Jump to content

slimak131

Użytkownicy
 • Posts

  412
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

slimak131 last won the day on November 22 2023

slimak131 had the most liked content!

Dodatkowe

 • Smartfon
  S20fe 5G

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

slimak131's Achievements

Community Regular

Community Regular (8/14)

 • Conversation Starter
 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post
 • Collaborator Rare

Recent Badges

50

Reputation

 1. Zepp 8.9.0 naprawia błąd znikania śladu. https://www.reddit.com/r/amazfit/comments/1cm3v0j/amazfit_when_will_you_fix_the_gpx_trace/ Błąd: Po aktualizacji do 8.9.0 Ślad żeby poprawnie się wyświetlał, musi być ponownie przesłany do zepp 8.9.0, a z niego na zegarek. Do otwarcia gpx, trzeba użyć zepp w zielonym kółku. Zepp w czerwonym kółku powoduje błąd.
 2. A-Maps vs Map Chart. A-Maps przy zoom x14 obszar całej mapy 75×75 km (100MB). Czas wgrania 20 minut, czas potrzebny do stworzenia nowej mapy na PC – około godzina. Mapy mają wiele warstw (zoomów). Uwaga! A-Maps podczas ruchu, gdy przełącza się automatycznie pomiedzy sąsiednim kafelkami mapy, zaczyna uporczywie pokazywać złą pozycję GPS na mapie (o kilka kilometrów). Zmiana skali mapy (zoom +/-) lub ponowne włączenie A-Maps, przywraca prawidłowe wyświetlanie pozycji GPS na mapie, aż do czasu ponownego przełączenia się automatycznie (z powodu ruchu) na sąsiedni kafelek mapy. Map Chart przy zoom x14 obszar całej mapy 22×22 km (25MB). Czas wgrania 5 minut, czas stworzenia nowej mapy na telefonie od minuty do kilku minut. Map Chart ma możliwość włączenia wskaźnika kompasu magnetycznego oraz importu śladu. Map Chart ma tylko 1 zoom z możliwością dwukrotnego powiększenia cyfowego. Uwaga, restart zegarka usuwa mapę. Map Chart przy zoom x15 obszar całej mapy 12×12 km.
 3. Turn-by-turn reminders for track navigation. Wygląda, że za jakiś czas amazfit udostępni nawigację zakręt po zakręcie. https://www.reddit.com/r/amazfit/comments/1cs626b/trex_ultra_falcon_beta_testers_needed/ „Szukamy beta testerzy, którzy chcą wypróbować nadchodzący Zepp OS 3.5 Jakie są wyróżniające się funkcje w OS 3.5, pytasz? Zaktualizowany interfejs użytkownika i projekt różnych części zegarka Mapy linii konturu zapewniające bardziej wciągające wrażenia Przypomnienia zakręt po zakręcie do nawigacji po torze Dodano obsługę metryki Gotowości Dodano wsparcie dla HRV (wymagane pobieranie aplikacji do oglądania) Ulepszone rekomendacje Zepp Coach oparte na Gotowości”
 4. Map Chart. Zalety: Łatwe przesyłanie map już wbudowanych w program. Teoretycznie każdą mapę kmz, geotiff, pdf, można łatwo kupić i przesłać na zegarek. Możliwość skalibrowania dowolnego zdjęcia. Wyświetlanie w zegarku śladów, punktów i dróg. Wady: Przesyłany jest tylko jeden poziom zoom, z możliwością dwukrotnego powiększenia, np zoom 14+(15,16 cyfrowy). W telefonie zoom nieparzysty … 13,15,17… to zoom cyfrowy, trzeba pamiętać by tych poziomów zoom nie przesyłać na zegarek. Mała powierzchnia przesyłanych map. Zoom 14=22km×22km. Zoom 16=5km×5km. Każde przesłanie mapy, kasuje poprzednią mapę. Mapy składają się z kafelków, jeżeli dany kafelek nie zostanie ściągnięty w telefonie, to w tym miejscu w zegarku będzie pusto. Sprawdzenie czy wszystkie kafelki w telefonie się ściągnęły jest dosyć upierdliwe.
 5. Na koncie zepp na telefonie nic nie stracisz. Ale zegarek będzie podłączony jako nowe urządzenie.
 6. 1. Włączenie śladu gpx, przy wyłączonej mapie, powoduje zniknięcie śladu bieżącego i śladu gpx. Zegarek wyświetla tylko czarny ekran z strzałką nawigacji. Wyłącznie jednoczesne mapy i mapy narciarskiej, nie powoduje już tego błędu. 2. Podczas wiosłowania po około 3-4 godzinach, zegarek restartuje się. Jeśli tego nie zauważymy, to nie zapiszę się aktywnośc/ślad, następujący po pierwszych 3-4 godzinach. Na 6 spływów kajakowych, zegarek zrestartował się 5 razy. 3. Jeżeli w śladzie gpx, kolejny punkt śladu nie mieści się na wirtualnej powierzchni okręgu 2r wyświetlacza zegarka, to taki odcinek śladu nie wyświetla się. Dla skali 25m 2r=150m. Dla skali 50m 2r=300m. Dla skali 100m 2r=600m. …. .. Czyli przy skali 100m jeżeli kolejny punkt będzie powyżej 300m poza tarczą, to ten odcinek śladu się nie wyświetli. Przy skali 25m jeżeli kolejny punkt będzie powyżej 75m poza tarczą, to ten odcinek śladu również się nie wyświetli. amazfit błąd znikającego śladu -> rozwiązanie https://www.reddit.com/r/amazfit/comments/1cm3v0j/amazfit_when_will_you_fix_the_gpx_trace/ Dla pierwszego i ostatniego punktu w śladzie obowiązuje 1r. Błąd 2 i 3 występuje też w gtr4.
 7. Będzie działać po polsku. Jedyna niedogodność wynika z nowego konta, czyli utrata wszystkich danych zdrowie/sport i utrata ustawień zegarka.
 8. Załóż konto z lokalizacją indie, tam mają wszystko, Alex, Flow, ciśnienie,.........
 9. Daje to samo, bez potrzeby kombinowania, ale bez Alexy.
 10. Tak. Jednak czasami odpowiada w innych językach. Od zepp 8.8.0 i fw 3.19.6.5, Flow jest dostępny normalnie w sklepie (dla polskiego konta).
 11. Niestety ta opcja powoduje brak możliwości skorzystania z skrótu długie wciśnięcie koronki podczas treningu. A do tego skrótu mam ustawiony A-MAPS. "Stara kłódka" umożliwia blokadę i jednocześnie dostęp do skrótu podczas treningu. Oraz chroni przed dotykiem z mokrego rękawa.
 12. Balance 3.19.6.5 (OTA ) Profil wysokości dla gpx 4.6km. Profil wysokości dla gpx 30.58km. W miarę z posuwaniem się w terenie, pionowa szpilka przesuwa się na obu wykresach.
 13. Program: https://amazfitwatchfaces.com/forum/viewtopic.php?t=2743&sid=e9771e5ffa0d0b0bbd5fcaec5f219216 Instalacja tarczy: https://amazfitwatchfaces.com/balance/view/208 Zakładasz konto i umieszczasz swoją zrobioną tarczę, instalacja kodem QR.
×
×
 • Create New...