstawowe operacje robi się pilotem. Pilota kupuje aby go używać a nie co chwila używać telefonu do sciszenia muzyki bo do d*py mi taki pilot.
 23. Darujmy sobie sugestie, że mam brudne uszy. Inne słuchawki Sony wchodzą mi do ucha i się trzymają. Te mają taki dziwaczny kształt, że w ogóle nie wchodzą do dziury w małżowinie. I nie ma znaczenia jaką założę nakładkę. Klawisz play/pausa służy do play lub pausy. Jak to możliwe, że tym klawiszem przełączasz utwory?
 24. Czyli gdzie jest ta opcja wyłączająca aktualizacje? Ja nie widzę takiej opcji. Nawet powiadomienia sa wyłączne a i tak je wyświetla.
 25. Znika rzeczywiście na krótki czas. Kto wie jak odinstalować klawiaturę Google aby te cholerne aktualizacje słownika się nie pojawiały?
×
×
 • Create New...