Sign in to follow this  
skupi

Brak danych o pomiarze tętna w Mi Fit

Recommended Posts

Witam

Opaska wersja CN, używam już od 2 tygodni, mam ustawione automatyczne mierzenie tętna oraz wykrywania snu, częstotliwość 10 min. W aplikacjach trzecich widoczne są wykresy pomiarów, ale w Mi Fit cały czas mam brak danych o tętnie, są tylko pokazane ręcznie wywołane pomiary. Również brak pomiarów tętna spoczynkowego. Czy ktoś wie, czy Mi Fit tak ma, czy u mnie jest coś nie tak z opaską?

Podczas ćwiczeń bez problemu tworzy pomiary i wykresy, ale są one dostępne tylko w sekcji ćwiczeń. W sekcji status cały czas pokazuje brak danych o tętnie.

EDIT:

Dla osób które mają podobny problem. Miałem przez jakiś czas opaskę GLOBAL ten sam problem, brak wyników pomiarów tętna w aplikacji Mi Fit. Sprawdziłem na innym telefonie moją opaskę i okazuje się, że aplikacja wyniki pokazuje. Sądzę, że problem ma Mi Fit z moim telefonem, posiadam SGS7, podczas synchronizacji pokazuje czas synchronizowania i u mnie zawsze pokazuje godzinę wcześniej. Gdzieś wyczytałem, że z Mi Band 2 oraz 3 miał podobne problemy, były związane z złym odczytem regionu, czasu, daty i wtedy własnie nie synchronizowało odczytów np. kroków albo analizy snu. Na moim telefonie aplikacja Notify bez problemu odczytuje wyniki tętna, więc sądzę, że to jakiś bug samej aplikacji Mi Fit.

EDIT 2:

Pobawiłem się ustawieniami czasu i daty, a w szczególności ustaliłem ręcznie inną strefę czasową, tzn. inne miasto z +2GMT i nagle Mi Fit zaczął poprawnie wyświetlać i synchronizować tętno, później zmieniłem ponownie aby czas był ustalany automatycznie i Mi Fit wciąż synchronizuje tętno :)

Edited by skupi