Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


Antoni Czaplicki

Rekomendowane odpowiedzi

Bipos 555b7 pl/ru "1.1.7.02" "9ft" "86res"

Do instalacji dowolnym programem. Bipos współdziała z oryginalnym zepp i z modyfikowanym zepp i mifit lub innym programem z opcją wyłączenia aktualizacji fw.

11702fw 9ft 86res.zip

20230324_190615.jpg

https://youtu.be/Hr11wXTnXKE

Pogoda po rosyjsku, menu zegarka po polsku, menu bipos po angielsku, niemiecku, rosyjsku.... do wyboru. Wybór rosyjskiego, powoduje, że programy elf (np. Kalendarz) wyświetlają się po polsku :-)

 

Po nadejściu powiadomienia, ekran się nie podświetla i nie odblokowuje (tylko wibracje i wyświetlenie tekstu powiadomienia). 

 

 

 

Bipos 555b7 pl 1.1.5.36 8ft 61res

Do instalacji dowolnym programem. Bipos współdziała tylko z modyfikowanym zepp i mifit lub innym programem z opcją wyłączenia aktualizacji fw.

BipOs0555-1.1.5.36.zip

20230324_190615.jpg

https://youtu.be/Hr11wXTnXKE

Pogoda po polsku, menu zegarka po polsku, menu bipos po polsku, angielsku, niemiecku.... do wyboru. Wybór polskiego, powoduje, że programy elf (np. Kalendarz) wyświetlają się po polsku

Po nadejściu powiadomienia, ekran się podświetla i odblokowuje oraz wyświetla tekst powiadomienia. 

 

 

Modyfikowany zepp 

https://geekdoing.com/forums/amazfit-zepp.56/

Edytowane przez slimak131
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.12.2022 o 23:37, puc15 napisał(a):

Witam ponownie, mam w pliku lisek40.res chyba błąd w aplikacji world clock uruchamianej z trybu dnd, tej obok notatnika. Z tego co widzę mam tą samą godzinę w tokio i sydney. Można prosić o elfa do prawidłowego world clocka, bo jeśli znajduje się w pliku res to spróbowałbym sobie podmienić.

 

 

Dla wyjaśnienia, chyba teraz zauważyłeś że po zmianie czasu na letni w Sydney godzina już jest prawidłowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.07.2023 o 19:26, rykool napisał(a):

Czy można prosić o najnowszą paczkę z firmwarem + likeupa do Bipa.

Wszystko co próbuję ściągnąć to już pliki nieaktywne. No chyba że to tylko moje zezowate szczęście

Spróbuj moje pliki z tej strony tego forum , na pewno są aktywne przed chwilą sprawdziłem (zawierają 23 aplikacje w pliku czcionek .ft i 5 aplikacji w pliku zasobów .res oraz firmware .fw... LikeApp możesz zainstalować bezpośrednio z e sklepu Google Play. Najlepiej instaluj kolejno rozpoczynając od firmware .fw, później kolejno plik czcionek .ft i na końcu plik zasobów .res. Instaluj korzystając z LikeApp na końcu zresetuj zegarek.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rykool napisał(a):

super, ale z tą tęczą to pojechałeś - do czego ona ? :-)

 

Na pokaz... prezentuje możliwości kolorystyczne bipa.😉.                     Mam również tarczę na której nazwy miesięcy i dni tygodnia są każdy w innym kolorze (odcieniu)🌞

 

lato.gif

lato.bin

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 16:58, rykool napisał(a):

Fajna

 

Fajna

A masz jakąś najnowszą wersję go home ?

Niestety nie... portal Wołkowa myamazfit.ru jest zablokowany, po za tym już prawie całkowicie spadło zainteresowanie bipem. Teraz jest już wiele nowych modeli i mało kto interesuje się starym, co zresztą widać nawet po spadku aktywności na tym forum...

Skoro tarcza Ci się podoba to dla kompletu pozostałe:

 

wiosna.gif

jesień.gif

wiosna.bin jesień.bin

I jeszcze drobna uwaga: żeby na tarczy wskaźnik AQI (czystość powietrza) wyświetlał prawidłowe wskazania zegarek musi pobierać prognozę pogody z aplikacji Zepp ( najlepiej modowanej żeby nie nadpisała firmwaru) - inne podają złe odczyty np. aplikacja LikeApp w miejsce AQI podaje wartość ciśnienia atmosferycznego...

zima_packed_packed_packed_packed_packed_packed_animated.gif

zima_packed_packed_packed_packed_packed_packed.bin

Edytowane przez lisek1953
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rykool napisał(a):

Więc ja dodam go home które znalazłem może komuś się przyda.

