Boomers

IMEI - sprawdźmy na jaki kraj został przeznaczony nasz Mi 9 Lite

Recommended Posts

Koledzy sprawdźcie na jaki kraj został przeznaczony Wasz smartfon Xiaomi Mi 9 Lite. Może wspólnie doszukamy się jakiś znaczących różnic np. zalet czy wad dla danego kraju i regionu.

Na stronie Xiaomi sprawdzimy po IMEI: https://www.mi.com/global/shield#imei_en

Oto mój: Delivery address: CB czyli przeznaczony na Kambodżę i zakupiony w sklepie Banggood

900423159_ProductAuthentication-www_mi_com.thumb.png.91b4ff3131491e3e6b39ea7fdf523c4f.png

Malezja, kupiony u nieoficjalnego polskiego sprzedawcy.

• Like 1

This is a
Mi 9 Lite Aurora Blue 6GB RAM 128GB ROM

Delivery address: Serbia

Kupiony w DRAGONIST

Edited by dudek
  • Like 1

Mi 9 Lite Aurora Blue 6GB RAM 64GB ROM

Delivery address: CB

Również z Banggood

• Like 1

U mnie po sprawdzeniu kilku różnych telefonów z GearBest (w tym tez Mi 9 Lite), wszystkie zgłaszają się: Delivery address: CB

• Like 1

A miał ktoś namacalne porównanie z bliska np. CB czyli na Kambodżę z innym Mi 9 Lite na inny region? W necie tylko 1 suchar znaczy komentarz o CB ze niby gorszy i dużo słabszy niż tę na rynek PL.

Mam wrażenie że to była pseudo reklama:

1.thumb.png.949c3322b95198a143cd00c5954b8f63.png

Edited by Boomers

@Boomers

To jest totalna bzdura moim zdaniem. Szkoda, że ten typek nic nie podał czym się niby różnią telefony na CB i na Polskę. Chyba tylko softem global stable vs eea 

• Like 1

@cincin27

Jestem dokładnie tego samego zdania, dlatego jego komentarz uważam za "suchara", bo nawet nie raczył podać różnić tylko na odczepnego cyt "dużo słabsze". W domu mam jeszcze Redmi Note 7 też CB, który nie ma lekko i nie ma z nim ani z softem żadnych problemów.

13 godzin temu, Boomers napisał:

A miał ktoś namacalne porównanie z bliska np. CB czyli na Kambodżę z innym Mi 9 Lite na inny region?

Ja mam chwilowo jeden z CB, drugi Malezja. Jedną różnicę zauważyłem, bo ciągle mnie w moim (Malezja) denerwuje, tj czujnik oświetlenia. W tym z Kambodży działa zauważalnie lepiej w słabym oświetleniu. Mój przy sztucznym świetle poniżej 10Lux-ów często pokazuje "0", a Kambodża jeszcze pokazuje niższe wartości, znaczy czulszy! Niestety najlepiej działa w starym Redmi 3S. Porównywałem wskazania z dobrym zewnętrznym światłomierzem mierzącym od 0,6 Lux-a.

• Like 1

Ja mam CB i rom fabrycznie był wgrany EEA. Teraz xiaomi.eu i nie ma żadnych problemów.

Telefon z gearbest.

Wysłane z mojego MI CC 9 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ja w Dragonist. Co ciekawe przy 4X mam delivery address Poland a nie kupiony u oficjalnego sprzedawcy.

U mnie Delivery address: CB

Telefon zakupiony w polskim sklepie AB Foto, w wersji europejskiej. Jest to Mi 9T Pro w wersji 6/128GB

Po wyjęciu z pudełka, wersja oprogramowania to Global EU.

Początkowo zgłupiałem wynikiem IMEI bo Kambodża ale wszystko wskazuje, że telefon przeznaczony na rynek europejski. Telefon był fabrycznie zamknięty, w środku ładowarka jak na nasz rynek, wersja oprogramowania w wersji Global EU z zablokowanym BL.

Na pudełku obok numerów IMEI i SN jest podana tabelka z europejskimi krajami w tym PL.

• Like 1

@Kolos28
To tak jak u nas od softu po wyposażenie pudełka w akcesoria EU itp.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Dwa nowe mi się trafiły zakupione w PL w nieautoryzowanym sklepie. Pearl White 6/128 Luxemburg, Aurora Blu 6/128 Kambodża. Co do pudełek i wyposażenia, to wszystkie wersje globalne mają to samo, znaczek CE i na pudełkach symbole krajów a w zasadzie ich języki w załączonej instrukcji obsługi.

@FromWP

Jakie wrażenia i odczucia w porównaniu Luxemburga do Kambodży? Odstaje Kambodża czy tak jak wcześniej pisaliśmy, że ktoś bzdury napisał w necie?

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Boomers napisał:

@FromWPJakie wrażenia i odczucia w porównaniu Luxemburga do Kambodży? Odstaje Kambodża czy tak jak wcześniej pisaliśmy, że ktoś bzdury napisał

Żadnych istotnych różnic nie widzę, poza tym że ładny jest. Czujnik światła działa identycznie jak w tym na Kambodże, niestety najgorzej (przy słabym świetle) w moim który jest na Malezję.

• Like 1

This is a
Mi 9 Lite Aurora Blue 6GB RAM 128GB ROM

Delivery address: Poland

Kupiony w Media  Markt

Edited by kubica
  • Like 1