Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh. Chyba jestem w d.

Nie da się factory resetu z poziomu bipa zrobić [albo da się, ale nie potrafię się połączyć z mifit żeby zaktualizować urządzenie.  Nie wiem już co zrobić.

Może wybieram nie te wersje plików?

 

Edytowane przez Neverbf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 1 strony tego tematu:

v 0.5.2: BipOs_0.5.2_pl.zip. rozpakowuję ten folder i po kolei próbuję wrzucać res i fw

tą samą metodą próbowałem wgrać Wersje stabilne: 1.1.6.32 - 1.1.6.32.zip

po wgraniu res i fw ekran wisi na connect app, po wrzuceniu do ładowania i naciśnięciu guzika wchodzi moja stara tarcza i opcje z bip OS, tylko nie mam liter w opcjach. po wyjęciu z ładowania wraca do connect app

Edytowane przez Neverbf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Najlepiej używać konta w xiaomi. Działa. Z logowaniem przez Google są problemy. Nawet na stronce pisze. Co do zmodyfikowanego Amazfita, u mnie chodzi bez problemu. Możliwe że są problemy z uprawnieniami?

Co do wgrania BipOs. Ja już się zaczęło to trzeba wgrywać do końca. Może wywalić po wgraniu FV i po resecie, że chce się połączyć z telefonem ale dlatego, że nie pasują mu czcionki lub plik res. Trzeba wszystko do końca wgrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gainus napisał:

BipOS v0.5.3: https://t.me/s/RuMiFit

Jeśli wrzucasz wersje stabilne to wrzucaj też czcionkę poza plikami fw i res.

Przepraszam, nie widzę nic o oznaczeniu 0.5.3, nie chcę znowu wgrać czegoś nie tak...który to link?

Yandex.Disk: https://yadi.sk/d/JZ0X6Yj4yleLfg ?

Edytowane przez Neverbf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie instaluję:

1. MNVolkov_BipOS_0.5.3_PL_Mili_chaohu.fw.latin

2. steel.res

3. Mili_chaohu_pl.ft

Gdy zegarek pokazuje komunikat o konieczności połączenia z aplikacją czeka po prostu na kolejne pliki, spróbuj wrzucić te same co ja w tej kolejności, może w końcu coś się ruszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steel_rat napisał:

Cóż. Najlepiej używać konta w xiaomi. Działa. Z logowaniem przez Google są problemy. Nawet na stronce pisze. Co do zmodyfikowanego Amazfita, u mnie chodzi bez problemu.

Nie wiem jak to pomieszałem i na ilu urządzeniach, ale zalogowałem się googlem do modowanej apki. Mam jednak cały czas problem z połączeniem zegarka i mifit. 

Sparowałem na nowo zegarek z apką 4.0 Mr Tomi i w zegarku wszystko wróciło do oryginału...? Więc wgrałem ponownie na bipa pliki z Bip OS. 

Teraz widzę, że mam dostpępne aktualizacje firmware (v1.1.5.24) i zasoby (v42). Wyświetla się dostępna v1.1.5.36, jednak aktualizacja nie powodzi się. Czy tak ma być i MiFit będzie usiłował tą aktualizację wymuszać? Widzę, że zegarek z mifit się gryzie. Czy jest jakaś wersja mifit współpracująca z Bip OS 0.5.3?

 

Edytowane przez Neverbf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem u siebie i dlatego chciałem przejść na zmodyfikowaną aplikację Amazfit. Jeśli koniecznie chcesz mieć BipOS to raczej będziesz musiał zmienić aplikację na telefonie na Amazfit, chyba że da się jakoś sprawić, żeby MrTomi nie wymuszał aktualizacji.

Zmodyfikowany Amazfit: https://t.me/s/RuMiFit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to chcialem sprobowac jakis nowszy soft, bo moj poprzedni zrywal naliczanie na treningach..reasumujac, znowu mam to co mialem, ale w nowszej wersji? Amazfit ma cos wspolnego z mifit, jakas synchronizacje, czy tam dane beda od zera?

Wrzucony link jest taki jak ten pomylkowy ostatnio ;)

 

 

Edytowane przez Neverbf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem chodziło o ten właśnie link, jest tam najnowsza wersja zmodyfikowanego Amazfita. Amazfit to bardziej rozbudowana wersja MiFit'a, synchronizacja zależy od tego czym się logowałeś na MiFit, konto Google tam nie działa, konto Xiaomi działa bez problemu, innych opcji nie testowałem. Dodatkowo Amazfit ma kilka funkcji konfiguracyjnych dla zmodyfikowanego oprogramowania jak BipOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gainus napisał:

Miałem ten sam problem u siebie i dlatego chciałem przejść na zmodyfikowaną aplikację Amazfit. Jeśli koniecznie chcesz mieć BipOS to raczej będziesz musiał zmienić aplikację na telefonie na Amazfit, chyba że da się jakoś sprawić, żeby MrTomi nie wymuszał aktualizacji.

Zmodyfikowany Amazfit: https://t.me/s/RuMiFit

jak to pobrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Antoni Czaplicki napisał:

Dostępne wkrótce - poprawiono tłumaczenie

Co przez to rozumiec?

Poki co zostane przy mifit, z uwagi na historie treningow. Jezeli apka jest w wersji ang, to mógłbym jej uzywac, jesli RU, to odpada :D

 

Edytowane przez Neverbf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neverbf napisał:
Co przez to rozumiec?
Poki co zostane przy mifit, z uwagi na historie treningow. Jezeli apka jest w wersji ang, to mógłbym jej uzywac, jesli RU, to odpada
 

Chodzi o bip os w wersji 0.5.3 - zmodyfikowałem plik i dopiero teraz go wysłałem (miałem problemy z przesłaniem). mifit który wysłałem poniżej jest po polsku.

Edytowane przez Antoni Czaplicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Odpalilem ta wersje bez aktualizacji. Zainstalowalem bip Os i poki co działa.
Pogode mam po hiszpansku i menu bipOS po angielsku. Jakim plikiem mozna to naprawic?
Pogodę musisz zmienić w aplikacji, inaczej się nie da. Jak nie ma opcji to napisz a spróbuję zmodyfikować aplikacje. Język bipos zmieniasz poprzez: bipos →settings → menu language → polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Antoni Czaplicki napisał:

BipOs_0.5.3_pl.zip - poprawiono tłumaczenie

Zmodyfikowany MiFit bez wymuszania aktualizacji: MiFit mod 4.2.0

a czy można usunąć zbędne powiadomienia które przychodzą razem z powiadomieniami z Facebooka " Dymki czatu są aktywne  1 Konwersacja" w poprzednim MIFit teo nie przychodziło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...