LeBomB

Użytkownicy
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About LeBomB

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. LeBomB

  Wyświetlane kontakty

  Wchodząc w kontakty i klikając w prawym górnym rogu na kółko z ikoną Twojego konta Google nie masz opcji wyboru z jakiego konta mają być wyświetlane kontakty?
 2. LeBomB

  Andorid 9 a Roaming

  W przypadku braku możliwości wysłania nawet sms za granicą to tak, tutaj jest problem bardziej z samą usługą po stronie operatora. Co do internetu w roamingu krajowym to sprawdź poprawność ustawienia punktów dostępowych.
 3. A na koncie google nie masz kopii zapasowej?
 4. LeBomB

  Problem z czujnikiem zbliżeniowym

  Jeżeli w menu serwisowym czujnika działa dobrze, a przy uchu nie, to problemem nie jest system, czy aplikacja, a jego umiejscowienie w mi a1. Masz słuchawkę, aparat i dopiero czujnik. Działa on na niewielkiej odległości, przez co wystarczy odchylać przy rozmowie telefon gdy trzyma się przy prawym uchu. Przy lewym natomiast czujnik może po prostu wystawać za małżowinę uszną, przez co też nie zadziała Dużo tutaj zależy od tego jak kto trzyma telefon w trakcie rozmowy. Może się to wydawać głupie, ale potestowałem trochę i sporo na to wskazuje, że w wielu przypadkach niezadziałanie czujnika jest spowodowane tym co napisałem. Rozwiązaniem byłoby zatem zamontowanie czujnika lub przekalibrowanie tego co jest tak by działał z większej odległości.
 5. LeBomB

  Problem z czujnikiem zbliżeniowym

  Najprościej zablokować ekran przyciskiem zasilania na czas rozmowy.
 6. LeBomB

  Aktualizacja do 9.0

  Mnie bardziej zastanawia czemu nawet jak włączę całkowite wyciszenie to telefon wibruje przy odblokowaniu ekranu odciskiem palca i nigdzie nie mogę znaleźć opcji by to wyłączyć.
 7. LeBomB

  Pastelowe kolory.

  @leon80 bo to jest nowy wygląd aplikacji telefon i nic z tym nie zrobisz, chyba że to o czym napisał @mariusz.ur
 8. LeBomB

  Aktualizacja do 8.1 i Wiadomości

  Weisz, nie musisz być zaraz złośliwy, to raz. Dwa podałem informację, bo nie wszyscy użytkownicy mi A1 od razu instalują nowe aktualizacje, bo obawiają się że może być coś nie tak, więc napisałem czysto informacyjnie co zostało naprawione lub zmienione, bo do dziś nie wiadomo czy to był błąd, czy Xiaomi sobie coś ubzdurało nowego i robili test.
 9. Nie da się zmienić. Aplikacja telefon dostała aktualizację, która wprowadza nowy wygląd. Jedyne co z czasem dodadzą, to tryb ciemny.
 10. LeBomB

  Aktualizacja do 8.1 i Wiadomości

  Sierpniowa aktualizacja przywraca prawidłowe działanie diody powiadomień
 11. LeBomB

  Jakie szkło do A1?

  Z tymi hybrydowymi to nie wiem do końca jak tam kwestia przycisków wygląda, żeby się trzymały, a nie wypadły czy wyłamały po kilku użyciach, ale tak to myślę, że etui nawet spoko. Co do aparatu, to wszystko zależy gdzie nosisz telefon i z czym, czy w kieszeni bez niczego, czy z kluczami/drobnymi itd. Ja wolałem zabezpieczyć, nawet jeśli jest odporne na zarysowania, czy pęknięcia. Na Allegro widziałem szkła na aparat do mi a1, fajnie wyglądają, ale cena trochę odstrasza. Na e-bay czy ali można kupić za dolara z darmową przesyłką 2, 4 lub 10 sztuk, zależy u kogo i skąd. Tylko wiadomo idzie miesiąc albo i dłużej. Jak się zdecydujesz, to bierz co najmniej 2 sztuki, bo z racji tego iż są małe i trochę różnią się od typowych szkieł hartowanych, to są bardziej kruche. Ja pierwsze połamałem przy zakładaniu, drugie służy mi już 8 miesiąc. Całkowicie przejrzyste, przez co nie wpływa na jakość zdjęć, a nawet jeśli to w stopniu dla mnie niezauważalnym. Czy od innego będzie pasowało? Zależy czy ma ten sam rozmiar lub nieznacznie mniejszy. Szkła hybrydowe tak, ale nie do tego modelu. Tym bardziej że np. do szkła hybrydowego od 3Mk masz od razu adnotację Zatem wracasz do punktu wyjścia.
 12. LeBomB

  Aktualizacja do 8.1 i Wiadomości

  Z tego co czytam w różnych miejscach to chyba taki feature a nie błąd, bo wszystkim chyba teraz świeci a nie miga.
 13. LeBomB

  Jakie szkło do A1?

  Każde będzie dobre od zwykłego przezroczystego silikonu. Nawet takie w całości z TPU. Najmniej polecam te w całości sztywne z poliwęglanu bodajże. Są super cienkie, fajnie wyglądają, dobrze się trzyma, ale ciężko trafić na takie, w których po niedługim czasie nie wyłamią się przyciski. Jeszcze zależy o jakim ipaky mówisz, czy takim czarnym z TPU czy tym łączonym? Oba będą dobre, tylko nie wiem własnie jak w tym łączonym wygląda kwestia przycisków.
 14. LeBomB

  Aktualizacja do 8.1 i Wiadomości

  Aktualizacja była wycofana niedługo po tym jak ją wydali. 2 dni temu była w sieci informacja, że znów się miejscami pojawia, ale ma niecałe 500 MB a nie ponad 1,1 GB. Dzisiaj dostałem aktualizację o wielkości 1152 MB, czyli zabezpieczenia + Android 8.1 i jak na razie działa jak trzeba, nic nie zginęło. Może poprawili i wypuszczają znowu?
 15. LeBomB

  Jakie szkło do A1?

  https://homescreen.pl/pl/xiaomi-mi-a15x/ Białe albo czarne w zależności od koloru frontu jaki masz. Wycięcia przyciski, żeby było widać gdy zaświecą są czasem lekko krzywo wycięte, więc nieraz musisz wybrać który przycisk lekko zasłonić, ale w użytkowaniu kompletnie nie przeszkadza. Szkło jest zaokrąglone na bokach więc nie odstaje, a w połączeniu z pokrowcem z TPU krawędź przestaje być wyczuwalna. Dobrze przylega, mimo iż przykleja się tylko na kolorowej części frontu, nie przykleja się bezpośrednio do ekranu, co ułatwia zdejmowanie w przypadku potłuczenia. Trochę takich już kupiłem i założyłem, nikt raczej nie narzekał. Możesz poszukać też gdzieś indziej, wpisuj w wyszukiwarki szkło 2,5 D do xiaomi mi a1.