ponury89

Brak danych o pomiarze tętna w Mi Fit

Recommended Posts

Dziś na kilka godzin moja opaska odmówiła mi posłuszeństwa przy mierzeniu mojego tętna. Próbowałem, różnych metod aby odzyskać tę funkcję, od resetowania ustawień, poprzez reinstalację notify. Za ten stan rzeczy obwiniałem już nawet poziom baterii na poziomie 45%, że niby jakiś tryb oszczędzania baterii się załączył w notify lub mificie. Chciałem też reinstalować mifita i jednocześnie w międzyczasie logowałem się już na forum aby założyć temat z wołaniem o pomoc w tej sprawie, gdy nagle ni z gruszki ni z pietruszki opaska odzyskała wolę współpracy. Czujnik tętna ponownie mierzy tętno. Zastanawia mnie jednak czy komuś z was przydarzyła się podobna sytuacja? Gdzie upatrywać przyczyny braku tej funkcji na kilka godzin, aby wystrzec się takiejsytuacji na przyszłość? Jednocześnie zaznaczam, że rano bez problemu sprawdzałem swoje tętno na takim samym poziomie zacisku opaski, która jednocześnie umiejscowiona była w takim samym miejscu na nadgarstku co zawsze.

Mały offtop (tak przy okazji, skoro już zakładam temat)

Kiedy można spodziewać się aktualizacji wprowadzającej polski język? Obecnie wymuszam angielski przez notify, choć co jakiś czas mifit wpieprza się w tryby i zmienia mi na chińskie krzaczki.

znikła ikona od obsługi tętna? czy nie dawało znaku życia?

celuję, że w te środę dostaniemy Polski

pozdr.

Ikonka od obsługi tętna tj. czerwone serduszko z podpisem heart rate, była. Tylko po wejściu w tę opcję zamiast liczby uderzeń serca na minutę był dwie kreseczki :-|

no u mnie czasem też wskoczą 2 kreseczki i co z tego? przecież nie podaje od razu informacji o pulsie, tylko musi najpierw go zmierzyć... sensor pracował normalnie? jak się zdejmie opaskę to widać czy działa czy nie

Przez kilka godzin sensor nie podawał Ci tętna? Zrozumiałbym przez kilka minut, ale kilka godzin to już wydaje mi się być decydowanie za długo.

Witam

Opaska wersja CN, używam już od 2 tygodni, mam ustawione automatyczne mierzenie tętna oraz wykrywania snu, częstotliwość 10 min. W aplikacjach trzecich widoczne są wykresy pomiarów, ale w Mi Fit cały czas mam brak danych o tętnie, są tylko pokazane ręcznie wywołane pomiary. Również brak pomiarów tętna spoczynkowego. Czy ktoś wie, czy Mi Fit tak ma, czy u mnie jest coś nie tak z opaską?

Podczas ćwiczeń bez problemu tworzy pomiary i wykresy, ale są one dostępne tylko w sekcji ćwiczeń. W sekcji status cały czas pokazuje brak danych o tętnie.

EDIT:

Dla osób które mają podobny problem. Miałem przez jakiś czas opaskę GLOBAL ten sam problem, brak wyników pomiarów tętna w aplikacji Mi Fit. Sprawdziłem na innym telefonie moją opaskę i okazuje się, że aplikacja wyniki pokazuje. Sądzę, że problem ma Mi Fit z moim telefonem, posiadam SGS7, podczas synchronizacji pokazuje czas synchronizowania i u mnie zawsze pokazuje godzinę wcześniej. Gdzieś wyczytałem, że z Mi Band 2 oraz 3 miał podobne problemy, były związane z złym odczytem regionu, czasu, daty i wtedy własnie nie synchronizowało odczytów np. kroków albo analizy snu. Na moim telefonie aplikacja Notify bez problemu odczytuje wyniki tętna, więc sądzę, że to jakiś bug samej aplikacji Mi Fit.

EDIT 2:

Pobawiłem się ustawieniami czasu i daty, a w szczególności ustaliłem ręcznie inną strefę czasową, tzn. inne miasto z +2GMT i nagle Mi Fit zaczął poprawnie wyświetlać i synchronizować tętno, później zmieniłem ponownie aby czas był ustalany automatycznie i Mi Fit wciąż synchronizuje tętno :)

Edited by skupi

Ja również mam problem z pomiarem tętna ale podczas ćwiczenia. W połowie treningu jakby przestaje mierzyć i nie liczy kcal. Ktoś miał podobnie? Dodam, że podczas jazdy na rowerze mi band liczył normalnie, tylko przy ćwiczeniu przestaje. Ktoś wie jaki może być powód? 

1566848906759.jpg

Mam tak samo. W połowie treningu linia prosta i koniec pomiaru. Zgłaszałem to nawet 2x przez mifit, ale póki co bez odzewu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

58 minut temu, cedrus76 napisał:

Mam tak samo. W połowie treningu linia prosta i koniec pomiaru. Zgłaszałem to nawet 2x przez mifit, ale póki co bez odzewu.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Jak znajdziesz jakieś rozwiązanie, daj znać :)

Ja mam inny problem. Przeszedłem w tym miesiącu z Mi Band 2 na 4. Tętno mierzy jak do tej pory, przez 24h/dobę. Jednakże od dnia założenia 4-ki przestały ukazywać się wyniki tętna spoczynkowego. Raptem jeden wynik się ukazał (25.08).Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Macie jakiś pomysł? 034376c31d2197359e286fae96a72842.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Może przez te dni nie osiągnąłeś tętna na tyle niskiego i w tak długim czasie by zostało uznane za spoczynkowe? Ponadto jest ono mierzone w trakcie snu. Każdej nocy miałeś założoną opaskę? Może była założona za luźno lub za ciasno, mogła się w nocy przesunąć, przyczyn może być wiele. Obserwuj jak ma się sprawa przez kolejne dni.

Opaski nie ściągam, nawet podczas prysznica. a pomiar tętna na wykresie jest z całej doby. Więc tym bardziej dziwne.
Tak jak pisałem - MB2 nie zawiódł mnie ani razu pod tym względem. Usunąłem z Mi Fit'a MB2, sparowałem z MB4 i wyniki tętna spoczynkowego już się nie pokazują. By nie było - parowałem ponownie, bez zmian.

Dnia 27.08.2019 o 07:26, patwne napisał:

Ja również mam problem z pomiarem tętna ale podczas ćwiczenia. W połowie treningu jakby przestaje mierzyć i nie liczy kcal. Ktoś miał podobnie? Dodam, że podczas jazdy na rowerze mi band liczył normalnie, tylko przy ćwiczeniu przestaje. Ktoś wie jaki może być powód? 

1566848906759.jpg

Witam ja mam podobny problem , w funkcji ćwiczenia kalorie nie sa liczone poprawnie. Chodzę na trampoliny fit and jump, to przy połgodzinnym skakaniu mam nie cale 100 kcal spalonych a Moja koleżanka  ma mini band 3 robiąc ten sam trening ma juz z 400 kcal spalonych. Mam nadzieję ze co z tym coś zrobią...

Mam podobny problem w połowie treningu brak pomiaru tętna kalorie zupełnie różnią się od tych pokazywanych na mi band 3 mimo wykonywania tego samego treningu. Czy ktoś może rozwiązał już ten problem ?