Jump to content

awygo

Użytkownicy
 • Posts

  354
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by awygo

 1. Brednie, ale jako wyznawca Miui jesteś tu pod ochroną, i możesz poszczekiwać na mnie bezkarnie. Wskazywałem różne błędy systemu (ten, który masz na myśli jest jednym z wieeeeeeelu, ale nie najbardziej dokuczliwym. Za to idiotycznym), z których większość użytkowników Miui, nie znających innych, normalnych systemów nawet nie zdaje sobie sprawy. Albo inaczej: no cóż, zonk, ale skoro już to kupiłem... to będę udawał, że tak ma być. Np.: niewidoczny w słońcu stan przełączników: "ależ skąd! Ja widzę je doskonale!"
 2. awygo

  Co kupić ?

  Cena urządzenia. Są zdecydowanie tańsze od innych, podobnie wyposażonych. Natomiast Miui jest konsekwencją tego zakupu. Niektórzy instalują inne systemy, ale są tacy, którzy dali sobie wmówić, że pana boga za nogi złapali. I będą poszczekiwać na każdego, kto o Miui wypowie się krytycznie. Tylko pamiętaj: nigdy nie powiedziałem złego słowa na sprzęt. Mój Mi4 był naprawdę świetnym telefonem.
 3. Następny, któremu nie chciało się przejrzeć wątku. Masz na talerzu, leniuchu: http://miuipolska.pl/forum/topic/3853-wyb%C3%B3r-pokrowca/page-3#entry56668
 4. Ramka jest nałożna na gumowe etui, samej ramki nie założysz na telefon.
 5. W ustawieniach klawiatury można wyłączyć automatyczne poprawianie błędów.
 6. Czytałem gdzieś, że szybkie ładowanie (większym prądem) ma jednak negatywny wpływ na żywotność baterii, nawet nowej generacji. Czy warto więc walczyć o to skrócenie czasu ładowania?
 7. Bezsilność? Brak argumentów? To najlepiej kogoś obrazić! A przynajmniej spróbować, bo musiałbyś być osobowością, a nie bezkrytycznym, tępym bałwochwalcą przenajświętszego Miui, żebym przejął się twoim chamstwem. :mrgreen:
 8. To warunek konieczny, Bo po chwili zastanowienia...
 9. Ani Mi4, ani żadnego innego z Miui. Szkoda tego sprzętu na takie badziewne oprogramowanie. Co do sprzętu: uważam, ze można się przyczepić jedynie do GPS, jest słaby. Ale to zależy czego oczekujesz od telefonu. W Miui dziur nie trzeba szukać. Miui to jedna wielka, czarna dziura.
 10. Już nie posiadam, tak jak na szczęście już nie posiadam Mi4 Ramka jest metalowa, bardzo cieniutka, a w środku guma, czy czarny silikon. Bardzo solidna. Ma wystający rant, który chroni krawędzie telefonu. Można się czuć bezpiecznie, ale... telefon wygląda w tym zupełnie inaczej. Estetycznie, ale ten design nie każdemu musi się podobać.
 11. Z hartowanego szkła? Wydaje mi się że tam jest metalowa ramka i jakiś elastyczny tył. Może się mylę, ale nie ma dobrej warstwy amortyzującej między ramką a telefonem. Dla przykładu: iPaky ma gumowy wkład, również otoczony metalową ramką. W praktyce nie zauważyłem negatywnego wpływu ramki na poziom sygnału GSM i GPS.
 12. Tak, u mnie działał.
 13. Wszystko w porządku. Telefon zamówiłem w sobotę, w środę rano był już kurier. Świetny kontakt ze sklepem, błyskawicznie odpowiadają na maile. Jestem zadowolony.
 14. Mi2s jest "na zapytanie", Xiaomi 1S jest "na stanie", dystrybucja SK, (domyślam się że Słowacja?). Nie wiem skąd pozyskują telefony Xiaomi. Ten, który zamówiłem (innej marki) pochodzi z oficjalnej czeskiej dystrybucji. Nasi południowi sąsiedzi od dawna mają bardziej cywilizowane podejście do interesów z chińczykami. W Polsce - niestety zamordyzm.
 15. Widmo? Nie sądzę, jaki mieli by w tym cel? Zamówiłem inny telefon od nich, jest już w drodze, za pobraniem. Nie widzę nic podejrzanego. Być może chińskie telefony traktują jako mniej popularne, dlatego nie aktualizują oferty. A sprzedają różne marki, więc nic dziwnego że nie mają takiego wyboru Xiaomi jak w sklepach chińskich. Nikogo nie namawiam, napisałem tylko informacyjnie. A opinię o sklepie napiszę jak dostanę swój zakup.
 16. Poza Tobą i mną, w wątku napisały jeszcze dwie osoby. Gdyby o mnie powiedziano "nikt", to poczułbym się urażony. Oczywiście wszystko zależy od tego kto to powie. Ciebie to nie dotyczy.
 17. Nie interesują mnie wyniki finansowe sklepu, sprzedaje, czy nie, to nie moja sprawa. Podałem link. pod którym można kupić, ot co! Nie wiem, czy ceny są aktualne, bo ten sprzęt mnie nie interesuje. Zamówiłem inny telefon, innej marki, i cena, która była na stronie sklepu została potwierdzona. Więc jest aktualna.
 18. Tak, po 2 (słownie dwóch) telefonach. Przecież napisałem, że wybór jest niewielki. Co do aktualizacji cen: nie rozumiem, czy ceny na stronie są nieaktualne?
 19. Jeszcze jeden sklep, w którym można kupić Xiaomi: http://www.progamingshop.pl/telefony-komorkowe/c-1597/?m=2242 Wybór niewielki, ale warto wiedzieć. Na razie żadnych opinii, czekam na pierwszy zakup.
 20. Niestety tak. I na Mokee i na Iwanie. Nie udało mi się.
 21. Żadna filozofia. Zainstaluj TWRP i z jego poziomu Mokee. Trzeba jeszcze zainstalować gaapsy i superuser. Też oczywiście z TWRP. Linki znajdziesz na XDA w wątku o Mokee. Jedno ale: na chwilę wróciłem do Miui, zaktualizowałem system, i gdy przekonałem się, ze nadal jest do d*py, postanowiłem wrócić do AOSP. Ale aktualizacja Miui nadpisała mi MiRecovery. Miałem spory problem z uruchomieniem AOSP. Mimo instalacji TWRP wciąz siedziało MiRecovery. W końcu sie udało, a swoje perypetie opisałem w wątku o formatowaniu MiFlashem.
×
×
 • Create New...