Za to szukam zmodyfikowanego (darmowego) likeup+ bym mógł to wgrać do bipa, te które mam lub pobieram każą sobie płacić, a przyznam że teraz im płacić to niechętnie

Rozpakowałem Twój plik Go home do postaci.elf i poprzez aplikację resourse archive.jar (na Windowsa ) dołączyłem do pliku lisek45.res tworząc plik lisek46.res. Po zainstalowaniu tego pliku do bipa przy pomocy LikeApp ze sklepu Google Play (darmowy) aplikacja ta jest w zegarku na pozycji 6 - jest w języku rosyjskim. Możesz spróbować samemu przy pomocy aplikacji resourse archive.jar dołączyć tego elfa do dowolnego pliku .res i utworzyć własny plik .res - powodzenia.😉

 

lisek46.res ResourceArchiver.jar

Dołączam jeszcze starego elfa "do domu" po polsku i utworzony przeze mnie nowy plik lisek47.res z tym elfem ponieważ zauważyłem że ten poprzedni w zegarku na pozycji 28 (z pliku czcionek) zawieszał bipa - to pewnie było powodem że poprosiłeś o nowy. Teraz jest na pozycji 6 (dubluje tego z pozycji 28 ale nie potrafię tamtego usunąć ponieważ jest w pliku z czcionkami), ten za to działa.

go_home_11536 do domu.elf

lisek47.res

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPSPowroty, północ okreslana na podstawie ruchu (współrzędne gps).

DoDomu, północ okreslana na podstawie kompasu.

To ten sam "silnik" w dwóch wersjach. 

Użycie tych programów jeden po drugim, powoduje error. Jeżeli pomiedzy użyciami tych programów, włączymy dwa razy kompas, to error nie wystąpi. 

26 marca opublikowałem paczkę z bipos zawierającą między innymi oba te programy (DoDomu jest już z blokadą ekranu).

 

https://miuipolska.pl/forum/topic/47130-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=633782

 

Edytowane przez slimak131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slimak131 napisał(a):

GPSPowroty, północ okreslana na podstawie ruchu (współrzędne gps).

DoDomu, północ okreslana na podstawie kompasu.

To ten sam "silnik" w dwóch wersjach. 

Użycie tych programów jeden po drugim, powoduje error. Jeżeli pomiedzy użyciami tych programów, włączymy dwa razy kompas, to error nie wystąpi...

 

Zainstalowałem z Twojej paczki plik czcionek, niestety próba uruchomienia po jego instalacji aplikacji "do domu" kończy się tak jak poprzednio zawieszeniem i resetem zegarka,  nie pomaga uruchamianie wcześniejsze włączanie kompasu za każdym razem to samo. Dopiero umieszczenie tego elfa (z aplikacją "do domu") w pliku .res i zainstalowanie tegoż pliku pozwala ją bezproblemowo uruchomić.

Przydałoby się ją stamtąd usunąć i albo ponownie zainstalować w pliku czcionek .ft i dokładnie przetestować, albo ją trwale z niego usunąć (zostawić tylko tę w pliku zasobów .res), żeby niepotrzebnie nie była zdublowana. Niestety nie potrafię edytować tego pliku i nie mam do tego odpowiednich narzędzi.

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slimak131 napisał(a):

U mnie na dwóch Bip-ach, działa tak jak opisałem powyżej. Ale ja na obydwu Bip-ach zainstalowałem całość paczki: fw, res i czcionki.

Miałeś rację po zainstalowaniu całej paczki wszystko działa poprawnie, szkoda tylko że w ustawieniach biposa brak języka polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slimak131 napisał(a):

To w pierwszej paczce,  w drugiej paczce wszystko jest pl, ale druga paczka nie działa z oryginalnym zepp z sklepu Google. 

Przepraszam, po prostu przeoczyłem...

Edytowane przez lisek1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiecie jaki parametr w JSON ustawia priorytet obrazków "zawsze na górze"? Mam kilka nałożonych na siebie w tym miejscu, a chciałem mieć jeden zawsze na wierzchu - to temperatura bieżąca.

Druga spraw, jak ustawić mały obszar sekund do odświeżania sekundowego? Jest jakaś możliwość w JSON?
Kombinuję z tarczą z sekundnikiem i zależy mi żeby tylko sekundnik był odświeżany co sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym wrócić do tematu wyświetlania zegara światowego, znalazłem w internecie artykuł jak włączyć opcję world clock w aplikacji Zepp. Dołączam link do niego. Niestety w swojej wersji zmodyfikowanego Zepp 7.2.5 - play tej opcji nie ma, może ktoś z Was ma wersję w której ona istnieje tylko zależy mi na zmodyfikowanej aby mi nie nadpisała mojego firmware. Jeśli tak to bardzo bym prosił o umieszczenie go na tym forum.

https://mashtips.com/amazfit-bip-world-clock-multiple-timezones/

Edytowane przez lisek1953
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...